Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Goblin12 válasza Dilikutya (#43) üzenetére


Goblin12
őstag

A kolléga cuccait elnézve, szerintem nem fog megkottyanni neki egy új generációs csúcs CPU. :N

(#52) Reggie0 válasza FID (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig eleg hamar el tud fogyni az is. En most 16GB-bol gazdalkodom, de eleg keves, kell a 32.

(#53) FID válasza Reggie0 (#52) üzenetére


FID
őstag

Megnyitottam rengeteg mindent és alig lesz tele. Böngésző sok oldallal, video vágás és konvertálás közben. Elég karcsú volt amit lefoglaltak.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#54) mzso válasza Silentfrog (#8) üzenetére


mzso
veterán

Jó is lesz, HMC vagy HBM e helyett a tyúklépés helyett.

(#55) ViZion válasza FID (#50) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is elég a 16 GB (teszteltem egy ideig 24 GB-ot is, de nem volt értelme), de minap volt egy másik topikban szó róla, hogy bizony vannak alkalmazások és helyzetek, amikor kell a több. De az már nem home user és nem átlag felhasználás kategória, sőt, játékra is bőven elég 16 GB.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56) Goblin12 válasza ViZion (#55) üzenetére


Goblin12
őstag

-M-É-G-

(#57) ViZion válasza Goblin12 (#56) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, még. De a jövőre PC témában nem lehet felkészülni, nem is érdemes. 1-2 évente gépcsere, kész. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58) Lokids válasza ViZion (#55) üzenetére


Lokids
addikt

16GB? Mire használod?
Csak mert játékra a 4 GB is bőven sok. 8Gb home usernek akkor kellhet, ha virtuális gépekkel is játszik, teszt szinten.
Vagy SQL szervert üzemeltetsz? (mondjuk oda meg kevés a 16)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#59) ViZion válasza Lokids (#58) üzenetére


ViZion
félisten

PS alapvetően. Egy-egy molinónál kell, mondjuk mára a nagy melókból kevesebb van már. És PS mellett ugye fut Ilu, ID vagy Corel, böngésző, etc... Nem mondom azt, hogy "betelt", de 8 GB-nál jobb sokkal így a munka. Most meg 3D CAD dolgokkal ismerkedem, nem haragszik a sok ramért ez sem... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60) Lokids válasza ViZion (#59) üzenetére


Lokids
addikt

De akkor te nem home userként használod, hanem munkaeszköz. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#61) Anfänger válasza Lokids (#58) üzenetére


Anfänger
őstag

Hi!
Azt azért nem mondanám,hogy játékra a 4 GB is sok. Pl.: cod ghost, bf4 és van még pár.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#62) Lacielvtárs válasza ViZion (#55) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja Mester
de gondolom neked nem kell bemutatni photoshop cimborám és a ramdisket :)
nincs az a mennyiség RAM-ban amit ne enne meg ezen két páros :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#63) dergander válasza Anfänger (#61) üzenetére


dergander
addikt

Ha szereted hogy megakad a játék akkor elég 4Giga RAM. Én nehezen viselem az akadást...megtöri a hangulatot pláne ha multiba amiatt halok meg :D

(#64) Lokids válasza dergander (#63) üzenetére


Lokids
addikt

Azt az akadást 4 GB esetén nem a ram mennyisége produkálja.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#65) #65675776 válasza Dilikutya (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

IGP = Integrated Graphics Processor

Szóval érdekes felvetés, hogy IGP előtt is volt integrált VGA.

AMD sem igazán a játékok miatt nyomja az APU-t, hanem a rendszerszintű integráció és az így kihasználható nem gyenge, a CPU-t messze felülmúló compute teljesítmény miatt. Csak ugye végre a programozóknak is meg kellene mozdulniuk. Mert a legtöbb újítás miattuk bukik el többnyire. NAtív 64 bites alkalmazás is alig van, pedig az utóbbi 8-10 évben már szinte csak x64 procik jelentek meg. (Igazából azt sem értem miért jelent meg akár már a Vista is 32 biten, W7/8-nál meg főleg semmi sem indokolta.)

(#66) Goblin12 válasza #65675776 (#65) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem az alaplapra "integrált" nforce régi akármire gondolhatott a fórumtárs, nekem is volt ilyen lapom és kaptam belőle képet.

(#67) #65675776 válasza Goblin12 (#66) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az is IGP. És messze nem az volt az első. Jóval megelőzte pl az i810-es chipset, amiben annyira integrálva volt, hogy még külső AGP-t sem támogatott. De volt még annál is korábban mondjuk Cyrix MediaGX.

(#68) Taky válasza devast (#6) üzenetére


Taky
senior tag

DDR3 van 800 MHz-es is.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#69) Janus27


Janus27
tag

Szerintem még kell pár év mire a DDR4 korszak az átlag user számára is eljön, én biztos nem ugrok bele mindjárt az elején. A sebességgel kapcsolatban pedig: eddig minden generációváltásnál azonos frekvencián a régi szabvány volt a gyorsabb, én most is erre számítok DDR3-2133 vs. DDR4-2133 összevetésben. Másrészről pedig kapható már 3000Mhz-es DDR3 memória is ergó azt prognosztizálom hogy a DDR4-nek majd csak valahol 4Ghz környékén lesz érzékelhető előnye a DDR3-hoz képest.

(#70) Lokids válasza Janus27 (#69) üzenetére


Lokids
addikt

Remélem nem kell pár év, mert nekem még DDR 1333-as ramok vannak, a rendszer több mint 4 éves.
Jó lenne, ha jönne valami, amire érdemes is váltani.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#71) Reggie0 válasza FID (#53) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem Xilinx MAP-bol csak 3 futhat parhuzamosan, a 4. mar nem fer bele 16G-be. De mar volt olyan, hogy a szimulator onmagaban 7 gigat vitt.

(#72) Dilikutya válasza Reggie0 (#71) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért érzem úgy, hogy a te felhasználási módod különbözik az övétől? Ő nyilván sima felhasználó szemével nézte, a XilinX MAP viszont jócskán kívül esik ezen. Otthonra azért a 16Gb is kihasználatlan marad ma még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#73) Reggie0 válasza Dilikutya (#72) üzenetére


Reggie0
félisten

Kb. mint a videovagas, pedig az is szoba kerult. De a teljesseg kedveert en is otthon csinalom:)

[ Szerkesztve ]

(#74) #16939776


#16939776
törölt tag

Nekem a ddr3-ra váltás nem volt felhőtlen, először is horror árban voltak 1600-as kitt-ek és a P5E3 Delux nem igazán ette őket gond nélkül, főleg ha tele volt rakva a memóriával.
Később mikor a i7-9xx kijött szintén szopás volt, a 1600-as modul volt hogy csak 1200Mhz-en volt hajlandó életre kelni. 1866-os tricsenölkitt-nél meg úgy meg kellett tolni, hogy memóriavezérlővel/hőtermeléssel/degradálódással lettek problémák.

Ezekből ki indulva nem akarnám kitesztelni a friss ropogós technológiát. Majd ránézek ha, minimum már a harmadik generációs lapok és CPU-k jönnek DDR4-el.

(#75) Dilikutya válasza #16939776 (#74) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mivel a DDR3 eleve nem az 1600-as modulokkal kezdődött, nem csoda, ha kezdetben drága volt. Az i7-9xx pedig nem is támogatta hivatalosan, az Intel csak DDR3-800/1066-ot ír a honlapon is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#76) #19617792 válasza Lokids (#58) üzenetére


#19617792
törölt tag

8GB-m van, játszok és rendszeresen kifutok belőle. moddolt Minecraft pl úgy megeszi a RAM-ot, mintha nem is lett volna.

(#77) FID válasza Dilikutya (#72) üzenetére


FID
őstag

Így igaz csak simán játszogatok meg videót vágok semmi extra. Azért lett 32gb mert olcsó volt és ezért az árért 16-ot kaptam volna sima bolti nudista ramot egyenként.

És kellett egy quad kit az i7 3820 mellé mert az extrém 4 astrock lapon 4 memo foglalat van. (Még jó, hogy nem 8 :DDD )

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#78) Goblin12


Goblin12
őstag

Adata ram árak német cikk, de elég borzasztóan magas árakon akarják eladni őket.

8GB 140€

32GB DDR4-3000Mhz+ 800+ €

És így tovább. :Y Persze ez még változhat.

[ Szerkesztve ]

(#79) ViZion válasza Goblin12 (#78) üzenetére


ViZion
félisten

Első "fecskék", majd mennek ezek jóval lejjebb, főleg, hoy átlag usernek a DDR3 is bőven jó. Van mérnök munkatársam, akinek még DDR2 van... progija fut, nem is cseréli. Fura nekünk, de ők az átlag.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#80) djculture válasza Goblin12 (#78) üzenetére


djculture
félisten

DDR3 is így kezdte, 120 ezer volt egy 4 gigás 1066-os ddr3 modul. 3 év kellett hogy normalizálódjon az ára meg a késleltetése is.

[ Szerkesztve ]

(#81) Dilikutya válasza FID (#77) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk ez sem egy átlagos home user/játékos gép már. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82) FID válasza Dilikutya (#81) üzenetére


FID
őstag

De mert 2db 7750virít benne :D

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#83) Goblin12


Goblin12
őstag

Na itt vannak a Crucial DDR4-es ramjai, gatyát felkötni az árak láttán: DDR4

(#84) Espla


Espla
aktív tag

Notebook-hoz gondolom nagy előrelépés lesz, mert azokat max 1600 MHz-el adják ddr3-al.
Notebookban mikor jelenik meg? Szintén még idén? Érdemes lehet kivárni?

(#85) djculture válasza Espla (#84) üzenetére


djculture
félisten

Persze valószínűleg +100 ezret megfog érni egy notebook csak azért mert ddr4-es. Mximum felső kategóriában fog megjelenni szokás szerint mert ott nem nézik mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#86) Goblin12 válasza djculture (#85) üzenetére


Goblin12
őstag

Alsó kategóriás műanyag fos notikhoz meg rohadtul mind1, mert a hűtése előbb kinyírná az egészet mint mielőtt rájönnél, hogy DDR4-es ram van a notidban. ;)

(#87) Dr. Akula válasza Goblin12 (#83) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Majd lemegy.

(#88) Kronos3000 válasza Lokids (#58) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nekem kell a 8Gb,egyszerűen azért,mert érezhetően gördülékenyebb minden,lapozófájl kikapcsolva,és soha semmi problémám nem volt még belőle....

Wasabi...

(#89) Goblin12 válasza Kronos3000 (#88) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem ne is törődj vele, van akit nem lehet meggyőzni, hogy igen is szükség van 4GB-nál többre. :U

[ Szerkesztve ]

(#90) Anfänger válasza Lokids (#64) üzenetére


Anfänger
őstag

Akkor mi okozza?

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#91) Lokids válasza Goblin12 (#89) üzenetére


Lokids
addikt

Engem meg lehet győzni. Nem arról van szó, csak ÁTLAG usernek nem kell több. Hangsúly az átlagon van. Ha bárki többet csinál otthon, annak persze, hogy kelleni fog.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#92) Balathruin válasza Lokids (#58) üzenetére


Balathruin
veterán

játékra a 4 GB is bőven sok
Ja persze. Osztálytársam gyenge pentium procival + GT630-as kártyával nyomta BF-et, bővített 4-ről 8GB-re, fele annyi akadás.

(#93) Lokids válasza Balathruin (#92) üzenetére


Lokids
addikt

Akkor lehet tévedtem. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#94) Balathruin válasza Lokids (#93) üzenetére


Balathruin
veterán

Hát biza tévedtél, sok játék megeszik közel 4GB ramot nálam is. 4+2GB felállásban vannak nálam a modulok, -1GB az integrált videónak, Win8 800 megát eszik alapon Bitdefenderrel. :)

(#95) Goblin12 válasza Lokids (#93) üzenetére


Goblin12
őstag

Burkoltan ezt akartam üzenni neked az előző hsz-el mint amit most írtál. :B

(#96) Lokids válasza Goblin12 (#95) üzenetére


Lokids
addikt

Csak nem nagyon láttam még játékot, ami tartósan 3 giga felett eszik.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97) Goblin12 válasza Lokids (#96) üzenetére


Goblin12
őstag

Watch Dogs, nálam a GTA IV is zabált jelenleg 3,9 gigát eszik a gép, még jó, hogy 8 van benne. :K

(#98) #16939776 válasza Lokids (#96) üzenetére


#16939776
törölt tag

4gb-nél még erősen használja a lapozó file-t, azért vannak az akadások, 8gb-nél már le szabad tiltani, nem szükséges.

(#99) szarnyalosas válasza dgabor80 (#37) üzenetére


szarnyalosas
tag

hát igen, egyelőre megelégszek a intel Q6600-al is 2009-ből.

(#100) dgabor80


dgabor80
tag

Sztem nem is igazán szükséges RAM mennyisége a kérdés, hanem az ÁRA!!! :W

Mindenki vinné mint a cukrot ha olcsó lenne!

Anno használtam a már meglévők mellé vettem két ugyanolyat 2x2 GB Adata Gaming RAM 2000Mhz 7000 volt, még 3 év garival...

Ha a 2000MHZ vagy kicsivel afölötti RAM-okat 8 GB- nál bruttó 13-15-ért szórnák... :K

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.