Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) jbush válasza dchard (#6) üzenetére


jbush
tag

Eddig nekem egyetlenegyszer sem segített, pedig jól jött volna néhányszor... Megjegyzem, Dell garszervizesként is dolgozom. Ha tudnád, a hibabejelentésben hányszor szerepel az "ePSA végigfut hiba nélkül" mondat :D
Nekem volt olyan, hogy az oprendszer agyba-főbe kékhalálozott, memtest tíz másodperc után talált hibát, de a gyári diagon a kiterjesztett memtesztet végigfuttatva is hibátlannak bizonyult. Ugyanez HDD-nél hibás szektorokkal. Laposban dual VGA esetén, amint aktiválódott az nV GPU, azonnali fagyás, de a diag szerint minden oké.
Optiplex 7010, mindegyik USB halott. Diag szerint minden szuper. És még sorolhatnám.
Arra jó, hogy jelezze, ha elfelejtem visszadugni a venti vezetékét :DDD
Persze, ez csak általánosítás részemről, de nekem sok hasznom eddig nem származott belőle, hogy van.
Mindenesetre, ha valaki másnak hasznos volt, akkor már megérte (és arra is jó, hogy a felhasználó vagy az egyszeri rendszergizda a szerviz utasításait követve tud így hibát keresni), de azért lehetne hasznosabb is. Váltható graf. esetén pl. legalább átválthatna a dGPU-ra; tesztelhetné kicsit a VRAM-ot is; a HDD-teszt nem merülne ki a SMART értékek elemzésében, hanem ténylegesen tesztelhetné a felületet,....
Mégegyszer, ezt nehogy támadásnak vedd, mert valóban hasznos tud lenni a beépített diag, csak én nem bízom a hatékonyságában a jelenlegieknek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.