Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dchard


dchard
veterán

Enterprise gépekben több mint egy évtizede van komplett diagnosztika a BIOS-ban, ezek meg belehekkelték a prime-ot és mindenkinek leesik az álla. Bámulatos hol tart a tudomány :)

Medig szükség az lenne egy jó beéített teszt rutinra, különösen az alaplapi vezérlők és interfészek teszteléséhez, mert azt elég macerás máshogy ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Te jó isten, tuning?! De hát az veszélyes! :DDD

Még a végén lesz memtest+ is a BIOS-ban. ;]

(#3) Danex


Danex
addikt

Mondjuk egy ilyen autoOC cuccban elvárnám, hogy valamivel intelligensebben csinálná annál, hogy ész nélkül túrja a feszültséget a procira.

Emlékszem anno az alaplap default 1.4V-ot adott az AMD Athlon II x4 640-emre 3Ghz mellett, kis optimalizálgatás után, 3Ghz-en atomstabil volt 1.075V-on is.

20fokos szobába már passzivan elment...

(#4) jbush válasza dchard (#1) üzenetére


jbush
tag

...ami kb. semmire sem jó, mert csak az olyan hibákat jelzi, amelyeket már "teszt nélkül" is lehet sejteni...

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

pluszban egy jól átlátható, intuitív GUI-t is készítenének és nem a szokott parasztvakítós megoldást.
UEFI GUI-k és a HW komponensek támogatásához készített SW-k megrekedtek a csilli-villi, parasztvakítós korszakban (tisztelet a kivételnek) - feltehetően olyan mérnökök/fejlelsztők rakják össze akik számára a UX, ergonómia modern GUI ismeretlen fogalmak...

(#6) dchard válasza jbush (#4) üzenetére


dchard
veterán

Dell PC-n és laposon is találkozam már olyan vezérlő és mmeória hiábval is, amiket a diagnosutika megtalált, és még nem volt érzékelhető. Persze nyilván fenntartással kell kezelni ezeket, nem alkalmas például egy átfogó VGA tesztre, de az is igaz, hogy az alaplapi kontrollereket megbízhatóan nem lehet máshogy tesztelni.

Szerintem EFI mellett már alapnak kéne lennie egy tisztességes, proci, memória, alaplapi kontrollerek, és egy merevlemez/SSD tesztnek.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha vennék ilyen hardvert, biztos nagy élményt adna responzívabb felületen turkálni, még azt is kinézem belőle, hogy egérrel lehetne használni, majdnem olyan gyorsan mint a keypaddal.. ;]
Az exrták rutintalan áldozatnak praktikusnak tűnhetnek, aztán úgy is beljebb kell menni a sűrűjébe, és végignézni "pár" OS boot-ot. Akinek nincs ideje erre, az ne ezt a hobbit válassza.:U

Tuning nélkül! 42 db restart-ba 1x cmos resetbe telt kiismerni és jól beállítani egy tök ismeretlen platformot.
Direkt húztam a strigulákat, csak ezután volt értelme szorzót állításon gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#8) MrTwister válasza dchard (#1) üzenetére


MrTwister
őstag

"Enterprise gépekben..." ezekben? :DDD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nekem tetszik ez a OC robot, olyan "hülye-gyerek" tuningja (kb. mint én :) )

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) jbush válasza dchard (#6) üzenetére


jbush
tag

Eddig nekem egyetlenegyszer sem segített, pedig jól jött volna néhányszor... Megjegyzem, Dell garszervizesként is dolgozom. Ha tudnád, a hibabejelentésben hányszor szerepel az "ePSA végigfut hiba nélkül" mondat :D
Nekem volt olyan, hogy az oprendszer agyba-főbe kékhalálozott, memtest tíz másodperc után talált hibát, de a gyári diagon a kiterjesztett memtesztet végigfuttatva is hibátlannak bizonyult. Ugyanez HDD-nél hibás szektorokkal. Laposban dual VGA esetén, amint aktiválódott az nV GPU, azonnali fagyás, de a diag szerint minden oké.
Optiplex 7010, mindegyik USB halott. Diag szerint minden szuper. És még sorolhatnám.
Arra jó, hogy jelezze, ha elfelejtem visszadugni a venti vezetékét :DDD
Persze, ez csak általánosítás részemről, de nekem sok hasznom eddig nem származott belőle, hogy van.
Mindenesetre, ha valaki másnak hasznos volt, akkor már megérte (és arra is jó, hogy a felhasználó vagy az egyszeri rendszergizda a szerviz utasításait követve tud így hibát keresni), de azért lehetne hasznosabb is. Váltható graf. esetén pl. legalább átválthatna a dGPU-ra; tesztelhetné kicsit a VRAM-ot is; a HDD-teszt nem merülne ki a SMART értékek elemzésében, hanem ténylegesen tesztelhetné a felületet,....
Mégegyszer, ezt nehogy támadásnak vedd, mert valóban hasznos tud lenni a beépített diag, csak én nem bízom a hatékonyságában a jelenlegieknek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.