Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:35:57

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Hali mindenki !
Végre géphez és nethez kerültem, így nekiálltam a 30-as rom telepítéséhez, de.. kb a második lépésnél elakadtam, mert a romot, vagyis annak zip fájlját nem engedi megnyitni, másolni, húzogatni, semmit. Valami tipp ?
Kérdés még: a zipet gépen kell kitömöríteni, vagy csak át kell húznom a telefonra ? Vagy ez attól függ melyik módszert használom ? (xhege, milcse)
Segítséget köszi !

Edit: a Globalt letöltve sikerült kinyitnom

[ Szerkesztve ]

-

(#2602) gubabela válasza GoldhandRent (#2601) üzenetére


gubabela
senior tag

17-es romot szeretnél cserélni? Akkor az összefoglaló szerint csináld. A zipet nem kell kitömöríteni, simán csak meg kell mutatni az updaternek vagy a twrp-nek. Megy sd-ről is. Global nem tud magyarul csak a multis verzió!

[ Szerkesztve ]

(#2603) GoldhandRent válasza gubabela (#2602) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Sajnos a gépről nem tudom másolni a cuccokat(laptopról nem látja a telót [win8] pc-ről látja, de nem enged ráhúzni semmit sem), így az OTG funkciót (<3) használva raktam sd kártyára az updater.apk-t. Beállítások->telefon-> rendszerfrissítésben eljut a checking ig, majd kilép :D

Most csinálom a backupot :)
(hova menti ? megmarad, meg minden ?)

[ Szerkesztve ]

-

(#2604) gubabela válasza GoldhandRent (#2603) üzenetére


gubabela
senior tag

De a 17-es verziót cseréled? Mert akkor előbb rootold meg és rakd rá a twrp-t mobileuncle toolsal, mivel hiába raktad rá az updatert, nem fogja onnan befrissíteni. Az csak azért kell, hogy újra tudd indítani recovery módban a telefont twrp telepítése után. Gyári backup megmarad, vissza tudod állítani róla, de jobban jársz, ha csak az adataidat rakod vissza róla és újratelepíted a programjaidat

[ Szerkesztve ]

(#2605) GoldhandRent válasza gubabela (#2604) üzenetére


GoldhandRent
őstag

igen, a 17-eset (bocs, hogy az előbb nem válaszoltam meg ezt a kérdést), és asszem (hogy tudnék utánajárni ? superuser app alapból volt a telón, és úgy emlékszem, mintha rottolva kaptam volna) rootolva is van.

-

(#2606) gubabela válasza GoldhandRent (#2605) üzenetére


gubabela
senior tag

Akkor már csak a recoveryt kell lecserélned, és onnan telepítened a romot. Root checkerrel meg tudod nézni, hogy rootolt-e (play-en találsz). Recovery csere után az updaterrel indítsd újra recovery módban a telefont, előtte másold sd-re vagy telefonra a letöltött romot (a teljes zipet) és onnan ki tudod választani az installt már. Azért kell a root jog, mert a mobileuncle anélkül nem fogja tudni lecserélni a gyári recoveryt.

[ Szerkesztve ]

(#2607) tolvaj! válasza GoldhandRent (#2605) üzenetére


tolvaj!
őstag

ha rootolva van akkor nincs szenvedés.

Kívánt ÚJ rendszer kitömörítés nélkül!!! a memóriakártyán vagy belső memória downloaded_rom mappába bemásolva. mobile uncle tools letöltés play áruházból. elindít-legörget-into recovery megnyom. telefon újraindul recoveryben és attól függően milyen recovery van fent:

3e recovery: install update from sdcard
TWRP: install menü / betallóz/ engedélyez
kínai recovery:[link]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2608) GoldhandRent válasza tolvaj! (#2607) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Root checker szerint van rootom, viszont security app-ban nem engedi elhúzni a csúszkát, el van sötétedve

-

(#2609) gubabela válasza GoldhandRent (#2608) üzenetére


gubabela
senior tag

Lehet még nem vagy fejlesztő. 5ször bökj rá a rom verziójára a beállítások/telefonrólban. Egyébként az nem érdekes, az a lényeg, hogy rootoltnak látja a checker

[ Szerkesztve ]

(#2610) GoldhandRent válasza gubabela (#2609) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Úgy néz ki sikerült !
Kicsit megijedtem, mikor sokáig volt kint az MI logó (mert nem adtam a security-ben rott jogot) de mostmár a friss 30-as van fent :D
Köszi a segítséget ! Edit: mindkettőtöknek :D

Editedit: viszont egy rakat szart leszedett magának... :s És valami eltűnt :D

[ Szerkesztve ]

-

(#2611) tolvaj! válasza GoldhandRent (#2610) üzenetére


tolvaj!
őstag

:C végre! öröm és boldogság :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2612) GoldhandRent válasza tolvaj! (#2611) üzenetére


GoldhandRent
őstag

az biztos :D
Viszont egy-két rendszer dolog eltűnt, és újak (google -.-") jelentek meg.
Eltűnt az MiCredits, a BACKUP, a Feedback, és megjelent (ami nagyon idegesítő..törölni se lehet a főképernyőről) google beállítások..
Valami ötlet az eltűntekkel és az érkező szarral kapcsolatban ?

közben eszembe jutott: ha hosszan nyomom a home gombot, valami google cucc jön ki.. ezt fontos lenne megoldni. Valaki valami ?

[ Szerkesztve ]

-

(#2613) tolvaj! válasza GoldhandRent (#2612) üzenetére


tolvaj!
őstag

backup: beállítások/mentés és visszaállítás/ backup- local backups

el nem tüntethető sz@rok: tedd mappába az összeset és a mappát tedd olyan főképernyőre ami nem zavar és/vagy nincs szemelött ( mappa létrehozása: két nem kívánt elemet húzz egymásra)

micredits és feedback: passz :(

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2615) tolvaj! válasza #45553408 (#2614) üzenetére


tolvaj!
őstag

[link] :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2616) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Közben megjött a Piston 2 is, baromi jól szól, jól néz ki, igényes még a csomagolása is.. beszarás :D
Egy dolog tűnt fel egyik zenénél, mégpedig az, hogy a füles optimalizációnál olyan basszust rakott be, hogy eltorzult az énekhang. Szval nem mindig érdemes berakni az optimalizációt, esetenként (jó és rossz irányba egyaránt - gondolom a zene minőségével volt baja) nagyon durva a változás!

-

(#2618) gubabela válasza GoldhandRent (#2616) üzenetére


gubabela
senior tag

válasz (#2612) GoldhandRent
Melyik verziót raktad fel a 30-as romból? Nekem nem rakott fel semmit pluszban.

Az már csak a forráson múlik, hogy túlvezérli-e. Érdemesebb jobb minőségű mp3akat(320), flac-ot használni. Nekem egy colorfly lejátszóm van, azon nem torzít a piston :))
Telefonon azért lényegesen gyengébb, nem jön ki a rendes tudása.

[ Szerkesztve ]

(#2619) tolvaj! válasza gubabela (#2618) üzenetére


tolvaj!
őstag

a 17es multihoz képest rak fel + dolgokat :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2620) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Kiemelt HSZ módosítva lett, kapott egy pár kiegészítést és újabb linket, valamint bekerült xhege :R és milcse93 :R 17-es romtól való megszabadulás receptje.

Köszönet érte Karma-nak :R

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2621) GoldhandRent válasza gubabela (#2618) üzenetére


GoldhandRent
őstag

17.-eshez képest rengeteg vackot felrakott (google chrome, yotube, google sz@rok, stb) és a system mappából kivett 3-at (azokat nem is találom) [egyébként ez a google beállítás másnak is megvan ? mire jó? sok hasznát nem látom] ÉS zenelejátszóban megkeverte a sorrendet, és nem találom hogy lehet a sorrenden változtatni. Aki ebben tud segíteni, annak előre is köszönöm :D
(gépen nagyon ütős a piston <3 )

Global romot raktam rá ( a másikkal nem engedett semmit csinálni ), nem sok változást vettem észre eddig, talán egy pöppet nőtt a betűméret, és kamerából tudok menteni sd-kártyára :3
asszem a "telefonról" menüben megjelent 2-3 új menüpont, de nem nagyon nézegettem.. Hamar átnézem az egészet :)

Az említett "nem ismeri fel a gépem" dolgot sikerült megoldanom... egy másik USB portról, ami 3.0-ás.. a sima 2.0-ás vacakol, vagy nem tudom...Ezen kívül minden hibátlanul működik azon a porton

[ Szerkesztve ]

-

(#2622) gubabela válasza GoldhandRent (#2621) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem tudom, még nem raktam fel global romot, nekem a multis van fent, de abban nincs alapból chrome meg youtube, a zenelejátszó is rendesen működik, sőt a dalszöveget is leszedi több kevesebb sikerrel. A 17-es rom miatt vacakolt az usb-s rész, az újabbakkkal már megy rendesen.

(#2623) GoldhandRent válasza gubabela (#2622) üzenetére


GoldhandRent
őstag

az usb (2.0) továbbra sem működik, vagyis csak féligmeddig (?)
közben megvan 3app, amit kiszedett ez a rom: TRANSFER, a SECURITY és a BACKUP mint gyári cuccok.
Akkor így már a multit könnyebben fel tudom rakni, ugye ?

-

(#2625) tolvaj! válasza GoldhandRent (#2623) üzenetére


tolvaj!
őstag

a BU-ra már írtam, hogy nem került ki, csak átkerült.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#2626) rokarudi válasza GoldhandRent (#2621) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Én a multis 30-ast tettem fel, de nekem sem nem jött semmi pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#2627) gubabela válasza GoldhandRent (#2623) üzenetére


gubabela
senior tag

Persze, már sima ügy.
Multi30
Csak töltsd le, másold rá telefonra vagy sdre, vagy a frissítésekből tallózd be, vagy indítsd újra recoveryben és onnan telepítsd. Melyik recoveryt tetted fel? Ha twrp-s akkor installnál tudod betallózni. Install után csinálj egy wipe-t. Utána mentésből állítsd vissza ami kell. (pipa)

(#2628) GoldhandRent válasza #45553408 (#2624) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Laptopról lévén szó... :DDD
tolvaj!: oké, de kint jobban nézett ki :))
most valahogy megpróbálom a multira kicserélni az egészet
SD kártyáról a ROM-ot ki lehet törölni, ugye ?Edit: úgyértem az előzőt, ami már fenntvan

[ Szerkesztve ]

-

(#2629) maggi1886076


maggi1886076
addikt

már mindenhol 50 dollár a mi band ára?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#2630) bkiky01 válasza maggi1886076 (#2629) üzenetére


bkiky01
senior tag

az sok, még kijelzője sincs.. ;)

(#2631) maggi1886076 válasza bkiky01 (#2630) üzenetére


maggi1886076
addikt

na ne, komolyan? 28 dollárokért láttam múlt héten... :W

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#2632) bkiky01 válasza maggi1886076 (#2631) üzenetére


bkiky01
senior tag

Megvárom amíg lesz csoportos, vagy inkább, hogy legyen kitkat, hogy menjen Note-tal..

Tudni mikor lehet V6-ra számítani?

(#2633) maggi1886076 válasza bkiky01 (#2632) üzenetére


maggi1886076
addikt

év vége. nem hiszem, hogy lesz csoportos. már volt róla szó. etotalkon találtam 30ért. vki tud olcsóbban?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#2634) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

fehér MI logó = tégla ?

-

(#2636) GoldhandRent válasza #45553408 (#2635) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nem akartam semmi sértőt mondani, csak viccesen megjegyeztem :D

unbricket elkezdtem, download megnyomása után semmi sem történik

-

(#2637) McReay válasza addamka (#2597) üzenetére


McReay
aktív tag

Nekem is eltűnt! :Y

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#2638) GoldhandRent válasza GoldhandRent (#2636) üzenetére


GoldhandRent
őstag

minden megoldva! kösz a segítséget gubabela! :R

-

(#2639) jarisz46 válasza vipviform (#2504) üzenetére


jarisz46
csendes tag

Basszfus ez telefon? ? updater, meg fszbook appozni kell vele. 75 ezerert...?? Kukaba vele. :(((((((

(#2641) Kornel válasza jarisz46 (#2639) üzenetére


Kornel
veterán

75 ezer?:)
elég drága helyen nézted akkor ;)
amúgy nekem 10 perc volt felrakni egy romot, mivel nekem is kínai webshopos rommal jött, úgy, hogy előtte sose csináltam ilyet.
viszont ha sok pénzed van, vegyél samsungot 100+k-ért. :C

(#2642) McReay válasza jarisz46 (#2639) üzenetére


McReay
aktív tag

Kuka helyett tudok adni címet, ahová küldheted, ha ennyire rossz neked! ;)

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#2643) gubabela válasza GoldhandRent (#2638) üzenetére


gubabela
senior tag

Szivesen! :C

(#2645) gubabela válasza jarisz46 (#2639) üzenetére


gubabela
senior tag

Most nem azért, de mutass egy chinafone-t amit nem kell babrálni. Ehhez legalább van támogatás. Egyébként ha nem szeretsz bütykölni akkor ajánlom a szifont.

(#2646) gubabela válasza #45553408 (#2644) üzenetére


gubabela
senior tag

Szifonról váltottam erre, de nincs az a pénz, hogy visszamenjek.

(#2647) Kornel válasza gubabela (#2646) üzenetére


Kornel
veterán

egyébként off, de a szifon hájp is nagy lufi.
aggtelek barlang (sötét), fényképezés:
szifon 4 kuka, használhatatlan.
redmi note közepes, de vakuval nulla
huawei p6 jobb képeket lőtt vakuval is, mint egy kompakt fényképező.

[ Szerkesztve ]

(#2649) gubabela válasza Kornel (#2647) üzenetére


gubabela
senior tag

Na igen, egy teljesen más világ az almás, erősen túlárazottnak tartom. Meg mintha debileknek készült volna, nyomd meg ezt, bökj rá erre, ügyes vagy, egyél kekszet. Szoftveresen nem tudod tönkretenni, csak ha nagyon akarod, de az egyszeri user telepítéssel nem öli meg. Mondjuk a hardver része nagyon tartós, a 3s-emben még akkut sem kellett cserélni, pedig már megvan egy ideje. Androidnál meg nesze marha, csinálj amit akarsz kb, de ne csodálkozz, ha megölted. Nekem inkább az utóbbi tetszik.

Én aggteleken egy sony alfa200 dslr-t használtam derítős vakuval. Annyira nem voltam mazohista, hogy telóval fényképezzek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2650) gyulagy


gyulagy
tag

MiTransfer nekem is eltűnt és a tárcsázóból is kis billentyűkből a szolgáltató nevei.
A verziónál mindig kiírta, hogy stabil vagy fejlesztői most semmi, csak annyi, hogy 30.0.0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.