Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehh, lassan tényleg muszáj lesz több GB-os vga-t venni... :B Amúgy az az 55GB derék. Ekkora méret mellett aztán legyen jó!

Amúgy ha elkészült az arany ?mester? lemez, akkor mit csinálnak még majdnem 1 hónapig?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

LOL, nem is gondolkoztam azon elég lesz-e a gépem hozzá, mert az elmúlt 2 évben nem volt ezzel gondom.
Lassan megint fejlesztenem kell...

Aki hülye, haljon meg!

(#3) oriic válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Megkezdődik a sorozatgyártás, a lemezek kiszállítása a világ minden pontjára, az online store-okat feltöltik a különböző kiadásokkal, emellett a játékot finomhangolják, ilyenkor jön ugye a day-1 patch.

Live-Die-Respawn

(#4) szami777


szami777
addikt

Egész baráti a gépigény.
Talán a minimum 8gb ram lett túlzás picit.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#5) Vistaboy válasza oriic (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

És mivel az egész játékot úgyis Originről kell majd letölteni, addig teljesen nyugodtan annyit tudnak még finomítani rajta, amennyit akarnak. Mondjuk konzolon nem tudom, hogy lesz, de hogy PC-n nem lesz lemez a tokban még a dobozos verzióknál sem, annyi már bizonyos.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) CPT.Pirk válasza oriic (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah. Csak a francnak csigázzák fel az embert annyi promó videóval... ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) micafighter válasza L3zl13 (#2) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pedig nem nagyok a gépigények, én attól féltem több lesz.

(#8) #65537792 válasza szami777 (#4) üzenetére


#65537792
törölt tag

2017-ben? Szerintem már ez a normál.

(#9) keIdor válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


keIdor
titán

Manapság egy 8 órás Single Player only cím is simán van 80GB, szóval az 55GB nem is sok, pláne egy ilyen címnél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) oriic válasza Vistaboy (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Konzoloknál ugyanúgy lesz lemezes kiadás, csak a PC-s verziónál nem mert konzolokon BD-n jön a játék nem DVD-n.

Live-Die-Respawn

(#11) szami777 válasza #65537792 (#8) üzenetére


szami777
addikt

Igen, az előző frostbite gépigényeket olvasva igazat adok neked, bár itt (meg mindenhol máshol) felmerül a kérdés, hogy a minimum alatt ők mit értenek?
Full HD low, HD low, vagy mondjuk XGA low.

(az újabb megjelenéseknél a minimumhoz szerencsére már odaírják, hogy 720p low, 30fps-t jelent és talán ehhez picit sok a 8gb, de ez csak saját vélemény)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#12) #65537792 válasza szami777 (#11) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szerintem HD low. Vagyis múltkor volt egy játéknál, hogy így írták. Minimum low HD 720p. Recommended high fullHD1080p.

(#13) #85552128


#85552128
törölt tag

Kb. olyan gép az ajánlott ami a 2014-es DA:I-hez is kellett Ultra-1080p@60-hoz, azóta csak jobb lett a FB úgyhogy nem aggódom.

(#14) CPT.Pirk válasza keIdor (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, és nem is annyira tétel a terrás vinyók korában. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Na jolvan, ezert sem kell rohannom RyZent venni, mikor a legdragabb a DDR4 :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) #65537792 válasza Cathulhu (#15) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nem sok értelme van DDR3-ról DDR4-re váltani. ha csak játszól. Sőt egyáltalán nem érdemes. Nekem is csak azért van DDR4 mert el kellett adnom a régi gépem és új gépet raktam össze. Akkor mondom legyen DDR4 és le van tudva 10 évre. :D

(#17) CPT.Pirk válasza #65537792 (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igaz, de régebbi AMD prociról Ryzenre váltani már annál több, és oda kell a DDR4. Nálam is az lesz, de majd csak ha már lementek az árak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) #65537792 válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ugye most a csúcs Ryzen-ek jönnek és 100K Huf felett fognak nyitni. Nem hiszem, hogy sokan rohanni fognak értük. Főleg az AMDések, mert gondolom aki anno bulldozert vett azt azért tette, mert 40-50k-ért már 8 magot és OC kapott. A közép később és az "alsó" kategória meg még később fog jönni. Igen talán addigra lemennek a DDR4 árak. :D De semmi sem indokolja. Főleg az új prockó miatt amihez ugye kell az új RAM is.

(#19) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem 8Gb memóriám van, amit lassan tényleg bővíteni lehetne. De amennyire most néztem az árakat, nem érné meg, főleg játék miatt nem. A game egyébként nagyon várós.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#20) Fitzgerald válasza #65537792 (#16) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Attól függ, milyen DDR4-ről van szó. 3000+ MHz-es DDR4 azért már komoly teljesítménybeli pluszt is hozhat Skylake, Kaby Lake alatt a jóval alacsonyabb órajelű DDR3-hoz képest. Digital Foundry videók ajánlottak a témában.

[ Szerkesztve ]

(#21) L3zl13 válasza micafighter (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az utolsó AAA játék amit megvettem a Witcher 3-volt és ott az ajánlott követelményt is könnyen megugrottam. Szóval elszoktam attól, hogy ezt figyelgessem.
Figyelembe véve az eltelt időt, biztos vagyok benne, hogy nem túl extrém a javasolt gépigény.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Shing


Shing
őstag

Frostbite-os játéknak tuti nem kell ilyen proci, videokártya reális, de tuti elmegy lassabbal HD felbontáson.

(#23) quarros


quarros
tag

Na kiváncsi leszek, hogy ez a végén mennyire lesz igaz. Még a Fallout 4 -et simán vitte nálam egy X5470 Xeon 8giga rammal és egy GTX460-al. ;]

(#24) Mans20


Mans20
addikt

Cserélhetem az egy hetes kaby G4560-at.

(#25) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ajánlott a 8GB és az i7 és ez "nem vészes"?! :F Uh, OK, köszi... :(

(#26) #68237056


#68237056
törölt tag

Nem lehet, hogy az i7 meg a 8 magos fx csak a magok száma miatt fontos? Ez a két proci nincs egy súlycsoportban. De hátha a játék jobban skálazódik dinnyéken, mint az eddigiek...

(#27) tomiee85


tomiee85
senior tag

Vajon ki is fogja használni tényleg a minimum 6 magot? Kicsit update-elném a gépem és FX-4300 vagy 6300-on gondolkodom.

(#28) oriic válasza SunMount3r (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

4 éves CPU-ról van szó, nem vészes egyáltalán. Nyilván kisebb kompromisszummal gyengébb proci is elég lesz.

Live-Die-Respawn

(#29) Raysen623 válasza tomiee85 (#27) üzenetére


Raysen623
addikt

A 4300-ast felejtsd el, a 6300-ast is csak alaphangon ajánlom. Én egy 8320-8350-est vennék a helyedben, vagy megvárnám a Zen-t. Te döntesz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#30) tomiee85 válasza Raysen623 (#29) üzenetére


tomiee85
senior tag

Kihasználna tényleg 6-8 magot a játék?

(#31) Fitzgerald válasza tomiee85 (#30) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Frostbite-os játékok szeretik a sokmagos rendszereket.

(#32) tomiee85 válasza Fitzgerald (#31) üzenetére


tomiee85
senior tag

Rendben, köszönöm. Akkor 6300-at kell keresnem minimum :(

(#33) Fitzgerald válasza tomiee85 (#32) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az a legalja. Egyébként nem tudom mekkora a költségvetés, de manapság kb. 50k-ból megvan egy használt i7-2600 lappal együtt. Az hosszútávon jobb választás, mint a 6300.

(#34) tomiee85 válasza Fitzgerald (#33) üzenetére


tomiee85
senior tag

Biztosan, de deszkacserét nem tervezek :) Reménykedtem egy 4magos proci elég lenne.

(#35) Cathulhu válasza tomiee85 (#34) üzenetére


Cathulhu
addikt

Helyedben varnek 1-2 honapot, a 8 magos FX-ek ara mar most sem magas, es ha bejon a ryzen szerintem megno a hasznalt FX-ek szama hasznaltpiacon. Egy 8320-at siman elhuzol 4 fole feszemeles nelkul, es kb mindenre eleg, en jol elvagyok vele majd 5 eve legalabbis.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#36) tomiee85 válasza Cathulhu (#35) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszi a tippet :)

(#37) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nem vészes, de legyen is ehhez mérten jó :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#38) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy látom, hogy akkor most már tényleg vennem kell még 8Gb RAM-ot (a meglévő 8 mellé, bár enélkül is tudom már egy ideje, látom mennyire meglendül néha a pagefile), viszont a 290X 4Gb még igencsak elég lesz, mert kb. ugyan azt tudja, mint a 480X 4Gb.

Amúgy érdekes ezt a játék marketingügyileg:
1: Valamiért abszolút rendhagyó módon előrendeltem, mint ha kötelező lenne (pedig sohasem rendelek elő semmit, mert teljesen irracionális dolognak tartom, főleg a mai világban és végképp szoftvert, mikor kb 1 perc megvenni bankkártyával, és csak néhány óra letölteni, viszont bármikor bárki okozhat meglepetést, szóval elég nagy rizikó nem megvárni az első pár tesztet, még ha a tesztek nagy része úgyis totális kamu...).
2: Amint kifizettem, véletlenszerűen elémkerült youtube-on egy "miért ne rendeld elő az MEA"-t című videó (nem vagyok youtube függő, általában csak azt nézem, amit valaki linkben küld nekem, de ha már ott vagyok néha megnézek még egy-két kapcsolódó dolgot), ami azzal érvelt, hogy "ez egy DAI lesz az űrben", amitől elkezdtem újraértékelni a DAI-t (amit egyébként szerettem annak idején), aztán ennek kapcsán egyre csak nő bennem az elhintett kis szikra, hogy talán csalódás lesz a ME:A :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.