Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

Kb ugyanaz, mint a 70D, csak jobb fókuszrendszerrel.

Amire kíváncsi leszek, hogy videó módban ugyanúgy moiré-s lesz a kép, vagy ez már az átlagolt, mint a felsőbb vázaknál? Illetve, hogy a középső fókuszpont hibáját javították-e, az a későbbi 70D-k betegsége.

[ Szerkesztve ]

(#2) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Legalul az új kitobi linkje halott (legalább is nálam).

Az új Samsung Galaxy S7 teló is egészen hasonló fókusz rendszerű szenzort kapott (tudom, hogy a Canon-nál már régi), azt hittem, hogy erősen le van védve a dolog, mivel más dslr gyártó még nem használt ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#3) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

49 AF ponnt? Én meg használok egyet :DDD

(#4) Chapel


Chapel
addikt

Főként természetfotó játszik nálam, így crop miatt ff vázakig ne mentem el, 7D van.
Visszasírom a kihajtható kijelzőt és a touchot (nem menőzés, tényleg hasznos tudott lenni a 650D-n anno).
Az 550D óta ua a kijelző van a már nem is tudom hányadik gépen, itt megállt az élet, pedig azóta 6 év telt el. Jó, ez nem is kardinális kérdés végülis.
(kivéve mikor helyben kell az erdőben kalibrágatnom és visszanéznem a back/frontot...)

Az új digi processzor és a 49 krossztájp metál, ehhez nincs mit hozzáfűzni. :)
Már csak az iso érdekel, mert 7D már 800 felett is (szvsz) kiábrándító :N
Igen, igen lehet utómunkázni, kell is, meg főléexpózni stb, de van hova fejlődni.

1800 dolcsi~ 540e ft, obi nélkül lesz 520e kb. Húzós egy crophoz,de kiderül mit tud. Várom.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#5) Ediva8


Ediva8
tag

Apró finomítás, nem 49 fókuszpont, hanem 45 pontos keresztszenzoros fókusz van benne. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#6) Tin válasza Chapel (#4) üzenetére


Tin
veterán

pontosítsunk: 1250 euró a váz, 1750 euró az új 18-135 usm obival együtt. az az obi nagyon drága az új technológia miatt.

szóval a váz itthon 350e-370e körül lesz, mint a 70d, amikor nyitott (az 350e volt).

a szenzor teljesítményét még várjuk, mert egyelőre nincsenek teljes felbontású magas iso minták, amiből tudni lehetne. raw lenne a legjobb.

ha valakit érdekel, innen letölthető a kézikönyve a 80D-nek. ebből kiderül, mit tud, és mit nem.

(#7) Chapel válasza Tin (#6) üzenetére


Chapel
addikt

Akkor én mentem el oem váz ár mellett, köszi :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#8) fi:zi'k válasza -FreaK- (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hamarosan kint lesz arról is az anyag. :B

(#5) Ediva8
Typo, köszi. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9) Oliverda


Oliverda
félisten

Nem vitték túlzásba a fejlesztést...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Fandango


Fandango
veterán

Szánalom amit a Canon művel, nevetséges ez a helyben topogás. :W

[ Szerkesztve ]

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Az árát leszámítva kifejezetten tetszik :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Kivancsian varom mit tud majd ez a szenzor, na meg az uj fokuszrendszer.

(#13) nkmedve válasza Fandango (#10) üzenetére


nkmedve
őstag

Milyen szempontból toporog egy helyben, vagy mivel tud kevesebbet mint a konkurencia? Remélem nem a 4K videót hiányoljátok már ebből a kategóriából is, mert más nem igen hiányzik belőle. A szenzor minősége még kiderül, a 70D ilyen szempontból elég közepesen teljesitett.

Én személy szerint a 6D Mark II-t várom már, ha másért nem, hogy kicsit letörje a 6D árát. Ezelőtt néhány hónappal kb 30-40%-kal olcsóbban meg tudtam volna kapni a 6D-t mint most, de nem vettem meg, mert hogy úgyis megy lennebb, és hát nem sokkal fennebb ment?

(#1) Tin: Én is remélem, hogy kijavitották az AF hibáját. Én jóformán soha nem használom a középső pontot a 70D-nél, nagyon megbizhatatlanul működik fényerősebb obikkal. Szervizbe se tudom mennyire érdemes visszaküldjem amig nem ismerik el hivatalosan a problémát (nem igazán tudom hetekre-hónapokra nélkülözni a gépet, főleg úgy hogy jó eséllyel változatlanul kapom vissza).

(#14) Tin válasza nkmedve (#13) üzenetére


Tin
veterán

a 4K videós képességek engem sem igazán érdekelnek, az FHD is rengeteg helyet foglal. egy fejlettebb képkódolásnak jobban örültem volna a jelenlegi helyett, többre mentem volna vele, mint a 4K-val. meg persze az átlagolt képfelépítésre, mint az 5d2-ben és pár másikban, nem pedig ez a moiré-s cucc mint a 70D-ben.

a középső fókuszpont hibáját sztem nem javítanák, nem is tudnák. ismert jelenség, de ahogy írtad, a canon nem ismeri el, és az ML-ből tudjuk, hogy kétféle 70D létezik. a poén, hogy az én példányom a legelső szériából való (anno előrendeltem), és nem érintett. rengeteget fotózom F2.8-al, és semmi, sőt még az F1.8-as obimmal is csak nagy ritkán történik meg, de ez lehet az obi pontatlansága is.

(#15) Tin


Tin
veterán

úgy fest, a Canon 80D is szenved a moiré jelenségtől:(

teszt videó, 1:08-nál érdemes nézni a jelenetet

ezen a videón látszik a magas iso-n a részletesség

ezen a hármon meg az, hogy a full hd részletessége ugyanúgy közepes, mint a 70D-nél

persze ezek a videók lehetnek kamuk, tehát akár 70D-vel is felvettek... főleg, mivel tök ugyanolyan a videója.

ja, igen. az induló ára 415.000 forint. egy vicc. amikor a 7D mark II akcióban visszatérítéssel együtt 372.000...

valakinek jócskán messzire gurult a gyógyszere:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.