Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joachim21


Joachim21
senior tag

Az Evercool magyar gyártó? vagy az Englade az?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#2) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Az én asus silent knight II-m jobban tetszik! ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#3) #19617792 válasza Joachim21 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az Englide a magyar gyártó, bár nem sok termékét lehet kapni...

(#4) Daert


Daert
őstag

Itt valami nagy elírás történhetett :

A Scythe – mint hivatalos forgalmazó – már szállítja a DeepCool Killer Whale Premiumot, így az európai webáruházakban 6 euróért már el is érhető a hűtő.

Ennyiért mindjárt 3-at is veszek!!!! ;] ;] :DDD :DDD

(#5) Móci


Móci
addikt

Az Evercoolt el tudnám képzelni egy htpc méretű házban, a többi nem nagyon tetszik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Az asus jó lett. :K

(#7) zazahoho


zazahoho
őstag

Asetek 565LX-hez 92 mm ventik szerintem kicsik :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#8) Gabrika


Gabrika
tag

hááát, nem értem ezeket az újdonságokat - tudom, hogy sok helyen téves, de - itt szerintem azért mégis a méret a lényeg
hogy minél csendesebb és hűvösebb legyen

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#9) Fr3eWar válasza zazahoho (#7) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezt én is így gondolom, elférne ott két 120-as is.

(#10) #72042496


#72042496
törölt tag

"Az Asetek a két nagyobb modellt már szállítja, így a hét vége felé már meg is jelenhetnek az üzletek polcain, ám a legkisebb verzió csak december közepétől lesz elérhető."

A legkisebb is elérhető már, csak Corsair H70 néven. Azért kíváncsi vagyok, hogy az "eredetit" mennyiért fogják adni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) #65675776


#65675776
törölt tag

Az Evercool-ért biztos nem adnék 3k-nál többet. Elvégre az FX-60 és 62 egy majdnem teljesen ugyan ilyen stock coolert kapott (később X2 3800+-tól felfelé minden kétmagos, és a daul core Opteronok is), ami kicsit keskenyebb volt, viszont magasabb. Illetve az réztalpú volt. És kb 2k-ért be lehetett szerezni külön.

[ Szerkesztve ]

(#12) mghltm


mghltm
addikt

a killer whale premium tomege felelmetes, a 12-es venti meg 48 mm magas :DDD orankent 133 kobmeter levegot mozgat max fordulaton :Y

a cikk irojatol kerdeznem: tuti uj fejlesztesnek szamit ez a huto? tobb mint 1 eves tesztet talaltam rola itt :F

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) Gabrika válasza mghltm (#12) üzenetére


Gabrika
tag

bizony, méretes és meg is van a hatása

csak azt nem értem, hogy miért készítenek jellemzően az alaplapra merőleges irányú légáramlatot? vagy csak én gondolom tévesen, hogy a házak többségében az alaplap függőlegesen áll?

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#14) #72042496 válasza mghltm (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A DeepCool a majdnem két éve bemutatott Killer Whale hűtőt újította fel."

A linkeden a Premium szerepel, de nem látom rajta a dátumot. Mindenesetre tuti, hogy nem teljesen új a cucc.

szerk.: Megvan, 2009 szeptember. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#15) #65675776 válasza Gabrika (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk azért, hogy valami hűtse az alaplapon levő alkatrészeket is... A párhuzamos áramlású coolerek ezt ugyanis egyáltalán nem teszik meg.

(#16) menalcas válasza #72042496 (#10) üzenetére


menalcas
őstag

Hát igen ez a azért csúnya Corsair koppintás :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#17) Gabrika válasza #65675776 (#15) üzenetére


Gabrika
tag

valóban így több levegő megy az alaplapra, de szerinted tudja hűteni?
szerintem inkább melegíti - még akár a ramokat is fűtheti

szvsz a ház ventiknek kell az a légáramlatot biztosítani, ami az alaplap passzív hűtésű alkatrészeknek friss (hideg) levegőt ad

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#18) shteer válasza menalcas (#16) üzenetére


shteer
titán

nem csúnya. szép az. de legyen olcsóbb és akkor már van értelme

..szerintem jónak tűnik

(#19) #72042496 válasza menalcas (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp ez az, hogy nem koppintás, mert a Corsair vízhűtőit is az Asetek gyártja. :)

(#20) mrbig25 válasza menalcas (#16) üzenetére


mrbig25
őstag

Tudomásom szerint az Asetek gyártja ezeket az "egybecuccokat" [leginkább OEM termékként] és a Corsair csak ráragasztja a saját matricáját.

#10 Balika911: a Corsair H70 az egy átnevezett Asetek 570LC , nem pedig az 545LC [mivel ez utóbbi 92mm-es radival van szerelve - a Corsair H70 pedig 120mm-esel].

[ Szerkesztve ]

...

(#21) F e Z o


F e Z o
veterán

Az Asetek vizhűtésénél a blokkon van a pumpa?
Az DeepCool Killer Whale Premium-nál tetszik a full réz megoldás.

#22 Oliverda : Akkor az Asetek 585LX-nél 2 pumpa van a a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#22) Oliverda válasza F e Z o (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Benne, igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) #65675776 válasza Gabrika (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem hipotézis, hanem tény. De ha úgy jobban tetszik: személyes tapasztalat több alaplappal is. A párhuzamos áramlású coolerek és a házhűtők ugyanis semmiféle közvetlen vagy közvetett légáramlatot nem juttatnak pl a chipset és VRM bordákra, így azok teljesen passzívan működnek. A merőleges áramlásúak viszont nem kevés közvetlen légáramlást okoznak ezen bordák esetén, amelyekről így gyorsan távozik a felvett hőmennyiség, azaz hatékonyabbak lesznek.

Ugyanez igaz a RAM-okra is, amelyek esetén bármiféle borda csak rontja a modulok körüli áramlást, így leginkább csak rontja maguknak a RAM-oknak a hűtését. Ha van közvetlen aktív hűtésük a bordáknak, akkor érnek bármit is.

(#24) - = Zk = - válasza Oliverda (#22) üzenetére


- = Zk = -
félisten

véleményed szerint elég lenne valamelyik egy 4 magos Phenom2 hűtésére?....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25) Angel1981


Angel1981
veterán

Szerintem a most forgalomba kerülő hűtőknél már illene odafigyelni az LGA1155-re is, mint hamarosan érkező, igencsak nagy példányszámban forgalomba kerülő foglalatra....

(#26) Oliverda válasza F e Z o (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem annál csak az egyikben van.

Zk: Valamilyen szintig biztos de szénné húzás esetén már nem 100%.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Lassan nekem is kéne vennem vmilyen hűtőt, mert ez a gyári nem sokat ér. :U

(#28) #72042496 válasza mrbig25 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

És valóban. Köszi, hogy kijavítottad!

[ Szerkesztve ]

(#29) - = Zk = - válasza Oliverda (#26) üzenetére


- = Zk = -
félisten

alaphangon használnám. tehát elég. köszönöm

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) Srodney


Srodney
senior tag

jó lett mindegyik,külön tetszik hogy a rézcsövek egészen végig futnak és érinzkeznek a processzoral....

(#31) bsh válasza #65675776 (#23) üzenetére


bsh
őstag

azért nem minden toronyhűtőre igaz, hogy nem hűti a vrm-t.
pont ezért nem cserélem le az a.c. freezer 64 pro hűtőmet (pedig megküzd szegény a procival keményen :D ), mert az ugyan toronyhűtő(cske), de van rajta pár hajlított lamella is, ami a vrm-re is terel némi luftot.
valamint ha jól emlékszem, talán a c.m. hyper tx2-n is van egy ilyen műanyag légterelő idom e célból.

(#32) kenwood3


kenwood3
őstag

A DeepCool Killer Whale Premium vmi rohadt veszettül néz ki olyan mint 1 pók vagy vmi hasonló!

Mi az az ekezet dragasag??

(#33) #65675776 válasza bsh (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez a két megoldás a gyakorlatban kb nulla hatást ér el.

Anno AN8 Ultra esetén pl a Freezer 64 Pro mellett a VRM akár 30-40°C-kal (!) is melegebb lehetett, mint az akkori A64 stock cooler (Ajigo MF064-074) alkalmazása esetén. Az a kis légáramlatocska semmit nem ér.

Az alaplap hűtésének két fő ellensége van:
-párhuzamos légáramlás
-alacsony légszállítású merőleges áramoltatású cooler. A TR XP-120 rosszabb hatásfokú volt ebből a szempontból, mint a 70mm-es ventilátorral szerelt stock cooler...

(#34) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem vágtam magam hanyatt tőlük. Van ettől sokkal jobb meg szebb is, meg hatékonyabb is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#35) NOD


NOD
senior tag

Mik ezek a szarok?:D
A 2 léghütő helyett van már vagy 10ezer alternatíva illetve érdekes hangja lesz a 4000rpm-es ventinek maxon.
A vízhütés meg egy az egybe mintha a corsair lenne picit átméretezve és matricázva. Az meg hogy extrém tuninghoz nem lesz elég az nem igaz mert egy 30%-os otthoni tuningnál is lehetnek gondok (i7). Annó a Corsair-ek is csak egy 12-es ventivel (avagy 2-vel) tudták a jobb léghütök szintjét hozni.

Kihozhatnának valami teljesen uj ötleten alapuló léghütöt, mert ebböl a konstrukcióbol sztem többet nem lehet kihozni (gondolok itt a top léghütökre..).

(#36) bigga


bigga
aktív tag

A "Gyilkos Bálna Prémium" elég komolyan néz ki - de honnan jött ez a név? :)

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#37) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Szimpatikus húzás a Noctua-tól, viszont a bemutatott hűtők közül egyik se kellene.

(#38) Boxi88


Boxi88
őstag

A vízhűtőktől még mindig tartok kicsit, de a DeepCool Killer Whale Premium nagyon jól néz ki! :K

(#39) #65675776 válasza NOD (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az a 80mm-es ventilátor a CMHK8-8122A ventilátorának valamiféle testvére, akkor 400RPM-en nem lesz túlzottan hangos. Az említett cooler ventilátorának 3000RPM felett kezd egyáltalán hangja lenni, viszont az 5200RPM-ig is felpörög ha kell. Amit igazán nem értek ezen az Evercool-on az az, hogy ha már a borda engedné miért nem 92mm-es ventilátort raktak rá.

A topicban már le lett írva, hogy a Corsair ezt a vízhűtőt forgalmazza a saját matricájával. Szóval a Corsair matricáz át (lévén nem gyárt vízhűtőt), nem az Asetek (aki gyártja a Corsair részére)...

(#40) Gabrika válasza #65675776 (#33) üzenetére


Gabrika
tag

ez nagyon érdekes, sosem gondoltam volna, hogy az alaplapnak a párhuzamos légáramlat, amit alapvetően a ház ventik hoznak a jó hűtés ellen dolgozik

azt hittem alsó tápos házban a hátsó és felső kifúvó ventik valamint az első beszívók által létre hozott belső huzat bőven ad hideg levegőt mind az alaplap, mind pedig a ramoknak (amik ugye függőlegesen vannak)

szerinted milyen túlhajtás vagy terhelés alatt szükséges a merőleges légáramlás?

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#41) waverider


waverider
senior tag

mit gondoltok ráapplikálható egy gpu és cpu párosra is az Asetek 585LX -et? köszi! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.