Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vtwo


Vtwo
senior tag

Mi ebben a megdöbbentő? :U

[ Szerkesztve ]

(#2) Ursache válasza Vtwo (#1) üzenetére


Ursache
senior tag

Ha van rá lehetőség....

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#3) Gomez86 válasza Vtwo (#1) üzenetére


Gomez86
őstag

Az a megdöbbentő benne, hogy 3$-os appokat(is. olcsóbbat is, drágábbat is) lopkodnak. De a lényeg hogy még 1 $-t vagy 1€-t is sajnálnak. Akármennyire lehetne olcsó akkor is lopkodnának. Ez a meglepő, és elszomorító.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#4) edward2 válasza Gomez86 (#3) üzenetére


edward2
addikt

Már miért lenne megdöbbentő és elszomorító. Majd amikor mindenki 2000euro fölött keres akkor lehet ilyen szarságokra pénztdobálni.

(#5) Vtwo válasza edward2 (#4) üzenetére


Vtwo
senior tag

Valami ilyesmire gondoltam.
Nyilván nem a Beverly Hills-i és Londoni managerek,yuppiek.stb. kalózkodnak. :DDD

(#6) k.soma válasza edward2 (#4) üzenetére


k.soma
senior tag

Nekem is ez a véleményem, amíg nincs magas kereset, és van lehetőség kalózkodásra, addig marad ez a helyzet.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#7) Morden24 válasza Gomez86 (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, ezt magyarázom általában a warezos témát felvető topikokban, amikor jönnek a "ha ez meg az olcsó lenne nagyon" szövegek.

Jelenleg 3 ismerősömnek van szifonja, és mindegyik jailbreak-elt gép.

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Morden24 válasza Vtwo (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, és szifonja is a gettónégernek van.

Sectumsempra - For Enemies

(#9) aram01 válasza Morden24 (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

sok pénzt kiad a telóért de már a "filléreket" sajnálja

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) Morden24 válasza aram01 (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, ezen röhögök.

És ebben amúgy az a szánalmas, hogy ez nem jelenti azt, hogy csak gazdagok kezében van iPhone (vagy történetesen akármilyen jó telefon, vagy számítógép, vagy konzol...), hanem azt, hogy a delikvens annak teljes tudatában kaparta össze a pénzt a hardverre, hogy utána úgy sem lesz pénze/hajlandósága fizetni a szoftverekért.

Meg hát ugye minek is, a pöcse a drága telefontól lesz hosszabb.

Ez a szememben gyakorlatilag egyezik azzal a fajta proli prosztósággal, amikor egy normális ruhája nincsen, de azért a több10ezres aranylánc figyel a nyakban.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#11) Ga válasza Morden24 (#10) üzenetére


Ga
tag

Kb. ugyanaz az effekt, mint a szlovák rendszámú Q6/X6, vagy pl. a mozgássérült bömös/lexusos...
Azt hittem ez hazai sajátosság...

(#12) Morden24 válasza Ga (#11) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem azzal van a baj, ha a rokinak Lexusa van, hanem ha megjön a sofőr, és látod, hogy az egyetlen mozgássérült dolog rajta az az, hogy a sok gyúrástól csak "dinnyetartó" pózban tudja lógatni a kezeit :D

Egyébként nyilván nem csak hazai sajátosság. Sok a degenerált, ez van.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13) aram01 válasza Morden24 (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

ja hát ez igaz, én is néha rokkant helyre állok mikor viszem apósom(sajnos ő tényleg rokkant)múltkor is be akartam kanyarodni ,erre egy jobbágy bevágott elém.Mondom én jogosan használnám erre ő anyázott,én kiszálltam és elindítottam az úton a srácot hogy neki is legyen ilyen igazolványa ;] Nem az volt a baj hogy oda áll ha üres hanem az hogy mi jogosan használtuk volna erre még neki állt feljebb :((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) Tucky válasza Morden24 (#12) üzenetére


Tucky
csendes tag

Rengeteg az irigy ember, csak ők gondolják hogy farok növelésre vesznek egyesek telefont (ez mondjuk már szánalmas..), nem pedig azért mert pl összességében még mindig nincs jobb nála a piacon. Gondolom azzal tisztában vagy, hogy a jailbreak nem feltétlenül kalózkodásra való... rossz az aki rosszra gondol.

(#15) Bennybácsi válasza Tucky (#14) üzenetére


Bennybácsi
csendes tag

Mordentől ne várj sokat, ha warez a téma, habzik a szája :D

(#16) Morden24 válasza Tucky (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem a cikk magáért beszél.

Mellesleg nem az a kérdés, hogy iPhone mennyire jó, vagy nem. Nem csak arra warezolnak.

Egyébként teljesen igazad van, nem csak azért vesznek iPhone-t, hogy warezoljanak rá, illetve jailbreak-et sem csak azért tesznek rá (a 3 ismerős, akit említettem, speciel televan warezjátékkal, ezt ezért hoztam példának). Ezekkel nincs is semmi baj.

Viszont aki megveszi, aztán warezol, azzal van.
És igen, továbbra is gerinctelen ingyenélőnek tekintem őket. Főleg, mivel az iPhone megint nem az a kategória, hogy jajj, a csóri összehozta a kis P2-es munkagépre a pénzt, aztán néha warezol egy Doom2-őt, hogy tudjon mivel szórakozni.

Egyébként hagyj már békén ezzel az irigykedős dumával, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem ismerem az Appstore-t. Mennyi egy ilyen játék?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#18) Morden24 válasza D1Rect (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pár dolláros cuccokról van szó. Ahogy neten keresgéltem, ez a Fishlabs-es cucc elvileg 4.99.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Azért érdekes úgy beszélni hogy "450millió dollár kiesés".

Nem hinném, hogy a kalózszoftvert használóknak, ha csak az a lehetősége lett volna, hoyg fizetnek érte, meg is tették volna. Én is szedtem pár progit, kíváncsi voltam milyen, azt utána ment is a törlés, mert fölös, vagy nem tetszett. Ha fizetnem kellett volna érte, akkor nem vettem volna meg.

Az Apple azzal, hogy jailbrekalhető a telcsi, és lehet rá kalózszoftvert tenni, nagyon kiszélesíti a vevőkörét, mert nagyon sokan azért választják ezt a telefont, mert sokmindent ki lehet hozni belőle. (Még olyat is, amit ha fizetnél sem tudnád!)

És ilyesformán a szoftver kiadók is jól járnak, mert baromi népszerű a cucc, ha minden 4. progiért fizetnek már megéri erre a platformra fejleszteni.

Szerintem a Nokia, Samsung, vagy egyéb gyártó összetenné a kezét, ha az Apple szoftvereladásainak akár 20%-át tudnák produkálni...

(#20) D1Rect válasza Morden24 (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Jól látom, hogy az iPhone olyan ~150K-tól ~250K-ig kapható?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#21) Jander válasza edward2 (#4) üzenetére


Jander
senior tag

"Már miért lenne megdöbbentő és elszomorító. Majd amikor mindenki 2000euro fölött keres akkor lehet ilyen szarságokra pénztdobálni."

Alapvetően ezzel egyetértek, de itt arról van szó, hogy valaki elég kemény pénzt kiperkált, csak azért, hogy legyen (megjegyzem feleslegesen!) egy iPhone-ja, ahelyett, hogy egy átlagos telefont venne. Ez sokba kerül, az aki a fentiek szerint keveset keres, és ezért warezol, valószínűleg nem engedheti meg magának, és minek is... Ezek után sok lenne az a maximum ezer forint egy játékra, de a legtöbb inkább 3-4-500 HUF? Ez nem egy 12e forintos játékszoftver.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#22) Morden24 válasza D1Rect (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

Attól függ, hol és milyen konstrukcióval. A T honlapján dominóval azt írják, hogy 159-től.

Rákeresve meg tényleg lehet ilyen elvadult árakat találni, mint 190 meg 210, bár mondjuk szerintem ez brutálisan abszurd.
Nekem egyik ismerősöm usából rendelte/hozatta, asszem olyan 130 körüli áron.

Mindegy, a lényeg, hogy semmiképpen nem egy olcsó telefon, mert vagy a mellé kapcsolt csomag a drága, vagy a készülék alapára.

Külföldön azért más a leányzó fekvése, de ott sem éppen csórifon.

Sectumsempra - For Enemies

(#23) D1Rect válasza Morden24 (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem, nincs több kérdésem.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#24) Szpisti


Szpisti
addikt

Nekem is iPhone-om van. Én még ki is adnék 1-2-3 dollárt a progikra, játékokra, ha az asszony nem bújná olyan szorgalmasan minden hónapban a bankszámlakivonatot...
Álltalában a "mi a francnak neked az" szóösszetétel hagyja el a száját, ha szóba hozom a témát... Valahol igaza is van. De ha lehetne valahova a gépbe "százasokat" dobálni a progikért, az nem volna gond, az mindíg van innen-onnan.... De a kártyás fizetés az nálam probléma...

(#25) h_mate válasza Morden24 (#22) üzenetére


h_mate
tag

Az apple nem adja drágán a készülékét, csak ezek a hülye előfizetéses konstrukciók ötszörözik meg az árát. Ebbe az árba meg simán beleférhetne egy 50 dolláros gift card a szolgáltató részéről. Sőt azt is megkockáztatom, hogy ha az apple adná hozzá és építené bele a készülék árába, nagyban csökkenhetne a kalózkodás.Az ajándékkártya árának egyharmada amúgy is nála kötne ki végül.

Suhognak a Fuck.

(#26) Morden24 válasza h_mate (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, az számomra nem derült ki, hogy az Apple olyan olcsón adná.

Volt a Mobilarena-n is cikk a hűség nélküli AT&T opcióról amcsiban, és átszámolva egyáltalán nem volt jelentékenyen olcsóbb, mint egy hazai T dominós készülék.

A hülye előfizetéses konstrukciók persze igaz, de nálunk ez egy színtiszta luxuskészülék, egyáltalán nem meglepő, hogy a szolgáltató ezekről a kuncsaftokról akar gombolni.
Megjegyzem, az Ikon csomagok egyáltalán nem rossz konstrukciók, csak mivel az alapáruk kurva magas, ezért nyilván csak azoknak éri meg, akik ki tudják használni a 200/400 perc beszélgetési időt meg a belefoglalt mobilnetet.

Sectumsempra - For Enemies

(#27) edward2 válasza aram01 (#9) üzenetére


edward2
addikt

Azért szerintem előfizuval viszonylag közép áron megvehető egy szifon. Persze utána előfizutol befosol havi szinten. így főleg nem várható hogy eurokat meg dollárokat költsön a szerencsétlen kretén szoftverre :D

(#28) Morden24 válasza edward2 (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

De miért kellenek neki kretén szoftverek?

Akkor ne használja, oszt' kész. Pénze is megmarad.

Sectumsempra - For Enemies

(#29) Mr. Teddy válasza Morden24 (#28) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Pont ezért kell kalózba a szoftver. Kipróbálja, azt rájön, hogy "De jó hogy ezért nem fizettem egy ezrest...". Ilyen velem is csomószor volt.

Most ha az ember kipróbálhatja tét nélkül miért ne tenné meg? Kíváncsiság.
Azt 10-ből egy progi jó, meg használható, azt lehet később vagy megveszi az ember, mert kijön frissebb, vagy használja a bugosabb törtet. Ennyi.

(#30) Morden24 válasza Mr. Teddy (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha mindenki csak "trial"-ként használná a kalózverziókat (megjegyzem: ahogyan a releaser csapatok ezt elvárni, ajánlani szokták), akkor morálisan nem is annyira lehetne elítélni a dolgot.

Aki viszont használni akarja, de nincsen rá/nem szán rá, az ne használja.

Sectumsempra - For Enemies

(#31) edward2 válasza Morden24 (#28) üzenetére


edward2
addikt

A kretént nem a szoftverre írtam hanem: szerencsétlen kretén, aki megprobálta olcson behuzni a menőőőő iphonet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.