Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

A virtualizáció beleférhetett volna...tudom nem kívánságműsör :)

...

(#2) FRENK1988 válasza Devid_81 (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ehhe. Pedig tényleg nem lett volna rossz.
De amugy is elég jó a fogyijuk+ a teljesítmény se utolsó

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) luw2win válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


luw2win
őstag

Cseszheted a fogyasztást ha az alaplap zabál...

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4) benedekco válasza Devid_81 (#1) üzenetére


benedekco
addikt

Érdekes AMD-nél is belefér a legalja procikba. Per pill egy 45nm-en gyártott mobil procijukban nincs ott.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) smkb


smkb
őstag

"A négy új versenyző támogatja a Clear Video HD technológiát, ám a Core i5-ös megoldás kivételével le kell mondani a virtualizációról, ami a Windows 7 XP módját kihasználó felhasználókat érzékenyen érintheti."

Most nem tudom megmondani melyik win7 frissítés óta, de tudtommal nem kell már hozzá HW szint virtualizáció támogatás, anélkül is megy pont úgy mintha hw lenne, úgyhogy ez a fícsör nem tudom mennyire releváns manapság.

Valami 2010 márciusa óta.

[ Szerkesztve ]

(#6) siriq válasza smkb (#5) üzenetére


siriq
őstag

Bizony, bizony. Ez az erzekenyen erinti dolgot en sem ertem. A patch mar regota kint van. Mar hasznaltam is. Nalam egesz jol mukodott a 939-s procin(sebesseg). laptopra is ajanlottam(intel proci), ott is megfelelo volt a sebesseg.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#7) FRENK1988 válasza luw2win (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Miért mennyit fogyasztanak asztali/notebook csippek?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) davi1x válasza siriq (#6) üzenetére


davi1x
csendes tag

Szia. Csak szólnék hogyha nem Sempronod volt/van akkor s939-n is van virtualizáció. Söt az összes K8 alapúban benne van kivéve a régebbi sempronokat és persze a belinkeltet.
Legalábbis így tudom. Tehát nem véletlen ment jól.

(#9) siriq válasza davi1x (#8) üzenetére


siriq
őstag

939-s meg nem tamogatta. Csak az AM2-tol van. Ha nem hiszel nekem: [link]

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#10) davi1x válasza siriq (#9) üzenetére


davi1x
csendes tag

Valóban akkor már nem emlékszem rá jól.

(#11) luw2win válasza FRENK1988 (#7) üzenetére


luw2win
őstag

Jó most nem akarok belemenni AMD vs Intel harcba, de az intelnek az alaplapfogyasztást kéne kordában tartani. Amit lehet proci szinten behoz az Intel az amd-vel szemben azt el is bukja az alaplapon. Az én szemszögemből pedig nem minden a teljesítmény, én többet adok a fogyasztásra.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#12) Zso2 válasza luw2win (#11) üzenetére


Zso2
őstag

Hát ennek pont az ellenkezőjéről tudtam.. mindenki avval magyarázta a proci teszteknél az AMd- jóval nagyobb fogyasztását, hogy az alap tehet róla..

"Az én szemszögemből pedig nem minden a teljesítmény, én többet adok a fogyasztásra."
Eddig én a teszteken úgy vettem ki hogy az Intel magasan jobb fogyasztásban, főleg azonos teljesítménynél..

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#13) LordX válasza smkb (#5) üzenetére


LordX
veterán

Hardveres támogatás nélkül a virtualizált gép - így az XP mode is - IO teljesítménye akár a host 5%-át is elérheti. Támogatással ez van vagy 30%, úgyhogy igen, releváns.

(#14) FRENK1988 válasza luw2win (#11) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem veszekedést akarok szítani csak a kiváncsiság hajtott :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15) Cs_Laci válasza LordX (#13) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Mi több, nem csak a Win 7-nek kell a cucc. VirtualBox, VMware, és egyebeket azért nem annyira ritkaság manapság futtatni. Szóval szerintem nagyon nem elegáns ezen spórolni és utálom, hogy az Intelke megteheti...

(#16) Bird


Bird
addikt

Hmmmm...Öröm lesz egy ilyen erőművel megáldott notebook tulajdonosa lenni... :R Ideje elkezdeni tépni a centiket! :C

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) Chiller


Chiller
őstag

Nem értem, 35W hol jó fogyasztás....
Ráadásul ezek 32nm-esek, nem?

(#18) Zso2 válasza Chiller (#17) üzenetére


Zso2
őstag

azért a teljesítményük nem kicsi ,sokkal jobb leöregedett szériától 35w mellett...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#19) Chiller válasza Zso2 (#18) üzenetére


Chiller
őstag

Akkor is. Kb. 2x erősebb lehet az 1,4GHz-es SU9400-amnál, ami 10W-ot fogyaszt max.
Igaz, ebben nincs VGA, de ott 32nm/újabb stepping, tehát kb. 1:1.
Így egy olyan 20-25W lenne normális szvsz.

(#20) Killing


Killing
addikt

Én úgy tudom hogy már nem kell virtualizáció az XP-módhoz. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21) LordX válasza Killing (#20) üzenetére


LordX
veterán

Nem kell, de ha nem akarod, hogy vemhes csiga sebességével tudjad csak futtatni a virtuális gépen a programokat, akkor hasznos...

(#22) chron


chron
tag

az új i5-ös jó lessz :K

(#23) DJ WOKKY válasza chron (#22) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Éljenek az új cpu-k !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.