Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ménem(sic!) lehet ECC-vel adni alaplapot?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) radi8tor válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Konzumer szegmensben nem szokás.

⭐ Stella

(#3) .mf válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


.mf
veterán

Előbb hoztam volna fel a külső DC tápegységet és a második Eth portot, mint az ECC-t... Szerintem sokaknak másoknak is ez a kettő előrébb lenne a kívánságműsor-listán.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) vinibali


vinibali
őstag

egy régebben megjelent kabini alapú ECS lap sem kapható még nálunk. azt hiszem KBNI-5200 a neve. múltkor írtam egy hivatalos forgalmazónak, még válaszra sem méltattak :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) buherton


buherton
őstag

A külső tápot nagyon sajnálom :( . Különben egyértelműen cserélnék a home szerverben, mert csak kellene egy kicsit több kraft. [link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) Jim Tonic válasza .mf (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A DC tápegység nem feltétlenül szempont egy házi szervernél. Főleg ha sok a HDD. A hálókártya meg könnyen megoldható, akár egy USB-s megoldással. Viszont egy ZFS mellé pl. nagyon jól jönne az ECC.

(#2) radi8tor1: A homeserverek leginkább a SOHO kategóriába tartoznak. A HO = konzumer, de nagyjából a SO is. Ha a HP bele tudta rakni a mikroszerverébe, akkor bemászhatna ide is. Másra úgyse nagyon jók ezek az alaplapok. (Az utolsó mondatomon lehetne vitázni, de én így látom).

(#5) buherton: én is a Celeron847 utódját keresem, de valahogy nem találnak bele az elképzeléseimbe.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) bsh válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


bsh
őstag

(#8) Jim Tonic válasza bsh (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez teljesen más kategória.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) bsh válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


bsh
őstag

amennyiben? :F

(#10) Jim Tonic válasza bsh (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt komolyan kérdezed? Nem integrált CPU, nem ultraalacsony fogyasztásra tervezték, 200€... Soroljam még?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) .mf válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


.mf
veterán

De sajnos az a kategória az, amelyikben ECC várható. Desktop alaplapokat is nézheted, Workstation alatt nem igazán látni ECC-t.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) csendes


csendes
őstag

Az E-2100-as alaplapért nem rossz ár az 55 EUR, összehasonlításul [link], talán a J1900-as lap sem fog sokkal többe kerülni. A kérdés inkább az, hogy ki mer Biostar lapra szavazni, esetleg 1-2 ezer Ft-tal olcsóbban ki bízik meg minőségben, a négy nagy gyártó mögött van-e jövője a Biostarnak? Illetve HTPC-hez jobb lehet -e egy hasonló, de m-ATX méretű alaplap J1900-zal [link], amibe esetleg később lehet nagyobb felbontást támogató videókártyát tenni? :F

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#13) Findzs válasza csendes (#12) üzenetére


Findzs
addikt

a biostart 1986 -ban az asus-t 1989 -ben alapították
az msi -t és a gigabytot szintén 1986 -ba

nem olyan rossz cég ez csak hazánkban kevésbé ismertek a termékeik

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14) buherton válasza csendes (#12) üzenetére


buherton
őstag

Nem csak a HTPC körül forog a világ. Nálam DLNA-n keresztül megy, amit egy Raspberry PI is simán kiszolgál. Az erőforrás máshova kell, de fontos a kis fogyasztás, mert 24/7-ben megy.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) Honkydoo válasza buherton (#14) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én a mini PCI-e portot hiányolom, ha már nincs rajtuk 2 lan port.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#16) ƬΛЯΛ válasza Honkydoo (#15) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Én is ezt néztem... legalább egy mini PCIe-t elbírhatott volna.

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#17) Honkydoo válasza ƬΛЯΛ (#16) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen.. És az a durva, hogy az egyik lapon a helye megvan. Ez itthon több lapnál előfordul. :F
Gondolom (remélem) majd a következő verzión rajta lesz..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#18) ƬΛЯΛ válasza Honkydoo (#17) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Már ha eljutnak addig, hogy lesz következő rev :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#19) bambano válasza radi8tor (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A kioszkokba, vékonykliensekbe, POS terminálokba és digitális hirdetőtáblákba,": ez sem konzumer szegmens, amit a soros port megléte méginkább mutat.

engem egy kis fogyasztású, két ethernet kártyás, sok satás alaplap tudna felizgatni....

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) .mf válasza csendes (#12) üzenetére


.mf
veterán

"A kérdés inkább az, hogy ki mer Biostar lapra szavazni, esetleg 1-2 ezer Ft-tal olcsóbban ki bízik meg minőségben, a négy nagy gyártó mögött van-e jövője a Biostarnak?"

Mondjuk az, akinek nem a marketing mennyisége mondja meg, hogy mit vegyen?
Mai napig ketyeg enyhébb tuning és underclock mellett a s1156-os Biostar lapom, ami a legolcsóbb Asusok árán CF/SLI-t és extra fícsöröket, jobb tápáramkört és alkatrészeket kínált. Ebben az árkategóriában előbb vennék Biostart, mint Anust - a közép- és felsőkategóriás termékeik jók, de alsó- és alsó-közép kategóriában drágán vackot adnak, többel volt már gondom, helyettük inkább Asrock, Biostar, Gigabyte. MSI is inkább csak középkategóriától.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) shteer válasza csendes (#12) üzenetére


shteer
titán

~9000-ért vettem az otthoni gépbe egy h77m biostart. hibátlanul teszi a dolgát - szóval én vennék a helyére h97-est is majd ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

az az A4-5000-es verzió kellene

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Az amd-s alaplap nem so-dimm-es?

(#24) apatyas


apatyas
Korrektor

Örültem volna egy so-dimm foglalatos A6-5200 -nak. Meredek terveim vannak vele, de addig amíg rohadt magas addig lehetetlen küldetés.
Szerk: elbambultam, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25) lenox válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


lenox
veterán

10x7u-s lapok vannak, gondolom majd lesznek 2955u-sok is, de arra meg varni kell, de ezek lennenek az utodok.

(#26) buherton válasza bambano (#19) üzenetére


buherton
őstag

Ajánlom figyelmedbe ezeket az alaplapokat: [link] (ilyen van nekem most jelenleg, de ennél egy picit lehetne erősebb, mert SSH-val ~6 MB/s-al tudok másolni LAN-on, míg Samba-val HDD limitbe ütközök 60-70 MB/s-nál), [link], [link] (a beszerezhetőség viszont kérdéses). Sajnos egyiken sincs két LAN, de ha mást nem akarsz bele, akkor a PICe helyére mehet kártya.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27) Jim Tonic válasza bambano (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is ilyet keresek, meg is találtam anno, csak az árával nem vagyok kibékülve: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) #22145024


#22145024
törölt tag

j1900-zal mikor lesz thin-ITX alaplap végre?

(#29) buherton válasza #22145024 (#28) üzenetére


buherton
őstag

Már van egy ideje, csak körül kell nézni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) bambano válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hűűű... :R

(#26) buherton. kösz, de nem multimédia irányvonal kellene...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) #22145024 válasza buherton (#29) üzenetére


#22145024
törölt tag

köszi!
Pedig egy hónappal ezelőtt még nem találtam ilyet egyik márkánál sem a konzumer ársávban

(#32) apatyas


apatyas
Korrektor

Találtam so-dimm ITX alaplapot! Link

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#33) KISDUCK válasza apatyas (#32) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kicsit drága. :(
Jobb lenne, ha hasonló árban lenne az inteles variánsokkal.

(#34) apatyas válasza KISDUCK (#33) üzenetére


apatyas
Korrektor

A másik hozzászólásban kicsit részleteztem, de inkább nézd meg a fícsör listjét. Embedded, és csomó pluszt tartalmaz.
Noha megértem, ha neked felesleges. Én pl pont ilyet keresek, hogy régi laptopot új kabinisre moddoljak.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#35) KISDUCK válasza apatyas (#34) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nekem az itthoni asztali pc-t kéne nyugdíjaznom s478-as celeron van benne és a so-dimm-es alaplap lenne tuti, mert van elfekvőben itthon 1 modul + amd-t jobban díjazom. Elég ha net+film megy vele meg van pár sata és usb rajt. Megfordult a fejemben inteles deszka is, de abból nem tudom mi lenne a tuti és minek milyen ereje van, meg rosszat olvastam eddig az inteles ssd vezérlőről. Esetleg ha valaki tudna olyat linkelni, ami kici-occó-jó az nem lenne rosz.

(#36) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Létezik passzív hűtésű mini-ITX deszka Kaverivel is?

(#37) csendes válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


csendes
őstag

Van már Kaveri-ből embedded? [link]. Egyébként van aki megoldotta [link] AMD A10-7850K-val (95W TDP)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#38) Dr. Akula válasza csendes (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mobil kaveris mini-ITX deszka passzív hűtéssel az igazán finom csemege lenne. Ha notiba belefér, asztaliba is. 0-24h-ban üzemelő gépnek ideális lenne, kompromisszumok nélkül. 95W az kicsit sok még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.