Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jenei92


jenei92
senior tag

Meg ha jól tudom a DDR3 kevesebbet is eszik a DDR2-nél..

(#2) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hát arra azért kíványcsi leszek, hogy ez a váltás mennyit dob a teljesítményen, mert szerintem nem sokat fog, mondjuk itt a fogyasztás és a költség hatékonyság a lényeg, majd meglátjuk, hogy ez mennyire jön be.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#3) Laci.M


Laci.M
senior tag

Inkább azzal a fránya IGP-vel kéne csinálni valamit. Tudom nem játékgépek, de ez akkor is nevetséges teljesítmény manapság már...

Aláírás

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ez nem valami sok elörelépeés
.Lehet,hogy késöbbiekben nagyobb lesz az árkülömbség a kétféle modul között de ez nem hoz valami sok sporolást a jövöre nézve.
Szerintem ebben a kategoriában 1gb a jellemzö amit a gépbe raknak és még ha a sima ddr ramokat kellene venni akkor sem esnék hasra. A ddr3 és a sima ddr ramok között 800 forint van az 1 gb ramoknál.
Egy játék gépbe biztos nem mindegy ott kell a gyorsaság,meg nem is jellemző ,hogy 1 gbal játszanak.

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na majd egy új kétmagos Atom + ION lesz a nyerő DDR3-mal :)

(#6) New Life


New Life
aktív tag

Én pedig azt hittem, hogy a következő generáció majd elviszi a fullHD videókat... :O

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#7) PH-User


PH-User
addikt

Azt a mindenit...

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8) HaZsolt válasza New Life (#6) üzenetére


HaZsolt
őstag

Remélem a többi memória ára is lejjeb megy majd, most nagyon drágák szerintem.

(#9) zsirfecske válasza jenei92 (#1) üzenetére


zsirfecske
addikt

egyetértek, az ár mellett az sem mindegy hogy 1,5-1,6V-on megy vagy 2 V körül.

(#10) FRENK1988 válasza Laci.M (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát amire kell net wörd arra maximálisan elég. Aki meg gémelni kar az meg 100% hogy nem fog X4500HD venni :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) Mania válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


Mania
senior tag

Jártál már a notebook-os topikban? :DDD

(#12) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Múltkor néztem egy tesztet, hogy hány watt a különbség 1.8V és 1.65V között. Ezek asztali ramok voltak, ez tény... De kb 8-11 Watt jött ki, ami azért nemsemmi netbook fronton.

(#13) Móci


Móci
addikt

Fogyasztásra biztos jobb lesz, de azért kicsit gyúrhattak volna azokon a procikon.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Orajelre is mehetne meg azert egy kis plusz.

...

(#15) Móci válasza Devid_81 (#14) üzenetére


Móci
addikt

Na persze, hogy még a végén jó legyen, mi? Ejnye, nem úgy megy az! :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) Laci.M válasza Silentfrog (#4) üzenetére


Laci.M
senior tag

Javaslom nézz be a NETbook fórumba. A legtöbb gépben 2GB memória ketyeg, többek között nállam is. A win7 mellé nem árt.

FRENK1988 ezeket nem csak word-re lehet azért használni, de azért az már abszurdum, hogy a youtube videók is szaggatnak HD-ben, meg egy pár ősrégi unaloműző játék se megy el rajtuk pl: Trackmania united, meg az NFS is szaggat, élvezhetetlen rajtuk ,pedig vonaton sokszor jól jönne. A Flash játékokról meg ne is beszéljünk...

Aláírás

(#17) Ren Hoek válasza Laci.M (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát attól a trágya GPU-tól tényleg nem szabad semmit sem várni.Pl az Ion platform mértékekkel jobb - bár tény, hogy a flash programok tutira szaggatnak ott is, mert gyösz az atom hozzá. GPU gyorsítást meg még mindig nem tudták megoldani (bár elviekben nem is olyan egyszerű, gyakorlatban szerintem lusták csak)

(#18) P00By


P00By
nagyúr

Fogyasztás miatt jó lépés.

(#19) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Az AsRock már tart DDR3-as memóriával szerelt Atom-ot, igaz, ION platform felett. Ha minden jól megy, azzal lepem meg magam névnapomra :)

(#20) jenei92 válasza lajthabalazs (#19) üzenetére


jenei92
senior tag

Azon a lapon pci-e is van igaz?
Mert ha abba VGA-t szeretnél venni meg ne vedd.
Az atom semmit nem fog kihajtani... :U

(#21) Béka86 válasza jenei92 (#20) üzenetére


Béka86
csendes tag

Igen, abba biztos 4890-est rak az ember fia, hogy COD-ozzon fullhádéba...

Az nem számít, hogy elég sok hd rip dxva kódolást használ és valószínű egyre több fog használni.
Ebben az esetben ha az ION-ból kifognya a szufla, veszel egy újszériás low-profile gpu-t és ennyi. A procihoz kevés köze lesz a filmlejátszási teljesítménynek. Htpc meg nem arra van hogy ennél komolyabb erőforrásigényű feladatokra használd.

(#22) lorenzen válasza jenei92 (#20) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Azért nem kell nagyon leszólni Az Atom (N330) - ION párost.
1GB memóriával, már szépen elfut raja a Crysis, 800*600 felbontásban, a legalacsonyabb beállítások mellett.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#23) Silentfrog válasza Laci.M (#16) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem kell benéznem nekem is ilyen van hasonlo
Az egy dolog,hogy te bövitetted de eredetileg nem sok helyen van 2 gb memoriával

[ Szerkesztve ]

(#24) FRENK1988 válasza Mania (#11) üzenetére


FRENK1988
veterán

még nem mert? ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) jenei92 válasza Béka86 (#21) üzenetére


jenei92
senior tag

Lát az ember furcsaságokat.. csak szóltam.. ;]

lorenzen : Nem értem mire írtad amit írtál de oké..
Atom+ION rendben van,csak nehogy belevegyen a lapba egy 5770et.. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) lajthabalazs válasza jenei92 (#20) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A most használt 4670-est szántam bele, amint az E6300-as mellé sikerül jó áron találni egy 5770-est. Saját tapasztalatból beszélsz? Nagy felbontásoknál sem nyerek semmit az IGP-hez képest? Ha minden jól megy, a projekt része lenne egy Full HD plazma is, és arra gondoltam, hogy 1-1 egyszerűbb játéknál még segithet egy kicsit az a 4670-es (Far Cry 1, Civ 4, Fallout 3, MoHAA, COD 1-2....)

[ Szerkesztve ]

(#27) jenei92 válasza lajthabalazs (#26) üzenetére


jenei92
senior tag

Hát szerintem egy dual-atom nem hajt ki egy 4670-et.
Lehet hogy elérsz valamilyen gyorsulást az ION-hoz képest de szerintem nem lesz nagy különbség..

(#28) lajthabalazs válasza jenei92 (#27) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Igazából nem sokat kell fizetni a Pci-e -ért, 31k ez a lap, és a legolcsóbb ION a dobozos AsRock, ami tokkal vonóval RAID-képes lappal 80körül van. A 4670-es adott, PicoPSU-m van, AC-DC adapterem van, HDD-m van, csak a DDR3-as RAM-ok kellenek, mondjuk 2G 16k-ért, és akkor az már nem is a legalja, később ideiglenesen jó lehet majd ha platformot cserélek.

Nagyon eltalálták az árát a kicsikének, vagy minden más ION lap van túlárazva.

(#29) jenei92 válasza lajthabalazs (#28) üzenetére


jenei92
senior tag

31ért Én sokallom,abból egy G31+e3200+1gb triót kilehet hozni ami ugye nem teljesen ugyanaz.Igaz ebbe se ION se DDR3ms foglalat nincs de ha netezős gép kell csak akkor arra szerintem jobb..

[ Szerkesztve ]

(#30) Silentfrog válasza lajthabalazs (#28) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem egy 2 ghz kétmagos régebbi c2d van 4670 párositással.
A Saboteur nevü játékban pont dupla fps/21-40/ kapok ha megrántom a processzort 3ghz re.
Ebből az derül ki,hogy egy e 4400 2 magos processzor is kevés néha a mostani játékok mellett egy 4670 kártyának.
Van itthon egy kis nettopom és ott látom a processzorhasználatbol,hogy sok játékra nem elég szegény atom.
Én ugy gondolom ha játszani szeretnék az egymagos atommal akkor egy 7600 gt vel egészitik ki egymást megfelellöen.

(#31) lajthabalazs válasza jenei92 (#29) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

G31-esre amikor legutóbb néztem, még nem raktak HDMI kimenetet, persze ez diszkrét grafikával már mindegy. A másik ellenérv meg a fogyasztás, az ION-os gépet be lehet állitani két 2.5"-ös lemezzel file-szervernek, de ha ugyanezt a G31-essel csinálom meg, az évente 10k-ba kerül. Alapvetően filmet nézni kéne a gép, amihez az a jó, ha tud FullHD-t dekódolni, van rajta 5.1-es hang és HDMI, valamint halk. Ez inkább az ION, mint az X3100.

(#32) lajthabalazs válasza Silentfrog (#30) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én is lecseréltem az E4300-asomat egy új E6300-asra, sajnos nem mértem, hogy mennyi a különbség, de érezhető volt.

Jó lenne egy teszt, amiben beleszúrnak egy rendes VGA-t egy ION-os lapba, lehet, hogy nekem kell majd bevállalni ;) 8600GT-ket lehet egyébként nagyon barátságos áron venni mostanában. Vicces lenne, ha a 9300-asra rá lehetne bizni a fizikát, és a 8600-as renderelne, kihajtaná az utolsó csepp teljesitményt is a lapból.

(#33) jenei92 válasza lajthabalazs (#31) üzenetére


jenei92
senior tag

filmet nézni kéne a gép, amihez az a jó, ha tud FullHD-t dekódolni, van rajta 5.1-es hang és HDMI, valamint halk. Ez inkább az ION, mint az X3100.

Erre csak annyit mondok hogy te mondtad hogy a 4670 adott,akkor?

(#34) #92942848


#92942848
törölt tag

Fogyasztás miatt jó lépés,reméljük árban is marad olcsó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.