Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gzbotii


gzbotii
veterán

Egyszer szert teszek egy ilyen keszulekre :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2) gabancs


gabancs
addikt

Minek? Ki vesz egyáltalán halott rendszert?

(#3) a.sebi


a.sebi
őstag

én nem erteke ehez a rendszerhez ...de ez nem lehetne elet képes?

(#4) hito válasza gabancs (#2) üzenetére


hito
nagyúr

:Y :W :W :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) Coleszi válasza a.sebi (#3) üzenetére


Coleszi
tag

De, nagyon is életképes lenne (sőt, az is!) ha nem ez a Microsoft person ülne Nokiáéknál CEO pozícióban. Vajon meddig küldik rá rendszeresen a frissítéseket? Szerintem ez a kérdés foglalkoztat mindenkit. Bár én meg voltam velük elégedve. Sok frissítést dob(t)nak ki, noha nem mindig tett jót :)

[ Szerkesztve ]

(#6) max-pain válasza a.sebi (#3) üzenetére


max-pain
senior tag

Eletkepes lehetett volna ha a Nokia teljes mellszelesseggel melle all.
2012-ben mar a 3. legnepszerubb oprendszer lehetett volna okostelokon az Android es az iOS mogott.

(#7) BoC1ka válasza max-pain (#6) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ezt olvastad valahol? belinkelned?

nem tudja valaki, hogy pl a nokia maps mukodik ezen a telon?

YNWA

(#8) max-pain válasza BoC1ka (#7) üzenetére


max-pain
senior tag

Mit? Azt, hogy ebben az esetben a WP7-et es Bada-t maga moge utasitotta volna a Meego?
Szerinted nem ez lett volna a helyzet?

(#9) Coleszi válasza BoC1ka (#7) üzenetére


Coleszi
tag

Mivel a Nokia ezzel reklámozza magát, valószínűleg van rajta Nokia Maps :) (ingyenes offline navigációval forever)

[ Szerkesztve ]

(#10) Coleszi válasza BoC1ka (#7) üzenetére


Coleszi
tag

itt egy link is hozzá: [link]

(#11) daniel909


daniel909
addikt

ez ezerszer jobb mint a wp7, ezt kéne erőltetniük, nem kidobni a kukába... de ahoz képest h "halott" rendszer, eléggé nyomták itthon is a marketinget... furcsa ez nekem... szerintem egyszer még ujra felkarolják

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#12) Coleszi válasza daniel909 (#11) üzenetére


Coleszi
tag

Tizen néven.

[ Szerkesztve ]

(#13) max-pain válasza Coleszi (#12) üzenetére


max-pain
senior tag

Azt pont annyi ember is fogja hasznalni a Foldon :DDD

(#14) pszili8 válasza gzbotii (#1) üzenetére


pszili8
aktív tag

+1 :K Nekem is nagyon bejön a rendszer,már az n900-at is imádtam,csak az nekem túl vastag volt,igaz nem farmerzsebben hordom a telefont.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#15) Coleszi válasza max-pain (#13) üzenetére


Coleszi
tag

:D Ki tudja, lehet leváltja a Bada-t és megaszondják, h itt a Nokia N9 Samsung Galaxy N néven :U Na csak várjuk ki a végét ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) hunter84


hunter84
aktív tag

Ez a cikk ( [link] ) ügyesen rámutat az alábbiakra:

- a Nokia hallgat arról, hogy mennyi N9-et adtak el, mert lehet, hogy többet, mint Lumia-t
- Lumia-ból nem 1,3-at adtak el, csupán 1 milliót szállítottak ki
- az 1 millió Lumia-t azonban nem csak az utolsó 3 hónapban (negyedévben) szállították ki, hanem tágabb intervallumban, vagyis itt sem stimmelnek a számok

Mindenesetre ügyesen tupírozzák azokat.

Bárcsak maradtak volna a Meego-nál...

(#17) pszili8 válasza hunter84 (#16) üzenetére


pszili8
aktív tag

Ok de pl itt sem régóta forgalmazzák a Lumia 800-at.(nevezd nevén,mert olyan mint ha azt írnád,hogy samsung galaxy)

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#18) hunter84 válasza pszili8 (#17) üzenetére


hunter84
aktív tag

Lejárt a szerk. időm.

Na szóval, a Lumia-kat együtt számolják, mivel csak két modell van, és így jött ki az 1 millió. Az lehet, hogy nemrég óta árulják, de nem is azt mutatja az 1 milliós szám, hanem a leszállított darabszámot.

A lényege a kommentemnek inkább az volt, hogy valóban miért hallgatnak az N9 eladásokról.

(#19) gzbotii válasza hunter84 (#16) üzenetére


gzbotii
veterán

Szeretem az ilyen fecsegeseket. Az lehet, h csak annyit szallitottak le, de elorendeles pl...
Es ketlem, hogy tobb N9 mnet ovlna el mind Lumia...

Es a bebofogesed legertelmesebb resze: nem az utolso 3 honap. Akkor mikor az ****? Merthogy 2011 oktoberebenjeletettek be oket es sok helyen mikor is kezdtek forglamazni? Ja, igen, gozod nincs a temarol

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#20) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

MIndenesetre kivülről úgy tűnik, hogy az egyik legjobb supportal rendelkező telefon lett. Vicces vhol...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) hito válasza Dare2Live (#20) üzenetére


hito
nagyúr

És amellett, hogy vicces, várható is volt. A Nokia nem csak a szájkarate-t nyomja, a symbian a mai napig olyan vérfrissítést kap, hogy bármelyik "divatcég" megirigyelhetné.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#22) deka10


deka10
senior tag

Én arról sem vagyok meggyőződve,hogy a symbiant dobják legfeljebb a nevet és majd mint nokia rendszer fog tovább működni.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#23) cryman12 válasza hunter84 (#18) üzenetére


cryman12
csendes tag

Engem is érdekelne, csak szimpla kíváncsiságból, hogy mennyit adtak el N9böl. Azonban abban én sem hiszek, hogy többet adtak volna el mint Lumia(k) ból... Már csak abból kifolyólag sem, hogy a komolyabb piacokon, nyugat-Európa és USA ban szinte meg sem hirdették, alig reklámozták. Kapni sem lehet arra felé szolgáltatóknál. Max kisebb-nagyobb elektronikai áruházakban. (Talán 1-2 kivétel) De az biztos (mivel én is N9 tulaj vagyok), hogy igen jól összerakott rendszer (és maga a készülék is), aminek ha valaki felfogja a működését, onnantól kezdve a legegyszerűbben használható oprendszer lehet, amit valaha a próbált (sztem). Persze ezen felül bele lehet kötni a termék támogatásba, az alkalmazás hiányba, de akkor is remélem még valaki felkarolja és tovább él a rendszer, mert kár lenne egy ilyet csak úgy hagyni.

(#24) hunter84 válasza gzbotii (#19) üzenetére


hunter84
aktív tag

Köszönöm az értelmes hozzászólásod te szerencsétlen! A linket is nézd meg mielőtt beböfögsz. Pötsch

(#25) gzbotii válasza hunter84 (#24) üzenetére


gzbotii
veterán

A linkel mit ersz? Nezd meg pl technet szintu lapok miket irnak WP-rol meg hasonlo oldalak is..egyszeruen bulvar&nem ertnek hozza akkor nincs mit varni mas velemnyt.
Kell az olvasotsag igy aztan lehet irni ezt-azt pletykakra alapozav. En is linkeljek?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#26) =Mentor= válasza deka10 (#22) üzenetére


=Mentor=
őstag

A ( Symbian) nevet már dobták, mindenhol Nokia Belle néven szerepel már a következő frissítés ;)

(#27) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Ha így folytatódik az N9 pályafutása, akkor lehet kénytelen leszek N8-ról váltani rá, majd, egyszer. Pedig már kezdtem magam spannolni az iPhone-ra. :P

meg

(#28) hito válasza =Mentor= (#26) üzenetére


hito
nagyúr

Jujj! Attól az OS még symbian, azon belül pedig Belle. Mint az android-nál, attól mert valami már ICS, attól még android.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#29) hunter84 válasza gzbotii (#25) üzenetére


hunter84
aktív tag

Na, látom megy ez másként is. Először is a WP7 érdemeit, előnyeit nem vitattam. Jó kis rendszer, bár nem az én ízlésem.

Ettől függetlenül az én véleményem az, hogy a Nokiának a Meego-nál kellett volna maradnia.

A linkelt cikkel kapcsolatban részben igazad van, az csak egy cikk, azonban tényleg érdekes dolgokra világít rá.

(#30) gzbotii válasza hunter84 (#29) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy dolog biztos es nem vitatom: a Nokianak nem szabadna (kellene) feladni a MeeGo-t. Nagyon jo kis rendszer, volt szerencsem kiproblani.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31) BobTail válasza gabancs (#2) üzenetére


BobTail
őstag

a te agyad halott! :P

(#32) jacis


jacis
nagyúr

De vártam már ezt basszus. Nekem a copy-past funkció már nagyon hiányzott.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#33) =Mentor= válasza gzbotii (#30) üzenetére


=Mentor=
őstag

A "MeeGo vonat" már elment és ennek köze nincs ahhoz, hogy mennyire jó rendszer... Se biztos fejlesztői háttér se alkalmazásbolt nincs mögötte, enélkül halott ügy az egész. Talán ha az Android térnyerésével egy időben (2009/10) kirukkolnak vele akkor minden másként alakul...

(#34) jacis válasza =Mentor= (#33) üzenetére


jacis
nagyúr

Én azért még kicsit bízom benne, hogy nem Neked lesz igazad....
Miért frissítik a szoftot most mégis? Ha elment volna akkor már tökmind1 voona nekik nem? Mégis dolgozna vele :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#35) zdanee válasza hunter84 (#18) üzenetére


zdanee
őstag

Sajna nem tudnak több N9-et eladni, mint Lumia-t. Összesen 92000 db N9 készült és 2000 db N950 (ezt a modellt nem is lehet megvenni, fejlesztők kapják pályázat útján).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#36) jacis válasza zdanee (#35) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezekröl a darabszámokról van valahol valami írás? Nem találom sehol :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#37) zdanee válasza jacis (#36) üzenetére


zdanee
őstag

Eldar Murtazin az orosz Mobile-reviews.com szerkesztője írta először és az ő értesülései többnyire helyesnek bizonyulnak, még akkor is, ha azok megszellőztetése időpontjában a Nokia kézzel-lábbal tiltakozik. Ő írt először a MS - Nokia összeborulásról és a Symbian kinyírásáról is, akkor sem hitték a népek...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#38) Apika


Apika
Közösségépítő

Hasznos ez a javítópakk... :K

(#39) ClioRS válasza zdanee (#37) üzenetére


ClioRS
őstag

Hagyjuk már azt az embert...... :U Amennyit ő már mondott, abból bőven van minek bejönni. Próbáld csak ki, böfögj be egy csomó dolgot, aztán valami csak bejön, és lehet neked is arcoskodni, mint annak a baromnak, hogy ő bizony megmondta......

Témához: Jó telefon, jó rendszer, kár volt egy szutykos WP7-ért beáldozni. És nem igaz, hogy nincs kész, nagyon is kész volt már, csak ugye tudjuk Elop honnan jött.... Sajnos soha nem tudjuk meg mire lehetett volna képes. Viszont annak örülök, hogy még fejleszteni fogják, hisz jópár frissítést beígértek :K

(#40) gzbotii válasza ClioRS (#39) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat azert az a WP nem epp szutykos. A Meego se rossz de azert a Wp elebb van;) mar meg ne haraguj ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#41) hito válasza gzbotii (#40) üzenetére


hito
nagyúr

Na erre mondjak, hogy "ha csondben maradtal volna, bolcsebb lettel volna". :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#42) gzbotii válasza hito (#41) üzenetére


gzbotii
veterán

Mond csak el, ha te annyire ugyes okos vagy, miben van elebb a meego? Esetleg, ha valamirol lemaradtam volna.
:W :W

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#43) hito válasza gzbotii (#42) üzenetére


hito
nagyúr

Nem valamiről, mindenről lemaradtál! Lustaság helyett olvass utána, művelődj, nem én fogom neked összeszedegetni az infókat. De ezt jobb helyeken ne nagyon hangoztasd, hogy a WP7 lenyomja a Meego-t :DDD Majd talán 2-3év múlva, és akkor is csak akkor, ha még ma befejezik a Meego fejlesztését és frissítését, azonnal eldobnak mindent a kezükből :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#44) BobTail válasza hito (#43) üzenetére


BobTail
őstag

+1 :K

(#45) konyi79


konyi79
addikt

Nem értem miért kell olyanoknak pálcát törni oprendszerek felett, akiknek nincs használati tapasztalata talán egyik felől se. Az olvasható tesztek lássuk be azért az együttélés szempontjából elég felületesek, sokszor túlságosan szubjektívek. Az N9 rendszere félkész volt kiadásakor, néhol ez érződött is használat közben de nem az alapfunkciók szempontjából. Azok jól működtek már akkor is. Az első javítás ezen sokat javított, és íme itt a második. ÉN jónak tartom. Alkalmazások közül a shazam az egyetlen ami hiányzik nem elérhető hozzá. Mondom ezt úgy, van ilyenem, használom és ismerem hibáit. WP7-em nincs, nem használtam. Talán csak az MS miatt nekem se annyira szimpatikus. Olvasni én is olvastam róla, szép letisztult az is de mégsem azt vettem. Más egy kicsit a dolgok megközelítése, de ezért más. Ettől még biztos jó az is, azt is okos fejlesztők készítik, akik szeretik munkájukat és magukénak érzik azt. Tehát nem fikázom.

(#46) đe$|re válasza hito (#41) üzenetére


đe$|re
senior tag

Ez rád is igaz. Maradtál volna csendben, talán több bölcsességed maradt volna... :U

(#47) hito válasza đe$|re (#46) üzenetére


hito
nagyúr

Minden bizonnyal :Y :C

MÁS: szerintem vagy az avatarod változtasd meg, vagy az aláírásod, mert ez így nagyon nem jó, enyhén szólva nevetséges. Ezt tényleg csak jóindulatból mondom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48) đe$|re válasza hito (#47) üzenetére


đe$|re
senior tag

"Hat azert az a WP nem epp szutykos. A Meego se rossz de azert a Wp elebb van"
erre Te: "Na erre mondjak, hogy "ha csondben maradtal volna, bolcsebb lettel volna"
"ne nagyon hangoztasd, hogy a WP7 lenyomja a Meego-t"

Te is hallgathatnál időnként. Mindegyik rendszernek meg van a maga előny/hátránya, de a szutykozás az megy. Nekem például nem jön be a MeeGo. Volt szerencsém használni és inkább a WP7-t választottam.

Nem tetszik? Szerinted nevetséges? Egyéni szoc.probléma. A hozzászólásaid alapján az avatarod jutott eszembe, találó. :)

(#49) hito válasza đe$|re (#48) üzenetére


hito
nagyúr

Majd én eldöntöm pajti, hogy mikor hallgatok, ok? ;)

"A hozzászólásaid alapján az avatarod jutott eszembe, találó." Vegyél vissza szerintem, de gyorsan! :) Nem a kocsmában vagy...gondolom kivételesen.
És igen. Szerintem elég mókás, hogy egy ördögfej az avatarod az aláírásod meg úgy kezdődik, hogy hiszek egy Istenben... :D :C Gratulálok hozzá, egységes elmére vall.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#50) đe$|re válasza hito (#49) üzenetére


đe$|re
senior tag

Te döntöd el pajti, csak egy hozzászólásoddal cáfolod meg a másikat. ;)

Te is visszavehetsz nyugodtan. ;) Legalább megbizonyosodhattam, hogy az avataros hasonlatom találó volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.