Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) xhege


xhege
addikt

Sziasztok! Gondolkodom egy ilyen telefon beszerzésén. A kérdés az, hogy megéri ezt megvenni, vagy inkább érdemes már az Alpha X-re mozdulni? Kíváncsi lennék a véleményekre, illetve arra, hogy honnan érdemes beszerezni manapság ezeket a készülékeket.

(#52) rzoli válasza Dexter68 (#49) üzenetére


rzoli
senior tag

580-at akartam én írni... csak nem figyeltem.

xhege: Ha új telefont akarsz venni, azt vedd figyelembe, hogy az újak 18:9 arányúak, ez még 16:9-es. Nálam mondjuk ez plusz pont volt. :)

Illetve mivel a megjelenés után mindenki átállt az új arányra, még a Maze is, ez valószínűleg nem lesz olyan népszerű telefon. Nem igazán van/lesz rá normális tok. Illetve ha szeretsz buherálni, főzött ROM-ok.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#53) xhege válasza rzoli (#52) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm az infót. Igazából a képarány számomra nem annyira fontos. Ha tok lenne hozzá az nem lenne nagy baj. Romokkal szórakozni nem áll szándékomban, ha a telefon a gyárival is teszi a dolgát. Minőségben, tudásban van jelentős különbség?

[ Szerkesztve ]

(#54) dlaj válasza xhege (#53) üzenetére


dlaj
őstag

Az X-ben van notiled. Nekem ez fontos szempont. Ezt leszámítva csak a képarány más.

(#55) xhege válasza dlaj (#54) üzenetére


xhege
addikt

Köszi az infót. Okosórával használnám, így az értesítési led sem eget rengetően fontos számomra. Úgy tűnik egyelőre, hogy az árkülönbözetet számomra nem éri meg az X. :)

(#56) rzoli válasza xhege (#53) üzenetére


rzoli
senior tag

Tokból egyenlőre van egy "gyári" plasztik tok: pl. ebay.

Illetve volt már a kezemben egy kolléga jóvoltából, egy fekete flip tok, de abba ragasztani kell a telefont. Számomra ez elfogadhatatlan.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#57) xhege válasza rzoli (#56) üzenetére


xhege
addikt

Az ragasztgatós megoldás számomra sem opció. A gyári tok ok lehet. A fényképezőgép mennyire gyatra? Van ahol nagyon lehúzzák, van ahol jónak ítélik meg. Minden csak viszonyítás kérdése tudom. Nyilván nem egy almás telefonhoz kell hasonlítani, de mondjuk egy sima Xiaomihoz a redmi sorozatból hasonlítva milyen? Nekem ami fontos az az üzemidő, a GPS pontosság és az elfogadható kamera. Nem vagyok heavy user, nem játszok. Böngészek, navigálok, pár képet lövök, Vibert használom. Szóval semmi extra. A hardveraprón van két eladó Maze alpha ugyanazon az áron, de az egyik a 6 gigás verzió. Gondolom az jobban megéri. :)

[ Szerkesztve ]

(#58) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

159,8 × 82,5 × 8,1
Ez biztos jó? Mert ahhoz képest, hogy kávamentes és 5,5 collos túl soknak tűnik.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#59) xhege válasza 7Heads Drago (#58) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem 6 colos ;)

(#60) 7Heads Drago válasza xhege (#59) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sorry
Elnéztem. A végén ír egy helyen 5,5 coll-t. De az csak utalás más telora.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#61) bloggiold válasza xhege (#57) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,ami fontos az az üzemidő, a GPS pontosság és az elfogadható kamera." - a tesztben szerintem van válasz mindenre.

https://fontecone.blog.hu/

(#62) rzoli válasza xhege (#57) üzenetére


rzoli
senior tag

A kamera amolyan kínai, közepes minőségű. Volt már rosszabb is, pl. Doogee. :) Én inkább zajosnak ítélném. A színek még el is mennének.

Az mondanám, nézegess tesztképeket, se rá, se lebeszélni nem szeretnélek.

A videó szerintem szintén elfogadható. Az autófókusz néha bele-belefókuszál, de amire én használom nekem elég.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#63) xhege válasza bloggiold (#61) üzenetére


xhege
addikt

Így van a teszt sok mindenre választ ad, de általában a napi szinten használók tudják igazán megítélni a telefont. Egyébként szimpatikus számomra a készülék nagyon.

(#64) xhege válasza rzoli (#62) üzenetére


xhege
addikt

Videózni nem szoktam a telefonnal szinte soha, így az nem annyira fontos. A tesztképeket majd átbogarászom.

(#65) rzoli válasza xhege (#63) üzenetére


rzoli
senior tag

A GPS nagyon jó, és az üzemidő is remek. Bár hozzáteszem, ha sokat van bekapcsolva a képernyő, az eszi az akkut.

Pár kép, az ablakból fotózva most. Google fotók ingyenes tárhelyét, és tömörítését használva.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#66) dlaj válasza xhege (#64) üzenetére


dlaj
őstag

Nem olyan rossz ez, ha figyelembe veszed, hogy nem volt napfény. Sajnos jelenleg sem tudok ideálisabb körülmények között fényképezni.
Beltérben viszont zajos képeket készít, ott kevés neki a fény. További pozitívum, mint ahogy már más is írta, hogy a színeket szépen visszaadja.

[link]

[link]

[link]

[link]

(#67) xhege válasza dlaj (#66) üzenetére


xhege
addikt

Köszi a válaszokat és a képeket. Azt hiszem beruházok egy ilyen vasra. A Geekbuying oldalon, most 190$ spanyol raktárból. A hardveraprón van 50 ezerért egy 4 gigás és egy 6 gigás verzió. Nem tudom van-e valami más tuti beszerzési forrás jelenleg.

(#68) dlaj válasza xhege (#67) üzenetére


dlaj
őstag

Más beszerzési forrás? Ha esetleg az enyémet megveszed 1 hónap múlva! 😉

(#69) xhege válasza dlaj (#68) üzenetére


xhege
addikt

Miért passzolod el?

(#70) dlaj válasza xhege (#69) üzenetére


dlaj
őstag

Nálam egy telefon csak max 2-3 hónapot él meg. Mindig hajt a vágy, hogy egy másikat is kipróbáljak.
Most egy 18:9 képarányúra fáj a fogam. A hülyeség fertőző! 😀
Lehet, Alpha X lesz belőle.

(#71) xhege válasza dlaj (#70) üzenetére


xhege
addikt

:)

[ Szerkesztve ]

(#72) xhege válasza dlaj (#70) üzenetére


xhege
addikt

Értem :)) Melyik volt az eddigi legjobb telód? Amivel a legelégedettebb voltál?

(#73) dlaj válasza xhege (#72) üzenetére


dlaj
őstag

Leginkább kínai telefonokat veszek. Volt nem túl régen Huawei Mate 7 és egy Mate S (ami ugye szintén kínai), de azokat sem éreztem jobbnak pl. ennél. Volt LG G3 is talán 3 hétig, illetve LG G4 is Kínából! 😀 rendelve a koreai belpiacos verzió. Az csak 2 hetet volt meg. Csakúgy mint a LG G Pro 2.
Szóval a nagy kijelzős telefonokat kedvelem. Szerintem az a mostani a negyedik 6"-os.

(#74) xhege válasza dlaj (#73) üzenetére


xhege
addikt

Xiaomi?

(#75) dlaj válasza xhege (#74) üzenetére


dlaj
őstag

Nem volt még.

(#76) xhege válasza dlaj (#75) üzenetére


xhege
addikt

Nekem volt kb 4 db. Érdemes kipróbálni, de az offot lezárom, ez nem az a fórum :)

(#77) xhege


xhege
addikt

A Vkworld S8 telefonról mi a véleményetek? Érdekes lehet a Maze telókkal szemben.

(#78) rzoli válasza xhege (#77) üzenetére


rzoli
senior tag

A procija kicsivel gyengébb, egyebekben kb. ugyanazt tudja. Ha kinézetre tetszik, akkor keress teszteket a neten, hogy milyen a kamera, a gps, bt, stb. Ha szeretsz buherálni, akkor xda, hogy van e root, twrp, custom rom hozzá. Olyan nagy meglepetések nem lesznek itt egyébként szerintem, ebben az árkategóriában MTK-s egységcsomagokból dolgoznak a gyártók. :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#79) xhege válasza rzoli (#78) üzenetére


xhege
addikt

Csak kíváncsiságból nézelődtem. Elméletileg útban van hozzám egy 6/64-es Maze Alphe. Jövő héten valamikor meg kellene érkeznie :) Kíváncsi vagyok rá nagyon.

(#80) Dexter68 válasza xhege (#79) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát... az vagy 4/64-es vagy 6/128-as, ha jól emlékszem, de bármelyik is, nem fogsz csalódni.
A méretét, meg a súlyát szokni kell, megy, mint az állat és nagyon nehéz lemeríteni. :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#81) xhege válasza Dexter68 (#80) üzenetére


xhege
addikt

Pedig 6/64 lesz az :K ;)
6/64

(#82) xhege


xhege
addikt

Most, hogy jön a telefon kellene valami tok hozzá. Tudom volt róla szó, hogy gyenge a felhozatal ebből a szempontból, de megkérdezném, hogy ki mit használ vagy mit ajánl. Köszi előre is a válaszokat. :R

(#83) rzoli válasza xhege (#79) üzenetére


rzoli
senior tag

Jó kis telefon, én szeretem, végre látok, anélkül, hogy hugyorogni kellene, meg távolságot belőni, honnan a jó... :)

Sajnos a root-tal nem boldogulok... :( de majd valamelyik hétvégén, ha nagyon unatkozokk megint megpróbálom.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#84) xhege válasza rzoli (#83) üzenetére


xhege
addikt

Miért van szükséged a rootra? Régen én is mindig mókoltam a telefonokat, de ma már csak használom őket.

(#85) rzoli válasza xhege (#84) üzenetére


rzoli
senior tag

- xposed, gravitybox - pl a személyreszabás. Olyan apróságok, hogy fekvő módban a hangerő gombok fordítva működjenek, stb.
- adblocker
- link2sd - pár dolgot mindig letiltok

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#86) xhege válasza rzoli (#85) üzenetére


xhege
addikt

Értem :) Neked van valami tok a telón?

(#87) rzoli válasza xhege (#86) üzenetére


rzoli
senior tag

A "gyári". Én a flip tokokat nem szeretem, úgyhogy maradt ez.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#88) xhege válasza rzoli (#87) üzenetére


xhege
addikt

Ezt adták a telefonhoz, vagy külön kellett rendelned?

(#89) rzoli válasza xhege (#88) üzenetére


rzoli
senior tag

Külön kell rendelni, én az ebay-ről rendeltem.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#90) rzoli válasza xhege (#88) üzenetére


rzoli
senior tag

Viszont üvegfóliát adnak a telefonhoz!

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#91) xhege válasza rzoli (#89) üzenetére


xhege
addikt

Akkor tok ügyben szét kell néznem úgy tűnik. Mondjuk nekem a flip tokokkal sincs bajom, ha találok valami normálisat.

(#92) Dexter68 válasza xhege (#91) üzenetére


Dexter68
addikt

Nekem is ez a pepita van, mert a flip tokkal nehéz autós tartóba pakolászni, nálam meg elég sok a ki-be ülés.
esetleg nézz szét itt

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#93) xhege válasza Dexter68 (#92) üzenetére


xhege
addikt

Köszi! Megnézem ezeket is. Ez a kockás tok annyira nem tetszik, meg pár értékelést olvasva, nem is túl jó.

(#94) Dexter68 válasza xhege (#93) üzenetére


Dexter68
addikt

Annyira nem gáz a kockás, mint a képeken és ha az ember nem akar flippet, akkor nincs más választás.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#95) xhege válasza Dexter68 (#94) üzenetére


xhege
addikt

Jobb híján rendeltem én is egy kockásat, aztán figyelem a lehetőségeket, hátha akad valami jó. A flippesek is katasztrofálisak ehhez a telóhoz, mert mind ilyen ragasztgatós vacak. :(((

(#96) Dexter68 válasza xhege (#95) üzenetére


Dexter68
addikt

amit kettővel feljebb linkeltem, nem ragasztós

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#97) xhege válasza Dexter68 (#96) üzenetére


xhege
addikt

Jogos (a bár olyan rögzítési módszert még nem láttam, amit azok alkalmaznak), csak 5 rongyért nem olcsó és ebben még nincs benne a szállítás.

(#98) xhege válasza xhege (#97) üzenetére


xhege
addikt

Egyébként érdekes ez a szállítás, mert Németországból 1,5 nap alatt eljutott Vecsésig (gondolom ott valami UPS elosztó lehet) a csomag, onnan viszont tegnap reggel óta nem mozdul.

(#99) xhege


xhege
addikt

Tegnap délután megérkezett végre a telefon. Az első bosszúság a kicsomagolásakor ért. A vámosok felbontották, de a barbár faszok nem jöttek rá, hogyan kell kicsúsztatni a dobozt a borítóból, ezért feltépték az oldalát. Más szerencsére nem sérült.
A telefon mérete súlya nem lepett meg, erre számítottam. A képernyő szép a fénye sötétben még minimumra állítva is sok nekem egy kicsit. Felraktam rá a Nova launchert, belaktam, gyorsan teszi dolgát. Tetszik :). Ami viszont gyenge: az egyik a SIM tálca. Ilyen gyenge vékony anyagú cuccot meg nem láttam, és a kidolgozottsága is hagy kívánnivalót. Arról nem beszélve, hogy a SIM tű ha ne egy kicsit féloldalasan dugódik bele, akkor eltűnik teljesen a lyukban... Szerencsére ezt nem kell sokszor piszkálni. A másik dolog az a gyári üvegfólia. Szép dolog, hogy adták, de nem méretpontos. Kisebb, mint a kijelző és így elég hülyén néz ki. Az ujjlenyomat olvasó sajnos mióta felkerült az üvegfólia egyáltalán nem érzékel. Fólia nélkül 10/9 volt kb. Szóval összességében jó a telefon, a SIM tálca gagyi csak. Üvegfólia meg remélem kapható hozzá valami tisztességes.

(#100) dlaj


dlaj
őstag

Ma jött a telefonra egy bő 500 mb-os frissítés. (2018.01.02.) Még nem telepítettem, mert külföldön vagyok mobilnettel

(#99) xhege, Én kapjam egy céges Samsung J3-as telefont. Azon is van üvegfólia, ami szintén kisebb a kijelzőnél.Szerintem ezeket azért gyártják így, hogy kisebb kegyen az esély arra, hogy felváljon. Azon meg ne csodálkozz, hogy alatta nem érzékeli az ujjlenyomatot. Az olvasó szélén van egy kis perem, és az fent tartja a fóliát. De lehet, ha hozzáérne, akkor sem olvasna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.