Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Beszélgetési hangerőnél mit tapasztaltál? Nem túl halk?

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#2) bloggiold válasza Gaborz1 (#1) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Nem. A hívás hangminősége mindkét oldalon jól érthető és hallható.

https://fontecone.blog.hu/

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

"polírozott cink ötvözetből CNC megmunkálással készült a keret"

Ez érdekesnek tűnik, rá fogok keresni! Itt is téged igazolnak. Fura, hogy még nem hallottam erről a dologról.

Szóval köszi az írást!

(#4) pengwin


pengwin
addikt

Biztos 7.0-ás az az Android?
Teljes mértékben a 4.x-ek kinézetét örökölte.

Üdv, pengwin

(#5) ghiottone válasza pengwin (#4) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A kamera, zenelejátszó, galéria az a régi aosp programok miatt van. Végül is a Google Kamera, Play Zene, Fotók azok már saját google programok lennének, amiket alapból rárak sok gyártó a készülékre ezen régiségek helyett.

Kamera jobb lett, mint gondoltam + szimpatikusabbnak tűnik ez a gyártó, mint a Vernee. Köszi a tesztet.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) tntmax


tntmax
aktív tag

hol van itt keret nelkuli keszulek?

(#7) atike


atike
nagyúr

Azt az alsó kávát mi indokolta...? El kellett számolni a többi kávával is, és amit oldalról meg fentről levettek azt alulra odaplusszolták...? :F

(#8) Graphics válasza atike (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Picit nekem is nagynak tűnt, de fogás szempontjából ideálisabb lehet ez a megoldás.

Persze élőben kéne kipróbálni.

Én még várok egy jó Maze telefont, nem rossz az irány, hátha kisül valami jó ebből.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) #65193216


#65193216
törölt tag

haha, anyám. a 3. oldalon jártam, mikor feltűnt, hogy ez nem is mobilarénás teszt. a teljesítménytáblázat hiányára kaptam csak fel a fejem

(#10) petipetya válasza pengwin (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pont ezen nevettem, szinte borítékolható volt. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#11) rzoli


rzoli
senior tag

Hahó

Én a 4/64GB-os verziót használom. A nagy kijelzőt pillanatok alatt meg lehet szokni.

Alul a középső gomb nem csak home gomb, hanem rövid érintésre vissza, hosszú érintésre home funkcióval rendelkezik. Így a virtuális gombokra csak akkor van szükség, ha az alkalmazások között váltanánk, vagy egyszerre két programot futtatnánk megosztott képernyőn, illetve a memóriát takarítanánk ki. Bár ez utóbbira még 4GB RAM-mal sem volt rá szükségem eddig. Nemhogy hattal. :)

A súlya szerintem szokható, legalább kevésbé remeg a kezem fotózás közben.

Egy problémát tudok említeni, a BT nekem hajlamos megszakadni mondjuk ötből egyszer. Utazás közben ezt hallgatom, illetve a navigáció hangja is ezen keresztül megy a kocsi hangszórójára. Ilyenkor egyenlőre csak akkor tér magához, ha újraindítom a telefont. Az mondjuk legalább gyorsan megy. :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#12) Lami66 válasza rzoli (#11) üzenetére


Lami66
őstag

Az nem működik, hogy az ujjlenyomat olvasót jobbról balra simítod az ujjaddal?

(#13) pengwin válasza ghiottone (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Nem csak az ikonok, hanem a beállítóablak és a felső értesítési sáv is olyan.
Lehet tévedek, most 4.4.4-et használok, előtte csak CM-ből láttam 5.x-es droidot, de az azért más volt.

Üdv, pengwin

(#14) Csapoati válasza tntmax (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

3/4 részt teljesült ez a dolog, csak aztán a gyárban rájöttek, hogy mégis csak el kéne sózni az összes műanyagot, így az alsó káva lett akkora, mint másik telefonon a 4 együtt. ;] Kár, mert ettől eltekintve tetszik a telefon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) rzoli válasza Lami66 (#12) üzenetére


rzoli
senior tag

Simogattam most pár percig, de nem jött össze :) Pedig kedves és gyengéd voltam hozzá.

Közben eszembe jutott még egy hiba. Ébresztő hangnak nem lehetett beállítani csak azt a pár beépített, idegesítő hangot, amit alapból felajánl. Ha a további csengőhangokra nyomok, akkor "Az SD-kártya nem érhető el" illetve "Az SD-kártya használatban van" üzenetet kapom. És csak a mégse gomb aktív.

Egy külső alkalmazással, meg lehet oldani, így a barátnőm választott valami "erdő" hangot a playről.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16) Szabcsizz válasza pengwin (#13) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Én az ilyen apróságok miatt nem szavaznék bizalmat ennek a gyártónak. Ha arra képtelenek,hogy az AOSP programok helyett mást tegyenek fel,mit várjunk a készülék többi területén?
Ettől eltekintve tetszik a készülék,a teszt is jól sikerült.

(#17) rzoli válasza Szabcsizz (#16) üzenetére


rzoli
senior tag

Ízlések és pofonok....

Sokan szeretik, én is, ha egy telefonon stock android van, és nem kell vacakolni a soha nem használt programok eltávolításával, cseréjével. Lásd pl. a samsungok.

Fél év alatt jött már rá legalább két frissítés, talán nem hagyják magára a telefont később sem. A sokak által szidott Verne is kiadott pl. még most is frissítést a másfél éves telefonjára. Pedig ebben az árkategóriában ez annyira nem jellemző szerintem.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#18) pengwin válasza Szabcsizz (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Ha arra képtelenek,hogy az AOSP programok helyett mást tegyenek fel

A böngésző kivételével ez nálam kifejezetten pluszpont.

Azért egy API level screenshotra kíváncsi lennék.

Üdv, pengwin

(#19) Massmurderer


Massmurderer
őstag

fuuu vazz mekkora alsó káva.Hát ez nagyon batár ronda egy valami

(#20) rzoli válasza pengwin (#18) üzenetére


rzoli
senior tag

Egy ilyennel tudok szolgálni, erre gondoltál?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#21) batai15


batai15
félisten

Nem lenne ez rossz telefon csak ne mtk lenne benne

(#22) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Sziasztok !

Nekem egy 4/64-es változat van a v07-es rommal .... és akadt vele egy problémám : Hiába állítom 4G-re, max 3G-n hajlandó csatlakozni bármely szolgáltatóhoz, SIM slot-tól függetlenül..

Mit javasolnátok ennek megoldására ?

Üdv,
Tibi

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#23) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Sziasztok, idekontárkodok, nekem is van egy 4/64 változat illetve pont azon gondolkodtam hogy összedobok egy tesztet róla erre itt van ez :). Jelenleg azon filózok hogy átálljak-e tartósan erre az eddig használt Xiaomi Mi Max / LineageOS 14.1 kombóról.

Ami tetszik:

- van B20
- külleme, anyagminősége
- USB C
- kijelző is klassz szvsz
- meglepő módon több OTA frissítés is jött rá
- alap Android

Am kevésbé:

- akkuidő a Maxhez képest iszonyat gyenge (pedig a névleges kapacitás hasonló)
- a kamera egy hulladék a Maxhez képest (mondjuk ott is igazán csak a moddolt Google Camera HDR+ hozza ki belőle az állatot)
- nincs értesítő LED (biztos lett volna vagy 3 forint)
- mikor az utolsó hívásokat nézem, gyakran pár másodpercig csak a telefonszámokat mutatja mielőtt megjelenítené a neveket (mondjuk egy elég böszme címjegyzékem van mert nagy cégnél dolgozom, de akkor is, illetve a Max nem csinál ilyet)
- Maxhez képest apró még ez a 6" is (ez persze erősen szubjektív)
- néha hívásbefejezés után külön kell matatni a hívásbontáshoz, mert "lehúzza" magától az értesítési panelt és tapicskolni kell a "vége" gombra
- lehetne valami háttérvilágítás féle az ujjlenyomatolvasó körül, mert sötétben nem egyértelmű, hol van a teló alja

Ennyi egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#24) OberMotz válasza Szabcsizz (#16) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Ehh, mi akadályoz meg abban hogy a Play Store-ból feltedd azokat a programokat amiket preferálsz?

(#25) rzoli válasza OberMotz (#23) üzenetére


rzoli
senior tag

Eddig nekem fel sem tűnt ez a híváslistás dolog, de most hogy mondod, tényleg. Mennyi a nagy mennységű kontakt? :) Nálam 1500+

Ami nekem nagyon tetszik, a nagy és egyébként szép képernyő. Illetve a nagyon gyors és pontos GPS.

A kamerában láttam már rosszabbat. :) Volt Doogee X5 Pro-m is :)

Batai15: Akkor az ára sem ennyi lenne. :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#26) OberMotz válasza rzoli (#25) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Nálunk is olyan 1500-1600 közötti kolléga van (nem titok: T-Systems, BKK-ról nem kérdezni :) ) . A GPS-t kifelejtettem, tényleg jól szuperál, nálam egyébként létkérdés, mert rá vagyok gyógyulva a Waze-re.

(#27) pengwin válasza BlueAthlon (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Milyen a te készüléked frekvenciasáv támogatása?
Ha vidéken vagy és nem ismeri a 800MHz-es 4G-t a készülék, akkor jó eséllyel az a probléma.

Üdv, pengwin

(#28) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Még egy dolog: ha valaki talál ehhez normális nem flip tokot, ne habozzon, toljon ide egy linket. Ahogy nézem sajnos nem annyira haraptak rá még erre a modellre a tartozékgyártók.

(#29) rzoli válasza BlueAthlon (#22) üzenetére


rzoli
senior tag

Az Alpha ismeri a B20/800-at, úgyhogy valószínűleg más gond lesz.

Pár dolog eszembe jutott, bár ha jól értem két kártyával is próbáltad, úgyhogy az első azért inog... Másik telefonban ugyanakkor működik?

- a kártya régi és ezért csak 3G-re lép fel.
- APN beállítás probléma. MIlyen szolgáltatód van?
- Preferált hálózattipus 3G-n van
- MTK Engineer-ben ellenőrizheted a nincs e valami elállítva, esetleg próbálkozhatsz az LTE only móddal.

OberMotz: nem hiszem, hogy túl nagy támogatás lesz tok terén. Kevés számú, rétegtelefon lesz. Az új Maze Alpha X pl. már követi a trendet, 18:9 hosszúkásabb és kisebb az alsó káva. De nekem azok valamiért pont nem jönnek be... :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#30) OberMotz válasza rzoli (#29) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Ehhh, én is ettől tartok. Ebay-en van összesen egy fajta, nekem sajnos nem tetsző átlátszó rideg tok, pl. ez itt:

https://www.ebay.com/itm/Phone-Case-For-MAZE-Alpha-Pattern-Chic-Black-6-0-Inch-Phone-Protective-Case/222644626861?hash=item33d6a765ad:g:414AAOSwlp1Zu496

Ezen kívül csak gagyi flip tokok vannak az Alin és az Ebay-en is.

(#31) rzoli


rzoli
senior tag

Közben megoldottam a legutóbbi alkalmazásokat elérhetőségét, navigációs sáv nélkül is. Nova launcher pl. (most akciós) alatt ki lehet tenni ikont/widgetet, pl. a legutóbbi alkalmazásokat is. Betettem a névjegyek helyére. :) Így a navigációs sávot le tudom tiltani, mégis minden funkció elérhető. :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#32) rzoli válasza OberMotz (#30) üzenetére


rzoli
senior tag

Itt van egy (nagyon RONDA) megoldás... :) XDA - Cover

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#33) OberMotz válasza rzoli (#31) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Elméletileg az ujjlenyomatolvasó "nagyon" hosszú lenyomására/érintésére is fel kéne pattannia a recents listának, de ez nekem csak párszor sikerült, 95%-ban inkább nem. Elég bosszantó, de a nejem Huawei P10-e is ezt csinálja sajnos (neki engedélyezni is kellett a sof key-eket, mert nagyon szeret lapozgatni a legutóbb használt appok között).

(#34) OberMotz válasza rzoli (#32) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Most hogy mondod megnézem van-e 3D nyomtatható modell Mix tokhoz. Ha van akkor butitájm mert kicsit áttervezem és a spanom kinyomtatja :)

(#35) rzoli válasza OberMotz (#34) üzenetére


rzoli
senior tag

A "nagyon" hosszú nyomásra, illetve a főképernyőn a hosszú nyomására nekem az alkalmazások keresése ugrik fel. Lehet valamelyik menüben el van még dugva valami? Még ismerkedünk. :)

Ha sikerül valami szép tokot varázsolnod, szólj :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#36) rzoli válasza OberMotz (#33) üzenetére


rzoli
senior tag

Annyi haszna van még pluszban a legutóbbi alkalmazásoknak, hogy itt tudod beállítani, hogy két alkalmazás fusson párhuzamosan. Illetve törölni a memóriát.... Amire még nem volt szükség. Az átlagos memóriahasználat 1,4-1,5 GB között van.

Pl:

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#37) dlaj


dlaj
őstag

Nektek nem kopik a kereten a fekete felület? 4 hete használom a telefont, de a felső rész kettő sarka jól láthatóan megkopott. Ezt, és a gyengusz kamerát leszámítva szeretem nagyon.
Be volt tervezve a Maze Alpha X is (abban legalább már lesz notiled), de ezzel a kettő hibával lehet, hogy nem kell.
Én egyébként egy 6/64-est használok, de csak azért, mert olcsóbb volt mint a 4 GB-os. Ezzel kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy; ramot tudok kölcsön adni! 😀
Én a ujjlenyomat olvasós home gombot nem használom. Azt szeretem, ha minden kezelőszervet látok a sötétben is. És így is ugyanannyi cocc fér el a home-on és a telefon kezelése is gyorsabb.
Cserébe persze még vastagabbnak tűnik az amúgy is nagyvonalúra vett alsó káva. :(

(#38) BlueAthlon válasza rzoli (#29) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Szia !

- A saját O+ 3-amban lévő két voda kártyával és telenor és blue mobile sim-ekkel sem megy - még - az LTE.Mindegyikkel max 3G módban megy fel a hálózatra az Alpha-ban, SIM slottól függetlenül..Gondolom említenem sem kell, hogy ezek mindegyike megy 4G-ben az említett O+ készülékben..

- A preferált hálózati típus 4G-re van téve, és az voLTE is be van kapcsolva.

- A Médiatechnika engineer toolt még nem próbáltam, de adok neki egy esélyt...

Üdv,
Tibi

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#39) bloggiold válasza BlueAthlon (#38) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Az APN beállítások nem jók. Vodafone esetében szinte mindig vitamax.internet.vodafone.net az alapértelmezett az internet.vodafone.net helyett. Hozzáférési pontok nevei alatt állítsd be a szolgáltatódnak megfelelő APN-t.
voLTE meg kapcsold ki, hibát okoz
Telenor: [link]

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#40) viktorhu válasza Szabcsizz (#16) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig ezek az AOSP programok, azokat már nem fejleszti a google így adja ki az új android-verziókkal is. Szerintem a google edition appokkal kevered, de azokhoz android one megállapodás kellene, mint ami a xiaomi A1-nek van.

(#41) viktorhu válasza BlueAthlon (#38) üzenetére


viktorhu
veterán

Kipróbáltad már, hogy netre felmegy-e wifi nélkül? Szerintem nincs beállítva az APN, olyankor alapból csak 3G-re csatlakozik, mert azon tud telefonálni.

(#42) DonaldJames


DonaldJames
tag

Az alsó káva mekkora.Tiszta tré igy lassan 2018ba. :DD

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#43) BlueAthlon válasza bloggiold (#39) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

És Neked lett igazad.. :R :R

Megnéztem MTK Engineering tool-lal, láttam hogy SIM1-re aktív a B20 LTE ( Bandmode -> SIM1->LTE->20 (aktív ). Telenor SIM volt az elsődlegesben, természetesen valami gagyi pannon GPRS APN beállítással, még az őskorból. Javítottam a mellékelt linked alapján, és voila egyből megjelent a 4G...

Saját OP3-asomról már ismerem az APN beállítási hibákat ( vodafone SIM ) és az ezekből adódó félreműködések egy részét is.... ott elérhető volt a 4G hálózat, csupán az internet nem akart rendesen működni ( webböngészés ugyan ment, de semmi chatprogram nem tudott egy nyamvadt bájtot sem átpasszírozni a hálózaton, amíg a beállítások nem voltak megfelelők )

Jó pap is holtáig tanul + All well that ends well :)

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#44) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Sziasztok, eléggé el nem ítélhető módon eladtam az Alphát (a régi Mi Max jobban bejön) és a kolléga aki megvette tesztelés során észrevette hogy nem működik a fejhallgató csatlakozója. Több típusú garantáltan jó fejhallgatóval is próbálta, egyikkel sem produkált semmilyen hangot. Én soha nem próbáltam, nincs vezetékes headsetem, csak BT autós kihangosítóval csapattam, azzal nem volt semmi gond. Valakinek ötlete (beállítás / bármi)?

(#45) Fall-N


Fall-N
veterán

Sajnos az alsó káva és a rajta lévő ujjlenyomat olvasó elrontja az összképet. Így nagyon aránytalan és csúnya lett. Vagy hátra kellett volna rakni vagy a bekapcsoló gombra.

(#46) Dexter68 válasza OberMotz (#44) üzenetére


Dexter68
addikt

Én vezetékes fülessel is használom, semmi gond nem volt vele eddig.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#47) rzoli


rzoli
senior tag

Ma újabb frissítés jelent meg a telefonra, kb 480 MB.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#48) bloggiold válasza rzoli (#47) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Lesz még több frissítés is 2018-ban. BÚÉK!

https://fontecone.blog.hu/

(#49) Dexter68 válasza rzoli (#47) üzenetére


Dexter68
addikt

nekem 584 megát ír

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#50) Wesder


Wesder
félisten

A Mi Mix háttér befigyel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.