Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolás


Zolás
addikt

Minden tiszteletem az átfogó tesztért :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2) danih


danih
addikt

Csatlakozom, respect annak akinek van türelme ilyen retro-tesztekhez :)

(#3) iMaverick


iMaverick
addikt

Köszönjük ezt a jó kis retró cikket! :R

Jó volt látni, hogy a 8500LE eléggé az "élmezőnyben" végzett. Nekem is volt annó ilyenem, és megelégedéssel használtam. Ráadásul ez volt az első Ati-s kártyám is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4) DemonDani


DemonDani
addikt

hát ez jó volt :R
1 kis hiba, hogy az egyik szintetikus teszt grafikonjába belefotóztad a hülye feliratot h "diagramm helye" vagy ilyesmi...

amúgy a Ti200nak is adtam volna egy ajánlottat mert elég komoly tuning van benne, 175Mhzről nem egy esetben 250fölé is lehetett húzni ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5) fene_vad válasza iMaverick (#3) üzenetére


fene_vad
senior tag

bizony, nekem is ez volt az elso kartyam, igaz 9100 alneven. Nagyon jo ar/ertek aranya volt. Eladaskor ajandekkent adtam a konfighoz, szipp-szipp :O

(#6) fene_vad válasza DemonDani (#4) üzenetére


fene_vad
senior tag

a 8500LE vagy 9100 is elporoszkalt 280-300Mhz kornyeken. 3Dmarkban emlekeim szerint olyan 10-11k-t lehetett kipreselni belole.

(#7) Laca7601


Laca7601
tag

A Matrox Parhelia nem egy trópusi betegség? :)

(#8) Boxi88


Boxi88
őstag

Nekem Geforce3 Ti200-om volt, nagyon imádtam! A mai napig vígan megy az egyik masinában... :K

(#9) supercow


supercow
őstag

Nekem van egy eladó Parhelia TripleHead 256MB AGP kártyám, ha érdekel valakit retro-feeling :) Zalman passzív hűtővel.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10) superecneB


superecneB
őstag

Jobban szerettem a régi időket mikor vettél egy VGA-t (nem drágábban mint amilyen árak most vannak) és használhattad 3-4 évig is minden játékot fullon futtatva...

Jó kis teszt!

(#11) DemonDani válasza superecneB (#10) üzenetére


DemonDani
addikt

én 24ért vettem 4éve HD3850-et, és sok játék elmegy még "max"-ban dx9 alatt xpvel 1440-ben, de amit enged azt feltekerem mindet kivéve ugye képjavító.
sok játék elmegy, nem fogsz Metro33azni vagy Crysisozni maxban de médium kényelmesen megy ezeknél is, de azért az újak között is azért még sok elmegy rajta, szóval most nincs olyan rossz világ inkább az FX-ek és G80 közötti időszak volt amikor nagyon pörögtek, emlékszek 50felett vettem a 66GT-met de 2év után már szinte ipari hulladék volt :(((

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12) Yutani


Yutani
nagyúr

Uraim, köszönöm a jó szót! :R

#tarcsad

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem rossz ez a Matrox cucc, és tényleg, a CAD-hez akkoriban még nem feltétlen atom teljesítmény kellett;

Megjegyeznáém, hogy a D-Sub helye nem hülyeségből van meg, hiszen a DVI csatin is ki vannak vezetve az analóg jelek, ez a szabvány DVI-n látható + jel alakú saru, meg mellette a 4 érintkező.

Anyám gépében így lett GF5200 a MX400 helyett; amikor kaptam, semmilyen csatlakozó nem volt rajta, kitépték. Eredetileg VGA-s volt, de megfelelő slim VGA aljzatom ven volt, így egy halott kártya DVI csatiját tettük bele, amiről egy DVI-VGA átalakítóval jön a VGA jel. Szépen üzemel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Jó kis teszt, gratula! :C
Nekem az első gépemben (Celeron 566 :B ) egy S3 Savage 4 16MB-s kártya volt, passzív bordával. Valami ilyes forma, sárga nyákos cucc.

Alléz Olympique de Marseille!

(#15) benoce


benoce
tag

Köszi a cikket, öröm volt végig olvasni, még mindig meg van a G400 kártyám a polcon, és működőképes :R

(#16) benoce


benoce
tag

S ne felejtkezünk meg a tech demóról sem

The demo exploits HEAVY use of quad-texturing, pixel shader 1.3 and vertex shader 1.1.

(#17) Male válasza benoce (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor már ezt is linkeljük :)

Köszönöm a tesztet, érdekes volt olvasni!

8500-am majdnem lett nekem is, csakhogy itt egyetlen bolt árlistáján szerepelt csak, ott meg a boltos közölte velem, hogy "Lehet, hogy rajta van, de nem vagyok hajlandó hozni belőle, mert minden ATI sz@r. Vegyél GeForce 4 MX-et, mert az a jó.", felvetésemre meg, hogy a Gef 4 MX csak egy kicsit javított GeForce2, szinte lehülyézett, hogy ez nincs így, az is épp olyan, mint a Geforce 4 Ti4x00... így aztán jöttem el onnan, többet nem is mentem be hozzájuk vásárolni, és mindenkit le is beszéltem róluk.

(#18) Kube


Kube
senior tag

Érdekes volt látni ezeket a rektro kártyákat zúzda alatt, tetszett a teszt is, ráadásul pár hónappal ezelőtt volt alkalmam élőben látni egy megsült Geforce3 Ti200-at. Azért jó kis kártya volt a maga idejében és sok játékórát biztosított. :R

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#19) mghltm


mghltm
addikt

mi koszonjuk a fantasztikus retro tesztet! :R anno amikor meglattam a parhelia arat, szivrohamot kaptam :DDD

"A hátoldalon üres memóriahelyek látszanak, amelyek valószínűleg a 256MB verzió esetében alkalmazásra kerültek. Sajnos erről nem sikerült képet fellelnem."

orosz kollegaknal talaltam agp-s 256mb-os parheliarol kepeket ;]

back

front

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#20) Duree


Duree
veterán

Hát csak gratulálni tudok ezért a remek tesztért,sok szabadidő és sok türelem kel hozzá.
Csak így tovább.

duree54

(#21) PaJa1


PaJa1
őstag

Jó látni, hogy nem döntöttem rosszul a Ti4200vel anno :)
Azóta már volt a helyén egy 6600as is, de visszakerült a slotba a 4200as, mert sokkal jobban szeretem. A 6600os csak a dx9 miatt kellett, az most barátnőm PCjében tanyázik.

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#22) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tyűűűűűű....

Nekem volt 8500LE-m, méghozzá egészen pontosan ilyen.. Asszem tán 64 MB-s volt, de már erre nem emlékszem. Utána lett egy Hercules ATI Radeon 9000 PRO-m, ami már 128 MB-s volt. :D

Akkoriban mekkora csúcs kártya volt...Asszem vmi 35-40k körül vettem. :D Nemsemmi, jól esett nosztalgiázni kicsit. :) Köszi a cikket, tesztek. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23) gYaLo


gYaLo
őstag

Nagyon részletes teszt, grat hozzá :C

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#24) azbest


azbest
félisten

wow, jó sok teszt... gratula.

Nekem évekkel a megjelenésük után (2005) volt szerencsém hozzájutni Millenium II 4MB pci kártyához és G200 8MB AGP -hez. Remek képminőségűek és xp-ig még biztosan van drivertámogatásuk is. Volt, hogy ez a két kártya kezelte az akkori két monitoromat :) De másod monitorhoz a mill2 sokszor jól jött, amíg nem lett olyan monitorom és alaplapom / vga-m, aminél már megoldott volt a 2 monitor kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#25) atom87


atom87
aktív tag

Köszi a cikket!

Mennyit lehetett hallani annak idején az AGP 8x csatis Xabre-ról...

Kawasaki z1000

(#26) zsoldi80


zsoldi80
tag

Nagyon szép teszt! A mai napig van Ti4200-asom. :C :C

(#27) alamuszi válasza zsoldi80 (#26) üzenetére


alamuszi
senior tag

Basszus, ezek a kártyák, legendás Matroxok, még mindig milyen drágák, és milyen jók is. Gratulálok ez igen, jó volt végigolvasni a cikkek. Köszi.

Bocs rossz helyre ment, a szerzőnek szólt. :R

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#28) Yutani válasza Male (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Épp mostanában akart valaki meggyőzni, hogy a GF4 MX DX8-as, de sikerült ráébreszteni, hogy az csak egy továbbfejlesztett GF2 MX! :)

#tarcsad

(#29) ftc válasza Yutani (#28) üzenetére


ftc
nagyúr

de gf4 4200 továbbra is csak dx 8.0a-s s nem dx8.1-es ;]

Kyro tesztet nem tervezel majd?

(#30) #13260800


#13260800
törölt tag

Az egyik kedvenc kártyám Matrox Parhelia APVe :D verhetetlen a 2D képe! Amíg tönkre nem megy ki nem veszem a gépemből.
Jó kis teszt de kiemelhetted volna, hogy 10-10-10 bites RGB megjelenítésre képes és Ultra-éles képet jelenít meg. Annyira nem vagyok járatos a VGA karikban de úgy tudom, hogy ez még a mai kártyáknál sem mindig alap. Amit én látok, hogy a régi SONY CPD monitorom Matrox Parhelia APVe -vel olyan képet jelenít meg amire közel nem képes az E-IPS paneles LG W222P egy NVIDIA 7900GTO társaságában (kalibrálva kézileg mindkettő, ezen kívül mindkettő az enyém és naponta használom őket).

[ Szerkesztve ]

(#31) Yutani válasza ftc (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jah, azt is megbeszéltük! :DDD

Gondolkodtam Kyro teszten is, de a legközelebbi tesztemben mondhatni modern (DX10.1) kártyákat vetek majd össze, mert sikerült hozzájutnom egy igazi unikumhoz! ;)

#tarcsad

(#32) yakuza.tora válasza Yutani (#31) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"...sikerült hozzájutnom egy igazi unikumhoz!"
:Y Mihez?

Alléz Olympique de Marseille!

(#33) Pikari


Pikari
őstag

A Ti4200 igen csalafinta szerkezet, néhány opengl alapú dologban falhozállítja a Radeon 9800pro-t is csúnyán.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#34) Archer


Archer
őstag

Anno megjelenésekor a Parhelia nagy királyság volt gyönyörű képpel és persze baromi drágán. Egy ilyen full dobozos kártyát azért elfogadnék, akár csak megtartani a jövő számára, hogy régen bizony ilyen is volt.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35) taaz


taaz
aktív tag

Jo nagy gratulácio a cikkhez. :C
Olyan retros érzés töltött el amit már rég nem éreztem.
Isten király vga-k voltak és csorgattam a nyálamat rájuk amikor még mx200-al zuzztam ,

(#36) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi az időutazós tesztet :C
Szép kis oldtimer kártyagyűjtemény.

(#37) Yutani válasza taaz (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Örülök, én is ugyanezt szoktam érezni, amikor régi cikkeket olvasok, meg amikor írom ezeket. :K

yakuza.tora: Annyit elárulok, hogy ATI kártya, és Európában nem forgalmazták. ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#38) Male válasza Yutani (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, olvastam is, csak mire odajutottam már a végére értetek, így nem szóltam bele :)

Sokan beugrottak annak az elnevezésnek :(

#37: 3690? Na jó, ne áruld el, majd megtudjuk a tesztből :)

[ Szerkesztve ]

(#39) EkSYS


EkSYS
senior tag

tetszett hogy a ti kártya ajánlott plecsnit kapott, elgondolkodom rajta.
Érdekes lehetne pl. egy Spea Virge, egy valamilyen VLB-s kártya, ET6100, 3DFX és egy Virge összehasonlításban.
Ügyes kis teszt :R

Eki - az eredeti

(#40) ftc válasza Yutani (#37) üzenetére


ftc
nagyúr

Yiula Radeon? :D

Ilynhez jussál hozzá ha tudsz:P

[link]

(#41) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Kis retro teszt. 9éve, mint meg nem tudtam volna adni egy Ti4200-ért...

(#42) Fórum tag


Fórum tag
csendes tag

Köszönöm! :R

Jó volt olvasni a cikket. Részletes írás :R

Számítógép, laptop, tablet és mobil új és használt, adás-vétel, szerviz.

(#43) Jim Tonic válasza DemonDani (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez azért marha szép mondat lett. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) gantum


gantum
aktív tag

fantasztikus. :C egyszer akarok majd a falra egy ilyen sorozatot. :DDD

(#45) Zoz


Zoz
őstag

Jó kis teszt, szép munka volt!

(#46) Yutani válasza #13260800 (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

A kép kiválóságáról nem tudok nyilatkozni, mert egyrészt nyilván jó, másrészt én egy KVM kapcsolón keresztül használtam a teszgépet, és az valamennyit elvesz a képminőségből, még ha minimálisat is.

Bővebb ismertetőt nem akartam írni a Parheliához, nem véletlenül linkeltem a kimerítő prohardveres cikket.

#tarcsad

(#47) yakuza.tora válasza Yutani (#37) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na, erre kíváncsi leszek! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#48) Archer válasza Yutani (#37) üzenetére


Archer
őstag

4860 or 5770X2? :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49) #13260800 válasza Yutani (#46) üzenetére


#13260800
törölt tag

nem rossz szándékból mondtam :) csak úgy érzem ennek a kártyának ez a képessége az igazi vonzereje. Ezért érdemes lett volna megemlíteni vagy belerejteni a szövegbe :) Szerintem persze :)

(#50) Debilon


Debilon
addikt

nekem 128MB-os, de 4X AGP-t tudó ABIT Siluro Ti4200-am volt, GPU:250 / RAM:446-on ment (everest report szerint. jókis cucc volt :D most tervezek egy retrót összerakni,
SLOT1-es celeron 333 mellé rakom majd be :D

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.