Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

Hol van az leírva hogy egy angol vizsgán anyanyelvi angol ember szájából kell megérteni mit mond és ezt persze stúdió minőségű felszerelésekkel? :D

amúgy meg örülj hogy nem egy vidéki angol parasztbácsival olvastatták fel, lehet nem értenél belőle aztán az égatta világon semmit se, főleg ha saját szavaival mondja el.

(#2) andris1602


andris1602
aktív tag

Rossz a cím. "A Hivatalnak, mindig igaza van." a helyes, sajnos ez elég általános jelenség a közigazgatásban.

Momentán vizsgára készülés közben jókat vidulok azon, hogy ha valamit elront az adóhivatal, és a jóember tán jogorvoslatot szeretne, akkor ki bírálja el azt? Ugyan annak a hivatalnak egy másik szerve (értsd 2 ajtóval arrébb). Természetesen egyet fog érteni az első fokkal, majd ezek után be kell fizetni a kérdéses dolgot, éééés ha valaki elég erőt érez magában ahhoz, hogy évekig pereskedjen az adóhivatallal, elmehet bíróságra, saját költségén, és talán másfél/2 év múlva lesz döntés..

(#3) matej013 válasza Drenadar (#1) üzenetére


matej013
csendes tag

Volt már olyan, hogy a lektorommal egy koncerten beszélgettünk, és simán megértettem őt. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#4) horush válasza matej013 (#3) üzenetére


horush
addikt

Gondolom a lektorod nem egy vidéki angol parasztbácsi. :DDD

Amúgy én sem értem ezt a nagy felháborodást, emelt érettségin teljesen normális ez. Sehol nincs megszabva, hogy angol akcentussal kell felmondatni a szöveget.

Fent van valahol amúgy a hangsáv?

[ Szerkesztve ]

(#5) Drenadar válasza matej013 (#3) üzenetére


Drenadar
veterán

És ez? :)

azért ennyire durva BIZTOS nem volt a francia fazon azon a kazettán!

(#6) horush válasza horush (#4) üzenetére


horush
addikt

Na meghallgattam a Picassos részt, szerintem a két hallgatás után, pláne, hogy a másodikban szünetek is vannak, simán megoldható a feladat. A kiejtéssel sincs semmi baj, simán érthető, másodikra meg főleg, csak oda kell figyelni. Nem mondom, hogy biztos megcsinálnám hibátlanra, de max. 1-2 hibával simán összehozható szerintem.

(#7) greenity válasza horush (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezzel tényleg nincs gond..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Eagle16


Eagle16
addikt

Az első pedig angol volt.

Itt egy francia angol ;]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9) matej013 válasza Drenadar (#5) üzenetére


matej013
csendes tag

Azért ezt még értem is valamennyire. :DDD

A hanganyag már felkerült a netre, én még nem hallgattam bele, de azt mondják, hogy teljesen más.

Szerk: Gyorsan belehallgattam egy percre, és tényleg más a minősége.
Mindegy is, a lényeg, hogy meglegyen a 60 %.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#10) matej013


matej013
csendes tag

Igazából teljesen megértem, hogyha kritizáljátok a panaszomat, hiszen tényleg, ha jobban készült volna az ember, minden könnyebb lett volna. De kész, ennyi volt, nekem biztos, hogy rosszul sikerült. :)

Már várom azt a pillanatot, amikor betoppan ide egy velem egy időben érettségizett emelt angolos, és bevágja, hogy minden érthető volt szerinte. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Én is meghallgattam, nincs ezzel semmi gond, és közel sincs francia akcentusa a legénynek. A francia akcentus az nem ilyen, az egyik ügyfélnél a tűzfalas emberke az francia (Benoit) és nagyon sasolni kell, hogy értse az ember, hogy mit karattyol.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) halkow


halkow
őstag

Hát van ilyen :) elvégre is emelt szintért meg kell dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anno a középszintű angol érettségimen valami orosz (bár valszeg nem az volt) akcentusú ürge próbált beszélni, na abból alig értettem valamit. De akcentus nem gond. Az viszont annál inkább, hogy ilyen ultra hiper bass systemes magnókon tolják a beszédet, melyeknek nagyon erős "mély"-kiemelésük van, de az is 200-400hz-es tartományban, közép szinte semmi (ami a lényeg lenne beszéd szempontjából), magas meg sistereg, így értelmetlen hümmögés lesz az egészből. Amíg ilyen tuccer szetteken hallgattatnak beszédet, addig jóval kevesebb esély van megérteni. Még egy sokol rádióval is jobban járnánk, abban legalább van közép - igaz más nem -, de ennyi elég is ahhoz, hogy a beszédet megértsd.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.