Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gregorius


Gregorius
őstag

Ha a Mozilla minden egyes hotfixet új major versionként fog kiadni, akkor hamar elérjük a 100-at...

(#2) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Azért a kiegészítők kompatibilitási ellenőrzését ideje lenne kikapcsolni alapértelmezésben, mert azok fejlesztői nem fognak tudni lépést tartani és az emberek meg szépen elszállingóznak a Firefoxtól, mondván hogy de sz@r, még a kiegészítőket is letiltja az új verzió, nem fogja őket érdekelni semmi about:config boolean.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#3) anulu


anulu
félisten

böngészővel nem vagyok hajlandó szenvedni. menjen az addonokkal együtt, ahogy megszoktam. ha lenne egy tisztességes download manager és ad blocker IE9 alá már visszatértem volna

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Youri


Youri
veterán

Negyedévenként új főverzió.... Amúgy meg előbb-utóbb a szám elé fog tűnni. Az, hogy a régi verziók támogatása megszűnik, az egy jó lépés. Júzer, frissíts!!

RTX ON

(#5) Gabás válasza anulu (#3) üzenetére


Gabás
addikt

a beépített elég „tisztességes” nekem, reklámblokkolónak pedig többféle megoldás (beépülők, szűrők importálása stb.) is van

[ Szerkesztve ]

(#6) krystman


krystman
őstag

Én már jó ideje IE9-et használok, és meg vagyok vele elégedve teljesen. Gyors és stabil. De rajta van a gépememen a Fox is, de ezzel a örökös verzió lépéssel nem tudom mit akarnak elérni!

(#7) #95590400


#95590400
törölt tag

meddig lesz vajon támogatva a 3-as? eddig is csak kipróba szintjén volt fent a 4-es, nem ment a mouse gestures (a többit valahogy sikerült összeberhelnem), ami alternatíva volt, nem felelt meg.
valahol szerintem fel kellene dolgozniuk végre, h az addonok nélkül lassan egy kalap kakit nem ér a firefos bugzillájuk :DDD
ja, és a 3-ason már a kezdetektől a 2-es lookalike skin van fent. :DDD. ennyire neokonzervatív ultraprimitív vagyok.

(#8) Rickazoid válasza krystman (#6) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ezzel az örökös verziófrissítéssel akarják a gyors fejlődés látszatát elérni, mert aki nagyon nem ért hozzá csak annyit lát, hogy az egyik 5, a másik 9, a harmadik 12. Dátum szerint kéne a verziózást művelni (például 11.6.20), az lenne tisztességes egyébként.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#9) bsh válasza #95590400 (#7) üzenetére


bsh
őstag

szintén! :)

(#10) .tnm


.tnm
addikt

k*rva kényelmetlen lesz, negyedévenként felvenni azt a szaros kompatibilitási boolean-t

a [z időközben nem elpártoló] userek egy része, nem fogja csinálni és szidni fogja a kieg készítőket, így a ffx mai napig legerősebb vonzereje kezd el csökkeni, a másik fele, meg szidni fogja a FX készítőket, hogy minek van egyáltalán vizsgálat, ha rutinból le kell oltani...

inkább valami függőségi rendszert kéne kitalálni az add-onoknak, ahol a fejlesztőnek meg kell adnia (vagy a hivatalos firefox add-on gyűjteményben elemzés alapján generálná), hogy az adott kieg milyen fx erőforrásokat használ, és annak függvényében, hogy a verzióváltásnál mely erőforrások, mennyire változtak becsülné meg, hogy vajon mennyi a veszélye, hogy a kieg többé nem működik jól ezek alapján aztán figyelmeztethetné a user-t, hogy vigyázzon a kieg-gel, illetve kérhetné azt is, hogy ha nem tökéletes az együttműködés, akkor értékelje az inkompatibilitás súlyosságát (mondjuk 4 szinten: esztétikai hiba, zavaró hiba, súlyos hiba, használhatatlanná vált) meg persze szöveges megjegyzést is lehetne csatolni, ami segíthetne a kieg. fejlesztőnek frissíteni. [és persze mindezt lehet mondjuk csak a beta csatornában játszani]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11) .tnm


.tnm
addikt

közben azt nézem, hogy a google álláspontja a gwt devmode plug-in-nel kapcsolatban, hogy a beta-hoz nem fognak igazodni, mert nem bíznak abban, hogy a Mozilla a beta után már nem változtat a kapcsolódó bináris interfészeken, tehát vagy váltasz chrome-re pl. (khm, mire másra is akarna áttéríteni a google), vagy nem hagyod frissíteni (vagy tartasz egy nem telepített régi verziót a ffx-ból, amíg nem frissül a gwt plug-in az adott verzióhoz)

forrás

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#12) ntomka


ntomka
nagyúr

Nekem meglehetősen átgondolatlannak tűnik ez a frissítési modell.

ツ Headphones on - World off

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

"Ennek az az oka, hogy a Mozilla a Firefox 5-öt tekinti a 4-es verzió biztonsági frissítésének, és ezzel egyben a korábbi változat biztonsági támogatását be is szüntette."

Tegnap / tegnapelőtt egy hasonló cikkben erre céloztam, azt pár főokos engem hülyézett le... :U

[ Szerkesztve ]

(#14) ddekany


ddekany
veterán

Nem érdekelne, ha működne a 5-ös alatt a HTML Validator addon (az offline fajta tidy-s)... A fenét tudtak csinálni, hogy bekrepált, nem tudom, de tényleg nem megy vele, nem csak nincs bejelölve hogy kompatibilis az 5-el.

(#15) floatr válasza ddekany (#14) üzenetére


floatr
veterán

Én úgy vettem észre, hogy amelyik addon fejlesztője követi a mozilla frissítési rendszerét, azzal a bővítménnyel nincsen probléma. Ezek szerint a kevésbé lelkes addon fejlesztőkkel inkább van baj.

(#1) Gregorius végül is csak 4-5 hónapja lehet tudni, hogy hogyan változott a release módszerük, és csak párszáz kapcsolódó fórumba ontották a hasonló okosságokat a kollégák... nem volt még elég, hogy meg lehessen érteni :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Wolverine válasza anulu (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Opera ;) (nem, nem trollkodok)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) ollie válasza Youri (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az FF már magától frissít.

***

(#18) WonderCSabo válasza Gregorius (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez így van, csak az 5 héttel rövidebb ideig készülő 5-ös is jóval több volt egy hotfixnél. Jaaaa, hogy csak trollkodsz.

tnm: Nem kell majd.

ntomka: Érdekes, a Chrome-é pedig forradalmi és zseniális. Ami egy az egyben ugyanez...

[ Szerkesztve ]

(#19) krystman válasza ollie (#17) üzenetére


krystman
őstag

Hát ez fura, mert nekem a 4es amikor rá kattintottam a frissítésre, azt írta, hogy már telepítve van a legfrissebb verzió, mikor már 2napja kint volt az 5-ös.

(#20) WonderCSabo válasza krystman (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor ott vmi elromlott, mert nálam pedig rögtön szólt. Egyébként 4.0.1 volt? Mert előfordul az, hogy 4.0->4.0.1->5.0 frissít a hülye.

(#21) krystman válasza WonderCSabo (#20) üzenetére


krystman
őstag

Hát nem tudom, mert úgy az asztali gépen és a laptopon is ugyan ezt írta ki, a frissítésnél. De végül is nem gond, leszedtem és úgy tettem fel, ha nem akarja magától. :)

(#22) Ceree válasza Rickazoid (#8) üzenetére


Ceree
senior tag

Abszolút egyetértek. A dátumos verziószám mindent elárulna.

Másolat_eredetije

(#23) WonderCSabo válasza Ceree (#22) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell ennek a számnak nagy jelentőséget tulajdonítani - teljesen a háttérbe szorult az ilyen modellnél. De igazad van, pont emiatt a legjobb a dátumos lenne 'a la Ubuntu.

(#24) Angel1981 válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


Angel1981
veterán

""Ennek az az oka, hogy a Mozilla a Firefox 5-öt tekinti a 4-es verzió biztonsági frissítésének"

Nem trollkodik, és távolról sem ő az egyetlen, aki így gondolja - mindegy, ezen vitáztunk már a napokban, nem kell újrakezdeni.
Én csalódtam a FF-ban emiatt kicsit "sikerhajhász", új számozási rendszer miatt.
Lehet, még visszatérek az Explorerhez? :F

(#25) WonderCSabo válasza Angel1981 (#24) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Várom az érveket.

(#26) Narxis válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


Narxis
nagyúr

(#27) Angel1981 válasza WonderCSabo (#25) üzenetére


Angel1981
veterán

Olvass vissza a 2 nappal korábbi hírre, amikor megjelent a FF5.
Egyébként felesleges, igencsak mereven ragaszkodsz az álláspontodhoz, mondjuk én is a magaméhoz...
Fogadjuk el, hogy különböző a véleményünk, az ennyi!
Peace!

(#28) fordfairlane válasza Youri (#4) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mint a Chromenál, így a verziószám lényegét veszti, mindenkinek a legfrissebb verzió van fent.

x gon' give it to ya

(#29) WonderCSabo válasza Narxis (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már a címből tudtam, hogy PCFórum. :P Ők mindig is érdekesen értelmezték a híreket. :) Kérdésem az, hogy a Chrome esetében ezért miért nem sír mindenki? :U Az új modell értelmében mindenki használja a legújabb verziót - sőt, nincs is erőforás arra, hogy ennyi verziót bugfixeljenek... (nem csak a Mozilla esetében)

[ Szerkesztve ]

(#30) Narxis válasza WonderCSabo (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert ott nincs választás, automatikusan frissül mindig a Chrome, plusz a kiegészítők is mindig működnek, dev verzióknál szoktak elromlani nagy ritkán és a Google betartja a kiadási ciklusokat, nem késik sose és nem is adja ki hamarabb, kiszámítható. :)

Bár ettől még én nem vagyok annyira kritikus a Tűzrókával, nyilván kevesebb pénzből gazdálkodnak, kevesebb emberrel, abból főznek amijük van, becsülni kell ezt is.

A pc fórum-ot meg én se tartom az objektivitás "Mekkájának" de megírta azt a problémát ami már jó ideje fennállt a Mozillánál az addonokkal kapcsolatosan és ez most a felgyorsított kiadásoknak köszönhetően még szembetűnőbb. Ezen mindenképp változtatni kell.

Thanos was right.

(#31) WonderCSabo válasza Narxis (#30) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezentúl a Firefox verziók sem fognak késni, mert a verziók az új fejlesztési modellben nincsenek featureökhöz kötve.

Miért is kell ez a lesajnáló szöveg?

Silent update a Firefox-hoz is tervezve van, majd lesz, addig is van automatikus update, az ablakban leírják, hogy biztonsági frissítés van, ezek után a felhasználó magát szivatja, ha nem frissít.

Nyilván a felvetés az addonokkal kapcsolatosan vmilyen szinten jogos - ez is változni fog a jövőben, nem a verzió, hanem csak a valódi működés inkompatibilitás szerint fogja letiltani. Igen, tudom, miért nincs már így?...

[ Szerkesztve ]

(#32) Narxis válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


Narxis
nagyúr

Semmi lesajnáló nincs ebben, nyilván Te rajongója vagy a Mozilla-nak ezért érzed úgy.

"van automatikus update, az ablakban leírják, hogy biztonsági frissítés van, ezek után a felhasználó magát szivatja, ha nem frissít."

Ezzel sokan tisztában vannak, de nem poénból nem frissít hanem mert az addonjai nem biztos, hogy működnek az új verzióval és hiába pofon egyszerű megoldani, ehhez a legtöbb user nem ért vagy nem is akar vele foglalkozni.

"Igen, tudom, miért nincs már így?..."

Pontosan ez a kérdés fogalmazódott meg mindenkiben mikor a Mozilla bejelentette ezt az új fejlesztési tervet. Azt hiszem mindannyian tudjuk rá a választ. Azért mert komoly marketing értéknek gondolják ezt a fejlesztési tervet és ennek bevezetése fontosabb volt mint az, hogy technikailag felkészüljenek rá. Én nem tulajdonítok ennek akkora jelentőséget, de tény, hogy elhamarkodták ezt az egészet a Mozilla-nál.

Thanos was right.

(#33) WonderCSabo válasza Narxis (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyetértek, hogy talán nem így kellett volna, de hogy "hackerek kezébe adja felhasználóit a Mozilla", azt erősen túlzásnak tartom. (egyébként a kiegészítők nagy része már rég kompatibilis, aki meg ritka kieget használ, az a módszert is ismeri)

(#34) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nah.. én is érdekesen jártam: Link

van elképzelése valakinek mi is lehet ez? :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) WonderCSabo válasza DraXoN (#34) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL. :P Feje tetejére állít a Firefox. Itt találsz lépéseket, hogyan javíthatod ki.

(#36) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hol vannak a diagramok, hogy miben gyorsabb, jobb. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37) ntomka válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


ntomka
nagyúr

A problémát abban látom, hogy az alkalmazás nincs felkészítve rendesen erre a frissítési modellre, míg a chrome eleve ebben a szellemben készült. Nem mindegy.

ツ Headphones on - World off

(#38) WonderCSabo válasza ntomka (#37) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Chrome se ezt a modellt használta először... Lehet velem vitatkozni, és elfogadom a jó érveket, annak ellenére, hogy rajongó vagyok.

(#39) DraXoN válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Köszi

Rájöttem közben.. a hardveres gyorsítást ki kellett kapcsolnom.. az okozta a gondot (érdekes, hogy a 4es verzióban is be volt kapcsolva, és ott jó volt) ... a hardver: radeon mobility HD2400xt, 11.5ös catalist driver..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#40) Narxis válasza WonderCSabo (#33) üzenetére


Narxis
nagyúr

Persze, hogy túlzás az a cím, blikk szintű az összes ha végig nézed. :) Én a cikk tartalmára gondoltam, hogy van benne igazság.

Mindezek ellenére én hiszem, hogy Mozilla be fogja pótolni ezeket a hiányosságokat, csak hamarabb kellett volna.

Thanos was right.

(#41) ntomka válasza WonderCSabo (#38) üzenetére


ntomka
nagyúr

Már eleinte gyakrabban frissített, mint bármelyik böngésző gyártó. A modell akkor is megvolt: stabil, béta, dev és az alapot mindig is az svn revíziók adták, nem a hasraütés. A többi csak marketing szám, mindenki tudja. A google annyiban változtatott, még gyakoribbá tették a frissítéseket kisebb funkcionális lépésekkel, a változások pedig még specifikáltabbak. Ha egyszer bekerül valami, azon max hibajavítás történik, ezért van az, ha bekerül a kiegészítőknek egy új API vagy valami, akkor arra lehet alapozni, verzióváltásnál nem kell stringeket módosítgatni feleslegesen. Igen, lehet vesszőparipának hangzik, de az FF modellváltásának a kiegészítők a legnagyobb elszenvedői, mikor eddig ez volt a böngésző egyik nagy ütőkártyája.
És még valami ami átgondolatlan: a frissítés kényszerítésének hiánya. Ok, hogy nem támogatjuk a régit és meghagyjuk a felhasználóknak a döntést, de pont a támogatás megvonása miatt kell kényszeríteni alapértelmezetten a verzióváltást. Tehát aki nem akarja, hogy frissüljön, az külön tegyen érte, ahogy a chromenál is. Lehet ezért fújolni, de böngészők esetében asszem ez egy jó stratégia. A váltásokat pedig jól specifikált és betartott implementálású funkciókkal a felhasználó észre sem fogja venni, max hogy egyre többet tud a böngészője. A chrome szintén ebben a szellemben indult anno. És akárhogy nézzük, a verziómigráció statisztikái a google-t igazolják.
Nekem tetszik, hogy a mozillánál is kezdenek erre átállni, de egy-két ponton jobban át kellett volna gondolni.

Jó böngésző az FF, mindig is az volt, de úgy érzem a masírozó chrome, a felzárkózó ie9 és az ő részesedésük megtorpanása (esése?) mellett a mozilla egy kicsit elkezdett kapkodni.

Velem is lehet vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#42) WonderCSabo válasza DraXoN (#39) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez Windows? Akkor mennie kéne pedig a HWAnak.

ntomka: Nos, én eddig nem éreztem ezt, de elfogadom, "külső" szemlélőként talán nem teljesen megalapozott a váltás. Egyébkánt azon kívül, hogy nincs silent update, és a kiegeket meg letiltja, én nem tartom nem alkalmasnak ezen fejlesztési modellre. A fejlesztési modell pedig sztem teljesen jó, nem hasráütés. Nem is állítottam, h. nem lehet. ;)

A statisztikák össze-vissza mutatnak, de én is úgy érzem, hogy esik, ha nem is nagy mértékben, de ez már rossz.

[ Szerkesztve ]

(#43) ntomka válasza WonderCSabo (#42) üzenetére


ntomka
nagyúr

Reméljük idővel letisztul ez a dolog náluk is. :)

ツ Headphones on - World off

(#44) DraXoN válasza WonderCSabo (#42) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igen ez az, windows 7, mint a képekből is látszik.. (a linuxos verzióval semmi gond) ... lehet ez valami bug ebben a párosításban.. lehet a driverben van nem a firefoxban, de nem biztos.. lehet, hogy külön-külön mind rendben, csak összerakva előjön valami... Lehet egy driverfrissítés megoldja, de most annyira nem lényeges.. igazán csak akkor használom a windows többnyire ha valaki játszani hív valahova.. Annyira nem izgat, hogy utánajárjak hogy tudnám megszüntetni és a hardveres gyorsítást bekapcsolni... egy későbbi verzióban majd javítják.. meg úgy is inkább a chrome-t használom mostanában...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#45) julius666


julius666
addikt

Ebben a kiegészítős mókában a legszebb hogy kb. nulla melóval faszán meg lehetne oldani a problémát: egyszerűen külön verziót kapna a plugin API amit csak akkor buzgerálnak amikor tényleg változik rajta valami (esetleg fő és alverziószámokkal, hogy + funkcionalitást probléma nélkül lehessen hozzáadni) és kész.

Na ezért mondtam a múltkori topikban hogy gáz ez amit a mozilla művel.

(#46) WonderCSabo válasza julius666 (#45) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Jetpack API már így működik, a hagyományos addonokra is lesz ilyesféle, de gondolom mégsem lehet 0 meló, ha még nem írták át. :U

DraXoN: Van már 11.6-os driver, azzal nem jó?

(#47) misx


misx
senior tag

Cortona3D Viewer ezzel is összeomlik. :( Pedig a 4-es előttivel ment.

(#48) fatal`


fatal`
titán

Helyes, frissítsenek csak a userek. :)

(#49) geri005


geri005
tag

Nem is látom értelmét, hogy valaki egy böngésző régebbi verzióját használja.

Persze lehetnek indokolt esetek, de nem nagy érvágás ez a hír.

(#50) KAMI/ACEMCP


KAMI/ACEMCP
tag

Mivel szabványos megoldásokról van szó, ezért célszerű a böngésző legújabb verzióját használni. Remélem elmúltak már azok az idők, amikor azért kellett pl az IE6-ot megtartani, mert egy belsőleg fejlesztett oldal csak azzal volt használható. Ennek megfelelően általában nincs semmi hátulütője, ha felrakja az újabb verziót. Persze programhibák lehetnek benne, de ez mindenhol előfordulhat.
Számomra jelenleg csak egy dolog nem világos, hogy mi az a legrövidebb idő, ami alatt egy biztonsági hibajavítás megjelenik az új verzióban, mert ha 6 hetente van csak ilyen javítás, azt én soknak gondolom.

KAMI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.