Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Igazuk van. Akinek nem elég a 8 megapixel, az vegyen félprofi kamerát. Maradjon 8 megapixel, de az érzékelő méretét esetleg növelhetnék. Akkor felvenné a kesztyűt a Lumia 1020-al is akár.
Ja és a kulcs másik összetevője a jó szoftver. A kompaktok szoftvereit is komolyan fejlesztik, nincs lazsukálás. A kameraszoftverek nagyon nagy utat tettek meg. (Itt most az automata fotózásról van szó.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Szerintem sem kell 8 megapixelnél több.
Inkább az átlagnál nagyobb érzékelővel lehetne tényleg javítani a minőségen.
A 1020 sem a sok megapixel miatt csinál jó képeket.

(#3) Penguin95


Penguin95
senior tag

Én azért a helyükben bepróbálkoznék egy nagyobb méretű, és felbontású szenzorral. Nem kell nagy ugrásra gondolni, maximum 12MP. Afölött én sem látom értelmét a növelgetésnek, bár erre tökéletes ellenpélda a Lumia 1020. Csak az meg direkt azoknak készült, akik mobillal szeretnének megörökíteni sok dolgot ilyen-olyan okból kifolyólag. Ráadásul ahhoz már hely kell.

(#4) Pearce


Pearce
aktív tag

Ha 8 megapixellel is agyonveri majdhogynem minden ellenfelét, akkor minek kéne bele több?

(#3) ДарСтав

Az 1020-as rétegtelefon. Nem is fogyott belőle sok, ezért nem is nagyon várható utód /legalábbis ahogy olvastam/.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dovloran válasza Pearce (#4) üzenetére


Dovloran
senior tag

Pontosan így van! :K

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#6) Penguin95 válasza Pearce (#4) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezt írtam is.

(#7) fi:zi'k válasza bigmasterg (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

+1 :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért valljuk be 20 Mp. jól nézne ki az adatlapon. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#9) HardRic


HardRic
addikt

Most még oké, de pár év múlva lesz szar visszanézni az 5k-s vagy nagyobb monitorokon és tévéken a pici képeket.

(#10) catroot válasza HardRic (#9) üzenetére


catroot
veterán

Addigra itt is változni fog a helyzet és váltanak 8-ról. Szerintem.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#11) #33907968 válasza HardRic (#9) üzenetére


#33907968
törölt tag

Figyelembe véve hogy a többség a 4-5 colos telefonján nézi ezeket, nem hinném hogy túl nagy problémát okozna a "csak" 8 megapixel. Ez már amúgy is a facebook generáció, csinál naponta 20 szelfit amit aztán az fb is agyontömörít és senki nem fogja az ezekből készült családi albumot könnyes szemmel végignézni 20 év múlva hogy anyuka mekkora hülye p.csa/ribanc stb volt :D

(#12) LordX válasza pusszycat (#8) üzenetére


LordX
veterán

Elég sok minden jól nézne ki az adatlapon (8 mag, 4 GB ram, 1440p kijelző..), valamiért mégis ezek nélkül rakja össze az Apple a szifonokat..

(#13) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Pu szerint egyébként sem a felbontás növekedése, hanem a kapcsolódó extrák fogják a mobilos fotózás színvonalát növelni..

De bezzeg amikor a htc mond ilyeneket, akkor megindul a lincselő tömeg.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) Xaels válasza HardRic (#9) üzenetére


Xaels
félisten

A 8Mp valahol a 4K körül van felbontásban. A tv-kben lévő képjavító technológiákkal szvsz nem lesznek azok csúnyák még 4-5 év múlva sem.

(#13) Edenyke a HTC túl drasztikusan lépte meg ezeket és nem marketingelt eléggé hozzá. A kezdeti gyártási gondok sem segítetettek.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) ak76 válasza Zirowe (#13) üzenetére


ak76
senior tag

A HTC megoldása szar lett,ha nem lett volna az,akkor az M9-be is ezt a technológiát erőltetnék,de már az E8 sem ezt kapta (szerencsére),amúgy ez itt ájfon,a 8 megával is szénné gyalázza az egész mezőnyt,2 maggal is szakít,a kijelző felbontása sem a proli full hd,hanem retina hd (wtf?)ergo frissebb,lágyabb,jobb. ;]

(#16) Zirowe válasza Xaels (#14) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szvsz nyugodtan vihetnék tovább azt a vonalat egy továbbfejlesztett 8mp-es érzékelővel.
De nem, engedni kell a nyomásnak, bele kell rakni a 20mpixelt a sok pistikének. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17) no more válasza ak76 (#15) üzenetére


no more
addikt

sarcasm at it's finest :C

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#18) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem mondanám, hogy nincs hova fejlődni, bár itt nem a megapixelekre gondolok. Nem a szifonok lövik a legjobb képeket.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) Xaels válasza Zirowe (#16) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem is próbálkozni kellett volna a szenzorméret növeléssel, bár akkor lehet 1-2mm-t vastagodnia kellett volna a készüléknek, ami engem nem zavart volna, de lehet a piac ezt is képes lett volna tragédiaként felfogni mint ahogy Boomsound miatti méretekkel is ezt csinálják. A "sztandard" Sony modul meg, inkább hagyjuk...

Egyébként számomra még mindig ott van, hogy az igazán fontos képeket előhívatjuk. Ritka, hogy az általános 10x15-ös méretnél nagyobb méretben hívunk valamit elő, de akkor sincs olyan nagy, hogy akár a 4Mp-es kép hátrányai kiütközzenek. Viszont az M7-el beltérben, rossz fényviszonyok között is remek képeket tudtam csinálni, igaz manuális módban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) ROBOTER válasza HardRic (#9) üzenetére


ROBOTER
addikt

UHD tv felbontása kisebb függőlegesen, mint a 4:3-as 8 megapixeles kameráé. Meg sem tudod nézni rajta az egész képet. Ha pedig megvágod 16:9-re, 3840 képpontra jut 3280... azért picinek nem nevezném. Amilyen részletessége van ezeknek a csoda 13..20 megapixeles (nem speciális) telefonknak, gyanús, hogy az iPhone lesz élvezhetőbb.

(#21) Tomi_Ohl válasza Penguin95 (#3) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

+1, ártani biztos nem ártana.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22) rootkiller


rootkiller
őstag

Bőven elég ez a 8 megapixel, nem befolyásolja a képminőséget lényegében

Artengo TR 990 Pro

(#23) Quqesz válasza Xaels (#19) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tudtommal a szifonban is sony modul van.....de tényleg elég lenne a 8mp csak nagyobb méretű szenzorral,még mindég ott hal el a mobilos fotózás,bár 10*15-höz elég

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#24) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Én android párti vagyok, de az iphoneok iszonyat jó képeket lőnek. (Kicsit irigykedek.hehe)
Voltunk a barátnőmmel a balatonon, akkor volt egy iphone 4em, visszanézve a képeket már azok is nagyon jók. (Természetesen nem fullprofi, de jó)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#25) Xaels válasza Quqesz (#23) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem csak az a bajom, hogy ezzel beállnak a sorba, alábhagy a fejlesztés.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26) Blyan válasza pusszycat (#8) üzenetére


Blyan
félisten

Ha ezt a felfogást követnék az Almáriumban, akkor már rég octa core és QHD címszavak röpködnének az almás dobozokon.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) Blyan válasza Zirowe (#16) üzenetére


Blyan
félisten

Én sajnálom, bírtam volna 8MP-es UP kamerát.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#28) Aryes válasza Tomi_Ohl (#21) üzenetére


Aryes
nagyúr

A fenét nem ártana. Bárcsak a Samsungnak/Sonynak is lenne annyi esze, hogy megnöveli a pixel méretet a felbontás kárára...

(#29) Penguin95 válasza Aryes (#28) üzenetére


Penguin95
senior tag

Samsunggal nincs tapasztalatom, de a Sonyval szerintem nincs semmi gond. Ott a fő baj a hozzá készített szoftver. Persze ha növelnék a méretet, de a felbontást nem, jobb eredményt kapnának, de a felhasználók beszélnek, a számok meg döntenek.

(#30) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Kezdik beérni őket azért már droid fronton is, kell a fejlesztés. Nekem mindegy a megapixel, amíg arossz fényviszonyok között megverik a konkurenciát.
Jó a mostani kamera, de azért már sokszor elveri a lesajnált samsung és néha még a sony is. Ettől még az iPhone 6 az egyik legjobb, ami kapható.

(#31) no more válasza ctvagyok (#30) üzenetére


no more
addikt

Sokszor? Már ne haragudj, de jelenleg a Nokiákon kívül a Samsungok a legjobb fotós mobilok (S5, Note 4, meg Zoomok). Oké, hogy nem szeretjük a Touchwiz-t, az 5 forintos kasztnit, stb, de azért azt el lehet ismerni, hogy gyönyörű képeket lőnek és az iphone azért még messze van tőlük. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#32) babkukta


babkukta
senior tag

Érdekes. Egyrészről megértem azt a hozzáállást, h minek nagyobb, ha ez is jó. De most komolyan.. elvileg fejlődünk. Elvileg a legnagyobb telefon gyártóról beszélünk, és nem tud átlépni a 8 Mp-elen?? Tényleg nagyon jó képeket csinál, de akkor mit fejlesztenek rajta?? Miért kell majd kiadni megint 250 ezret?? Ugyanazért? Azért nem ártana már fejleszteni is, nem ugyanazt visszaadni. Egyébként tökre érdekes, mintha az Apple tulajok nem is vágynának a fejlődésre: minek több ram? minek több mp? minek több magos proci? Ez egyrészt jó, mert nem szükséges a telefon tökéletes működéséhez a hardver növelése, de azért csak 2015öt írunk... és már elég régóta lehet a 8 Mp-t olvasni az iPhoneok adatlapján. Legalább akkor legyen 10 Mp

Üdvözlettel, Tibi

(#33) reap3r


reap3r
aktív tag

Már elnézést, de az iPhone csinálja a legszebb képeket?Hát 220-ért ne csináljon már szart... Amúgy nehogy azt mondjátok ,hogy egy 930as Lumiánál jobbat csinál a szifon kamerája,mert lehidalok. Lehetőleg olyan írjon ide a fórumra, aki nem "instára" meg "faszabuckra" lövi a "kurvajó" képeket.

(#34) Blyan válasza no more (#31) üzenetére


Blyan
félisten

A Samsungok mindig is jó fotósnak számítottak, Galaxy Spica a maga idejében ugyanúgy, mint az S2, S3 vagy a Galaxy Note IV most.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35) reap3r válasza babkukta (#32) üzenetére


reap3r
aktív tag

Nagyon jól el van adva a szifon, tényleg elhintik a többi embernek,hogy jó ez így, nem kell fejlődni... Valamilyen szinten jól csinálják, nincs évről évre hatalmas fejlődés,nem kell olyan hatalmas fejlesztéseket csinálniuk, mert a réteg,aki megveszi szerintem pont leszarja.Nem akarok lekezelő lenni meg ilyenek, de lehet az én ismerőseim,akik iPhone tulajdonosok olyan hihetetlenül hozzáértőek a telefonnal készíthető képek kapcsán, hogy nem is értem, miért nem adtak nekik diplomát hozzá, mert annyit tudnak kipréselni méretes agyukból,hogy az androidosok szar képet csinálnak. Tényleg szuper frankó az iPhone 8 megapixeles kamerácskája, hisz a szifon árából alig telne egy 100-120 ezres telefonra meg néhány kompakt gépre, amivel nem a szétbuzerált képeket lehetne készíteni,hanem mondjuk a valóságot lehetne megörökíteni elég szépen...

(#36) kali


kali
legenda

bizony, nem véletlenül okozott fejtörést a kamera is, amikor az iphone 5s utódját kerestem, ezért is esett ki például a kalapból a z3c, mert a kompakt méret és a jó akkumulátoros üzemidő vonzó volt ugyan, de a kamera a 20.7 megapixel ellenére is visszalépés lett volna, illetve a z3 szintén hasonló okból nem maradt partiban.
nem, nem elfogult apple/iphone használó szemével néztem pedig, hiszen előtte sem iphone volt és utána sem az lett/most sem az van, direkt más és más gyártók készülékeit használom, mert szeretem a változatosságot, de el kell ismernem, hogy az újabb iphone típusok a csak 8 megapixel ellenére is az élmezőnyben vannak fotózás/videózás terén, lekörözve nagyon sok 12, 16, 20...stb. megapixel kamerás mobiltelefont.

(#37) azbest válasza babkukta (#32) üzenetére


azbest
félisten

Hiába a sok megapixel, ha a pici a szenzor. A fizikát nem lehet becsapni. Vagy szétfilterezett paca vagy zajos massza a sok megapixel. Parasztvakításnak az is elég, ha szoftveresen felskálázza a gyenge felbontásút, az sem rosszabb. Némelyik telefon pont így tesz.

(#38) laci1892 válasza azbest (#37) üzenetére


laci1892
senior tag

+1 :DD

(#39) alkatraz3000 válasza babkukta (#32) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Addig, amíg a mezőny nagy részét szénné gyalázza kameraban, es gyorsaságban nem érdekel mi van a telefonomban. A kamera meg mindig ebben találtatott egyrészt a legegyszerubbnek, másrészt a legszebbnek. 1020-at nem próbáltam. Tavalyi teszten az 5s-t csak az 1020 verte meg, másnak nem sikerült itt MA-n. Azóta sokkal valosaghubbek a színek, az OIS jótékony a sötét fotokra, es rengeteg apró változás volt a kameraban, ami összetéve az 5s es 6plus fotóit, lényeges különbségek vannak.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#40) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

A képernyőméretre is ezt mondták sokáig, aztán csak nagyobb lett az is. Majd ez is nagyobb lesz amikor már nem lehet elhitetni mindenkivel, hogy ennyi is elég neked. Nem kötekedésnek szántam, de ez tény. Így lehet a legjobban spórolni a kiadásokon.

(#41) irgum válasza Fejvadi (#40) üzenetére


irgum
addikt

Ha a fejlődés során lesz értelme 10-13 megapixelnek, akkor meg fogják lépni. Egyelőre úgy gondolják, hogy egy körömnyi optikának elég a 8 Mpx. Elnézve a konkurens telefonok fotóit, igazat adok nekik.

(#42) Nike05 válasza Fejvadi (#40) üzenetére


Nike05
csendes tag

Az Apple mániásoknak mindegy is, hogy hány megapixeles lesz az új iPhone mert úgyis csak azért veszik meg mert "ez az új iPhone" :P
Ha még visszább lépnének akár 5megapixelre akkor is megvennék mert jól megy a marketing, meg a birkák gyártása...
Gratulálok minden iPhone tulajnak akik anno 230 meg 260ezerért vették meg az új telefonjukat amiket már egy ideje csúnyán lehagynak az Androidos riválisok :C És itt nem a kínai vackokra gondoltam amik mostanában szintén olyan menők...

(#43) Penguin95 válasza Nike05 (#42) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ebből moderálás lesz. Érzem.

(#44) #69438720 válasza Nike05 (#42) üzenetére


#69438720
törölt tag

Tudod miben hagyták le? Parasztvakításban... 1000 ppi meg 10gb ram aztán kurvafontos.Pont te vagy a célszemély :) 40 megapixel meg nyóc mag oszt jóvan mi?

(#45) Nike05 válasza #69438720 (#44) üzenetére


Nike05
csendes tag

Te meg maradsz a birka táborban mert az alma logón kívül mindegy mit raknak a telefonba úgyis megveszed :C Ha az Apple gyártana sima HD-t tv-t azt is megvennétek félmillióért...

(#46) Xaels válasza babkukta (#32) üzenetére


Xaels
félisten

Messze áll tőlem az iPhone, de ha alaposabban megnézed bőven volt fejlődés ott az elmúlt években annak ellenére, hogy a felbontás nem nőtt. Javult az exponálás sebessége, nőtt a szenzorméret, két tónusú LED vaku és a i6+nál megjelent az OIS is. Vannak még bőven olyan technológiák amikkel lehet javítani. A fizikai méret amúgy is korlát marad bizonyos téren.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47) big-J


big-J
őstag

Nekem csak azért fontos az MP, hogy utána normálisan lehessen egy részletre benagyítani, pl táblán lévő írásra sokadik padsorból.
Mondjuk ezzel itt különc lehetek, mivel nem divatcikknek vettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) alkatraz3000 válasza big-J (#47) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azért ez mar iPhone 4-el sem volt probléma ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#49) #09819904 válasza HardRic (#9) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ember legyen a talpán aki mobilos képeket annyi idő után fog visszanézni... :U
Ezenkívül van akinek a mai napig S5230-al készül a profilképe. Akit a 4K és társai érdekelnek, pláne meg is teheti, hogy megvegye, az tuti ha olyan minőségben szeretné viszontlátni a dolgait venni is fog normális gépet hozzá!

(#50) Ricardo válasza Blyan (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

Csatlakozom. Megnéztem volna mit tud az ultrapixel nagyobb felbontásban. Nem volt egyértelmű, hogy a gyengeségei csak az alacsony felbontásnak köszönhetőek, vagy maga a ultrapixel megoldásból is adódnak.
Jó lett volna látni egy 8 vagy 13 Megapixeles képet egy ilyen kamerától.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.