Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pzstm


pzstm
titán

remélem tényleg jön nemsokára WP-re is...szerintem használnám :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2) #41133696 válasza pzstm (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én már használom táblagépen (Nexus 7), és okostelefonon (LG Optimus L7 II) egyaránt :)

(#3) Raysen623


Raysen623
addikt

Én még tesztelem, de a szolgáltató regisztrálása is botrányos eddig...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) #41133696 válasza Raysen623 (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még nem mindent lehet azért róla megoldani:

(#5) siti


siti
senior tag

Ezek mennyivel jobbak, mint a mezei csoportos beszedés, amivel még kb ennyit se kell foglalkoznom?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#6) bambano válasza siti (#5) üzenetére


bambano
titán

a mezei csoportos beszedésnél semmi sem jobb.
a privát véleményem szerint az ügyfélnek se, a hivatalos véleményem szerint a szolgáltató számára legkényelmesebb beszedési mód a csoportos.

poszthoz: azt nem értem, mire jó ez a távszámla? a telekom például nem tud emailben számlát küldeni, csak ha regisztrálsz a távszámlára. ez az úgynevezett önszopatás kategória, lelkük rajta.

ehhez képest például az erste ügyintézője 5 másodperc alatt megoldotta, hogy az egyenlegközlőt emailben kapjam. ezt miért nem tudják mások?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) bambano válasza bambano (#6) üzenetére


bambano
titán

"a szolgáltató számára legkényelmesebb beszedési mód a csoportos.": feltéve, hogy a beszedő bankod nem az otp, mert azoknak még a harmadik szomszédja is hülye...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) #41133696 válasza siti (#5) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez arra jó, hogy csak elektroikus számlát kapsz, illetve, hogy nem és csak kizárólag a T-s számlákat nézheted meg, hanem minden olyan szolgáltatóhoz tartozó számládat is, ami támogatja a távszámlát.

Ezen felül, ennek az applikációnak a jelszavát kell megjegyezned, ha úton vagy és nagyon érdekel, hogy mennyi lesz a számlád, és ezt is csak az azért mert az alkalmazásban nincs egy megjegyzés gomb. Pedig jó lenne, mert ha idegen kézbe kerül, maximum befizetheti helyettem, meg megnézheti mennyi volt a számlám, ellenben nagy szívatás, hogy nem jegyzi meg, mert nem túl egyszerű ide sem a jelszavam... Azt meg nem hiszem, hogy:

1. bárki be akarná fizetni helyettem :)
2. óriási titok lenne mennyi a számlám. Bár az MT ügyfélazonosítómat sem szívesen adnám ki, de ahhoz megint külön jelszó tartozik, és a táblagépem meg az okostelefonom is kóddal védve...

T-s számlát a csoportos beszedési megbízáson túl, befizetheted még ugye a távszámlán, illetve a T-Home saját oldalán is. Utóbbi kettőt egy ideje már nem használom, mert anno elkövettem kétszer azt a bakit, hogy befizettem mielőtt a T megterhelte volna a számlát, és bár utólag jóváírták a következő havi számlán, de simán megterhelték automatikusan ugyanazon összeggel amivel napokkal korábban kiegyenlítettem a T-Home felületén. Ja igen ott még van T-Home gyorsfizetés is.

Hoppá és rendezve.

[ Szerkesztve ]

(#9) #41133696 válasza #41133696 (#8) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyit pontosítanék, hogy a bank felé 1 héttel a befizetési határidő lejárta előtt jelzi a szolgáltató az igényt, terhelni viszont aznap fogja csak.

(#10) bambano válasza #41133696 (#8) üzenetére


bambano
titán

azt ugye tudod, hogy az ilyen bravúroskodással az egekig fel lehet bosszantani egy szolgáltató személyzetét? hanyas vagy? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) #41133696 válasza bambano (#10) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

Ja... harmincas mobil szempontjából is T-s vagyok ha erre gondoltál :D

Az imént leírtakhoz pontosítanék annyit, hogy fent a bal oldalon a menü jelnél, azért vannak ott személyes adatok, távszámla azonosító, cím stb is.

(#12) bambano válasza #41133696 (#11) üzenetére


bambano
titán

a hanyas vagy az egy utalás arra az elhíresült felvételre, amikor az ügyfél és az ügyfélszolgálat kapcsolata kicsúszik a hivatalos keretek közül (mégha ott fordítva is történik). :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) #41133696 válasza bambano (#12) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jaj, Youtube-on fent van ,most kerestem :D

(#14) Raysen623 válasza bambano (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem évek óta email-en jön a mobilszámla. Ezen a progi elvileg annyit javíthatna, hogy mobilról mindent el tudjak intézni, ami közüzemi számlajellegű, bárhol is vagyok.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#15) zoli62


zoli62
addikt

Én magát a távszámlát se értem, hogy minek. Csak egy szükséges plisz láncszem. T-Mobile-nál érdekes módon már jó két éve meg tudták oldani az elektronikus számlafizetést. Vezetékes szolgáltatásoknál cégen belül úgy látszik, ez még elég túlzó elvárás. Csoportos beszedéssel meg olyankor szokott gond lenni, ha túlszámlázás miatt jogos reklamáció van, mert ilyenkor a visszautalás nem megy olyan flottul, mint a terhelés, illetve a következő havi számlában a jóváírás ugyan megtörténik, de az esedékességkor a rendszer az inkasszó során ezt nem képes figyelembe venni.

(#16) bambano válasza zoli62 (#15) üzenetére


bambano
titán

érdekes módon nekem nem voltak hajlandók megoldani vagy két hónapja...
"a jóváírás ugyan megtörténik, de az esedékességkor a rendszer az inkasszó során ezt nem képes figyelembe venni.": ezt simán le lehet programozni, nagyon meglepne, ha a tré nem tette volna meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) zoli62 válasza bambano (#16) üzenetére


zoli62
addikt

T-Mobile számlarekilamációs osztálya elmondta, hogy ez ismert probléma, tudnak róla....

(#18) sz3lim


sz3lim
tag

Valaki a rövid tapasztalatait leírná? Érdemes letölteni?

(#19) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én mostanra jutottam el oda, hogy szinte minden szolgáltatónál elektronikus számlát kapok, ami két okból jó számomra: úgyis utalással fizetek, + így mentesülök a számlák/csekkek évekig tartó őrizgetése alól.
Két szolgáltató van, aki ezt önmaga eddig képtelen volt megoldani: a díjbeszedő és a főtáv.
Most nézem hogy őket lehet intézni díjneten is, ez ugyanúgy működik, mint egyéb szolgáltatóknál az e- számla? Tehát onnantól postai úton nem kapnék semmit?
Azért ódzkodom csak 3-ik szereplő közbeiktatásától, mert ha egyszer gondol egyet és kiszáll, szívás lehet, hogy nincsenek meg a számláim onnantól, mert gondolom a díjnet maga kezeli őket.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#20) ZooLee válasza zoli62 (#15) üzenetére


ZooLee
őstag

Én magát a távszámlát se értem, hogy minek

Azért, mert - ideális esetben - egy helyen tudnád áttekinteni és két perc alatt kifizetni az összes számlád. De persze Magyarországon vagyunk, ahol semmi sem működik jól, ezért van a Díjnet is, ami ugyan ezt csinálja, és vannak olyan szolgáltatók, akik csak oda regisztrálhatók, illetve ott van az ELMÜ, aki most vonta ki magát a Távszámlából, holmi "biztonsági" okokra hivatkozva, és most csak a saját oldalán, egy elb@szott fapados felületen kell fizetni.
Tehát ha működne rendesen, akkor egy felhasználónévvel egy honlapon tudnád megnézni/kifizetni a számláidat. Így meg léphetsz be minden oldalon, vagy egyesével utalgathatod át az összegeket.
A csoportos beszedést én azóta nem fogadom el, amióta sikerült kétszer leemelni ugyanazt az összeget (nem is egy szolgáltató esetében) és utána ahelyett, hogy sűrű elnézések közepette visszautalták volna a pénzeket, még nekem kellett órákat elb@szni az időmből. Köszönöm, inkább elintézem magam.

(#21) #41133696 válasza ZooLee (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem utalják vissza, hanem jóváírják a következő havi számládon. Igen, ez pech ha tényleg ki van számítva a pénze valakinek, mert a boltban azért nem érdekel senkit,, hogy kétszer fizetted be a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#22) Keem1 válasza Hintalow (#19) üzenetére


Keem1
addikt

Nagyon szeretem a díjnetet. Előnye, hogy egy helyen kapod szinte az összes számládat. Megszűnéses aggály ellen: én mindig lementem a PDF-et, addig a tiéd offline is, míg csak akarod. Ciklus közben nem fog csődbe menni, ha meg már csődbe ment számlarendezés után, a PDF-ek megmaradnak. De ne aggódj, a díjnet jó darabig tuti nem fogja lehúzni a rolót. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.