Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bici válasza szupermacs (#47) üzenetére


Bici
félisten

Azért nem minden felhasználásra olyan rossz. Barátnőm pl. nagyon szereti, mert az ő felhasználási szokásait nem korlátozza semmiben.
Nekem már bajom lenne vele az app kínálat miatt, és amiatt, hogy nicsenek 4 col körüli készülékek.
Magával a rendszerrel nekem nincs bajom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52) Dalai Láma válasza szupermacs (#47) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nincs olyan sok hiba, sőt egyre kevesebb.
Nekem jelenleg semmi szembetűnő nincs, persze attól is függ, ki mire használja.
A 640 nem rossz, majdnem vettem egyet használtan, pár kis karc a kijelzőn tántorított csak el. Aztán 650 lett belőle, ami szebb és erősebb is, meg 16 GB belső memória. Azt látom, hogy -főleg az MS alkalmazások - rendszeresen frissülnek, idén pedig a héten jön a 3. frissítés a rendszerhez, szóval folyamatos a javulás.

Közel sem olyan rossz ez, mint a híre.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#53) Dilikutya válasza *Mukeey* (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg nem cserélgetünk 2016-ban sem évente telefont. És amíg vezetékes Telekom előfizetésem olyan van, hogy sokkal olcsóbban beszélhetek korlátlanul, mint tehetném azt mobilon, addig hülye lennék valami drágább mobilelőfizetést venni. Van 5 Ft-ért Panasonic vezeték nélküli telefon is hozzá. A hosszabb hívásokat úgyis otthonról, kényelmesen bonyolítom. Ennyi erővel használjuk 2016-ban vezetékes helyett a jó magyar mobilnetet, mert az megéri...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54) Spet válasza weberzolee (#49) üzenetére


Spet
addikt

Az, hogy szerencsétlen béna wifi-ről/mobilinternetről próbálta használni, nem tehetek róla. Én illetve párom malajziából haza tudtunk telefonálni vele gond nélkül, igaz a kinti internet minősége miatt halk volt oda vissza az adás.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#55) Obyboy válasza gyurkikrisz (#25) üzenetére


Obyboy
addikt

Értsd jól. Nem a 32-bites asztali verziós W10-et akarom a SD procival üzemelő lumiára telepíteni. De ha úgy promózzák, hogy az asztali verzió Win10 és a telefonokra/tabletekre Win10mobile verziót adnak akkor szerintem a júzer joggal várja el, hogy teljes legyen az összhang a rendszerek közt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#56) stellaz


stellaz
addikt

drukkoltam az MS-nek, de ezt nagyon elbaltázták

szerintem lassan lehet sóval behinteni, legalábbis nem tudom, minek kéne történni, hogy ebből még legyen valami

mondjuk kíváncsi lennék, hogy mi lett volna, ha:

- a hardverhez mérten arányos áron adják a telefonokat
- kívánatos készülékeket gyártanak, nem ezeket a vastag kávás, műanyag tepsiket
- az 520-asnak kijön valódi utódja (név-hardver-ár)
- logikus termék skálát építenek, az elődökre alapozva
- nokia nevet megtartják
- valóban minden beígért modellt lefrissítenek
- nem visszafelé fejlődik a rendszer stabilitás, stb
- a rendszerek közötti átjárhatóság elérhető lenne nem csak a csúcsmodellek esetében és faszán ki lenne dolgozva, pl. adnának épeszű áron BT billentyűzetet, vezeték nélküli monitor adaptert, stb, stb. Kihozhattak volna hozzá csak kijelzőt, ami egy nagy tablet, de csak monitorként funkcionál, vagy valami ilyesmi, hogy tényleg ki lehessen használni az asztal nézetet, vagy bármit ami, kicsit is előremutató és innovatív

persze, ha a nagymamámnak kereke lett volna, akkor ő lett volna a villamos

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#57) Polllen válasza Bici (#51) üzenetére


Polllen
nagyúr

Másfél évig én is elvoltam vele. Nekem szerencsére csak 2-3 havonta késett 1-1 napot a viber. Igaz, inkább feature phone-ként tekintettem rá, mint okos mobil. Egy kezemen meg tudom számolni hány app-t raktam fel pluszban és mindegyiknél nyeltem egyet, hogy ezért a pénzért ez teljesen jó.

A cikkhez kapcsolódóan elég durva, hogy 7-8-9-ből csak a 920 fért ki külön számmal. :Y

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58) Bici válasza Dilikutya (#53) üzenetére


Bici
félisten

Te így vagy vele, mások meg nem.
A legtöbb voip szolgáltatás kevesebb pénzt forgalmaz az adatforgalomból, mint a legolcsóbb mobil tarifa normál hang hívással.
500MB-tal rengeteget lehet dumálni.
Otthon ugyanez wifiről ingyen.

A mobil tarifában lévő lebeszélhető összeg meg pont elég azok hívására, akik nem rendelkeznek VOIP-os elérhetőséggel - nálam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59) Ste


Ste
addikt

"egy hatalmas trónfosztásról szólt: a Nokia Lumia 520 már nem a legnépszerűbb windowsos telefon, az aktív eszközök 11,3%-án fut"
Azt hittem a Windows Fut a Nokia 520-on, ma is tanultam valami hasznosat :)

(#60) erahurka válasza Nebogipfel (#36) üzenetére


erahurka
félisten

Azzal a különbséggel, hogy a Continuum nem képes asztali programok futtatására. Márpedig ez elengedhetetlen lenne, ha valóban úgy képzelik el, hogy kivált egy laptopot. Jelenleg kb. arra jó, hogy nagy képernyőn tudsz szöveget szerkeszteni meg böngészni. Erre egy androidos eszköz is megfelel monitorra kötve ha nagyon kell.

(#56) stellaz: Hát ha sóval behintik, akkor gaz se fog nőni Redmondban, nem hogy jól fogyó Windows telefonok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61) Polllen válasza erahurka (#60) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ő koncepciójukban idővel a jelenlegi klasszikus asztali alkalmazások eltűnnek és minden uwp lesz.

Amúgy az átlag felhasználónál - sztem - ki tudna váltani egy laptopot. Az új generáció egyre inkább magáévá teszi azt az életérzést, amit egy mobil OS képvisel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#62) hallerlaller


hallerlaller
addikt

vakok közt félszemű a király

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#63) virkir válasza Polllen (#61) üzenetére


virkir
veterán

Az ő koncepciójukban idővel a jelenlegi klasszikus asztali alkalmazások eltűnnek és minden uwp lesz.

Aztán egyszer csak elfogy az anyag és felébrednek.
Mondjuk jó lenne minél előbb kiiktatni a dílerjüket.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#64) Dalai Láma válasza stellaz (#56) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A rendszer egyre stabilabb, korrekt módon használható, apróbb bugok vannak csak, ha egyáltalán.
Az alkalmazáskínálat is egyre bővül, egyre több az UWP app.
A rendszert folyamatosan frissítik, ha minden igaz, a következő a napokban fog kijönni.
Ugyanaz a kódbázis, nem kell párhuzamos infrastruktúrát fennartani, ami hosszú távon is jó, sokkal olcsóbb megtartani a mobilos részleget.
Nem kell párhuzamosan mobilra és asztalira is fejleszteni. Így pedig nem iskell sóval behinteni akkor sem ,ha a részesedése alacsony.

Ami kell, vagy a fasza telefon, ami nyálcsorgató, gigaerős, tehát benne van a tök fölösleges, de parasztvakító legerősebb proci, a fölösleges, de parasztvakító jósok giga ram, és persze a mai nagyonmenő nagyonfontos közösségi appok. Pl. mint az instagram, ami múlt hét óta már nem béta.

Ezen kívül az MS tényleg elkövetett hibákat, pl. hogy nem adott ki telefont, így persze, hogy alacsony a részesedése. De mivel minden platformon ott van a szolgáltatásaival, ez sem olyan rossz neki.

Ha ténlyleg egy teljesen független mobilos oprendszert és app kínálatot kéne fenntartani és fejleszteni, akkor lehet, hogy bedobta volna a törölközőt, de az MS nem ebbe az irányba megy.

Engem mondjuk nem zavar az 1% részesedés, amíg lehet kapni, faszán működik, és vannak rá appok és frissítés.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#65) shteer válasza Spet (#48) üzenetére


shteer
titán

Szóval valójában semmi sem változott ;]

..szerintem jónak tűnik

(#66) Dalai Láma válasza erahurka (#60) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Még az elején vannak, kezdeti lépések. Kiadták, meg lehet venni, de ez még nem az út vége. De az irány jó, és pár év múlva, amikor a telefon hw is elég erős lesz, gond nélkül fog működni. Addig meg rá kell feküdni ezerrel az ezt támogató appok fejlesztésére és a fejlesztés segítésére, ami felé szintén tesznek lépéseket.

Aztán meglátjuk, mi lesz belőle, de eddig ez a legszimpatikusabb irány. Ma még izgalmas újdonság, mint valóban használható alternatíva.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#67) iihorvath válasza Воланд (#30) üzenetére


iihorvath
tag

Khmmm... Döcög...

(#68) Spet válasza shteer (#65) üzenetére


Spet
addikt

Nekem nem hiányzik, nem használom. Problem solved. ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69) #47106304


#47106304
törölt tag

L520 után L535 is van itthon semmi gond vele a csempe frankó a rendszer a bolygó legjobb legstabilabb felhasználóbarát telefonja soha semmi akadás szépen fut minden kapcsolatok rendben aksi 2 nap ha nincs videózás, navigáció offline sim kártya nélkül tuti veri az összeset ami létezik és összefoglalva nagyon jó.

(#70) janeszgol válasza #47106304 (#69) üzenetére


janeszgol
félisten

Aha...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#71) Polllen válasza Dalai Láma (#66) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Még az elején vannak, kezdeti lépések."

2010 óta folyamatosan a kezdeti lépéseiket nézzük. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72) #47106304 válasza janeszgol (#70) üzenetére


#47106304
törölt tag

Ja bocsi 30 GB ingyen tárhely is van hozzá nem is olyan rossz.

(#73) scyllarus válasza Dalai Láma (#52) üzenetére


scyllarus
veterán

"ami szebb és erősebb is" - :F
Szebb? Vitathatatlanul.
Erősebb?-Soha. A S212 maga még csak-csak pariban van a S400-zal, de az A304 gyengébb az A305-nél.
Hasonlónak nevezhető a két teló, de az erősebb vitathatatlanul a 640.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#74) Dalai Láma válasza Polllen (#71) üzenetére


Dalai Láma
őstag

2010 óta rengeteget fejlődött. Egyébként most cseréltem le egy WP7.8-as telefonomat, amin a rendszer atomstabil volt, mindenféle belassulás nélkül egy 6 éves telefonon.

A WP8-ból kimaradtam, bár a rendszert ismerem, de napi szinten nem használtam.

Most egy win10-es van, és rengeteg új funkció van, kényelmes használni, a személyre szabhatóság terén is nagyon sokat fejlődött, sőt, gyakorlatilag minden téren.

Én a continuumról beszélek, és az UWP appokról, amik még nem léteztek 2010-ben. Az első ilyen telefon a kb. 4 hónapja kijött Lumia 950, amihez van dokkoló.

De ilyen alapon írhattad volna, hogy 1980 óta a kezdeti lépéseiket nézzük.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#75) Obyboy válasza Polllen (#71) üzenetére


Obyboy
addikt

...és eddig gyakorlatilag minden mobilos próbálkozásuk végén lehúzták a rolót.
Mivel a hírek alapján az MS kacsintgat a Linux irányába és a COS-t is támogatja lehet nem kellene tovább erőltetniük a saját OS-t csak simánt COS-t tenni a lumiákra, opcionálisan kiválaszthatóvá tenni a csempés felületet, törölhetővé tenni a saját appokat, engedni a boot loader nyitást és máris növekednének az eladási mutatók.

(#74) Dalai Láma: "2010 óta rengeteget fejlődött.":
Bocs de 6 év alatt az iOS és a droid is rengeteget fejlődött sőt lett Ubuntu OS is.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#76) Dilikutya válasza Obyboy (#75) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerinted a vásárlók hány százaléka vesz egy adott telefont a nyitott bootloader miatt?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#77) stellaz válasza Dalai Láma (#64) üzenetére


stellaz
addikt

nem kell a parasztvakító hardver, de akkor ez jelenjen meg az árban is szerintem, ha olcsó benne a proci, kevés a ram és így is működik, akkor hajrá, de ne kelljen annyit fizetni érte, mint amibe a drágább cuccokat teszik

kijelzőkről nem is beszélve, az azért elég fontos egy okostelefonnál, vagy közelség érzékelő, jó minőségű hangszóró, kamera, kinézet, anyaghasználat, stb. mondjuk annyira nem ismerem a kínálatot, de rémlik, hogy hardveresen/kivitelezésben nem túl jó az ár-érték arányuk, utoljára az 520-vol ilyen téren bomba vétel

igazából elfogyott az érv, amiért valaki ma wp-t venne, nem olcsóbb, nem jobb, nem tud többet, nem kezelhetőbb, sem részleteiben, sem külön-külön nézve, mint amilyen készülékeket androidos oldalról leraknak a gyártók

a platform egységesítés jónak tűnt kezdetben, de ilyen megvalósítás mellett teljesen súlytalan lesz

ráadásul egyre kevésbé hiszek ennek a hasznosságában, hiszen tartalomfogyasztásra az egyszerűbb rendszer a jó, munkára pedig egyszerűen kell a hardveres teljesítmény, a kettő közötti dolgokat (pl. szöveg szerkesztő, több ablakos munka) pedig akár online is meg lehet oldani, plusz nagy kijelzőt és beviteli eszközöket igényel, most erre vagy csak kijelzőt viszek magammal, vagy tabletet és akkor nem kell telefonnal bohóckodni

otthonra meg megint nem az igazi, most merítsem a telefon, minden család tag a saját telefonjáról nyomul? miközben teljesítményben igen kompromisszumos az egész

én csak találgatok, meg ötletelek, de a piac valamiért nagyon bünteti az MS-t és szerintem ezt nem lehet színtisztán csak a rossz kommunikációra fogni, bár abból is tananyag lesz marketing szakon, a hogyan ne című fejezet alatt

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#78) szupermacs válasza scyllarus (#73) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor mi értelme van az utódnak, ha az előd erősebb? Meg nem kicsivel drágább is az utód. :F

(#79) Dalai Láma válasza stellaz (#77) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én a sajét készülékemről tudok/szeretnék csak nyilatkozni. Lumia 650
A kamaera jó, az anyaghasználat is jó, a dizájn szuper, az összeszerelés minősége egy fokkal lehetne jobb is. Flottában vettem, nem volt sokkal több, mint a 640. Ennyiért nem nagyon találtam nekem tetszó androidos készüléket. 90-100 körül mártalálnék, 130-ért főleg, de nem 50-ért.

Hardveresen meg attól függ, melyiknek. A 640 nem mondható drágának, a 650 nem tudom, boltban mennyibe kerül, állítólag az túl van árazva. 75-ért lehet, hogy én sem vettem volna meg. A 950 130 körül van asszem, azt nem tartom túl drágának. Persze hw-ben az oneplus meg ezek verik azt is. És amikor az kijött, az OS még bugos volt, és azóta is tartja magát ez a legenda, hogy szar az OS. Pedig azóta sokkal stabilabb, jobb, stb.

Ha otthon használod a telefont dokkolóban, akkor ott gondolom a töltés is megoldott.
Ha tartalomfogyasztásra kell, plusz pár dolog, akkor simán elég a telefon is. Renderelni, meg kódot fordítani, meg sok más felhasználásra továbbra is ott a PC. A PC teljes kiváltása telefonnal még odébb van, egy ideig tuti nem lesz mindenre UWP.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#80) weberzolee válasza #47106304 (#69) üzenetére


weberzolee
aktív tag

hát persze. semmi gond, amíg telefonként használod. meg navigálni. arra tényleg frankó, de hahó, ez egy OKOSTELEFON OS, ha erre van szükségem nyomógombos Nokiát veszek (de már azt se...)

-a böngésző egy hulladék
-háttérben futó alkalmazások nem mennek rendesen (Viber, Messenger)
-lezárt kijelző mellett nem megy a visszaszámlálás, ami nem egy highend funkció lássuk be
-élő csempe CSAK mobilnettel megy (pl egy akkuszinthez minek???)
-zárképernyőn az értesítések randomra frissülnek

nagyjából ennyi ami eszembe jut Lumia 620 és 535 használata során. lehet mondani, hogy vegyél 950 -net meg 930 -at mert azon minden frankó, de ha ennyit akarnék költeni telefonra egész biztosan nem Lumia lenne.

Ja még egy apróság, 535 -ön elindítod a Skype Video -t és kiírja hogy NINCS előlapi kamera. Microsoft telefonon futó Microsoft szoftver. remekül fejlesztett alkalmazás meg kel hagyni.

(#81) hroberto válasza weberzolee (#80) üzenetére


hroberto
veterán

Lényeg, hogy Androidon minden flottul, hibátlanul működik...
Win 10-es tabletemen a csodálatos Chrome folyamatosan rendszeröszeomlást produkál, igaz ez nem ide tartozik. Már el sem merem indítani.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#82) Obyboy válasza Dilikutya (#76) üzenetére


Obyboy
addikt

Nem nyitott bootloader-re gondoltam csak arra, hogy gari vesztés nélkül lehessen nyitni. Ezt is írtam: "engedni a bootloader nyitást"
Kérdésedre kérdéssel válaszolnék: Melyik gyártónak a vásárlóira gondolsz? Apple: 0%; Samu, Lg, Sony, Lenovo, Huawei: pár %; Nexus készülékek, OnePlus, Zuk: elég nagy %

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#83) weberzolee válasza hroberto (#81) üzenetére


weberzolee
aktív tag

hát tényleg nem ide tartozik, de még csak a kommentemhez sincs semmi köze.

(#84) Dalai Láma válasza szupermacs (#78) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem nem utód, szerintem szarul számoz az MS. Újabb, és több területen jobb is a 640-nél.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#85) Воланд válasza Obyboy (#82) üzenetére


Воланд
titán

És mit ész el a nyitott bootloaderrel? Azon kívűl, hogy a rendszer biztonságának adsz egy hatalmas nagy pofont?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#86) Obyboy válasza Воланд (#85) üzenetére


Obyboy
addikt

Én jelenleg semmit mert nekem sincs nyitva a bootloader, de vannak többen akik szeretik cserélgetni a különböző custom ROM-okat. Szerintem ha engedélyezi a gyártó a nyitást azzal nem riaszt el egyetlen egy vásárlót sem.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#87) Воланд válasza Obyboy (#86) üzenetére


Воланд
titán

Custom romok.... :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#88) cal84 válasza Dalai Láma (#64) üzenetére


cal84
tag

Engem mondjuk nem zavar az 1% részesedés, amíg lehet kapni, faszán működik, és vannak rá appok és frissítés.

Az 1% meg, hogy lehet kapni az igaz :D

(#89) szupermacs válasza Dalai Láma (#84) üzenetére


szupermacs
veterán

Miben jobb? Tárhely?

(#90) Dalai Láma válasza cal84 (#88) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Idén már jött legalább 3 rendszerfrissítés, az MS appok rendszeresen frissülnek, és jönnek ki az új appok is az áruházban.

Nekem ilyen telefonom van, ez faszán működik, nekem ez a személyes tapasztalatom. Te melyik lumiát használod?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#91) #47106304 válasza weberzolee (#80) üzenetére


#47106304
törölt tag

Nálam minden működik simán érteni kell a rendszert és úgy beállítani a Skype videó hívás pedig maga a tökély mobilról mobilra angliába. Nem értesz hozzá használj Iphon-t

(#92) Dalai Láma válasza szupermacs (#89) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tárhelyben egyértelműen. Nekem ez jó, mert egyelőre nincs benne SD kártyám, de nem kell aggódnom, hogy nem tudok feltenni egy appot. Aztán ha veszek egy 128 megás SD kártyát, akkor mindegy.
Dizájnban egyértelműen, tényleg nagyon szép telefon.
A kijelzője is szebb (persze ez szubjektív is lehet).

A kamerát nem tudom, meg kell nézni egy összehasonlítást. Most ahogy láttam, egész sok ilyen összehasonlító teszt van. Azok alapján pontosabb képet kaphatsz, mint amit én itt leírok neked, mert nincs 640-em. Amúgy az is egy jó kis telefon, majdnem olyat vettem. Akinek olyanja van a környezetemben, nagyon szereti. Aztán ízlések, és pofonok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#93) Spet válasza weberzolee (#83) üzenetére


Spet
addikt

Volt ... kis iróniával megspékelve ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94) cal84 válasza Dalai Láma (#90) üzenetére


cal84
tag

Lumia 925 volt sokáig. Most lg g4 van.

(#95) iihorvath válasza #47106304 (#91) üzenetére


iihorvath
tag

Hogy mennyi hozzám hasonló hozzá nem értő b*lf*sz van azt az áruházban a viber értékelésénél is meg lehet látni, ahol szinte mindenki ugyanazért pampog...
Majd megpróbálok hozzáértőbb lenni, hogy ha valaki üzenetet küld nekem azt meg is kapjam.
Persze nem a telónak kellene "hozzáértőbbnek" lennie, nem, hanem nekem! Yes! :C

(#96) Postas99


Postas99
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a 8.1 a régi készülékeken nagyon jól ment és nagyon jól volt optimalizálva,
Példaként megemlíteném, hogy utazás közben telefonálva lehetett teamviewer-t is használni anélkül hogy a rendszer meghalt volna, minden flottul ment, egy Lumia 822-n ami már igencsak koros darab.

A W10 pedig nem erre készült, még akkor is volt rá preview. Az MS gyenge kommunikációja és a nagyon bugos W10M ami még mindig nem forrta ki magát, okozta azt ahol most tart jelenleg a részesedés.

Az olcsó kategóriával akarta elhódítani az MS a csalódott droid felhasználókat, sikerült is, de nem volt meg a következő lépcsőfok.

Ha itthon az MS szintén ugyanolyan akcióba kezdene mint az USA-ban lehet én is elgondolkodnék egy készülék cserén 950-re. De itthon ilyen nincs és nem is lesz.

Ezért inkább váltottam droidra.

(#97) Dalai Láma válasza weberzolee (#80) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az Edge nekem eddig bejött, teszi a dolgát, rendben betülti az oldalakat, jól kezelhető. Lehet, hogy nekem alacsony az iényszintem, de teljesen rendben van nálam.

Messenger nálam is csinált furcsa dolgokat, remélem a hamarosan érkező teljesen új app megoldja ezeket a bugokat.

Milyen visszaszámláló progit használsz? Most kipróbáltam egy lágytojás főző appomat, teljesen jól fut háttérben, lock screen alatt is. Ezek a funkciók a legtöbb timernél beállíthatók. Winre is kb 20 féle visszaszámláló app van, vag több, szóval biztos találsz olyat, ami megy lock screen alatt. Már WP 7 latt is ment.

Élőcsempéről nem tudom, nekem wifivel is megy, de szerinem anélkül is, legalábbis ilyet még nem hallottam, amit írsz. Aztán lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet.

Lockscreen alatt kell kb 1 sec, amíg befrissül, ha épp előtte megnézted az értesítést. Egy pillanatig még ott van. Nagyon picit lehet zavaró.

Nekem 650 van, a 620, meg az 535 lehet hogy hulladékok, nem tudom. Meg kérdés, hogy melyik win10-es build van fent neked.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#98) Dalai Láma válasza Postas99 (#96) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egy ilyen akció barom jó lenne, de állítólag ott nem volt nagy sikere. Pedig bírnám!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#99) weberzolee válasza #47106304 (#91) üzenetére


weberzolee
aktív tag

ja értem, te meg nem tudsz olvasni. egy szkájpon mégis mit kell beállítani? rendszergazdaként indítsam el hogy ne írja ki hogy nincs kamera, esetleg 535 kompatibilis módban? nem azt mondtam, hogy nem működik (bár lehet hogy nem megy, mert nem néztem tovább), hanem hogy hibaüzenettel indul. érted, hibaüzenet a Microsoft vasán a Microsoft szoftverével.a SIMA skype megy, kezeli a kamerát. SKYPE VIDEO. és ha már itt arcoskodsz, akkor légyszi mondd már el hogy hogy lehet a Vibert rávenni hogy csörögjön, és azt is mondd meg, hogy hogyan tudom a 620 -on 8.1 -en a visszaszámlálást lezárt kijelzővel működtetni (10 -en nem próbáltam, de ha a Viberből indulok ki akkor ONscreen esetén sem megy ;] ). na ha ez megvan, akkor mondhatod hogy nem értek hozzá. és hát igen, valószínűleg ios lesz wp után, az legalább működik. igaz hogy drága, de van támogatás legalább 5 évig, fél év múlva nem a felét éri (már ha el akarnám adni). vagy Nexus, de ez teljesen OFF.

Várom válaszod, a kérdésekre!

(#100) Dalai Láma válasza weberzolee (#99) üzenetére


Dalai Láma
őstag

7.5-ön és 0-en is faszán megy a countdown lock screen alatt. Ha neked nem, akkor iszonyú peches lehetsz, vagy máshol van a hiba.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.