Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dalai Láma válasza weberzolee (#149) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Mondjuk sajnos a legtöbb platformon ez megvan, hogy a régi modellek a legújabb OS-sel nem adják ugyanazt az élményt, mint a legfrissebb vas. Aki ilyet vár el, különösen egy alsó kategóriás terméktől, ott az elvárásokkal van a baj.

Egy 950-től már inkább elvárná az ember, hogy tökéletesen működjön, de azon is kezd kiforrni a rendszer, legalábbis, ha a saját 650-esemből indulok ki.

Az, hogy nem hoznak ki jeleneleg új MS telefont, részben ennek is az oka. A 950-est elkapkodták, illetve az OS fejlesztéssel csúsztak meg, és ezért rengetek negatív feedback érkezett. És emiatt az eladási mutatók sem lettek valami fényesek. De gondolom kiszámolták, hogy ha tovább várnak a piarcra dobással, az mégnagyobb arcvesztéssel jár.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#152) weberzolee válasza Dalai Láma (#151) üzenetére


weberzolee
aktív tag

hát azért a "nem adják ugyanazt az élményt" nem egészen fér bele abba, hogy alap funkciók nem működnek. nem várom el hogy asphalt 7/8/100 pöpecül fusson a telómon, nem is arra használom, de azért egy Viber/visszaszámlálás/értesétés elég alap funkció ahhoz, hogy gond nélkül működjön, még egy ötforintos telefonon is. és ehhez semmi köze annak, hogy nem kapta meg a 10-et (bár ugye az 535 megkapta de ez sem segített). ez a funkció a kezdetektől nem működik megfelelően.

mint mondtam, a wp egyetlen előnye az lenne, hogy az olcsó készülék is megbízhatóan működik, ami régen droidnál nem volt jellemző (most nem tudom mi a helyzet, LG Leont nyomkodtam, nem biztos hogy rosszabb egy 535-nél). most hogy ez az előny is elveszett, nincs az a józan ésszel átgondolt érv, ami a wp mellett szól. 40-50e forintért már működő droidot lehet venni ismert márkákból is. 150-200e forintért meg bármit vehetsz ami jobb mint a wp.

én az életben soha nem merném nyugodt szívvel ajánlani a wp -t senkinek a tapasztalataim alapján, és biztosan merem állítani, hogy nem én vagyok az egyetlen. mondom ezt úgy, hogy 7.5/7.8/8/8.1 és 10 is volt már és hosszútávon soha nem voltam elégedett, az egyetlen ami megnyugtatott, hogy ugyanezért az árért nem volt működőképes alternatíva. az évek során viszont eljutottam arra a szintre, hogy már nem érdekel az ár, egyszer akarok 3-4 évre egy olyan telefont, amit bekapcsolok, működik és örömmel használom a 4. évben is, mert amennyivel olcsóbban vettem telefont, az már nem éri meg azt a sok kompromisszumot, amit kötni kell. arról nem beszélve, hogy az összes telefonból 0 forinttal szálltam ki (610/620/535). na most ha ezt összeadom, akkor ott vagyok hogy -90.000. ha 3 évvel ezelőtt veszek előfizetéssel egy Apple vagy független Nexus terméket akkor most pontosan annyit érne a használt piacon, mint amennyit rá kellett volna dobnom a 90e -re. viszont 3 évig gondtalanul használtam volna a telefonomat úgy, hogy minden funkció működik rajta amit egy okos telefontól elvár az ember és jelenleg is a legfrissebb elérhető operációs rendszer lenne a készüléken mindenféle haxolás nélkül. és ugye nem ott tartanék hogy már megint le kéne cserélni a telefonomat...

[ Szerkesztve ]

(#153) iihorvath válasza Dalai Láma (#151) üzenetére


iihorvath
tag

Sajnos ez nem teljesen igaz, mert az 520-asom 8.0-val jelent meg és nem működtek rajta normálisan az értesítések.
Majd amikor frissítettem 8.1-ra akkor sem értesített normálisan, csak hébe-hóba.
Aztán amikor Lumia 640-et vettem az 8.1 Denimmel nem értesített normálisan, aztán amikor ezt frissítettem 10-re akkor tovább romlott a helyzet, és még ritkábban értesített.
Több MS telefont meg már nem tervezek venni, mert már nem hiszek nekik. Régen hittem.

(#154) szupermacs válasza Dalai Láma (#105) üzenetére


szupermacs
veterán

A WP telókat ha rákötöd a gépre USB-n keresztül, akkor felismeri őket tárhelyként? Tehát lehet fájlokat másolgatni és pakolászni mappákba mindenféle külső alkalmazás nélkül?
A régebbi kínai droidos telefonomon 4.4.2 volt és felismerte így a gépem, de a Samunál gondolom a TW miatt már nem engedi, csak kameraként és médialejátszóként, ami kicsit gáz, pedig ugyan az a 4.4.2 verzió volt rajta. Utóbbin mondjuk tudok SD kártyára alkalmazásokat átpakolni a telepítettek közül, az elsőn viszont erre nem volt lehetőségem. Lumiák ezzel hogyan állnak?

(#155) tomboy0013 válasza szupermacs (#154) üzenetére


tomboy0013
veterán

8.0 óta felismeri tárhelyként azaz 2012 óta megy ez a funkció.

(#156) weberzolee válasza szupermacs (#154) üzenetére


weberzolee
aktív tag

WP is MTP eszközként látható. ha az zavar hogy nem látszik a totalban akkor:
WPD Plugin x84 - x64
WP -n mondjuk nem próbáltam de fényképezőnél hibátlan.

(#157) cal84 válasza weberzolee (#152) üzenetére


cal84
tag

+1

(#158) szupermacs


szupermacs
veterán

Köszi az infókat.

(#159) Tomi_Ohl válasza Dalai Láma (#146) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, insider (release preview ág), de azt írják, ezeken a régebbi telefonokon van, újabbakon (egyelőre) nincs.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#160) grozam válasza Mercel (#6) üzenetére


grozam
tag

Lumia 535- DS. Win10. Nos. Szvsz a frissítések (javítások) soha nem jöttek ilyen ütemben, mint mostanában. Határozottan pozitív, hogy úgy tűnik törődnek a rendszerrel, az idegesítő kis hibák eltünnek. Elégedett vagyok összességében a telóval, viszont nem fogadnék nagy pénzbe, hogy a következő telóm wp-lesz, annak ellenére, hogy ez a negyedik. Viszont ennyi pénzért valami kínai cuccot kaphattam volna, ami vagy bejön ,vagy nem. A navi ugye szerintem verhetetlen, a wp10 képernyő szépen konfigurálható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.