Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #04824576 válasza Dr. Akula (#248) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha nekem a windows-ban vagy azon belül is a windows 10-ben valami szar, és ezt megosztom másokkal, akkor az nem hasraütés, hanem tapasztalat. Ha 10-ből 8 ember azt írja, hogy gondjai vannak vele, 2 meg azt, hogy neki minden f...a, az nem hinném, hogy azt jelenti, hogy 99,999% szerencsés. De lehet, hogy én nem értek az arányossághoz. :D

(#252) #04824576 válasza Dave™ (#246) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mondjuk nekem nem reklám, de a "checker Plus for Gmail" chrome bővítmény jelenít meg asztali értesítést linuxon, ha levél jön. Szóval ez sztem konkrétan beállítás kérdése.

(#253) hobizoli válasza #04824576 (#251) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom milyen csiri-biri egzotikum hardverekkel benaztok ossze ennyit, de en meg nem ismerek olyat aki barmivel is szopna Win10-l
kell hozza 8GB RAM 240GB SSD es tok jol mukodik
ez alatt lehet, hogy juj nem megy vmi rendesen, de ennyi kell hozza minimum

de pl nem vesz(n)ek dzsunka jobbra gyartasu hardvereket, ez sokat segit ebben kezdeskent, ha nem az 1 forintos USBhub-ra kerul vmi, ami ledobalja, meg a tapegyseg is normalis fajta, ami nem okos feszutlseg ingadozast, meg a RAM sem a leg-leg-legolcsobbabb benne, meg nem telepitget(n)ek esz nelkul mindenfele pre-beta meg alfa verzios sw-ket sem

nekem egy hetnel hosszabb uptime-l siman elpotyreszik a gep, kozben 0-24h fent van a neten online

mit csinalok rosszul? bekapcsolom, es csak siman megy
neha kiirja hogyha ujrainditas szukseges vmiert neki, mert befrissitett vmit, aztan annyi, amugy 5+ napos uptime-van most is

van 3db USB HUB-m is nem ritkan tizenpar USB egyseggel egyszerre, most van a gepen 4db kulso USB3.0-s HDD/SSD ezek egy TP Link UH720-s USB3.0-s hub-n lognak (nezd meg mennyibe kerul egy ilyen) nem a legolcsobb fajta a szinten USB-s kekfog, Wifi, a bill, es a Wireless mice sem... de nem a Ebay-rol veszek pendrive-t sem, meg SD kartyat sem, hogy utana a Win-ben keressem a hibat a hardver helyett

jopofa visszaolvasni, hogy uuu a Linux igy megy ugy, de aztan jon az, hogy abban ugyanugy megy ez a ize,. mert azert, ja ez sem mukodik, mert nincs megoldva, ja azt 20-n fejlesztik egyszerre es azert nem jo, meg ja ezt sem irtak at ra
szerinted miert? mert huszad annyian SEM hasznaljak, es nem piac a fejlesztoknek

hibas vmi meg mindenhol van, az autogyartasban is
max ott ki sem javitjak, hanem letagadjak, ha szar vmi, pedig fenyevekkel tobbe kerul, mint egy szaros Windows 10 licensz

több drón kell ;P

(#254) kacsyx válasza #04824576 (#251) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Az a hozzászólásom még megvan, amit a kapusról írtam? Tanulságos, pszichológia. Plusz egy kis Kahneman tanulmányozás is hasznos lesz.

(#255) CPT.Pirk válasza hobizoli (#253) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Te meg a másik véglet vagy. Ha valami nem megy W10-en, akkor mi bénázunk. Oké.

Amúgy az autóiparos példa pont nem jó, ott mennek a visszahívások. Elég sok példa volt már rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#256) Dr. Akula válasza #04824576 (#251) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem meg ugyanilyen tapasztalat hogy nincs vele semmi gond, hiszen nálam se volt. :)

"Ha 10-ből 8 ember azt írja, hogy gondjai vannak vele, 2 meg azt, hogy neki minden f...a, az nem hinném, hogy azt jelenti, hogy 99,999% szerencsés."

De 1. nem ezt írja, 2. aki elégedett, az nem sopánkodik, hanem használja. :)

(#257) hobizoli válasza CPT.Pirk (#255) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lasd BMW kigyullados 20d-éi

meg amikor a motorvezerlo sw update fizetos, meg a GPS update fizetos....

több drón kell ;P

(#258) #04824576 válasza hobizoli (#253) üzenetére


#04824576
törölt tag

Valakinek már írtam korábban is, lehet, hogy neked, akkor bocs, az ismétlésért.

Millió meg egy oka lehet annak, ha valami nem működik valakinek. Lehet HW gond, lehet területi beállítás (mivel nem mindenki egyszerre kapja meg az aktuális legújabb frissítést), lehet inkompatibilitási gond (önmagában egy-egy HW működik, de ha mindkettő a gépben van, valahogy összeakadnak), stb, stb, és igen, lehet user error is.

A lényeg ebben az, hogy ha valami valakinek nem működik, akkor az a hiba benne van az oprendszerben, akkor is, ha a legtöbb embernek működik. Ha viszont valami valakinek tökéletesen működik, az még nem jelenti azt, hogy az a hiba nincs benne a rendszerben, mivel bármikor jöhet valaki, akinek meg pont nem működik. Mert így alakultak a körülmények.

Baromi sok gondot írtak már sokan a windows 10-ről. Nem is a mennyiség a legrosszabb, hanem a változatosság. Alig van olyan része, ami mindenkinél jól működik. Vannak gondok a linuxal is, de van 3 nagy különbség:

1.: A linux folyamatos fejlődést mutat. Pár éve hozzá nem nyúltam volna, most meg az a fő rendszerem. Ezzel szemben a windows-ban ahány hibát kijavítanak egy frissítéssel, legalább annyi újat vétenek. A windows minősége egy helyben toporog, amit feature-ökkel próbálnak leplezni, csak azok meg sokakat teljesen hidegen hagynak.

2.: A linuxal véleményem szerint kevesebb gond van. De még ha ugyanannyi, akkor is ott van amit írtál, hogy a windows-t egy egységes, konzisztens, multinacionális cég fejleszti, és úgy sz...r.

3.: Van rengeteg dolog, ami nem hogy "rendesen működik linux alatt is", hanem "sokkal jobban működik, mint windows-on". Ezekre am folyamatosan jövök rá, amióta linuxot használok. Néhány, nagyon távol a teljesség igényétől:

- Fájlrendszer kezelés
- Erőforráskiosztás kezelés
- Jogosultság kezelés
- Hálózat kezelés
- Testreszabhatóság
- Ingyenes appok szinte mindenre, saját, megbízható alkalmazásáruházból

És még nagyon hosszasan lehetne sorolni. Plusz egyikkel sem csak hasra ütöttem, hanem saját, személyes tapasztalatot tudok róluk írni, hogy miért működik jobban linuxon.

(#259) CPT.Pirk válasza hobizoli (#257) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán érdekelnek az autók, de a google-ben azt találtam erről, hogy a 20d érintett példányait visszahívták, nem is csak egy lépésben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#260) PuMbA válasza #04824576 (#258) üzenetére


PuMbA
titán

" A windows minősége egy helyben toporog, amit feature-ökkel próbálnak leplezni, csak azok meg sokakat teljesen hidegen hagynak."

Ezt felismerték a Microsoft-nál, ezért volt az évi 2 nagy frissítés helyett a legutóbbi már csak kis frissítés, illetve a 2 hónap múlva esedékes tavaszi se lesz valami nagy szám.

[ Szerkesztve ]

(#261) hobizoli válasza #04824576 (#258) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja meg amikor a juzerbalfaszkodasa is a windows hibajanak van beszamolva, mert sajat maga szerint o jol csinalja, csak a Windows a hüje, hogy nem azt csinalja, amit o gondol, hogy csinalnia kene

ezek:
- Fájlrendszer kezelés
- Erőforráskiosztás kezelés
- Jogosultság kezelés
- Hálózat kezelés
- Testreszabhatóság
- Ingyenes appok szinte mindenre, saját, megbízható alkalmazásáruházból

az egysegsugaru windows juzer szemszogebol nezve a temat mennyire is fontosak, aki bedugja a UTP kabelt, oszt anyi az elvarasa, hogy gyüjjön be rajta a fészbúúkk, oszt he...?

Win10 ala is van egy valagnyi free olyan sw, ami jo

több drón kell ;P

(#262) #04824576 válasza Dr. Akula (#256) üzenetére


#04824576
törölt tag

"1. nem ezt írja"
De, azt írja. De még ha csak 10-ből 1 ember írná, hogy valami nála sz...r, az akkor se 99,999%. De mint mondtam, lehet, hogy én nem értek az arányossághoz. :D

"aki elégedett, az nem sopánkodik, hanem használja."
Aki nem elégedett, az sem biztos, hogy sopánkodik, hanem simán csak nem azt használja. Szóval ez nem érv. Még ha a panaszkodásra való hajlam valamennyit torzít is a képen, ennyit akkor sem. Akik pedig fórumon megszólalnak a témában, azokból 10-ből 7-8 ember elégedetlen vele.

Még a torzítással együtt is, a hozzászólásokból lehet valamilyen következtetést levonni, az pedig nagyon távol áll attól, hogy 99,999% elégedett. Te meg még mindig csak hasra ütöttél a számmal, mert nem tudod még nagyjából sem alátámasztani.

(#263) hobizoli válasza CPT.Pirk (#259) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja igen ugy kb 5ev utan, miutan nehany orszagban mar kilatasba helyeztek nehany szazmillios buntit is a cegre, addig meg ment az ooooo ez egyedi meghibasodas fakeduma

de alkatresz az meg kb nemvan, hogy kicsereljek a hibasat, csak bekerulsz vele egy visszahivandok listaja .xls-be, hogy maaaaaaajd behivnak, ha lesz
vagy ha nem eg le elobb az autod megis

es az 12-13millioba kerulve "tudja" ezt

meg amikor ingadozik/szarakordik az alapjarat, de az ezt kijavito motorvezerlo sw update-ert fizetni kell a markaszervizben
az is milyen "kedves"

több drón kell ;P

(#264) CPT.Pirk válasza hobizoli (#261) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egy dolog, hogy egységsugarú userekre van tervezve... A gond az, hogy nem is ösztönöz rá, hogy legyél egy kicsit okosabb.

Remek példa erre az Explorer. Nem, nem lehet benne két lapot kezelni, nyiss egy másik Explorert és huzogasd a kettő között a cuccokat mint valami debil... Persze van TC meg hasonló programok, de ha leülök egy KDE-s disztró elé, akkor ezek a dolgok alapból meg vannak oldva és lehet érdemben _dolgozni_ is a gépen.

Persze ez csak annak fontos, akinek nem annyiból áll a géphasználat, hogy "elindítja az internetet" vagy az aktuális CoD-ot.

#263: ez a hozzáállás az ipar minden területére jellemző, és nem csak az autóiparnál. Tudnék mesélni ilyen történeteket, de belsős infók, nem lehet... Szarnak bajnak sosincs gazdája.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#265) #04824576 válasza hobizoli (#261) üzenetére


#04824576
törölt tag

"az egysegsugaru windows juzer szemszogebol nezve a temat mennyire is fontosak, aki bedugja a UTP kabelt, oszt anyi az elvarasa, hogy gyüjjön be rajta a fészbúúkk, oszt he...?"

Az egységsugarú usernek, aki nem ért a crack-eléshez, meg a forrás tisztaságának ellenőrzéséhez, csak használni akarja a gépet, pont nem mindegy, hogy mondjuk...

1.: meg kell vennie egy windows-t, hogy ne b...ogassa folyamatosan az aktiválással...

2.: meg kell vennie egy office-t, mert ugyan van windows-ra is libre office, csak ha nem jó honlapról töltöd le, akkor normális vírusirtó nélkül besz...ptad. Ja, meg érteni kell a letöltéshez/telepítéshez is, szóval már rögtön kiesett az egységsugarú user...

3.: ha nem jó helyre nyúl, akkor beállhat az egész rendszer (ugye-ugye, user error. Egységsugarú user-ek esetében pont a windows hibája, hogy hagyja, hogy bármit megtehess. Linuxon ezért jó a jogosultságkezelés. Jelszó nélkül egységsugarú user nem nagyon tud olyat tenni, ami tönkrevágja a rendszert. Jelszóval meg az advenced userek sokkal többmindenhez férnek hozzá)

Ezt is lehetne sokáig sorolni...

Nekem már az is épp elég volt, hogy windows alatt ha a torrent nagyon leterhelte a másodlagos, tárolásra használt merevlemezt, akkor megakadt az egész rendszer. Az egér is szaggatva mozdult. Linuxon érdekes módon megy. Ez a gond még bőven belefér az egységsugarú user kategóriába is.

szerk.: Most hirtelen az jutott még eszembe, hogy otthoni DLNA hálózat. A linux látja. Az androidos eszközök látják. Még a noname oprendszeres tv-k is látják. A windows meg nem látja. A linuxról megosztott tartalmak dettó. Ja, a windows-os megosztást meg pont a többi eszköz nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#266) Viktor77


Viktor77
titán

Észrevettétek hogy sok-sok éve minden Wines hír hsz-ei pont ugyanazok?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#267) Rimuru válasza Viktor77 (#266) üzenetére


Rimuru
veterán

Észrevettétek hogy sok-sok éve minden Linuxos hír hsz-ei pont ugyanazok? ;)

Vigyázat, csalok!

(#268) CPT.Pirk válasza Viktor77 (#266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csoda? A Metro megjelenése óta nem sikerült kultúrált állapotba hozniuk a Windows GUI-t. Ami azon kívül van, az meg olyan amilyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#269) #16820480 válasza CPT.Pirk (#264) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ez kicsit ilyen Android vs iOS vita, ahol egyik fél azon pörög, hogy de hát alapból tudja a rendszer, amit a másik nem, a másik meg legyint, hogy there is an app for that.

(#270) btprg válasza hobizoli (#253) üzenetére


btprg
senior tag

Nagyon örülök, hogy neked, meg még sokaknak hibátlanul működik. De ezért miért kell nem elhinni, user error-nak gondolni, ha valakinél szar? :) Egyik munkatársamnál alvó állapotból felébresztette magát, frissített, és onnantól kezdve nem indult el többet a gép. Előtte jó volt. Kb. 1 éves HP laptop volt. Több gépen randomra elkezdtek nem működni USB portok. Sehogy nem lehetett megcsinálni (végtelen guglizás stb.), aztán valami frissítés után egyszer csak jók lettek. Meg itt a fórumon is soroltak rengeteg dolgot. Szerinted ezek is mind az aliexpresszes USB hub-ok miatt vannak?

Évek óta hibátlanul működik a munkahelyen a 7, a munkatársaim meg szívnak a 10-zel. Nem napi szinten, de néha mindig előjön valami. Ez akkor miért is jó?

Leszarom, hogy mennyi az up time, meg hogy 2 perc alatt pontosan mennyi ideig tart a boot, nekem az kell, hogy ami működik arra mindig lehessen számítani. Egy munkahelyen ez az elvárás. És ennek a W10 csak sok szerencsével felel meg.

Nem is lenne semmi gond, ha lenne egy olyan verzió, ami nem változik semmit, csak a fontos biztonsági frissítéseket kapja meg, és stabil. És lenne egy másik azoknak, akiknek minden újdonság kell amit havonta kirandomolnak, és olyan amilyen. De az nem egy normális dolog, hogy pár havonta összekutyulják az egészet, mert így mindig is egy megbízhatatlan szar lesz, ami csak azoknak jó, akiknek megfelel ha randomra két hónapig recsegni fog a hanglejátszás vagy ilyesmi :W

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#271) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Win 10 óta volt már olyan frissítés, amivel nem volt valami probléma? :F
Érdemes lenne valami grafikont készíteni havi szintre lebontva és amikor újabb Win 10 cikk jelenik meg és előjönnek az okoskodó hittérítők, akik szerint mindenki hülye, akinek nem tetszik ez a rendszer, akkor csak elég lenne bemásolni.
Véletlenszerűen rákerestem, volt-e olyan frissítés, amivel nem volt valami gond. ;] Egy darabig mentem vissza, aztán beleuntam. Aki akarja ebből is jól látja a lényeget.
Nahát mennyi User error!?? :(((

2020.03.24 Komoly gondnak tűnik: egy hibajavítás elronthatta a Windows 10-be épített vírusirtót

2020.03.10 New Windows 10 Update Causing Boot Problems, Slowdowns And BSOD Crashes

2020.03.08 Problémákat okoz egy opcionális Windows 10 frissítés

2020.03.05 Nehogy telepítse az új Windows-frissítést, a hibákat javító javítás is hibá(ka)t okozhat

2020.02.22 Így akadályozhatjuk meg a legújabb Windows 10-frissítés kártevését

2020.02.20 Nagy gond van a Windows 10 legutolsó frissítésével, ne telepítse

2020.02.17 Ez már tényleg ciki: újabb problémás Windows-frissítést vontak vissza

2020.02.13 Az új Windows 10 frissítés megöli a hangot és az internetet

2020.02.06 Falra másznak a felhasználók a Windows 10 váratlan hibáitól

2020.01.14 Sokaknál problémát okozott a múlt heti Windows 10 frissítés

2019.12.29 Sokasodik a Microsoft bűnlajstroma a legújabb Windows 10 problémái kapcsán

2019.11.26 Kellemetlen hiba a Windows 10 novemberi frissítésében

2019.10.23 Használhatatlanná teheti a gépet a Windows 10 frissítése

2019.10.06 Megint hibás a Windows 10 frissítése

2019.09.17 Ha mostanában eltűnik a wifi a számítógépén, ne csodálkozzon – ez egy ismert Windows-hiba

2019.09.16 Katasztrófa a Windows 10 szeptemberi frissítése

2019.09.13 Frissítette a Windowsát? Ne csodálkozzon, ha beüt egy furcsa hiba

2019.09.10 Ha az ön gépe is felpörög, ne csodálkozzon: valami hibádzik a legutóbbi Windows-frissítésnél

2019.09.03 Cortana durván leterheli a CPU-t a Windows 10 új frissítésében

2019.08.16 August Windows 10 Update Fixes Critical “Wormable” Bugs – But, It Fails to Install and Causes Random Restarts for Some Users

2019.07.11 Stay away from July Patch Tuesday updates to avoid black screen issues

2019.06.26 Lassan áll le a számítógépe? A Windows lehet az oka, de van megoldás

2019.06.16 Ön telepítette már? Akadt egy kis bibi a Windows 10 júniusi frissítésével

2019.06.03 Apróbb problémák beárnyékolják a Windows 10 May 2019 frissítést is

stb.....

[ Szerkesztve ]

(#272) Dave™ válasza Viktor77 (#266) üzenetére


Dave™
nagyúr

5 év az sok-sok év? Ekkor adták ki a Windows 10-et a maga félkész állapotában (emlékezzünk a kezdeti gépház-vezérlőpult szimbiózisra, meg az ocsmány egymásnak ellentmondó dizájnelemekre), ami azóta is folyamatos metamorfózison megy át, és amit rendesen a felhasználókkal teszteltetnek csak le, akaratuk ellenére. A kritikák java ezekről szól, és ezek azért elég vastag tények, elég csak rákukkantani a feljebb linkelt gyűjteményre.

(#273) PuMbA válasza Krystal_s (#271) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de miből él az internet? Olyan hírekből, ami az emberek 0,0001%-ára igaz :) Ez 24 db cikk és elvileg 24db hiba, de engem egyik se érintett. Se az otthoni gépemet, se a céges gépemet, se a szüleim gépét.

[ Szerkesztve ]

(#274) nihill válasza PuMbA (#273) üzenetére


nihill
őstag

A cikk arról szól, hogy egymilliárd win10 van már, amennyiben csak az általad írt 0,0001% lenne a hibaarány, már az is 100.000 embert érintene frissítésenként. És őket pont nem vigasztalja hogy neked 3 gépen nincs gondod.
Örülj neki, nem rajtad múlik hogy neked épp megy.

[ Szerkesztve ]

(#275) #16820480 válasza nihill (#274) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont ez az: hogy a csudába tudnák letesztelni ennyi fajta különböző hardveren a terméket? Mennyi ideig tartana, ha lenne is nekik hozzá minden eszközük? Ha valami más OP-rendszert feltennénk ennyi (fajta) gépre, biztos azok is tök jól és hibamentesen futnának :K

(#276) nihill válasza #16820480 (#275) üzenetére


nihill
őstag

Akkor helyezzük más kontextusba a dolgot.
Ami win10 problémával én személyesen is találkoztam, az mind olyan volt, hogy előtte ugyan az a gép win7 alatt "tök jól és hibamentesen futott" :K . És nem 500 éves hardvereken.

(#277) Rimuru válasza PuMbA (#273) üzenetére


Rimuru
veterán

Firefoxbol sorra dobjak ki azokat a hasznos featureoket amiket a 0,1% hasznal, engem pedig rendre erinteni szokott szoval ilyenkor nem vagyok boldog.
Ha abban a 0,0001%-ban lennek minden windows frissitesnel annak se orulnek. :U

Vigyázat, csalok!

(#278) #16820480 válasza nihill (#276) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most akkor a te egy darab példádat vegyük megint statisztikai értékűnek, hogy a te gépeden a W7 futott a W10 meg nem? :N
Nekem nem volt több gondom W10-en, mint előtte bármelyik másik Win alatt, sőt. A mostani gépemen amióta fel van telepítve (lassan két éve), azóta megy, frissül, soha semmi hibát nem produkált.
De most akkor lehetne az egy gépes mintavételből olyat is mondani, hogy előtte W7 futott tök jól, felment egy Linux és nem működtek dolgok, vagy fordítva is. Elég sok dologtól függenek ezek azért.

(#279) PuMbA válasza nihill (#274) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de 2013-ban egy cikk se hozta le a problémám, hogy hibás volt a Linuxos open-source AMD driver 1-1,5 évig és bármilyen lejátszó alatt állandó képtörésem volt a képernyő kellős közepén, így ezt nem tudom linkelni :) Bejelentettem bugnak és nem csinálták meg. Mindkét oprendszer alatt ugyanúgy leszarják, ha a felhasználók 0,00001%-ának problémája van, mert nem éri meg ezekkel foglalkozni. Túl sok meló és pénz, 1-2 felhasználó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#280) nihill válasza #16820480 (#278) üzenetére


nihill
őstag

Egyáltalán nem engem kell alapul venni, mint ahogy az se magát vegye alapul akinek sosem volt gondja vele.
Én tisztában vagyok vele, hogy a döntő többségnek minden probléma nélkül megy minden.
Inkább az a gondom, ahogy látom sokan inkább azzal nincsenek tisztában, hogy emellett van egy nem elhanyagolható kisebbség, aki viszont időnként szív vele.
Persze nagyon könnyű mindenkit reflexből le júzererrorozni :U

(#281) nihill válasza PuMbA (#279) üzenetére


nihill
őstag

1-2 felhasználó miatt teljesen jogos hogy nem nyúlnak hozzá, de a win10 frissítési problémák azért nem 1-2 embernél jöttek elő...
Az egyik visszavont frissítésről utólag derült ki, belső tesztelők jelezték előre a gondot, de nem törődtek vele, kiadták és tömegek szívták meg. Nem 1-2 ember. Szóval itt kicsit mélyebben gyökereznek a dolgok, mintha a w10 már nagyobbra nőtt volna, mint amilyen felelősséggel kezelik.

(#282) hobizoli válasza nihill (#276) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es milyen nem_500 eves hardverre raktal mar par eve is Win7-t?

több drón kell ;P

(#283) hobizoli válasza btprg (#270) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerinted majd a HP majd nem azon fog ruppotlankodni, amin csak tud? :DDD

nem csak az miatt lehet, hanem egy olyan driver hiba miatt is, ami nem a Windows sajatja

több drón kell ;P

(#284) nihill válasza hobizoli (#282) üzenetére


nihill
őstag

Pl Dell E6540, nem én raktam rá hanem gyárilag azzal volt.
Tavaly év végén w10 átállásnál 1 hónapig minden OK, majd utána wifi csatlakozási problémák otthol, de semmi beállítás nem változott általam sehol. Emellett 5 telefonnak, 3 tabletnek, másik dell laptopnak azóta is tökéletes a wifi. Ezzel leszűkítettem a hibát a laptopra, de végig guglizva a netet, PHn is tanácsot kérve se jó azóta sem. Usererror.

(#285) hobizoli válasza nihill (#284) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez meg siman lehet wifi driver error is ennyitol :U

több drón kell ;P

(#286) CPT.Pirk válasza PuMbA (#279) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkoriban a KDE-ben volt tearfree opció, az megszüntette. (feltéve, hogy KDE-t használtál) Intelnél van jelen ez a tearing probléma még azt hiszem ma is, mert bár sok éve van rá kapcsoló amit kézzel be lehet kapcsolni és működik is, de még óvatosságból nem merték defaultból engedélyezni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#287) #04824576 válasza btprg (#270) üzenetére


#04824576
törölt tag

Van ilyen, úgy hívják, hogy LTSC. Csak hivatalosan nem tudod megvenni. Hivatalos úton csak a céged tudná beszerezni.

(#288) #04824576 válasza PuMbA (#279) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak azt tudnám, honnan veszitek ezt a 0,00001%-ot? :))
Értem én, hogy nektek minden f...a, és akkor biztos az emberek 99,999%-ának jónak kell lennie, a többi meg user error, meg őskövület HW, csak sajnos ez nem igaz.
De mutass egy olyan cikket bárhonnan, ahol leírják, hogy hány embernek volt gondja 1-1 frissítéssel, és mennyinek nem. Ameddig nem tudsz, addig marad az, hogy k...a sokan panaszkodnak, szóval nem tudni az arányokat, de az tuti, hogy nem 0,00001%.

(#289) PuMbA válasza #04824576 (#288) üzenetére


PuMbA
titán

Azzal meg van fogva a dolog, hogy hullámokba tolják ki a frissítést. Először kevés felhasználónak, aztán egyre többnek :) Ha hiba van, azonnal letiltják az automatikus telepítést. Nekem például 1,5 hónapig nem települt az utolsó, 1909-es frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#290) #04824576 válasza PuMbA (#289) üzenetére


#04824576
törölt tag

1.: Hány embernek jön ki az első hullám a 10.000.000-ból? Ha a 0,00001%-os hibaarányodat vennénk, akkor 100. Szerinted az reális? Inkább 100.000-es nagyságrendű lehet.

2.: Több százezer embert már pont nem fog vígasztalni, hogy ezt most pont ők sz...pták be, de aki nem kapta meg, annak jó. Pláne ha javíthatatlan hibát okoz a frissítés, pláne munkagépen. Nem kellett volna leépíteni a tesztelő részleget, és a userekkel teszteltetni. Egy ekkora multinak telne rá.

3.: Aztán még mindig ott van az is, hogy a legtöbben a frissítésekre panaszkodnak, mert azok okoznak nagyobb galibákat, de nekem, és sok más embernek viszont pont nem azzal van bajunk. Van a frissítéseken kívül is bőven baj a windows-al. Meg úgy általában a microsoft-al.

(#291) kacsyx válasza #04824576 (#288) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szóval ha az itcafé fórumában cirka 500 felhasználó problémákról ír a Windows 10 kapcsán (ami lehet hardver, szoftver, oprendszer, user error, warez, szimpla hozzá nem értés, etc.), az tényszerűen azt jelenti, hogy majdnem mindenkinél használhatatlan.
Hányan használnak Magyarországon Windows 10-et? Gondolkodj még ezen.

(#292) #04824576 válasza kacsyx (#291) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha ki akarod forgatni a szavaim, ügyesebben csináld. :)

1.: Nem azt írtam, hogy majdnem mindenkinél használhatatlan, hanem azt, hogy a 0,00001% nettó baromság. Nem tudok arányt mondani, én ezért nem is írok számot, mint ti. De az biztos, hogy ennél sokkal több.

2.: Honnan vetted most te is ezt az 500-at? Megszámoltad? Meg még azt is, hogy kinek milyen gondja volt vele? :W

Szerk.: Am ha már azt írod, hogy xy fórumon 500 ember ír hibákról (most feltételezzük egy pillanatra, hogy ez a szám helyes), akkor illene azt az 500-at az xy fórum összes hozzászólójához viszonyítani, és nem az összes windows használóhoz, mert am baromira erősen torzított arányt kapsz. Én is hozhatok létre saját fórumot, ahova csak én jelentkezek be, ott leírom, hogy milyen f...a a windows 10, és akkor azt mondom, ezen a fórumon csak 1 ember mondja, hogy jó a windows 10, az összes 10.000.000 felhasználóból, szóval a többinek nem jó, vagyis sz...r.

[ Szerkesztve ]

(#293) #04824576


#04824576
törölt tag

Egyébként szívesen megnéznék egy ilyen kimutatást hogy 1-1 hiba hány felhasználót érintett az összesből, de ilyen kimutatása csak a Microsoft-nak van az automatikus bug jelentésekből. Ők meg nem nagyon hencegnek vele. Vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#294) btprg válasza kacsyx (#291) üzenetére


btprg
senior tag

Az emberek nagy része úgy gondolkodik, hogy ami új (főleg ha a legújabb), az csak jó lehet. Ha kijön valamiből új, és ő azt megszerzi, akkor a régebbi az automatikusan szar lesz neki. Ha az új dologban valami nem működik, akkor "hát ez ilyen", "nem baj, majd kijavítják", "ez a jövő", és megpróbálnak együtt élni vele. Ezek az emberek nem fogják az ő kis szuper legújabb akármijükre a világért se bevallani, hogy szar, mert az az egységsugarú gondolkozásukban tudathasadást okozna.

Az ITcafé-n meg általában azok vannak, akik mélyebbre hatóan foglalkoznak ezekkel a problémákkal, és nem fogják eltitkolni ha valami szar.

Ezért IS lehet az, hogy itt több szó esik a problémákról. Egyébként azt senki nem írta, hogy "majdnem mindenkinél használhatatlan", szerintem Startup se. De az biztos, hogy nem ilyen 0,00..001% körüli a rendszeres problémákat tapasztalók száma, tuti hogy egész számú százalékkal kifejezhető.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#295) atok666 válasza #04824576 (#265) üzenetére


atok666
őstag

1) Mar nehogy azt hozd fel problemanak, hogy vmit meg kell venni :)
2) Ugyesnek kell lenni, hogy az libreofficet ne az libreoffice oldalarol toltsd le
3) Alap windowsba se csinalsz meg barmit admin jog nelkul

DLNA - mi a problema - nincs implementalva a Windowsban, vagy csak vmiert nalad nem megy?

@264 CPT.Pirk - "Remek példa erre az Explorer. Nem, nem lehet benne két lapot kezelni, nyiss egy másik Explorert és huzogasd a kettő között a cuccokat mint valami debil.." . Ha arra van szukseged, hogy allandoan ide-oda masolgass a konytaraid kozt, akkor telepitesz ra egy specialis programot - akar ket lappal. Sztem nagyon retegigeny.

Atok

(#296) atok666 válasza nihill (#274) üzenetére


atok666
őstag

Ez meg hogy a fenebe jott ki :F

Atok

(#297) #04824576 válasza atok666 (#295) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egységsugarú userekről beszéltünk.

1.: Egységsugarú usernek számít az ár. Ha valamit meg tudnak oldani ingyen, nem fognak fizetni érte. Persze, ha nem lenne ingyenes alternatíva, akkor ők is megvennék, de ha az egységsugarú userek tudnák, hogy ugyanúgy megy a facebook, youtube, candy chrush, office, és hasonlók linuxon is, csak ingyen, akkor valószínűleg a legtöbb egységsugarú user szó nélkül váltana egy linux mint-re pl.

2.: Egységsugarú user lehet, hogy egy egyszerű telepítést sem tud rendesen megcsinálni. Miért várod el tőlük, hogy egy honlap címből tudja, hogy az az xy szoftver hivatalos honlapja? Linux Minten meg konkrétan az office előtelepítve van, de ha olyan szoftver kell, ami alapból nincs telepítve, megnyitják a csomagtárolót, rákeresnek a szoftverre, és még alap szintű next, next sem kell, csak egy telepítés gombra kattintás, meg egy jelszó megadás, és fent is van.

3.: Bármit lehet, hogy nem, de lazán tudnak olyat csinálni, amitől összef...a magát a rendszer. És nem nagyon kell mélyre ásni hozzá. Már eleve a 2. pontban is volt ilyen. Mert Linuxon még a telepítéshez is jelszó kell, akkor is, ha saját csomagtárolóból telepít az ember. Egy full hülye embert lazán le lehet azzal korlátozni, hogy nem adjuk meg neki a jelszót. Windows-on meg azt tölt le, és telepít netről, amit akar.

(#298) nihill válasza atok666 (#296) üzenetére


nihill
őstag

Ha az előzményét is elolvasod, megérted.

(#299) #04824576 válasza nihill (#298) üzenetére


#04824576
törölt tag

Arra gondolt sztem, hogy 1.000.000.000-nak a 0,00001%-a nem 100.000, hanem 100. Am most nézem, hogy én meg lehagytam két nullát #290-ben.

(#300) #16820480 válasza #04824576 (#292) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pontosan onnan veszi, ahonnan te a több százezret: hasra ütés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.