Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Együnk... ...1 milliárd légy nem tévedhet. :)) Trololololo :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Dave™


Dave™
nagyúr

Örülök, hogy nem vagyok részese ennek az illusztris klubnak :D

(#3) #16820480 válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk mintha nem lehetne akár azt is normálisan használni. Lehet trollkodni, de inkább mindenki használja azt, amire igénye/szüksége van.

(#4) martonx


martonx
veterán

Ó ti kis huncutok. Pont a cikk végére hagytátok a legjobb poént. Pedig ezzel kellett volna kezdeni!

"a cég komolyan fókuszál arra, hogy a nagyobb fejlesztéseket tartalmazó csomagokat lehetőleg problémamentesen vezessék be"

A koronavírus járvány idején, olyan jól esik ennyire őszintén, szívből röhögni.

Én kérek elnézést!

(#5) anaqer válasza Dave™ (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Desktop Linux, But We're Meaning It Now!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) CPT.Pirk válasza #16820480 (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet persze. De a Win10-et nem azért használod mert igényed vagy szükséged van rá, hanem mert ezt tolják az arcodba. Ez úgy az esetek sacc/kb háromnegyedét biztosan lefedi.

Emlékszel, hogy először mennyire agresszíven tolták a Win10-et a Windows update-en keresztül?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem egymilliárdan használják, hanem egymilliárd eszközön fut. Én személy szerint is 3 különböző eszközön használom: céges PC, otthoni PC, otthoni laptop és ebből csak a laptop közös a kétfős háztartásban.
De igazuk van abban, hogy a marketinganyagban jól fog hangzani. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) andor80


andor80
senior tag

Helyes alatta lévő rendszereket kitíltani a netről.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#9) #16820480 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy a többségnél így van, de ha mondjuk Linuxot tolnának az orruk alá, akkor meg azt használnák, és amiatt cikiznénk őket, hogy a sok birka Linuxozik...?

Vagy amikor a sok birka megpróbál egy nyomtatót vagy még inkább scannert rádugni a linuxos gépére aztán se kép se hang (ez most két konkrét eset, akiknek tettem Linuxot a gépére, mert W7 nem támogatott már, és nem akart/tudott fizetni OS-ért).

Én is frissítettem W7-et ingyen 10-re, mert miért is ne? Ráadásul ennek nincs is már jelentősége, mivel csak W10 van, feature update-ekkel már, nem új verziók. Inkább azt kéne nézni ki van a legújabb rev-en. Ami persze nem hozna olyan jó statisztikát, mert cégek rendre 1-2 verzióval le vannak maradva.

(#10) peti_s


peti_s
addikt

Mondjuk, arra is kíváncsi lennék, mennyi gépen van még W7. :D

(#11) junior11 válasza peti_s (#10) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem még bőven vannak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12) Rimuru válasza #16820480 (#9) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha frissiteni akarsz az nem gond, de ha nem akarsz es megis frissul magatol w10-re az a baj. Nem tudom emlekszel-e az olyan huzasokra mint amikor az update ablakot bezarod (X) hogy nem kell es akkor is frissitett... igazabol az alig lathato aprobetus reszben arra kellett volna kattintani hogy "nem kerek belole", az ilyenekkel van a gond.

Lehet, hogy a többségnél így van, de ha mondjuk Linuxot tolnának az orruk alá, akkor meg azt használnák, és amiatt cikiznénk őket, hogy a sok birka Linuxozik...? - igy van, ilyen az emberi termeszet.

Vagy amikor a sok birka megpróbál egy nyomtatót vagy még inkább scannert rádugni a linuxos gépére aztán se kép se hang - gyarto hibaja, ha a sok birka hasznalna lenne normalis driver mert a gyartonak erdeke lenne. En pl megszabadultam minden nvidia cuccomtol, hogy miert? mert tolja a proprietary szarjait igy "hasznalhatatlan" (szamomra).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13) peti_s válasza junior11 (#11) üzenetére


peti_s
addikt

Arra gondoltam, hogy megkockáztatom hogy közel ekkora szám, ha nem nagyobb. :D

(#14) junior11 válasza peti_s (#13) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudom, meglehet, én már 2015 óta mindkét gépen Win10-zel tolom, szép és jó volt a Win7, a 8.1 is tetszett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15) Zoz


Zoz
őstag

Na azért, hogy így szépüljön a statisztika, ezért hagyják, hogy még mindig simán lehessen 7/8-ról frissíteni.

(#16) ricsi99 válasza peti_s (#10) üzenetére


ricsi99
addikt

Akad még ,s mivel hibátlan karistol valahogy nem érzem a kihívást ,hogy minden bekapcsolásnál valami új "feature"-val ismerkedjek... nekem elég ha csak műxik gép...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#17) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

én azt bírom amikor a USER feldobja a 10et egy ősrégi gépre/notebookra amiben 1000 éves HDD és hardver van aztán elkezdi szidni mert nem úgy fut ahogy kellene :DDD

(#18) peti_s válasza ricsi99 (#16) üzenetére


peti_s
addikt

Persze, nekem is az van, a munkahelyemen is. A kérdés hogy itt ünneplik az 1 milliárd eszközön való futást, ami nekem nem tűnik soknak. :D Ha valakinek van adata róla, kérem ossza meg mennyinél tart a W7. :D

(#19) #31600896


#31600896
törölt tag

Asztali gépen is W10 van, és az ősréginek számító HP 8440p-n is ugyanaz. Teljesen jó, a Linux kipróbálásának fikarcnyi gondolata sem kerülgetett soha.

(#20) cog777 válasza HELLAFLUSH (#17) üzenetére


cog777
senior tag

Tul sok parhuzamos I/O hattermuvet megy a hatterben es a Windowsban levo NTFS nem igazan jo sok apro fajlok/fajlmuvelet parhuzamos kezelesere.
Egyertelmuen mar SSD-re optimalizaltak.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#21) #16820480 válasza Rimuru (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez alapvetően igaz, de ha meg mindenki eldöntheti magának, hogy frissít-e, akkor meg megint jönnek majd az olyan Veér Istvánok, akik mindent letiltogatnak, mert ők értenek aztán hozzá és neki ne mondja meg senki mikor mit frissít, az úgyis csak lassítja a gépet, meg stb. És mennek a gépeik szépen a botnetekbe :) Mert ilyen is az emberi természet.

Nekem működött a laptopom normálisan az open source Nvidia driverrel is, bár nem használtam semmi különlegesre. De kép volt, stabil volt. Az persze oké, hogy csináljanak normális drivereket a gyártók, de nem csinálnak. És ha szeretnél használni perifériákat, akkor sokszor sajnos teljesen meg vagy lőve Linux alatt, mert egyszerűen nincs semmi megoldás rá.

(#22) HELLAFLUSH válasza cog777 (#20) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

leírtad a lényeget :K
kb 1 éve dobtam fel sógorom 2gen. i5 gépére amiben hdd volt, mondanom sem kell inkább vettem neki egy SSD-t mert borzalmas volt HDD-vel a sebesség.

(#23) szimi57 válasza macilaci78 (#7) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem nem az eszközöket számolták.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#24) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon helyes, csak így fognak terjedni az újabb technológiák, játékosoknak meg egyenesen kötelező.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#25) CPT.Pirk válasza #16820480 (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ilyen dolgok fordítva is megvannak... Adok neked egy Canon Lide scannert, amit nem lehet W10 alatt használni mert nincs rá driver, fel sem ismeri. Hibátlan az eszköz, Linux alatt tökéletesen szkennel...
Ott az UAC driver kérdése DAC-hoz. Win7 alatt még jó volt, Win10-ben meg váltottak UAC2-re, ami azzal járt, hogy az USB-s DAC-omat nem tudtam a megszokott beállításokban használni, mert pattogot meg elszállt a hang, ha egyáltalán működött. Mostanra már megoldódott, de kellett hozzá több W10 verzió frissítés, mire jó lett.
Van egy régi ThinkPad az ismerősi körömben, kénytelen voltam LTSC-s W10-et rárakni amit legálisan meg se tehetnék, mert a normális W10-nél van egy kikapcsolhatatlan frissítés, ami miatt bootlopban ragad. Az előző két év W10 kiadásaival meg még jó volt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) ted_tris


ted_tris
tag

Most, hogy megvannak a cél számok jöhetnek a reklámok a start menübe, beúszhatnak alul játék közben vagy úgy alapból az asztalra, esetleg értesítések köze, de tilinkózva mert fontos.
Na'on jó lesz.

#21: Ebből látszik, hogy a vér istvánok messze értlmesebbek mint te.
De köszönjük mester.
Amúgy a windows update és a defender updatje az 2 külön dolog.
Gondolom ez két szakértés közt nem kerülte el a figyelmed.
Az emberi természet oylan hogy mindig rá akarja venni a másikat arra amit ő gondol helyesnek.
Ennek te is élharcosa vagy mivel megmondod más mit tegyen jóbarát.

Gondolom téged nem zavar, hogy minden kontroll ki van véve a kezedből.
Engem zavar.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#27) Juhaszatti válasza peti_s (#18) üzenetére


Juhaszatti
addikt

%-os piaci részesedés arányokat találtam.

[link]

(#28) Fecogame


Fecogame
veterán

Utóbbi nagyon fontos, mert ezek az elmúlt időszakban bizony nem sikerültek problémamentesre, viszont a cég komolyan fókuszál arra, hogy a nagyobb fejlesztéseket tartalmazó csomagokat lehetőleg problémamentesen vezessék be.

Erre tényleg rá kellene feküdniük. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29) ted_tris válasza Dave™ (#2) üzenetére


ted_tris
tag

Akkor nem is sok mindenre használod azt a gépet. :D

#24: latjuk azt a sok fontos új technológiát...

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#30) btprg válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


btprg
senior tag

Van egy régi ThinkPad az ismerősi körömben, kénytelen voltam LTSC-s W10-et rárakni amit legálisan meg se tehetnék, mert a normális W10-nél van egy kikapcsolhatatlan frissítés, ami miatt bootlopban ragad. Az előző két év W10 kiadásaival meg még jó volt...

Hát igen, valahol itt van a kutya elásva. Valahogy a W10-et használó gépeken nálunk is elég gyakori az olyan esetek száma, hogy egy frissítés után valami elkezd nem működni, sőt egy gép már egyszer teljesen használhatatlanná is vált. Az is egy vicc, hogy a készenléti állapotból felébreszti magát frissítgetni – félelmetes, amikor bent vagyok éjjel és egyszer csak randomra elindul valamelyik gép... :W

A W7-es gépem, amelyiken dolgozok, évek óta hibátlanul megy, pedig nem is tiltottam le a frissítést, a fontos frissítések telepítve vannak. Egy munkagépnek ilyennek kéne lennie, nem olyannak, hogy minden nap imádkozni kell hogy tudjon az ember dolgozni.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#31) popacsek válasza #16820480 (#21) üzenetére


popacsek
csendes tag

Van egy kis gépem játékra, W7 -ről W10-re updatelve vettem. Rendszeresen megtörtént, hogy játék közben egyszer csak el kezdett akadozni a játék, mikor kiléptem, akkor megjelent az üzenet, hogy míg Ön játszott addig a W10 frissült/vírust ellenőrzött, stb. Ha otthagytam a gépet, el kezdett kerregni a vinyó (bár a search-et letiltottam). Ezek után Veér Istvánkodtam, próbáltam minden lehetséges módon az adatgyűjtéseket kikapcsolni, stb., de a helyzet nem javult. A végén visszament rá a W7. Munkára otthon is munkahelyen is Linux. W10-et elkerülöm ebben a formában amíg tehetem. Mint oprendszer jó, de az adatgyűjtési/frissítési mizéria miatt a legrosszabb operációs rendszernek tartom, amit valaha használtam.

(#32) moleculez válasza popacsek (#31) üzenetére


moleculez
veterán

Hasonló okok miatt nálam az egyik gép macOS, a másik Linux. Amikor bekapcsolom a gépet, hogy egy PDF-t aláírjak, és visszakuldjem, 5 perces munka LENNE, de nem, mert a Windows frissít, ~35 perc. És az egész üzletpolitika ilyen. A vicc az, hogy egyéb termékeikkel teljesen elégedett vagyok, OneDrive, Office, OneNote részemről tökéletes, de iOS-n, meg macOS-n.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) atok666 válasza macilaci78 (#7) üzenetére


atok666
őstag

Es azt megis hogy allapitsak meg, hogy hany egyedi felhasznalojuk van?

Meg amugy egy dolog a hir cime, meg masik dolog ami cikkben irva van ...Nevezetesen az öt éve megjelent operációs rendszer már egymilliárdnál is több aktív eszközön található meg..., ebbe meg jogosan van beszamolva a te harom licenszed is.

Atok

(#34) atok666 válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


atok666
őstag

Rakerestem az emlitett scannerre es felajanlotta a drivert W10-hez :U (bar hozzatartozik, hogy nem toltottem le es nem probaltam ki, mivel nincs ilyen scannerem. Irjak a kompatibilitasi listaban a w10 32 es 64 bitet is, de siman lehet, hogy megsem mukodik)

Atok

(#35) CPT.Pirk válasza atok666 (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor utoljára próbáltam, akkor a WU nem talált semmit, a gyártó oldalán meg XP-hez volt driver. Azt hiszem már Win7re se adtak ki. Mondjuk a pontos típusát fejből meg nem mondom a szkennernek. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) nihill válasza #16820480 (#9) üzenetére


nihill
őstag

Nekem van olyan ismerősöm, akinek a nyomtatóját a W10 egy frissítés után egyik napról a másikra már nem támogatta. Lehet azóta már megvan rá driver, de ott és akkor neki venni kellett egy új nyomtatót a tökéletes régi helyett, a W10 miatt. És userként nem vigasztalta hogy ez kinek a hibája.
De pl. a saját w10 laptopommal otthon kb 2 hónapja nem tudok wifire csatlakozni, pedig előtte működött, és semmi konfiguráció nem lett átállítva sehol - mármint az én részemről. Azóta sem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel (IT-sként sem), otthon asztali gépről netezek (W7 ofc), ha pedig kell valami a laptopra, akkor pendrive...
+van egy Logitech c920 nem olcsó kamerám, ami W7->w10 után 5FPS lett, és semmit nem lehet vele kezdeni bármilyen drivert is raktam fel ugyanez van.
stb stb stb
Szóval örülök neki ha sok problémamentes user van, szívesen cserélnék velük.

(#37) #04824576 válasza #16820480 (#3) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem trollkodás az. Csak egy poénos hasonlattal fejezte ki, hogy a többség véleménye önmagában nem jelent semmit. A windows hibái meg nyilvánvalóak. Senki nem mondta, hogy akinek valamiért csak az a jó, az ne használja.

(#9) sheratan: Azért van egy hatalmas különbség. A windows mögött egy hatalmas, multinacionális cég áll. Pénzzel, és az adataiddal is fizetsz érte. Azon kívül minden újdonságot agresszíven tolnak, akkor is, ha nem akarod. A Linux meg ingyenes, és azt a disztrót, és verziót használod, amelyiket akarod. Előbbitől elvárná az ember, hogy minimum nagyobb hibák ne legyenek benne. Ahhoz képest...

Nem tudom, milyen Linux disztrót, nyomtatót, és skennert próbáltál, de én sokáig windows-oztam, és amikor nemrég komolyan nekiálltam, hogy alaposan átnyálazom a Linux működését (azóta is azt használok), az egyik, ami nagyon tetszett benne, az pont az volt, hogy bármit dugtam a gépre, azonnal működött, driver telepítgetés nélkül is. Még az előtelepített nyomtató és szkenner kezelő szoftverek is egészen jól használhatók.

(#38) #04824576 válasza #31600896 (#19) üzenetére


#04824576
törölt tag

Pedig egy próbát mindenképpen megér. Egyértelműen vannak olyanok, akiknek jelen állapotában még nem való a Linux, de közel sem olyan elrettentő, mint azt sokan gondolják. Én megszerettem.

(#23) szimi57: Miért, mást hogy számoltak volna? (Hacsak nem vesszük figyelembe, hogy a Windows lopja az adataidat, mint az állat. :D) Normális esetben csak az eszközök operációs rendszer adatait lehet lekérdezni. Azt nem fogja tudni, hogy az kihez tartozik.

(#39) Gargouille válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Gargouille
őstag

"Adok neked egy Canon Lide scannert, amit nem lehet W10 alatt használni mert nincs rá driver, fel sem ismeri."

Őőőőő... egy Canon Lide 110-et használok bent a munkahelyi gépemen (Win10 1909).

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#40) Juhaszatti válasza #04824576 (#38) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akár felhasználói fiókokat is számolhattak volna, úgy meg lehet különböztetni ha ugyanazt a gépet 2-3 különböző ember használja.
Bár az is elég torz képet adna, mert 1 fiókkal is használhatok 2-3 gépet. :))

(#41) szimi57 válasza #04824576 (#38) üzenetére


szimi57
őstag

Nem eszközökről, hanem felhasználókról írtak. Nyilván egy felhasználónak lehet több eszköze is, vagy fordítva. Az más kérdés, hogyan határozták meg ezt a számot, de különösebb jelentősége a mi szempontunkból nincs.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#42) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sose fogom megérteni a Win10 miatt fanyalgókat. Most vagy én nem használok Win10 et, vagy nekem sikerült a Microsoftnak valami speckó verziót küldeni, de elsó nap amint kijött frissítettem rá, és soha semmi bajom nem volt vele.... Sőt horrorba illő sztori, minden héten frissítem :Y "Nem akarok új featuret csak használni a gépem" Soha a büdös életbe nem tűnt fel hogy mit változtattak megmondom őszintén. lefrissült, kb 10 sec alatt bent vagyok a windowsba és használom a gépem... Nem tudom ti mit tudtok vele elbaszni hogy állandóan "kínlódás " nektek a win 10...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#43) Gargouille


Gargouille
őstag

Kicsit csalóka ez az eszköz, csak nálam itthon van 3db notebook és 2db asztali gép amin Win10 van, nemsokára jön még egy hozzá. Persze ha elosztjuk, akkor is nagy számú user van már.

A W10-re váltás valóban elég agresszív módon történt (és akkor még finoman fogalmazok), ami miatt én is haragudtam az MS-re, annak ellenére, hogy semmi kifogásom nem volt amúgy a W10 ellen és eleve MS környezetben is dolgozom, de az én gyomrom is forgott tőle.

Az ő oldalukról értem a logikát benne (ha el nem is fogadom), drasztikusat kellett lépniük, mert az a széttagozódó heterogén állapot ami az évtizedek alatt kialakult, valóban elérte azt a szintet aminek a kezelése minden szempontból gáz volt. Nem csak az MS-nek, de szinte mindenkinek aki hardvert vagy szoftvert ad alá, hogy a biztonsági oldaláról ne is szóljunk.

Az erőszakos frissítés sem vált a W10 erényévé, én biztos, hogy sokkal kevesebb de jobban átgondolt update-et adnék csak ki. A funkció frissítéseket pedig egyenesen leválasztanám az egészről, abban szerintem az lenne a legjobb ha lenne egy Windows "core" (nem a gui nélküliségre gondolok :D) ami funkcionalitásában az alapokat tartalmazza és változatlan, minden egyéb feature pedig opcionális lenne. Biztos, hogy ez sokkal jobban találkozna a felhasználói igényekkel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#44) #04824576 válasza szimi57 (#41) üzenetére


#04824576
törölt tag

Hát, pedig engem a helyedben azért érdekelne, hogy határozzák meg azt a számot. :U

(#45) CPT.Pirk válasza Anaren91 (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kijött az egyik heti update 1903-ra, ThinkPad-en telepíti, újraindít. Aztán bootloopba ragad... Helyreállítás nem tudja megcsinálni.
Ekkor friss telepítés, mert biztos elkutyult valamit a tulaj. Az updatek nélkül még tökéletes. Adok neki netet, települnek a frissítések, újraindít, majd megint bootlopban ragad. Helyreállító nem tudja megcsinálni.

Megint friss telepítés, net nélkül fasza. Sikerült megtalálni a felelős frissítést, ekkor megint újraraktam, hogy majd kitiltom azt az egyet, aztán boldogság lesz. Na kitiltani nem lehetett, csak halasztani. Mondom WTF?
Van letölthető célprogramja az MS-nek a frissítések egyéni kezelésére, de a kérdéses frissítést azt se tudta kitiltani.

Örülök, hogy neked minden fasza, kék az ég és zöld a fű. Mi vagyunk a hülyék, ha nem megy a Win10 hibátlanul :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) #04824576 válasza Anaren91 (#42) üzenetére


#04824576
törölt tag

A logikáddal az a baj, hogy egy hiba meglétét könnyebb bizonyítani, mint a hiányát. Ha csak egyetlen embernél is fellépett egy hiba, akkor az a hiba benne van az oprendszerben. Ez attól még nem jelenti azt, hogy mindenkinél jelentkezni fog a hiba.

Viszont ha egy embernél nem jelentkezik egy hiba, az nem jelenti, hogy a hiba nincs benne az oprendszerben. Másnál simán előfordulhat. Ez ugye a jellemző "Én még nem láttam személyesen a kínai nagyfalat. Akkor a kínai nagyfal nem létezik?" gondolatmenet.

Nekem konkrétan frissítéssel kapcsolatos gondjaim sose voltak a windows 10-el. Ettől még nem mondom azt, hogy akinek voltak, az b...ott el valamit. Függhet ez sokmindentől. A hardvertől, a területi beállításoktól (ugye nem mindenki egyszerre kapja a frissítéseket), és hasonlók. Viszont volt már sok más bajom vele. Én személy szerint megelégeltem, és Linuxra váltottam.

Pár dolog, ami személyesen feltűnt:

- Jobb háttértár kezelés: Torrentnél tűnt fel, hogy windows-on mindig erősen le kellett korlátoznom a letöltési sebességet, mert ha nagyon használta a kliens a lemezt (másodlagos, tárolásra használt lemez, nem ezen van az oprendszer), akkor elkezdett akadni az egész rendszer. Még az egér is szaggatva ment. Linuxon ilyen gondom nincs. Teljes sebességgel jön a letöltés, és közben akadás nélül nézek 4k filmet akár.

- Jobb hardverkihasználtság: Nekem elég gyors gépem van, de a fateré nem egy erőmű. Linuxal érezhetően jóval gyorsabban tölt be, és futtat mindent. A legszebb, mikor windows-al elkezdett frissíteni, és teljesen megállt az egész rendszer, nem reagált semmire, amíg be nem fejezte. Linuxon még nem sikerült úgy leterhelni, hogy megakadjon a gép, pedig mindent csinál rajta, amit eddig.

És akkor az egyéb dolgokat, ami nem hiba, csak egyszerűen jobban tetszik Linuxon, most nem is említem.

[ Szerkesztve ]

(#47) redgreg válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


redgreg
tag

Mindenesetre érdekes, hogy mindig ugyanannak a 10 embernek nem megy... Nem hibátlan, én is futottam már hibára, de normálisan használható...

(#48) #04824576 válasza redgreg (#47) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Mindenesetre érdekes, hogy mindig ugyanannak a 10 embernek nem megy... "

Meg még sok ezernyi, vagy milliónyi másiknak, akik nem teszik itt szóvá.

(#49) joey04


joey04
titán

Bár a közvélekedés nem ez, szerintem az egyik legjobb windows. Nekem nincs sok gondom vele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) csibe1


csibe1
addikt

Jut eszembe, ebből az egymilliárd felhasználóból vajon mind echte Win10, vagy van közte downgradelt is? :D
Lehet azért szüntették be a Win7 támogatást, hogy ne legyen downgrade; mert így nem nő a Win10-et használók száma, és az rosszul mutat az éves redmondi gyűlésen meg a statisztikában? ;] :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.