Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PuMbA válasza csibe1 (#50) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mintha bárkinek is lenne választása :) Nem használhat 10 év múlva is Windows 7-et az ember, mert egy hardveredhez sem lesz illesztőprogram, úgyhogy egyszer úgy is csak váltani kell.

[ Szerkesztve ]

(#52) CPT.Pirk válasza redgreg (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam is működik 3 példányban hibátlan. De ettől még ismerősi körben megtalálnak, ha gebasz van és innen gyarapodnak az élmények...

Melóhelyen pl. volt egy eredeti Win8.1-es gép, csak céges progik voltak rajta, semmi ask toolbar meg ilyen fasságok, net is csak frissítések idejére évente kétszer. Na az a francnak se tudta lefrissíteni magát, felrakott 56 frissítést a 80 valamennyiből, majd feladta és csinált visszaállítást... Amíg ott voltam a cégnél, nem is oldotta meg az IT, ráhagyták...

Annyi ilyen fassággal találkoztam már, bár mondjuk ez nálam foglalkozási ártalom. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53) hypno skate


hypno skate
senior tag

"...elmúlt időszakban bizony nem sikerültek problémamentesre, viszont a cég komolyan fókuszál arra, hogy a nagyobb fejlesztéseket tartalmazó csomagokat lehetőleg problémamentesen vezessék be."

Ez mekkora duma már!
Kíváncsi lennék, kb. mi történt volna, ha VW konszern is ilyesmivel jött volna elő, a hamisító szoftverük lebukása után. :D

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#54) #16820480 válasza #04824576 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem azt akartam egyáltalán mondani, hogy a Linux szar lenne, nagyjából 12 évig ilyen-olyan Linux disztrókat használtam az elsődleges gépemen, és Win-t csak irodában vagy VM-ben láttam, amikor szükség volt rá valamiért.
Csak azt a hozzáállást nem szoktam érteni, ami még x évvel ezelőttről maradt meg, hogy ami MS az csak csúnya és gonosz lehet, és biztosan tele van hibával és szarul működik. Napi szinten használva pont olyan kényelmes egy W10, mint amilyen a Manjaro KDE volt, vagy szinte akármelyik korábbi Linux, amit használtam, és fordítva is igaz. Persze hogy vannak hibák W10-ben, de ez nem erre az egy rendszerre igaz. Volt olyan, amikor Linux alatt egy frissítés után nem volt hálózat, vagy újraindítás után CLI fogadott csak, mert meghalt a GUI.
Örülök hogy neked pont ment a nyomtató és scanner is gond nélkül, amit én próbáltam most legutóbb, ott a nyomtató működött, ha valami másik típusnak hazudtam a driverben, de nem tökéletesen (formázás nem mindig stimmelt, képnézegetőből nem lehetett egyáltalán nyomtatni valamiért), a scanner meg egyáltalán nem ment. Feltúrtam miatta a netet, pár embernek még volt ilyen gondja, tettek fel hozzá workaroundot, de sehogy nem ment, semmilyen szoftverrel vagy beállítással nem volt hajlandó érzékelni, hogy most egy eszköz rá van dugva a gépre.
Mindkét oldalon fel lehet hozni siker és katasztrófasztorikat, aztán mindenki döntse el, hogy éppen miből van elege és mit szeretne használni.

(#55) #04824576 válasza #16820480 (#54) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ebben meg az a különbség, hogy Linux oldalon fejlődés látható. Próbálkoztam már korábban is Linuxal többször is, és mindig feladtam, mert otthoni környezetben használhatatlan volt. Most meg az a fő rendszerem, minimális ismerkedési idő után.

Windows-nál meg ahány kiadás, annyiféle hiba, meg egyéb agyfaszság van benne. Ha kiadnak egy új windowst (vagy a 10 óta egy nagy update-et), ahány hibát megoldanak benne az előző verzióhoz képest, majdnem annyi újat vétenek. Összességében nézve az egész rendszert, semmi előrelépés nem tapasztalható.

Ha így folytatják, néhány év múlva ez elkezd megmutatkozni a használati statisztikákban is. Csak én, az elmúlt két hónapban fél tucat olyan embernek telepítettem linuxot, akik eddig csak hallásból ismerték, hogy ilyen is van, de otthonra nem jó. Most meg elégedettebbek vele, mint a windows-al voltak.

(#56) Gargouille válasza CPT.Pirk (#52) üzenetére


Gargouille
őstag

" Na az a francnak se tudta lefrissíteni magát, felrakott 56 frissítést a 80 valamennyiből, majd feladta és csinált visszaállítást... "

Ez bizony elő szokott fordulni, én is találkoztam ilyennel, igaz nem gyakori. Legtöbbször függőségi sorrend volt amúgy a hiba oka, bizonyos update-ek csak akkor mennek fel ha már települt egy korábbi bizonyos frissítés. Mikor sokáig nincs lefuttatva, akkor ugye egybe dőlt be tengernyi patch, amik egy része csak sokadik kör után volt hajlandó felmenni, vagy sehogy.

Szóval tény, hogy update terén még bőven lenne mit javítani a helyzeten, ezt én is csak megerősíteni tudom.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#57) #16820480 válasza #04824576 (#55) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az is fejlődés volt, amit az Ubuntunál csináltak a fantasztikus grafikus felületükkel, igazi sikersztori :) Persze nem kell félteni a Gnome projektet sem, amikor kiadták a 3.0-t, ami az 1.0 funkcionalitását alig hozta, de legalább szép csillogó és új volt. Vagy amikor 3.x-ről 4.0-ra lépett a KDE, azt is hogy szerette mindenki, és milyen zökkenőmentes átállás volt (dobhattad ki kb az összes Plasma widgeted, amit addig használtál, meg a desktop funkcionalitást vele).
De úgy általánosságban is lehetne írni az egyes fejlesztők acsarkodását, egymás fokrjainak forkolását, meg amikor tizenöten fejlesztik külön-külön ugyanazt a funkciót, mert mindenki kicsit másképp akarja, és persze dög lassan halad az egész, mert szétforgácsolják az erőforrásokat. Cserébe pedig megvan az előnye, hogy tényleg senki nem kényszerít semmire, azt használsz és telepítesz, amit akarsz.

(#58) Predatorr


Predatorr
őstag

Nekem teljesen jó lenne a DOS, ha minden futna rajta. Egy command.com, egy mouse.sys, stb, de nem 200 biszbasz (kém)program. Azon adatbáziskezelők sem omlottak össze, drivereket sem kellett hetente frissíteni, évekig elment minden ugyanazzal. De azóta "fejlesztettek".

joey04: Nézőpont kérdése. Ha nem zavar, hogy többet kémkedik, mint a legveszélyesebbnek tartott vírusoko, vagy éppen van időd és energiád órákon át minden efféle sz.rságot kikapcsolni (majd frissítések után újra), esetleg van több géped/SSD-d különböző játékokhoz/szoftverekhez különböző W10 verziókat futtatni, esetleg. De akkor még mindig sok program el sem indul rajta. Legjobb, igen. A többit minősíti.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#59) Dr. Akula válasza csibe1 (#50) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pont annyi ilyen van, ahányan Ferrariról downgradelnek Trabantra...

(#60) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért hogy ne kelljen egy csomó embert feleslegesen foglalkoztatniuk, hogy oldschool vackokra is átportolják a Windows 10 javításokat. Mivel ingyen adták a váltást, azt azért elég nehéz feltételezni hogy ők ebből pénzt láttak, és ezért kellett, ugyebár.

Használni meg azért használjuk, mert ezen fut a játék, Linuxon meg nem. Most ne számoljuk az 1-2 emulált pasziánszt, mert azért a játék szóról a nagy nevek jutnak az ember eszébe, nem az indie sufnituning.

(#17) HELLAFLUSH: Egyébként pont úgy fut régi vackokon is ahogy kellene. Pontosabban annál is jobban. És tényleg szinte mindenhez van driver (jó, HP 1000-es nyomtatóhoz már nem nagyon).

[ Szerkesztve ]

(#61) #04824576 válasza Dr. Akula (#60) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Használni meg azért használjuk, mert ezen fut a játék, Linuxon meg nem. Most ne számoljuk az 1-2 emulált pasziánszt..."

Azért ez nagyon-nagyon erős túlzás. Nem tudom, te próbáltál-e már Linuxon játszani, de én eddig amit próbáltam, az mind futott rajta rendesen.

(#62) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Adok neked egy Canon Lide scannert, amit nem lehet W10 alatt használni mert nincs rá driver, fel sem ismeri."

Lol, vagy 10-et telepítettem már fel 10-re (Lide 110, 220), persze lehet hogy csak nekem írt külön drivert hozzá a Canon, és másnak nem szólt róla... Próbáltad már rendszergazdai joggal? :D

A DAC-odat meg dobd ki, egy 20k-s Fiio mindenféle telepítés nélkül elvan 7 és 10 alatt is. :D

(#63) Dr. Akula válasza nihill (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Megértem, inteles procihűtőt ráraknék AMD procira és nem megy rá, máshol vannak a lyukak, csakis az AMD hibája lehet, ki másé...

(#45) CPT.Pirk:
"Kijött az egyik heti update 1903-ra, ThinkPad-en telepíti, újraindít. Aztán bootloopba ragad... Helyreállítás nem tudja megcsinálni."

Ezt a featuret már a Creative X-Fi Win 8.1-es drivere is tudta! (Az akkor létező 1 szem db, tehát semmi alternatíva nem létezett.)

[ Szerkesztve ]

(#64) Dr. Akula válasza #04824576 (#61) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nincs nagy kedvem Wine-al emulálgatni azt ami még natívban is épphogy csak elfut, és a random kifagyások se hiányoznak. Akad anélkül is. :)

[ Szerkesztve ]

(#65) #04824576 válasza Dr. Akula (#64) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kezdjük azzal, hogy a WINE az nem egy emulátor. Eleve ez a neve is. Wine Is Not an Emulator. Nem egy lecsupaszított windows-t futtat a linux alatt, hanem átfordítja a windows-os programhívásokat linuxos programhívásokra. Aztán a windows-ra írt program/játék gyakorlatilag natívan fut a linuxon. Több játék, amit próbáltam, még jobban fut linux alatt, mint windows-on, hála a linux jobb erőforrásfelhasználásának.

Szóval ne írj emulálásról, meg akadásról, ha nem próbáltad.

(#66) 5150 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


5150
aktív tag

"Emlékszel, hogy először mennyire agresszíven tolták a Win10-et a Windows update-en keresztül?"

Nem csak az elején. Egyik német ismerősöm féléve küzdött, hogy a coffee lake-es acer egybegépére rátolja valahogy, végül nekem kellett megoldani neki. Aztán kiderült, hogy ha valaki mégis valahogy telepiti az "újabb" processzorokkal szerelt gépekre (aminek semmilyen hardveres korlátja nincs amúgy) akkor az ms. által a win7-hez kiadott "frissités" blokkolja a windows updatet. Én épp tegnap telepitettem zsir új magyar win10-et, gondoltam szépen átmásolom az előzőleg lerohadt angol win10 doksijait, képeit stb. Hát egy nagy lóf't! Doksi, képek, stb mappák sehol, helyette kizárólag onedrive és egy rámutató symlink és osszam be. Külön mókolni kell, hogy normálisan használjam ahogy megszoktam.

#Startup Na és mondd csak, azt a forditgatást realtimeban teszi, vagy előre átforditja és onnantól azt használja? Nem mindegy

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#67) atok666 válasza #04824576 (#48) üzenetére


atok666
őstag

vs millard, kerekitesi hiba - ha mar szamokkal dobalodzunk.

Atok

(#68) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tessék, Lide20:

A Canon weboldaláról: "Eszközét a kiválasztott operációs rendszer sajnos már nem támogatja."

Játékról meg annyit, hogy az utolsó Tomb Raider konkrétan több FPS-t hoz, mint friss driverrel W10 alatt.

És szerintem nézz utána a Proton-nak. [link]

5150: az a HW blokkoló update konkrétan hibás volt Win7-en. Van rá egy git projekt, ami javítja.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69) #04824576 válasza 5150 (#66) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem tudom, de mint mondtam, több játék is, amit próbáltam, gördülékenyebben fut linux alatt, szóval akárhogy végzi a fordítást, jól csinálja.

Egyébként az a nagy különbség elvileg eközött, és az emulálás között, hogy egy emulátor az egész programszerkezeten alakít, ez meg elvileg csak megfeleltet egy windows-os hívást egy linuxos hívásnak. Úgy, mint ahogy egy alacsony szintű programnyelvből is átfordul a parancs gépi kódba, mielőtt eljutna a processzorhoz. Elvileg ez minimális késlekedéssel megy még real time is.

[ Szerkesztve ]

(#70) hallador válasza #04824576 (#55) üzenetére


hallador
addikt

Hatalmas +1

(#62) Dr. Akula
Hiszen csak ez a kettő fajta Lide létezik :DD Nekem is van olyan Canon Scannerem ami nem megy csak Linux alatt... Win10-hez nincs driver.

Én 2000 óta használok Linuxot itt ott, 2007 óta ez a fő rendszerem, ja rendszermérnök vagyok. nekem megfelel, akkor furcsa lenne, ha az MS specifikus rendszerek esetén max Vmware Workstation, de telepítve nincs. Szóval röpke 12 - 13 éve megy nálam, és nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#71) atok666 válasza hallador (#70) üzenetére


atok666
őstag

Persze, hogy van sok (lassan) 20 eves periferia, amihez a gyarto nem keszit uj meghajtot. De ez miert az OS hibaja?

Atok

(#72) CPT.Pirk válasza atok666 (#71) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a fogyasztói társadalom hibája.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73) atok666 válasza CPT.Pirk (#72) üzenetére


atok666
őstag

Hiba?
Ha nem lenne fogyasztas, az jobb lenne? Bar ebbe ne menjunk bele, szerintem meddo vita lenne :)

Atok

(#74) #21180672


#21180672
törölt tag

a windows 10 problémáinak 99% kiküszöbölhető a win10 privacy nevü appal.
https://www.w10privacy.de/english-home/

(#75) atok666 válasza #21180672 (#74) üzenetére


atok666
őstag

Ez a statisztikai adat honnan van?

Atok

(#76) Dr. Akula válasza hallador (#70) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sőt, sok VESA-s kártyához se írtak már XP-s drivert se, most akkor szar a Windows? :D Gyanítom a linuxosok se törik magukat értük. Mindenből lehet extrém példát hozni, de azért a múzeumi kínálatot meghaladó, nem atomszar hardvert támogatja a Wind10. Sőt, említhetnénk azt is hogy a vadiúj cuccoknak meg nincs Win7-es drivere. Intel IGP pl.

(#77) hallador válasza Dr. Akula (#76) üzenetére


hallador
addikt

Te hol hallottál olyat, hogy szar a Windows- Ezt most Te mondtad. De ha neked ez a véleményed ne add más szájába. Ez a Te dolgod.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#78) #21180672 válasza atok666 (#75) üzenetére


#21180672
törölt tag

ksh. butthurt?

(#79) peti_s válasza Dr. Akula (#76) üzenetére


peti_s
addikt

Azt hittem Téged már kitiltottak innen a hasonló színvonalú szövegeid miatt. Visszaengedtek? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#80) peti_s válasza Juhaszatti (#27) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm. :R

(#81) peti_s válasza CPT.Pirk (#68) üzenetére


peti_s
addikt

Főleg az Intel CPU-kat fogja vissza a W10, mert a hardveres titkosítás hiányát (ami miatt olyan gyors tudott lenni többek között anno) szoftveresen próbálja megoldani.
Elvileg egy lightosabb verzióban a W7 alatt is felment a frissítés, de a W10 egyértelműen jobban visszafogja.
Tehát ez nem bug, hanem feature. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#82) joey04 válasza Predatorr (#58) üzenetére


joey04
titán

nálam csak fut, teszi a dolgát. ha van frissítés, újraindítom. ennyi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#83) ledgeri


ledgeri
nagyúr


Első bejegyzésem február 1. És pár dolgot vissza is vágtam 1-2 editorral....
Hiába megy ennyi telemetria vissza, ha még ebből sem derülnek ki megbizhatóa a dolgok....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#84) HELLAFLUSH válasza peti_s (#81) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

i5 8400-at használok megjelenése óta, és nem tapasztaltam semmi lassulást az update után még az új BIOS-al sem, szerintem a sebezhetőségnek nagyobb volt a füstje mint a lángja. :U

(#85) peti_s válasza HELLAFLUSH (#84) üzenetére


peti_s
addikt

Valamivel pedig az is lassabb, de főleg a HT-s Inteleknél érezhető. :)
(Elég sok biztonsági szakértő egyenesen a HT kikapcsolását javasolja, nem véletlenül. :) )

(#86) HELLAFLUSH válasza peti_s (#85) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

akkor lehet azért nem veszek észre változást mivel nincs benne HT:D
igaz csak játékra használom de ott se érzek semmit.:)

(#87) csibe1 válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


csibe1
addikt

Jájj, nem mondod. Szóval, mert neked nem jön be a Win7 akkor már egyből Trabant lett.
Mindenkinek arra kell bólogatnia amire te. Hát persze...
Tudsz még ilyen okosságokat?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#88) hobizoli válasza CPT.Pirk (#72) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2020-ban jo hogy nem ISA-s videokartyat akartok hasznalni meg RS232-s egeret a COM1-n...ja es 5,25"-s floppy-t

nekem az analog DSUB VGA csatitol is herotom van, amikor mar 3 ujabb video csatlakozo is kijott azota

több drón kell ;P

(#89) niof válasza Anaren91 (#42) üzenetére


niof
addikt

Nekem otthon 3 gépemen van W10. Kettőn a világon semmi baja, tök jól működik minden. A harmadik egy régebbi Dell i7-es laptop, amit főleg zenehallgatásra/szerkesztésre használok. Ugyanaz a legfrissebb verzió, updatelve mindegyik. A laptopon 1809 óta pattog a hang. Előtte tökéletes volt. Kezdetben szörnyű szinten csinálta, nem lehetett vele dolgozni vagy csak zenét hallgatni sem. Különböző trükközésekkel sikerült egy elviselhető szintre visszaszorítani a jelenséget. Jöttek az új W verziók, javult tovább a helyzet, de még mindig pattog. Rengeteg embernél előfordul, teljesen random gépek esetén, a MS állítólag dolgozik is a javításon, de ez egy sokadrangú probléma náluk.
Aztán ott van a meló. Nagyjából 500 gépet üzemeltetünk. Egyszerűen van olyan, hogy kitol az MS egy update-et, és hiába van a wsus-ban egy héttel eltolva a frissítés, és próbáljuk előre tesztelni, mikor kimegy, egyes gépek egyszerűen összefossák magukat tőle (persze nem minden esetben, nyilván...). Ez-az nem működik, vagy rosszul működik, bootloopban ragad, teljesen random hibák jelennek meg addig tökéletesen üzemelő gépeknél, és találd ki, hogy mi baja! A legszebb az egészben, hogy mondjuk 2 egymás mellett lévő tök egyforma konfigon az egyiknél előjön, a másiknál nem... Szóval, azért van vele gond, üzemeltetés szinten bőven.
Ennek ellenére mégis azt mondom, hogy nem rossz rendszer, jobb, mint az ezt megelőzők. Azt tartom problémának, hogy az MS nem törődik megfelelően a frissítések tesztelésével, hogy mit okoz egyes konfigokon, illetve csak utólag kenegetik szét a sz@rt a javításokkal. Nem patchelgetni kellene, hanem olyat kiadni, ami hibátlanul működik! Szerintem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#90) janeszgol válasza #04824576 (#69) üzenetére


janeszgol
félisten

Ugyan az a működési elve, mint a Windows-ba integrált Linuxnak, csak ott fordítva: a linuxos parancsokat fordítja át Windows-os parancsokra.

(#91) Rimuru válasza janeszgol (#90) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem, wsl2 az mar virtualis gepen fut, teljesen mas mukodesu. Az eredeti koncepcio tenyleg hasonlo volt.

Vigyázat, csalok!

(#92) dabadab válasza szimi57 (#23) üzenetére


dabadab
titán

Csak az eszközöket számolhatták.
Honnan tudnák amúgy, hogy a céges gépemet meg az otthoni VM-ben futó W10-et ugyanaz az ember használja? Sehogy.

DRM is theft

(#93) CPT.Pirk válasza hobizoli (#88) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az összehasonlításod alaptalan, mert amiket felsoroltált, ott mindnél érdemi előrelépést jelentett az utód. USB-s szkenner, nem tudom, hogy miért kellene kidobnom mikor hibátlan, és minőségi képeket készít.

Eleve úgy került hozzám, hogy elkommunizáltam havertől, mert kellett szkennelnem. Most még dobjam is ki az elkommunizált cuccát, mert nem megy W10 alatt? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#94) szimi57 válasza dabadab (#92) üzenetére


szimi57
őstag

Ennek a forditottja is fenn áll. Tudják, hogy hány eszközön fut a Win 10, de ebből nem következik az, hogy ettől több, vagy éppen kevesebb a felhasználó. Lehetetlen megcáfolni az egymilliárdos felhasználót.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#95) janeszgol válasza szimi57 (#94) üzenetére


janeszgol
félisten

Az itteni cikk hibás. Nem 1 milliárd felhasználóról van szó, hanem 1 milliárd eszközregisztrációról. Ami persze lehet 1 milliárd felhasználó, lehet kettő is, de lehet egytized stb.

[ Szerkesztve ]

(#96) szimi57 válasza janeszgol (#95) üzenetére


szimi57
őstag

Nem olvastam a cikket, de most már ezen is túl vagyok, csak a cím alapján reagáltam. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#97) Dr. Akula válasza csibe1 (#87) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sosem értettem hogy az ilyenek miért nem maradtak a DOS-nál...

(#98) Dr. Akula válasza peti_s (#79) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

???

Ha arra hajtasz, jó irányban haladsz a személyeskedéssel.

(#99) Perdedor


Perdedor
tag

Én a munkahelyemenen egy W10 pro-val vagyok kénytelen dolgozni. Ezt tették elém. Rendszeresen visszatérő szarság hogy egy frissítés után a céges exchange nem működik, a következő frissítéskor helyrejön. Meg a többi idegesítő fasság, hogy a Pip nem tud bizonyos python csomagokat letölteni, viszont saját Kubuntu linuxos laptopomon gond nélkül. A céges rendszerem simán ki lehetne váltani linuxszal is, az exchange meg megoldható egy Thunderbird pluginnal. Amikor kijött a W10 '15-ben tettem vele egy próbát. Azzal indított hogy nem volt hajlandó felismerni a wifit. WTF? Gyalu. Azért hálás vagyok M$-éknak mert azóta boldog linuxos vagyok :R

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#100) Perdedor válasza janeszgol (#95) üzenetére


Perdedor
tag

Abban benne lehetnek industrial gépek is, valamilyen vezérlő rendszer részeként is pl.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.