Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Remélem gyorsan lemegy az ára, mert 105 sok érte. De ha ettől eltekintünk, végre egy A szériás telefon, ami még nekem is tetszik :C

instagram.com/albert__gyorgy

(#2) Noukoum


Noukoum
veterán

Szolgáltatóknál ezt is vinni fogják mint a cukrot.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy kellemes 40-es. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) #22743424


#22743424
törölt tag

Nem rossz nem rossz :)
Várható erről egy teszt esetleg a későbbiekben?

(#5) RoBos


RoBos
senior tag

Helio P65 bruttó 105 eFt-ért?! :F Az 133.350 Ft nettó!
Kérem a következőt...

[ Szerkesztve ]

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

IP védettség nélkül már nincs benne fantázia. A 4 GB RAM és az eMMC tárhely egyébként is kissé elveszi az ember kedvét, de így meg aztán tényleg leszűkül a potenciális vásárlók köre.

Így már 60-at se ér szerintem, vagy maximum annyit. Egyetlen előnye talán a még nem túl nagy mérete. Azzal még valamennyire tarolhat tán.

RoBos: Heee?! :D Nem néztél be valamit? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Ez nem Infinity-O, ez Infinity-U. Szerintem.

(#8) RoBos válasza Fred23 (#6) üzenetére


RoBos
senior tag

Olvassuk csak el az utolsó mondatot!

"...A Galaxy A41 ajánlott fogyasztói ára kissé feljebb kúszott, mint az elődmodellé, ami így bruttó 105 ezer forint lesz..." ;)

De még nettó 105-ért is qrva sok lenne egy P65 SoC-kal, eMMC-vel!

[ Szerkesztve ]

(#9) #22743424 válasza Fred23 (#6) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mondjuk érdekes mert az első hírek arról szóltak, hogy IP68 védettséggel dobják piacra. Mint minden Samsung telónak ennek is magas az induló ára az tény. Akinek nem kell NFC meg ilyen * kicsi kijelző az inkább az M sorozat tagjai az ajanlottabbak szerintem. :)

(#10) vidra1221 válasza RoBos (#5) üzenetére


vidra1221
tag

A 105.000 bruttó esetében a számlán 82.677 a nettó áll majd! ;)

(#11) csucsu21 válasza vidra1221 (#10) üzenetére


csucsu21
aktív tag

annyiért egész jó vétel is lenne feltéve ha tényleg lesz bene ip68as védelem

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#12) Sgr_A válasza RoBos (#8) üzenetére


Sgr_A
addikt

Te valamit nagyon keversz :F
a bruttó a magasabb áfával terhelt összeg, a nettó meg a kevesebb áfa nélküli

[ Szerkesztve ]

(#13) Genova1983


Genova1983
tag

Valahogy nem érzek késztetést arra, hogy a jelenleg használt A40-emet lecseréljem erre.

(#14) fejesa


fejesa
csendes tag

Én már rég vártam ilyenre. Max 70 mm széles, max 150 mm magas telefon NFC-vel, ujjlenyomatolvasóval, min 3 GB RAM. Ha valaki tud ennél olcsóbbat ezekkel a paraméterekkel, szóljon. A40 van még, de annál ez jobb, bár nem ennyivel amennyivel drágább, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#15) #64371968


#64371968
törölt tag

Szvsz a Nokia 7.2 ennyiért jobb .

(#16) Jassz


Jassz
tag

Miért kell minden európai piacos telefont valamivel lebutítani az ázsiai modellekhez képest?
Ez valami ökölszabály arrafelé? :F

(#17) kbyte1024 válasza Fred23 (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1! Nem is értem akik azt írják nem rossz. Nem hát egyenesen szar

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Azért igazán bele férhetett volna az idén alapnak tekinthető 4000mAh-s aksi... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19) joelke HU válasza Jassz (#16) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ha az IP védelemre gondolsz, akkor nem biztos, hogy le van butítva csak nem hivatalosan van benne. Gondolom nem akarták megfizetni a minősítés díjat, úgy mint a O+.

Motorola G51

(#20) Petya014 válasza fejesa (#14) üzenetére


Petya014
csendes tag

Kb ugyanez fogalmazódott meg bennem is :D

Nem bántam volna ha 6 hüvelyk alatt maradunk.. de majd a tesztek után okosabbak leszünk.

(#21) pusszycat válasza joelke HU (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek könnyű utánajárni, csak egy kád víz kell hozzá. Másnapra kiderül. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) m1lan válasza elfelejtette (#18) üzenetére


m1lan
őstag

Nyilván nem akartak házon belül konkurenciát állítani a már hónapok óta piacon lévő, beesett árú A51-nek és A71-nek.

A41: 3500 mAh
A51: 4000 mAh
A71: 4500 mAh

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#23) elfelejtette válasza m1lan (#22) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem lett volna konkurencia, mert az emberek ugyanolyan áron biztosan a nagyobbat veszik (biztosan kompenzálni akarnak vele valamit)...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) Plug Life válasza RoBos (#5) üzenetére


Plug Life
senior tag

Einstein 😂

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Szolgáltatóknál biztosan sláger lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) manokaki


manokaki
őstag

[már foglalhato ]

[ Szerkesztve ]

(#27) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Pár tesztet még megvárok róla, de szerintem ez lesz az én telefonom.

A játéknak soha nincs vége.

(#28) janeszgol


janeszgol
félisten

Én jobban örülnék, ha mondjuk csak 5.9 colos, és akkor egy lehelletnyit kisebb, mint az S8. Így egy picit nagyobb annál, és ez nem jó. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) dreampage válasza janeszgol (#28) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Csak pár milliméterrel magasabb, mint a Lumia 950-em, viszont keskenyebb és vékonyabb, úgyhogy nálam közel tökéletes ez a méret. :)

A játéknak soha nincs vége.

(#30) Fred23 válasza dreampage (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mióta kijött az Android 10, több RAM-ot használ a rendszer, nálam legalábbis biztosan, és Android One-on vagyok. Szerintem a 4 GB már sokaknak kevés lehet. Kábé egy hete csináltam egy ilyet:

Szóval intenzív használatra már 6 GB kell, de ha valaki nem heavy user, még kibírhatja egy darabig 4 GB-tal is. Viszont tippre ahogy kijön az Android 11 az A41-re, lehetnek gondok. Ha a keret engedi, egy S10e jobb vétel lehet. Mondjuk üzemidőben meg az A41 lesz szerintem nyerő, szóval kinek mi...

(#31) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

6,1" Super Amoled, 149,9mm magasság, NFC, jack, 15w töltés, ujjlenyomatolvasó a kijelzőben...eddig akár az S10 is lehetne. :))
Persze a folytatás már jóval gyengébb.

(#32) Zé.


Zé.
tag

Nemcsak az LG variál lebutított verziókkal az EU-ba!
Viszont tény, hogy a Samunál sok keresztezett mutáns mobil létezik,
teljes a paletta. :((

(#33) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Igazán friss ezzel a majd egy éves procival :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Graphics válasza RoBos (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bruttó-nettó fogalmát megkeverted.
Leegyszerűsítve...

Nettó = áfa nélküli ár, bruttó áfával terhelt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) adabra


adabra
senior tag

Most Honor 9 -et használok, de ha ez megmakkan, akkor szerintem egy ilyenre váltok. Tudom, teljesítményben és fényképezőben valószínűleg visszalépés lesz. Van a családban 2 db A40-es, és szerintem nagyon jó telefonok (= átlagos használatra bőven elegendő, a kijelzője remek, és a mérete miatt nagyon kényelmes használni).

Akinek antutu és egyéb dolgokra porcosodik, annak ez nem jó választás.

Ami nekem fontos, azt az A41 tudja:
- max 70mm széles
- FHD
- min 4GB RAM
- min 64GB ROM
- NFC
- nem hátsó ujjlenyomat olvasó

Bónusz: AMOLED kijelző + AoD (A40-ben nincs, A50/A51 nagy)
Hátrány: eltúlzott ár

[ Szerkesztve ]

(#36) dreampage válasza Fred23 (#30) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Na igen, csak nagyjából a duplájába kerül. De emiatt (mármint a 4GB memória miatt) nem aggódom, nem sok mindenre használom a telefonomat emailen, böngészésen és néhány appon kívül.

A játéknak soha nincs vége.

(#37) Fred23 válasza dreampage (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Böngészéssel mondjuk el lehet fogyasztani 4 GB-ot, de ahhoz azért tuti kell vagy egy tucat megnyitott oldal, talán több is. Viszont nem intenzív használathoz szerintem is megéri az a kompromisszum, amit a 4 GB RAM jelent. Én a változatosságot keresve gondolkodtam el az A41-ben, de IP68 hiányában elvetettem az ötletet. Méretileg viszont pont az, ami még éppen nem óriási, és manapság ez is becsülendő sajnos, annyira nem jönnek a telók kisebb méretben. Pláne nem jó üzemidővel.
Ezt a nyitó árat viszont én tuti nem fizetném ki érte akkor se, ha szándékomban állna a vétel. :N

[ Szerkesztve ]

(#38) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Őszintén szólva...az A40 után egy kicsivel jobbra vártam volna. :( Oké, ez megüti a szintjét, de nincs annyira jó, hogy megérje váltani egy A40-et használó usernek. Meg annyival nagyobb lett méretben is, hogy - nálam - kiessen a "kompakt" kategóriából, ezáltal az A51 mellett (ami most 110-ért kapható hivatalos garanciával is) nem látom igazán sok értelmét.

(#39) RazorDaPro válasza Fred23 (#30) üzenetére


RazorDaPro
tag

Mondjuk hasonló screenshotot szerintem 12 giga RAMmal is tudnál lőni elegendő idő elteltével. Az Android annyi memóriát fogyaszt, amennyi van. Ha néha kilövi az appot amit 3 napja használtál utoljára és újra be kell tölteni, hát istenem, ez van. Ameddig a legutóbbi 6-8 appot bent tudja tartani (amiből jó eséllyel mondjuk 5 az 5 leggyakrabban használtad), addig szerintem bőven elég. A 4 giga akkor kezd el szűkös lenni, ha komolyabb játékokkal játszol, azokat ki gyakrabban fogja flusholni és/vagy más appokat lövöldöz ki, hogy az maradhasson.

Pixel 4

(#40) kalanchoe válasza Fred23 (#30) üzenetére


kalanchoe
senior tag

RAM-mal kapcsolatosan sajnos egyet kell értenem. Aki nem futtat egyszerre öt appot, annak elég, azonban aki szeretné kicsit jobban kihozni a maxot a telefonjából, annak egy idő után kevés lesz az erő. :( Nálam már videóvágás (VLLO) közben akadozott, na ott sikerült kimaxolni a telefont. Egyébként nem volt vele más problémám, mert mindent szépen megnyitott, de ha valakit nagyon zavarnak az ilyenek, inkább vásároljon egy erősebb telefont.
Megjegyzés: szerintem most ez az, amit javítani kellene az Androidon, pl. iOS-en 3 gigával is kényelmesen elvagyok, amíg droidon már ez édeskevés lett volna nekem.

[ Szerkesztve ]

(#41) #22743424


#22743424
törölt tag

Úgy néz ki, hogy hivatalosan csak a japán változat kapott IP besorolást a globális változat nem :W [link]

(#42) Schuler888 válasza RoBos (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ezert mondogatom, hogy az altalanos es kozepiskolakban minimalis penzugyi alapokat kene oktatni, hogy fogalmuk legyen a nebuloknak az eletrol, kulonben ez lesz a vege.. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#43) kalanchoe válasza Schuler888 (#42) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nagyon off, de: minden hülyeséget megtanítanak, csak azt nem, amit kéne éppen. :))

(#44) doooo válasza Genova1983 (#13) üzenetére


doooo
veterán

Valahogy nem is az A40 tulajok a célközönség...

(#45) janeszgol válasza #22743424 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor ez azt jelenti, hogy ez is bír annyit, csak nincs specifikálva? Fred?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nekem teljesen megfelelne a3 méretben.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#47) dreampage válasza Fred23 (#37) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Én sosem értettem ezt a tucat megnyitott oldal dolgot. Amikor én böngészem, akkor egy lapot nézek, nagyon maximum kettőt-hármat. Még munkához sincs megnyitva ötnél több soha. Szóval nem értem... :) A mérettel egyetértek, nekem pont az a fura, hogy az ennél alacsonyabb számozású telefonok is mind nagyobbak az A szériában (11, 21, 31). Az ember azt gondolná, hogy az olcsóbb telefonok nemcsak gyengébbek, hanem kisebbek is. Mondjuk nem baj, ez így pont az arany középút, amit általában szeretek.

A játéknak soha nincs vége.

(#48) janeszgol válasza dreampage (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Á, a 15-30 ezres kategória tele van nagy telefonokkal. Kb 3 éve lecsurgott oda az 5.5 col, aztán minden csóresz ilyen nagyokat vett, mivel olcsók voltak. A jó kis MT6580. Nem írom, hogy megboldogult, mert ez a kategória ma is tele van vele. :)
A weblakophoz: én maximum 5-8 oldalt nyitok meg egyszerre. De ez azért van, mert pl ahogy olvasom a lapcsaládot, úgy teszem új lapra a híreket. MA-megnyitok mindent, amit érdekel, elolvasom, majd jön a Cafe-szintén, majd PH-szintén.

De azokat, akik mobilon is 12+ lappal operálnak, na azok közül többen azért csinálják, mert nem értik a mobil kezelését, és sosem zárnak be semmit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) gusthy válasza Fred23 (#30) üzenetére


gusthy
veterán

A "mennyi RAM-ot használ a telefon" kérdés örök. Nem azért van benne a RAM, hogy használja? Azt szeretnéd, hogy üresen álljon? Az miért jó?
Miért lenne jó, ha egy hathengeres kocsiban a hengerek fele állna menet közben akkor is, amikor 200-zal megy az ember?

(#50) ZavaBalazs válasza RoBos (#5) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

...ráadásul az a 133350 nettó az már 169355 Ft bruttó! a pofátlanságnak is van határa!

;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.