Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) idegen lény


idegen lény
őstag

Ez azért izgalmas. Fantasztikus gazdasági teljesítmény ezekkel a fejlődő országokkal, ahol jellemzően kimagaslóak a munkabérek, mint Argentína, Brazília, Kína, India, Mexikó, egy csoportban lenni! :R Ráadásul mind fejlett demokrácia.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#2) viktorhu


viktorhu
veterán

Érdekes kört járt be így a történet. Annak idején az IBM-nek volt Magyarországon gyártása, aztán a Lenovo vette meg a PC üzletágat az IBM-től, most pedig Lenovoként jönnek vissza :)

(#3) Busterftw


Busterftw
veterán

Csak kivancsisagbol, az lehet tudni hol pontosan?

(#4) idegen lény válasza viktorhu (#2) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt mondod, hogy nem felejtették el a magyar nőket, borokat, ételeket? Meg ha már megtanulták ezt a nehéz nyelvet, nem akarják veszni hagyni a nyelvtudásukat?

(#3) Busterftw Üllőn.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5) vince válasza Busterftw (#3) üzenetére


vince
őstag

A cikk első mondata: A vállalat közleménye szerint az üllői üzemben a márka termékportfóliójából elsősorban az asztali számítógépekre, grafikus munkaállomásokra és adatközponti termékek gyártására helyezik majd a hangsúlyt.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6) Samott


Samott
addikt

Tehat akkor nem uj gyar lesz hanem a sarvarit felszamoljak es ahelyett epul ullon egy masik. Csak ez mar nem lesz kiszervezve a Flexnek.

És azt tudták, hogy van Magyarországon egy Lenovo-gyár? (2013)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) Samott válasza vince (#5) üzenetére


Samott
addikt

Na de ullon hol pontosan? Az Auchan raktarnal? A Spar raktarnal? Az Emag raktarnal? A DHL-nel? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8) sheep válasza viktorhu (#2) üzenetére


sheep
addikt

Pontosan. Anno én is ott dolgoztam Veszprémben (és Fehérváron) a zárásig, aztán most megint IBM-es vagyok egy ideje de ez már persze nem ugyan az a munka.
Amúgy örülök hogy lesznek új munkahelyek.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Csak hozzak magukkal a sajat biztonsagi csapatukat, mert sok multi azert menekult el mert nem hogy nem akadalyoztak meg a magyar biztonsagi cegek a gyarbol valo lopast, de ok jartak az elen a lopasban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) viktorhu válasza idegen lény (#4) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, csak ez lehet a magyarázat :)

(#11) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

ú ezer minimálbéres munkahely! na végre beindul a fejlődés!

(#12) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Minden is rossz

O1G

(#13) D1Rect válasza arnyekxxx (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

+1000000

(#14) gabor7th


gabor7th
addikt

Az amerikai nagykövet meg nemrég lemondott... ő nagyon szerette volna, ha Orbán nem köteleződik el Kína mellett... lehet úgy érzi kudarcot vallot és igaza is van.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Ez teljesen korrekt. Milyen jó nekünk. Egy gyárat felszámolunk Sárváron, ahol valószínűleg sok munkahely fog megszűnni, a jelenlegi céget ismerve...
Egy másikat indítunk és örülünk neki mennyire sok új munkahelyet hoztunk létre.
Micsoda fejlődés. Gratulálok.

Csend a lelke mindennek!

(#16) angyalpc2 válasza Samott (#6) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Ne legyenek senkinek kétségei...ha esetleg bevándorlók fognak ott a szalagon dolgozni(lásd flex)...esetleg nyomott béren.
Mint ahogy már nagyon sok másodvonalbeli consumer (tehát nem autóipari) cégnél is.
Persze irodai rész, esetleg a fejlesztés érdekes lehet. Esetleg az a kérdés, hogy lesz e SMD lap gyártás is.
Ha az se, akkor nem sok pénz lesz benne a dolgozóknak...mert csak egy sokadik csavarozó gyár lesz. Mindazon által bármi lehet belőle várjuk :)

(#17) angyalpc2 válasza Samott (#6) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Sose értettem, hogy miért éri meg akármelyik cégnek a bérgyártás. Amennyibe kerül, annyiért már maga is megcsinálhatná, sőt olcsóbban.
És a minőség gondokkal is házon belül gyorsabban és alaposabban meg tudja oldani.

(#18) idegen lény válasza angyalpc2 (#17) üzenetére


idegen lény
őstag

Mert nálunk öt évig nem kell semmilyen adót fizetniük. Ezért szoktak öt évente kivonulni, majd visszajönni újabb öt évre.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#19) bandixy


bandixy
friss újonc

Na erre kiváncsi leszek...

(#20) hallador válasza idegen lény (#4) üzenetére


hallador
addikt

A kínaiak mint Lenovo nem raktak össze PC-t soha Magyarországon. Az IBM beszállítója igen. Amiért Magyarországra mennek, az annak köszönhető, hogy, hogy a munkaerőpiacon mesterségesen a legalacsonyabbak a munkabérek. Szlovákia Románia, Csehország, és Lengyelország kb 30%-al magasabb átlag órabéreket fizet mint magyar cégek. Ha nem így lenne, akkor menne Lengyelországba, ahol a Lenovo központi szervize is van.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) Hosssszu válasza sheep (#8) üzenetére


Hosssszu
őstag

Csak nem véletlenül Vácon dolgozol?

(#22) UnA válasza hallador (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

"annak köszönhető, hogy, hogy a munkaerőpiacon mesterségesen a legalacsonyabbak a munkabérek"

Ez ennyire nem egyértelmű, mert ha figyelembe veszed a munkáltatói járulékot is ("szuperbruttó"), ami egy cégnél a tényleges kiadás, akkor nincs valódi különbség. Sőt, ha csak a bér számítana, akkor nem Budapest mellett nyitnának üzemet, ahol országos szinten a legmagasabb az átlagbér.

@idegen lény: és ugyanebben a csoportban Németország meg az Egyesült Államok. Ha már a cikk alapján szeretnél sarkos véleményt mondani, akkor talán mégsem illik csak mazsolázgatni az adatok közül. ;)

(#23) Lami66 válasza idegen lény (#18) üzenetére


Lami66
őstag

"Ezért szoktak 5 évente kivonulni" Nem kívánok nagyot, csak három példát mondjál légyszi, amelyik ezt eljátszotta.
Én több mint 100 céget ismerek a régióban. Mindegyik több mint 5 éve itt van, egyik se visszatérőként. Sőt inkább 10-15 év a jellemző. De van amelyik több mint 20 éve itt van.

(#24) sonar


sonar
addikt

látom már más is irta, hogy Sárváron gyárt a Flex a lenovo-nak

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#25) clon válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


clon
aktív tag

Talán nem a "legolcsóbbat" kell(ene) megbízni és túlóráztatni őket minimálbérért.
Itt is vannak olyan biztonsági cégek akik megfelelő minőségben dolgoznak megfelelő persze bérért. Szerinted akit idehoznak "sajátot" a ugyanannyiért dolgoznak mint a szerinted "itteni tolvaj banda" ?

(#26) atike


atike
nagyúr

Tök jó. Jöhetne másik cég is... :)

(#27) mvh576


mvh576
csendes tag

Szerintem ez egy nagyon jó hír!

(#28) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Még örömteli is lenne a hír, ha mások nem jelezték volna, hogy a Flextronics kivonul az országból. Ezzel együtt kicsikét keserűbb az ünneplés...

A kétmillárdos állami támogatás (kb. 25 %, ha jól olvasom) meg igen sok, bár inkább erre menjen, mint stadionokra. A gyárak legalább anyagilag megérik.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#29) sonar válasza mvh576 (#27) üzenetére


sonar
addikt

Akkor is ezt gondolod ha ezzel nyugat Magyarországon kb ugyanennyi munkahely szűnik meg?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#30) Samott


Samott
addikt

"A Lenovo a Viktória Ipari Park területén, a CTP Ingatlanfejlesztő jelenlegi beruházásaként az I. ütemben épülő 40 ezer négyzetméteres csarnokban, 2021. tavaszán fogja megkezdeni a számítógépek, számítástechnikai berendezések gyártását mintegy 30 ezer négyzetméteren."

Szerintem ez az epulo csarnok lesz az: google maps

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31) GreatL


GreatL
őstag

Lenovom a tanulságot: a kínai bérek alá sikerült menni, azért van itt Lenovo-Foxconn meg még sokminden más is. Majd akkor fognak szedelődzködni ha amerika "betilcsa" őket.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#32) atike válasza GreatL (#31) üzenetére


atike
nagyúr

....az Usa - Kína balhé lehet jobban közrejátszik, mint a bérek szintje szerintem. :U

(#33) HyP3b0y válasza sonar (#29) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Mondjuk ha ezek a munkahelyek nyugatról nem Bp. mellé hanem keletre vándorolnának, annak legalább minimális értelme lenne.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#34) hallador válasza UnA (#22) üzenetére


hallador
addikt

Egyéltalán nem biztos, hogy a szuper bruttót választják. Valamint az átlag gyárakban Budapest mellett, vagy Debrecenben nyitnak gyárat gyakorlatilag teljesen mindegy, mert nem Budapest vonzáskörzetének 40 km-es területéről fognak toborozni, hanem a kis falvakból, ahol a munkabérek meg sem közelítik a Pest vonzáskörzetének béreit, abban is biztos vagyok, hogy itt nem mennek 120 - 140 000 nettó fölé, három műszak esetén lehet 160 - 170 000 Ft.
Csak kiindulok Vác-ból, ahol ott a Conti, a Zollner nem nagyon repkednek a 100 ezrek, pedig Vác Budapest vonal frekventáltabb mint Üllő.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) Samott válasza hallador (#34) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk Ullorol 20 perc Budapest, szoval kb. pesti fizut kell adni. Mert kulonben bemegy a varosba. Es en se ertem miert pont ide kerul, mert mar van Spar, Auchan, DHL logisztikai kozpont (hatalmas raktarak)... nem is tudom van-e igazan munkanelkuli itt.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36) hallador válasza Samott (#35) üzenetére


hallador
addikt

És a városba mit fog csinálni? Vácról is 20 perc a nyugati még sem megy be Pestre aki a Contiba, vagy a Zollnerba, vagy Gödöllőn dolgozik. Pedig mindegyik 20 percre van vagy a Nyugatitól vagy a keretitől.

Ezt a gyárat az olyan kisfalvak fogják táplálni, amik az elszegényedés szélén állnak, és Pesttől 50 - 60 km-e vannak, pont úgy, mint a váci, hatvani, gödöllői gyárakat is.

Ha ennyi fizetést akarna adni a Lenovo az embereknek, akkor BRNO-ba, vagy Wroclaw-ba vitte volna a gyárat, nem Üllőre. Nem véletlenül nem oda vitte a gyárat.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) Samott válasza hallador (#36) üzenetére


Samott
addikt

Valamit csak csinalnak ha mar talaltak munkat... :) a lenyeg az, hogy ez nem az isten hata mogott van, ahol egyetlen munkaado annyit ad amennyit kedve tart.

De errefele nincsenek elszegenyedo falvak, tele van minden telepules kikoltozokkel, mennek fel az ingatlanarak. Most lett kesz az M4, egesz tavoli helyeket kot be az agglomeracioba.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#38) hallador válasza Samott (#37) üzenetére


hallador
addikt

Senki nem állított ilyet. Én annyit állítottam amit fentebb írtam, mesterségesen alacsonyan tartott munkabérek miatt megéri ide jönni. Ennyi. Ezzel meg elég nehéz vitatkozni.

De errefele nincsenek elszegenyedo falvak, tele van minden telepules kikoltozokkel, mennek fel az ingatlanarak. Most lett kesz az M4, egesz tavoli helyeket kot be az agglomeracioba.

:D :D Komolyan. Én most is kisfaluba járok haza, ha Magyarországon vagyok. 55 km-re BP-től. 10 millió fölé nem mennek az emeletes családi ház árak. Évek óta. És ezután bele kell tolni kb ugyanennyit, hogy valami szigetelés és ez az legyen belőle.
Egy átlag kádár kocka 6 - 8 millió között mozog. (persze meghiretik 13 - 16 millióért, csak senki nem veszi meg.)

Ezt te minek neveznéd? Fejlődésnek? Mikor gyerek voltam 1800 fő élt ott, ma 1100. És ez a tendencia van a környező 10 faluban.

Nem Göd-re, Dunakeszire, Pécelre, meg Isaszegre kell gondolni, mert nem onnan fognak menni dolgozni az ilyen gyárakba az emberek, hanem Galgagyörk, Püspökhatvan, Acsa, Csővár, Kálló, Penc stb. típusú falvakból. Persze Üllőre a környező hasonló kisfalvak lakói fognak majd menni.

Ezek elszegényedő falvak. Az elmúlt 20 évben nem változott semmi, sőt csökkent az ott élők száma az új házak építésének száma minimális. Nő az üres családi házak száma.

A propaganda szép dolog, ameddig nem ott él az ember.

Na nem vészes a helyzet, de igen is ezek esetében folyamatosan csökken a népesség, és egyre több az idősek aránya, még BP-től 50 km-re is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Samott válasza hallador (#38) üzenetére


Samott
addikt

Ezzel nem is vitatkozom, csak ullo semmivel sem szegenyebb mint mondjuk delpest. En is csak ezzel az elszegenyedo falvas dologgal vitaztam. Ez nem olyan kornyek, ez egy alvovaros a tobbseg bejar budapestre dolgozni. Aki meg nem az valogathat a raktarak kozt. Nem ertem miert budapest agglomeraciojaba hoztak ezt... talan a repuloter miatt, mert az tenyleg itt van a kozelben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#40) hallador válasza Samott (#39) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem azért, mert nagy eséllyel sem Budapesten élőkre gondoltak akik itt dolgoznak majd. 120 000 Nettó fizetésért nem nagyon mozdulnak meg ara felé. A kisfalvakból simán bejutnak Üllőre. Ott ahogyan a váci, gödöllői, hatvani üzemekben ennyi fizetésért elmennek dolgozni, mert rá vannak szorulva.
Nincs más lehetőségük.

Persze ha nem így lesz annak csak örülni lehet, de nekem vagy egy érzésem, hogy az a valószínűbb, hogy ez lesz amire tippeltem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) Samott válasza hallador (#40) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom milyen kis falvakra gondolsz, Ullonek nincs ilyen vonzaskorzete. Es aki idaig eljon az mar bemehet pestre is. Messzebb kellett volna ahhoz menni a varostol, hogy ezzel szamolhass. Monor vagy meginkabb Cegled fele.

Nem tudom hogy fizetnek a raktaraban, de biztos nem ehberert meloznak ugy hogy folyamatosan keresnek embert. Spar, Auchan, Rossmann, Kika, DHL, Euronics, Emag... ok, meg nem egy Budaors, de arra tart.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42) JColee válasza hallador (#38) üzenetére


JColee
őstag

Mit értesz a "mesterségesen alacsonyan tartott munkabér" alatt?

(#43) viktorhu válasza JColee (#42) üzenetére


viktorhu
veterán

(#44) Tikakukac


Tikakukac
titán

Fentebb már kb. mindenki leírt mindent, én már alig várom a jobbnál jobb sztorikat, Flex szülőföldemen már a témában letette a névjegyet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45) UnA válasza viktorhu (#43) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez a grafikon, mint magyarázat, elmenne egy érdekes elméletnek, csak kár, hogy a jelzett periódusban minden aktuális kormány igyekezett stabilan tartani az árfolyamot, miközben az aktuális ellenzék csődöt vizionált az árfolyam romlása esetén. De lehet, hogy erről is Soros tehet... ;)

(#46) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Jobb lenne, ha az új magyar óriás techcég építené fel a gyárát, de amíg nincs ilyenünk, addig jó ez is. Pár új munkahely, meg plusz adófizető sosem jön rosszul.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#47) Tikakukac válasza AssAssynn (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Olvasd vissza a topikot, mert ennyire azért nem szép a helyzet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) viktorhu válasza UnA (#45) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez már elég offtopic itt, de ha megnézed a kamatpolitikát, látod, hogy van szándékosság az árfolyam gyengítésében. Gyakorlatilag a 2008-as válságot leszámítva a magas kamattal mesterségesen erősítették a forintot, 2010-re aztán megint vissza tudott erősödni, utána pedig egy folyamatos gyengítés következett. Mivel még mindig a szerelőcsarnokok idecsábítása a kitörési stratégiánk, nem a hozzáadott érték növelése, ellensúlyozni kell a fizetésemeléseket a forint gyengítésével, hogy itt tartsuk az ilyen tevékenységeket.

(#49) BiP válasza hallador (#36) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy nem csak a bérek miatt hozza, hanem mert itt az állam jobban beszáll. Itt is a 8-ból 2mrd-ot ad bele a gyárba. Ezen felül adókedvezmények, munkabértámogatás is biztos van még. Szóval itt már ilyen cég-kormányok közti megegyezés is döntő lehet, melyik országba kerül a gyár.

Hogy miért pont Üllő és nem mondjuk K-Mo? Lehet, hogy logisztikailag előnyösebb, lehet, hogy a város is megtámogatta a dolgot, hogy oda menjen. (olcsóbb telek, szintén adókedvezmény).
Ilyen dolgokkal is lehet cégeket csalogatni adott helyszínre.

(#38) hallador: BP 25-30km-es vonzáskörzete folyamatosan telítődik, csurig van, majdnem Pesti árakkal. 50km már Mordor. Odáig nem megy ki a pesti ingázó. De szerintem nem kell sokat várni, valahogy biztos trend lesz kisfaluba költözni, és azokat is elárasztják, szétcseszik az újgazdag kiköltözők. (ahogy tették az agglomerácóval, a Káli Medencével, Balaton parti faluk) A vírus miatt felértékelődött a családi ház értéke (nem feltétlenül pénzben, hanem vágyban, és aztán majd hozza majd az áremelkedést is. Vidéki nagyvárosokban (ahol azért jobbak a feltételek, mint egy zsákfaluban) látszik a tendencia)

(#45) UnA: Egyiknek sem sikerült. Sem az árfolyamot tartani, sem a jósolt csődöt eltalálni.
Viszont az utóbbi években a gyengülés az nem véletlen, hanem stratégia. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#50) spirit007


spirit007
senior tag

"Hogy miért pont Üllő és nem mondjuk K-Mo?"

Direkt nem re.. csak amolyan gondolatébresztő...
Miért?
Mert Kelet MO-n rég nincs "szabad" potenciális munkavállaló jelölt réteg - akinek van munkája az nyugdíjig kihúzza pofa be-gatya le módban, akinek pedig az elmúlt ~20 évben sem volt nagyon, az rég elhúzott a fenébe.
Akkor mi a jó francnak menne oda bárki bármilyen termeléssel/befektetéssel?
Nagyon jó indikátor a debreceni e-tömegközlekedés fejődés cikk itt helyben:
Debrecenben is elérhető a Közlekedési Mobiljegy
2 nap alatt 0 (NULLA) hsz.
Pedig 'debi az ország második legnagyobb városa ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.