Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Elég drága hobbi, remélem megtaláljátok E.T-t! :)

(#2) fred741


fred741
csendes tag

ET -t nem kereste, vagy csak nem irta. :)

Ha mar ugyis a projekteket tesztelted, kivancsi lennek, hogy a Sztaki Desktop GRID milyen a tobbihez kepest? :) Foleg ha mar "Magyar a BOINC top 100-ban", akkor hatha egy magyar projekttel jutna meg elorebb. ;)

(#3) Thrawn válasza fred741 (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

Helyezés szempontjából mindegy melyik projektet futtatod, egységesen "BOINC-pontok" járnak a kész feladatokért. A Sztaki ha jól tévedek akkor nem használ GPU-n futtatható csomagokat (valaki majd kijavít ha nem így van), ő pedig egyértelműen erre állt rá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) fred741 válasza Thrawn (#3) üzenetére


fred741
csendes tag

Jogos. :) Azt en se tudom, hogy hasznal-e, de igy valoszinu, hogy nem. :)
Koszi.

(#5) sanzi89 válasza b0rZ (#1) üzenetére


sanzi89
addikt

Mégha csak a gép lenne... A villanyszámlát is erősen megdobta szerintem a "projekt".

Régen én is gondolkodtam ilyesmiben, de mivel csak rosszul jártam volna - villanyszámla, melegedés, alkatrész amortizáció - így hagytam a csudába az egészet.

De Neked nagy tisztelet, hogy ezt így üzemelteted. :R

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6) kovy79


kovy79
őstag

Úgy látom, neked is van "kidobni való" pénzed. :D
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7) Sicilian


Sicilian
addikt

Ez tök jó dolog, ha valaki megengedheti magának csinálja csak :B

nothing is true everything is permitted..

(#8) Sidaries


Sidaries
őstag

Ügyes. Én 2000 óta Setizek, igaz sosem volt ennyire bika gépem, de azóta azért az összes 100%-on megy. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) aDM|RaL^ válasza kovy79 (#6) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Miért, én a konyhában 6 régi géppel fűtök, BOINC-ot futtatva. : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#10) Geller72


Geller72
veterán

"Magyar a BOINC top 100-ban"

A rosetta@home projectben a PH csapata meglehetősen rég TC-ben és RAC-ban is a TOP 100-ban tanyázik..köztük szerény személyem..:R. Tehát, ahogy már más is írta a BOINC az elég átfogó dolog. Ha így nézzük, rengeteg magyar van a top100-ban..:D.
Természetesen gratula. Én azért inkább azokat a projecteket támogatom, ha lehetőségem nyílik rá, amik az emberiség problémáinak valamilyen szinten hasznos kérdéseiben segítenek. Ilyen a rosetta is, amely hosszútávon a daganatos betegségek megértésében és talán a legyűrésében segít közvetett módon.

Respect.
:R

Üdv:
Geller

(#11) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Ez így nagyon király. Főleg akinek futtya rá. :B :DDD

(#12) Methos81


Methos81
tag

on: Szép és becsülendő dolog ilyen célokat kítűzni és segíteni ilyen kutatásban. Én is részt veszek ebben és szoktam futtatni ilyen projektet. SETi-t csinálom, de előttem szóóval kénytelen vagyok egyet érteni, ekkora lóvét lehet másra is..... off: anyám csekkjeire pont jol jott volna :-)

(#13) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Brutál PC, :C :R

PS4

(#14) Sanyix


Sanyix
őstag

ennek a boincnek értelme is lett volna úgy 1 évtizede, amikor még nem tudtak visszavenni a teljesítményből a gépek, nem volt energiatakarékossák, mert úgy is mindig 100%-on jártak csak üresben... De manapság komoly különbség van fogyasztásban és hangerőben a net+zene+msn+torrent, és a boincolás között :) így aztán komolyan növelheti a villanyszámlát, és a halláskárosodás mértékét is.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) #19617792 válasza Sanyix (#14) üzenetére


#19617792
törölt tag

Aki megengedhet magának egy BOINC-ra való bivalyerős gépet (mint pl cikkben lévő), annak szvsz lehet pénze halk és hatékony hűtésre (a konfig árához képest a jó léghűtők lehet eltörpülnek, vagy a víz, ami még jobb is, lényegében a blokkok majd ugyanannyik, mint a csúcsléghűtők...) és a villanyszámla nem hinném, hogy megrogyasztaná. :D

(#16) Geller72


Geller72
veterán

Ha olyan projectben veszel részt, ami csak a procit zúzza meg, akkor nem eszik sokat egy jó vga-val a gép. Nekem a Q6600 quad evett full load 100W alatt. 1.1V-on. A 2800-as cerka is többet evett..mértem. Szóval a 100W szvsz vállalható, ha nem csekkezni akarok segítség gyanánt, hanem így próbálok segíteni. És ha az a gép amúgy is megy 24/7-ben, akkor miért ne. ;).

(#17) scuynat


scuynat
csendes tag

ez most arra jó, hogy otthon forogjon a villanyóra kereke?

(#18) #19617792 válasza scuynat (#17) üzenetére


#19617792
törölt tag

Besegít tudományos számításokban, azért pl több ezer felhasználó gépe együtt jóval nagyobb számítási kapacitással rendelkezhet, mint egy kisebb szerverfarm és olcsóbb az üzemeltetés. Meg ennek nem kell mindig mennie, akkor megy mikor akarod.

(#19) Himym


Himym
senior tag

Miért áltok úgy a vízhűtéshez ,hogy "kidobandó pénz"? Szerintem baromi sok szórakozást lehet vele magadnak okozni azzal, hogy elvégzel egy iylen szintü moddingot és utána mondhatod, hogy ez az enyém. :(

Jó lett a gép csak így tovább. :R

(#20) FRENK1988


FRENK1988
veterán

jó meg szép mindez de csak erre egy gépet összerakni? :U

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) #19617792 válasza Himym (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát, egyszeri beruházásként elég költséges még egy alap rendszer is (csak proci), de utólag könnyen bővíthető, ezért idővel nem lesz annyira húzós. Viszont kicsit macerásabb abból a szempontból, hogy a rendszerbővítése, vagy hardvercsere esetén le kell engedni a rendszert, szét kell kapni itt-ott, stb. Én úgy vagyok vele, hogy legalább a procit és a VGA-t érdemes levizezni, ha már vízhűtésre adjuk a fejünket, a többi csak ráadás. Önmagában a procit is jó, de "túl költséges", ahhoz képest, hogy "most csak" a procit vizeztük le. De hatékonyságra, hangra messze ver bármilyen léghűtőt, szóval emiatt (akinek ez fontos) abszolút megéri. Csak az a bökkenő vele, hogy víz után már más lesz zavaróan zajos a gépben, azt is le kell halkítani, és ez mondhatni végtelen ciklust eredményez...

FRENK1988: Ezt ugyanúgy feltehetnénk egy szinte csak játékra használt gép esetében is... Gondolom a szerző sem csak és kizárólag erre használja a gépet, szerintem másra is.

[ Szerkesztve ]

(#22) zoleek


zoleek
tag

Mélységes tiszteletem! :R :R :R
Benne lenni a Top100-ban nem semmi...
Bár én legfőképp Seti-t számoltatok a gépeimmel, de közel-távol sem ilyen elánnal.

Remélem főnököm nem olvassa :DDD : Volt egy 4cpu-s szerverem azt a melóhelyemen raktam le számoltatni. 24/7 ben ment pár hónapig. Asszony géppel együtt dobott volna ki amikor jön a villanyszámla hóvégén ha otthon megy...

P.s.:B@zz, még mindíg sokk alatt vagyok a gépedtől...

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#23) FRENK1988 válasza #19617792 (#21) üzenetére


FRENK1988
veterán

hát szerintem nem sok mindet lehet a gépen csinálni mikor 2 5970 @105fokon megy :U

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#24) #19617792 válasza FRENK1988 (#23) üzenetére


#19617792
törölt tag

Na ez az, ekkor jön képbe a vízhűtés...

(#25) Himym válasza #19617792 (#24) üzenetére


Himym
senior tag

Teljesen igazad van, alaplapot vizezni én személy szerint se tenném meg mert ha ott elbuksz valamit akkor annyi az egésznek.
Ha már vizezve van a CPU VGA alaplapon venti nincs winyóból ssd akkor még mit kellene halkítani? A tápot, de ha jól záródó kiváló házikonk van pl: Cooler Master HAF X akkor tutira a tápnak a hangja se fog zavarni és akkor már tutira kuss van. :R

Max még a radi hűtök de az is megoldható. :R

(#26) #19617792 válasza Himym (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

Viszont akkor a lapot sem árt vizezni, mert van néhány ami eléggé melegszik (többnyire csúcslapok...) és a proci hűtőn mozgó levegő hűti őket.
Viszont hiába tennénk mindenre vizet, valamivel még úgyis szellőztetni kell a házat, radiátort (különben befülled), de ehhez elég néhány nagy, alacsony rpm venti is, ami nem csap különösebb zajt (csak jól kell megválogatni). SSD csendben van az igaz.
A tápból nem árt egy rém csendes (ha a legcsendesebb a cél, akkor Enermax Eco80+, Pro87/Modu87, Cooler Master Silent Pro, Nexus Value 430, NX-5000, Seasonic X650, stb. ezek mondhatók az SPCR szerint a leghalkabbaknak, méréseik szerint), vagy passzív hűtésű (Seasonic X-400, 400W, 80 Plus Gold, passzív hűtés, moduláris, álomtáp :Y), ekkor lesz majdnem igazi a csend. ;]
A HAF-ok mindennek mondhatók, csak jól zártnak nem, tésztaszűrő, ugyan remek szellőzésűek, de sajnos a nyitottság átka a nehéz teljes lehalkítás lehetősége...

Ha valaki a legcsendesebbre vágyik, akkor ez akár végtelen hardvercsere ciklusba folyhat. Ugyanez rávetíthető a teljesítmény oldalra is, valami mindig gyenge láncszem a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#27) 14adam válasza #19617792 (#26) üzenetére


14adam
addikt

vagy van vízhűtéses silentmaxx táp :)

[ Szerkesztve ]

(#28) kovy79 válasza #19617792 (#26) üzenetére


kovy79
őstag

Azt akartam írni, amit te. Kisebb teljesítménynél passzív táp, nagyobbnál vizes és kb csend van. :) Nálam 3db 12es AC van a gépben, 1 állandóan megy 600-700-on, kettő meg nagyon ritkán kapcsol be a radin (velük párhuzamosan van még egy 8as a paszív tápomon, ami ha be is kapcsol, 400-500on meg. Most a leghangosabb a szivattyú (amit még lehet kicsit halkítani + a vinyók. :O

Egyébként a Boinc kliensben le tudod szabályozni a prociidőt, hogy ne 100%-on menjen a gép. Azt is meg lehet csinálni, hogy a GPU-kat is szabályozzuk?

Mod: erről az x-400-ról még nem is hallottam. :Y Megvan a következő tápom...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) #19617792 válasza 14adam (#27) üzenetére


#19617792
törölt tag

Na de az sem két fillér. :)

(#28) kovy79: Az az X-400 mondhatni a legjobb, mert pont olyan, amilyenre sokan vágynak, magas hatásfok, néma üzem, moduláris, szó szerint álomtáp. :DDD Nekem egy Nexus Value 430 is bőven megtenné, nem passzív, de marha halk. De az X400 tetszik a legjobban. :O Idle <15db(A), ami azért elég jó. AC ventijeid PWM-esek? AC-ban az tetszik, hogy van a PST, procihűtővel együtt másik 3-4 is szabályozható, ötletes.
A szivattyúnak érdemes lenne egy hangszigetelt dobozkát építeni, abban talán nem zajoskodna. Vinyókat meg egy Nexus Drive-A-Way hangszigetelt szendvicsdobozba kéne tenni, 0 hang, de sajnos pár fokkal melegebbek lennének.

[ Szerkesztve ]

(#30) Hunter2


Hunter2
addikt

ez egy kicsit durva:

"Egy milkyway@home egység az i7-es CPU-n 8 óra alatt fut le, a GPU-n 1 perc 34 mp alatt."
:Y

(#31) kovy79 válasza #19617792 (#29) üzenetére


kovy79
őstag

Jaja, pwm-esek, pst-vel használva. Valóban nagy ötlet, én ezek után csak ilyet használok. :) A szivattyút is rá tudnám kötni, de még nem volt időm szórakozni vele. Lehet egy ventiszabályzó kapcsoló/poti lesz belőle. Tesztelők szerint a szivattyúm 7-9 volton már nem hangos. Max a load hőmérséklet felmegy 43-ról 46-ra. :DDD A vinyókat nem "csukom be", inkább zavarjanak kicsit. Bár a Raptor a "hangoska", az meg lassan csereérett lesz egy ssd-re. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32) #19617792 válasza kovy79 (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sajnos sorba kötött PWM-es ventikre hiába aggatod a szivattyút, még nem lesz szabályozva, mert ugye a PWM-es ventik a 4. érrel vannak szabályozva, PWM jel alapján, amúgy fix 12V-ot kapnak. Ha a szivattyú max 12V/1A áramot igényel, akkor egy 7808 IC (8V) megtenné.

Tudod, hozd a cuccot, lemegyünk a pincébe, bezárunk mindent, ha ott csendes, akkor mindenütt. :DDD Kis falu legvégén lakok, csönd van mindig. :DDD

(#33) Hunter2 válasza #19617792 (#32) üzenetére


Hunter2
addikt

viszont a párhuzamosra köti őket akkor lehet szabályozni, nálam is így mennek.

(#34) #19617792 válasza Hunter2 (#33) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csak PWM-es ventivel akárhogy köti össze őket, a PWM-es ventik fix 12V-ot kapnak (és csak a PWM jel alapján változik az rpm, de PWM-es venti is szabályozható fesszel.), ha PWM szabályzás van, itt nem lehetne vegyíteni a PWM és fesz alapú szabályzást, szerintem. Fesz alapú szabályzásnál (2-3 pines ventik) ott a fesszel vannak szabályozva a ventik és párhuzamos kötésnél ugyanannyit kap mind. Ha "hagyományos" ventiket köt sorba, pl 2 db-ot, ha azonos ventikről van szó, akkor 6-6V kap mindkettő.

(#35) Hunter2 válasza #19617792 (#34) üzenetére


Hunter2
addikt

nálam úgy van hogy 1 csatira 3 venti párhuzamosan, BIOS-ban PWM-re van állítva + felraktam a speedfant amivel lehet kézzel is szabályozni ha hangosnak ítélném.
Mondjuk azt passzolom hogy a speedfan mit állít hogy lassítsa a ventiket.

(#36) Himym válasza #19617792 (#26) üzenetére


Himym
senior tag

Az alapot pénz kérdése levizezni amúgy ha a házban van jó venti Coolink Swif2 1201 pf valami jó fajta szabályzóval akkor már a légmozgás megvan, a lap nem fog túlhevülni. A radihoz meg annyit, hogy attól függ hova rakod. :)

A vízhűtéses tápokkal az a baj, hogy nincs legalábbis én nem láttam highflow-ra alkalmas tipust mindegyik leszűkítené az áramlást. :(

(#37) kovy79 válasza #19617792 (#32) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem is úgy van megoldva, ahogy Hunternek. Az AC ventik párhuzamosan vannak és így 1 helyett több van vezérelve (igaz, így egyformán mennek, de nem is gond, lévén a radin vannak, a harmadik (a 8centis) pedig még egy potival tovább van lassítva). Mivel egforma ventik, ezért elég az egyik kábelét (csak a fordulatszám érzékelő sárga kábel) rádugni a lapra, egyforma rpm-en mennek. A kicsi venti fordulatszáma nem érdekel, teljes terheléskor indul el a passzív tápomon, így bőven elég az a fordulat is, amit még nem hallok. :)
Mod: amúgy pont az általam leírt barkács a PST lényege (már ha csak 1 PWM-es aljzat van a lapon).

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Csak nekem tűnik gyengének ez a gép a TOP 100-hoz képest? Amúgy természetesen nem az, sőt, csak ez így feltűnt.. ha csak magyar lenne a rangsor, akkor oké, de világszinten ez így nem túl hihető, biztos csak én nem értek valamit. :) Jó cikk, mindig is érdekelt ez a téma.

(#39) ftc válasza Jhonny06 (#38) üzenetére


ftc
nagyúr

kis elírás is ám van:D 2,969 GFLOPS

[link]

(#40) cuttie válasza ftc (#39) üzenetére


cuttie
csendes tag

Nincs elírás. Ha megnézed a regionális információkat, amerikai régióban ',' az 1000-es elválasztó karakter.
A teljesítmény még így sem teljes, mivel egy ATI 5970-es teljesítménye 4.64 TFLOPS.
Ebből 2 db található a gépben (és a játékokkal szemben itt lineáris a skálázódás), így 9.28TFLOPS ami csak a GPU szintjén megjelenik. Mellette dolgozik az i7 930-as processzor, ami szintén ad némi teljesítményt, továbbá a Mac Pro gép 8db 2.26GHz-es magja. Valamennyit sikerült még hozni tegnap teljesítményben, így legközelebb valószínűleg már 3000GFLOPS felett lesz a teljesítmény.

Előzőekben volt róla szó, hogy miért nem a SZTAKI projektet támogatom. A válasz egyszerű, mivel ők nem támogatják a GPU-t. (Összesen 3 projekt támogatja az ATI GPU-kat.)
A gépet nem csak erre használom, fejlesztek egy GPU-n futó üzleti alkalmazást. Mivel csak a szabadidőmben van erre idő, így többnyire a BOINC fut rajta.

(#41) ftc válasza cuttie (#40) üzenetére


ftc
nagyúr

elég a single precision?

(#42) cuttie válasza ftc (#41) üzenetére


cuttie
csendes tag

Valószínűleg igen, mert double precision műveletekből nem jönne ki ez a teljesítmény.
(abból maximum 1856GFLOPS). Ezért is örültem, hogy bekerültem az első 100 önkéntes közé, mert máshol nem láttam számítási teljesítményről adatot.

(#43) ttt1


ttt1
őstag

Én elsö vízhütésemnél megszívtam,mert a cpu venti ugy volt "kialakitva" gyárilag,hogy a mögötte lévö mosfetek is kaptak a cpuhütő levegöjéből és az hütötte. Cpura víz került nem volt légmozgás fagyott a gép :) Elsöre kapott 1 kis ventit ,majd utánna chip-és mosfet is viz alá került na ugy volt az ideális :)

(#44) #13260800


#13260800
törölt tag

Annak idején én is több számítógéppel részt vettem ezen mókában. Azonban a villanyszámlát nem kicsit dobta meg (több ezer forint / hó) Így jó ideje már szunnyadok. A kezdeményezés nagy baja az energia pazarlás. Szerintem nem kellene erőltetni ezen projekteket, vagy ha igen mellé valami környezetbarát energiaforrást kellene beállítani. Ez így brutális.

(#45) cuttie válasza #13260800 (#44) üzenetére


cuttie
csendes tag

Igen sokan mondják, hogy mekkora pazarlás 6-800W-ot használni számításra.
Egy ilyen géppel elérhető számítási teljesítmény 1.8-9.6TFLOPS. Ha a sebességet leosztjuk a fogyasztással, még mindig sokkal környezetbarátabb, mint azok a projektek, amik csak CPU-n futnak. Elég megnézni a green top500 gépeit.
Inkább a projekteknek is több energiát kellene fektetni arra, hogy átírják GPU-ra az alkalmazásaikat.

(#46) #13260800 válasza cuttie (#45) üzenetére


#13260800
törölt tag

én értelek, de az a USER aki csatlakozik a rendszerhez és defaulban "adja át a gépét a BONIC-NAK" az hónap végén szembesül a villanyszámlánál, hogy hoppá. Persze, hogy olcsóbb a BONIC-NAK hiszen a USER-nek kell fizetnie a villanyszámlát.

Persze ettől igazak amiket mondasz, csak épp a BONIC nem utalja a számládra az elhasznált villamosenergia költséget. Innentől meg te fizeted a bulit. Szóval nekik tényleg olcsóbb mintha építenének egy hatalmas gépparkot. Az én olvasatomban csak a költségeket fizeti más, jelen eset a lelkes USER.

[ Szerkesztve ]

(#47) cuttie válasza #13260800 (#46) üzenetére


cuttie
csendes tag

Igen ez hasonló felajánlás, mint valami alapítványnak.
Az is igaz, hogy a felajánlás nem mindig van ingyen....

(#48) cuttie


cuttie
csendes tag

Ma reggel új adatok jelentek meg a wikipedia-n.
Én eredetileg nagyobb teljesítmény növekedésre számítottam:
Új ATI kártyák
Ez maximum 10-15% növekedés számítási teljesítményben.

(#49) Bucy


Bucy
aktív tag

Igaz régen volt: Highest World position ever 61 at 2004-09-14

(#50) cuttie válasza Bucy (#49) üzenetére


cuttie
csendes tag

Az szép teljesítmény!
Remélem én is eljutok idővel a top 100-ba világ szinten, de az még messze van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.