Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Szerintem egyszerűbben meg lehet oldani: vesa fali tartó, meg a főbérlő engedélye négy tiplihez. Minden más meg kényelmesen elfér egy kisebb médiabútoron. Másik megoldás lehet egy rendes asztal beszerzése akár használt bútorostól. A régebbi fa íróasztalok masszívak, és mindent is kibírnak. Mellette meg egy álló polc/ médiabútor, amiben szintén elfér minden is. Ha ez nem járható út, akkor olyan médiabútort érdemes beszerezni, aminek a teherviselő felső lapja minimum 1,5 cm vastag, és masszív lábakon áll. Minden más csak pénztárca és ízlés kérdése. Sok sikert és grat a szuper tévéhez!

[ Szerkesztve ]

(#2) magmakocka válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Pontosan. Egy VESA fali tartóval minden egyszerűbb lehetne, de sajnos a főbérlő nehezményezi a fúrást. Ez egyenlőre nem egy járható út.

"Másik megoldás lehet egy rendes asztal beszerzése akár használt bútorostól"
- Ezt hol tudnám megtenni?

"A régebbi fa íróasztalok masszívak, és mindent is kibírnak."
- Pontosan. Ez az asztal is, amire rá lett rakva, eléggé masszív. :DD

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#3) UnA


UnA
Korrektor

Az Ikeánál az ajtó általában opcionális, meg sem kell rendelni, nemhogy kókányolni. Sőt így mindig olcsóbb is. Ránéztem erre a Bestára, ez is teljesen moduláris és tervezhető.

Mostanában még a Vasbútornál vettünk néhány dolgot (íróasztal, polc) és azok fém + fa megoldásúak és elég erősek.

(#4) Krugszvele válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Kit érdekel, mit mond a főbérlő? Erről a tulajdonossal kell egyeztetni, övé a lakás!!

(#5) mephi666 válasza Krugszvele (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ha meg fúrni nem lehet, fel kell ragasztani szilóval a falra :DDD

viccen kívül: én is valami régi, masszív, tömör bútorra szavazok :K környékbeli adokveszek csoportok fb-n esetleg? ingyen elvihetőre is szoktak felénk ilyeneket kipakolni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) ncc1701 válasza Krugszvele (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Pontosan.

Én sosem problémáztam azon, h a bérlő fúrni akar. Fúrjon. Mikor jön az új, úgyis alap egy festés, az elött meg kihúzkodom a tipliket, és becsinálom a helyét gipsszel/glettel, pont 1 óra az egész max.

Amúgy topik nyitónak: ha az a gond, h maga a lap gyenge, amire kerül a TV, de a többi ok, akkor asztalossal be kell vágatni 20mm-es bútorlapból egy extra darabot oda, ahol van a TV. Az eléggé elteríti a nyomást.

IKEA bútor meg azért jó, mert ha nem kell, kb árában el is viszik.

[ Szerkesztve ]

(#7) Met válasza Krugszvele (#4) üzenetére


Met
nagyúr

A tulajdonost hívják főbérlőnek :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) Met válasza magmakocka (#2) üzenetére


Met
nagyúr

Ne hagyd úgy ahogy most van, könnyen nekimész mert nem érzékeled hogy ott van.
Keress dohányzóasztalt, lapos, széles, nem túl mély és az alja nyitott.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) ncc1701 válasza Met (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, a tulaj a tulaj. A főbérlő az lenne, aki bérli a tulajtól, csak tovább adja az albérlőnek, mert mondjuk a tulaj nem akar vele foglalkozni. Ugyanúgy, ha valaki a tulajtól bérli, akkor az nem albérlő, hanem simán bérlő.

(#10) Krugszvele válasza ncc1701 (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Legtöbbször az ingatlanosok is így írják a hirdetésekbe felénk: "befektetőknek ajánlott a ház, azonnal kiadható albérletbe"
Mondjuk az ingatlanosnál csak a politikus a nagyobb ingyenélő senkiházi.
Pedig nem bonyolult, a nevében ott van, hogy tulajdonos, vagy bérlő.

(#11) gondoni


gondoni
csendes tag

Na, most nekem is megindult a vezérhangya a fejemben, itt is aktuális lenne egy tévés szekrény, "szerencsére" kisebb tévé alá.

Korábban láttam mutatós, Sonorous márkájú VESA konzolos állványokat-szekrényeket, de amikre most éppen ránézem, azok nem valók 77"-os tévéhez. Itt többet is találni, akár csak ötleteléshez.

Lehet, hogy neked is kis barkácsolás lenne a legmegfelelőbb, én ilyen irányban gondokoztam: szimpatikus szekrény + hátfal megfelelő színű-méretű bútorlapból + rá valamilyen VESA konzol. A hátfal-bútorlap mögé mehet a kábelezés, illetve akár egy soundbart is lehet rá csavarozni.

Arra figyelj, hogy bár nehéznek számít a készülék, a lábon állás mellé mindenképpen javaslok valami (kiegészítő) hátlapi rögzítést is, vendég kisgyerek, kisállat, véletlen belerúgás-meglökés, huzat esetére.

(#12) Ceree


Ceree
senior tag

Besta. Nem kell hozza nagy hack a szellozeshez. Osszeszerelesnel nem rakod ra a hatlapot es ahogy irtak is, nem veszel ra ajtot. Elozo lakasban ez volt a felallas. Aztan jott a gyerek, akkor lett ra ajto, hogy ne matassa, es kinyitottuk hasznalatkor. Koltozesnel maradt a butor tipusa, bevalt (a regit ott hagytuk), ugyigy Besta-t vettem, de itt mar hackeltem: hatlap off, uveges ajtot vettem, kitortem, hofeher hangfalszovettel bevontam az egeszet. Ja es nem szabad ratolni teljesen a falra hogy tudjon felfele tavozni a ho. Hazimozi es stereo erosito, cd es medialejatszo, malna pc, center van benne, mindegyik jol erzi magat, koszoni. :)

Másolat_eredetije

(#13) Krugszvele válasza Ceree (#12) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ezek a műszaki dolgok tényleg ennyire termelik a hőt? A fogyasztásuk is annyira nagy? Egy asztali gép fogyaszt 30-50 wattot és elhanyagolható a hőtermelése. Ezek a fejenként fogyasztanak 50 wattot (és egyszerre mennek?) akkor már komoly hő képződhet gondolom.

(#14) magmakocka válasza Krugszvele (#4) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Mindenképpen fogok ezzel kapcsolatban egyeztetni, de nehezményezte. Most költöztem, nem igen szeretnék fúrni. Nem minden bérbeadó örül ennek

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#15) magmakocka válasza mephi666 (#5) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Próbáltam keresgélni, de nem igen találok olyan bútort, ami 170-180 cm hosszú lenne és körülbelül megfelelne az igényeimnek. A szállítással kapcsolatban pedig, nekem nincsen senkim se, aki tudna ebben segíteni.

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#16) magmakocka válasza Met (#8) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

A dohányzóasztalokkal általában az a baj, hogy általába véve, szerintem alacsonyak, vagy tévednék?

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#17) Ceree válasza Krugszvele (#13) üzenetére


Ceree
senior tag

A PC is termel hot rendesen, de van aktiv hutese, az nagyon sokat segit, folyamatosan szallitja el a bordarol. Erosito full passziv, ha nem tud tavozni a ho, akkor lehet belole gond.

Másolat_eredetije

(#18) Krugszvele válasza Ceree (#17) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

a 2000 wattos hősugárzó meg cseszik melegíteni, a pécé meg 50 (33* frissen mérve) wattból befűti az asztal mögött a szobát :)

(#19) magmakocka válasza gondoni (#11) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Gondolkodtam ilyesmin, de olyan borsós áruk van, hogy egy kicsikét elkezdtem rosszul érezni magam.

Arra figyelj, hogy bár nehéznek számít a készülék, a lábon állás mellé mindenképpen javaslok valami (kiegészítő) hátlapi rögzítést is, vendég kisgyerek, kisállat, véletlen belerúgás-meglökés, huzat esetére.
Ebben teljesen igazad van, de akkor mindenképpen VESA konzolt kell néznem, akkor.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#20) magmakocka válasza Ceree (#17) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Pontosan, épp ez a gond.

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#21) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A mindenféle TV szekrényekkel is az az egyik fő probléma, hogy alacsonyak. Lehet, hogy érdemes lenne két komódot venni, amiknek a hátlapjára lyukat vágsz, ahol szükséges. Én ezt csináltam.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) magmakocka válasza UnA (#3) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Mit gondolsz erről? Link

Amazon-n is ez van: link

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#23) mephi666 válasza magmakocka (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ahogy nézem főleg L-acélból van összerakva és nem is hegesztve... ha valakinek van kis érzéke barkácsolni, egy flex-el méretre vágja, fúrja, csavarozza, majd átfújja pl feketével és kész... ennek az árnak töredékéből :) kb a deszkákat kell csak megnézni, hol van akciós és annak a méretére tervezni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) magmakocka válasza mephi666 (#23) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Német amazon oldalon 38eFt-rt van: link

Ennyiért sem éri meg? Lehet, eddig rossz oldalon kerestem. Mert a német amazon oldalon sokkal olcsóbb minden.

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#25) mephi666 válasza magmakocka (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

attól függ: acéllal kereskedünk és dolgozói kedvezménnyel meg tudnám venni hozzá az alapanyagot, én biztos barkácsolnék :) ...de ez a 40 alatti ár már jóval barátibb, mint a 60... pár hónapos tervben nálunk egy galéria van fiunk leendő szobájába az ágya fölé, amihez a szerkezet már összeállt a fejemben... szerintem a meglévő anyagot felhasználva, acélszerkezetre építve 50 alatt meg fog állni jó sok munkaórával... amit készen láttam hasonlót és valamennyire tetszett (de nem is tökéletes ide méretbe), az minimum egy 0 emögé az összeg mögé :Y ...sokmindent megéri inkább házilag elkészíteni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) GreatL


GreatL
őstag

Falra fel. Itt egy 48-as és egy 55-ös is fent van a falon. Albérletben is fent volt.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#27) UnA válasza mephi666 (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Rosszul nézted, nem L acélból van, hanem négyzetes zártszelvény - ehhez nekem keresés kellett, mert egyébként csak körülírni tudtam volna :)

És te is tudod, hogy a hegesztés már eleve egy olyan készség / lehetőség, ami a többség számára nem adott. Ha te meg tudod oldani, akkor jó.

(#28) mephi666 válasza UnA (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

...tényleg van benne többféle anyag jobban megnézve: a függőleges elemek a sarkoknál 99% hogy L-ek és az alsó rácsos résznél a vízszintes elemek is azok... két végén keresztben meg laposvasakat látok... zárt profil is akadhat benne, de anyagmennyiséget kb felezni lehet, ha zárt profil helyett hidegen hajlított L-eket használunk :K stabilitást tekintve pedig bőven elég ide az is (csavarkötés meg azért is elegendő, mert egy ilyen bútort nem dobál az ember napi szinten ide-oda: összeszereled, jól meghúzod a csavarokat és kész)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) Geri Bátyó válasza magmakocka (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

VidaXL-en van hasonló, de ott a felső lap rá van ültetve a zártszelvényre, szóval az nem hogy 38 Kg-ot, de akár 200-at is elbír.
Szerk: itt a link, de ez csak 50 cm magas. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Ha esetleg egy ilyen megfelelne az igényeidnek, és fél ár alatt érdekes lehet, akkor keress bátran :R ;)

https://www.xxxlutz.hu/p/landscape-tv-szekreny-145-50-40-cm-001630013201

[ Szerkesztve ]

(#31) Krugszvele válasza GreatL (#26) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Így kezdődik a cikk, hogy a tulaj NEM engedi a fúrást.

(#32) ncc1701 válasza Krugszvele (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha bezárod egy dobozba, és nem szellőzik, akkor csúnyán be tud magának fűteni.

(#33) Nemo1


Nemo1
tag

Csak egy ötlet(mondjuk két polccal, és levágod a felső polc feletti részt):[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.