Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

esetleg egy cégnevet nemkapunk? Nemszeretnék ilyen helyről vásárolni. Na nem morális okokból, csak a belső káosz miatt.

Amúgy sok sikert az új céljaidhoz! Bár szerintem ide is visszafognak sírni téged, és akkor lehet, hogy még helyre tudod rakni a vállalatot

(#2) shtml válasza JoeYi (#1) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem nem fogja visszasírni a főnöke, mert szentül meg lesz győződve róla, hogy biker "hűtlensége" miatt romlik tovább a cég helyzete.

Ha már ennyire benne vagy a dologban, miért nem vágsz bele saját magad, a magad főnökeként? Azt már alaposan láttad/kitanultad, hogyan NEM szabad csinálni, na meg elmondásod szerint a sikerben jelentős részed volt.

(Csak félve kérdem: nem lehet, hogy a főnöködnek olyan okai is vannak, amelyekről nem tudsz? Pl. hivatalok megkenése vagy bármi, ami miatt saját elvei ellenére kénytelen csökkenteni a költségeket. Vagy talán szcientológus? Nemrég olvastam, hogy a Foodexpress, egy korábban virágzó étel-házhozszállító cég azért ment csődbe, mert a nyereség jelentős részét a Szcientológia Egyházba tömte a tulajdonos.)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) biker


biker
nagyúr

elvileg nem szci, de ki tudja.

Azt nem is írtam, de beleírom, az említett nagyrabecsült kollégának, és nekem is egy egy módosítási ötletünket gyártásba vették, például, illetve olyan új csomagolásokat vezettünk be, amik a ceg belső application news kiadványába referenciaként került bele.

Hát így becsülik meg az ilyet itthon :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) biker válasza shtml (#2) üzenetére


biker
nagyúr

Azért nem vágok bele, mert annyira túl voltam fizetve, hogy nem sikerült összeszedni az induló kb 10m forintot, ami ehhez kellene. (kocsi, illetve alkatrész bázis, plusz tartalék pár hónapra)

Sajnos van ilyen, hogy bár szeretnél, bár megvan minden szellemi tőkéd, csak épp anyagid nincs

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) biker válasza JoeYi (#1) üzenetére


biker
nagyúr

Nevet direkt nem írtam, aki érdeklődő, azért gyorsan kiderítheti, weblapomon eléggé kint van a hivatkozás a céges honlapra, amit szintén én csináltam :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) föccer válasza biker (#4) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha van jó kapcsolatrendszered, akkor keress csendestársat. Ő adja a pénzt, mint befektető, Te végzed a munkát. Addig osztoztok a nyereség felosztható részén, amíg "kivásárlolod". Vagy esetleg valami vállalkozói kölcsön? Ha jó csapatot építesz magad köré, akkor szerintem ki lehet termelni...

üdv, és sok sikert.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Elég vacak dolog otthagyni azt amit létrehoztál. Ezért "kell" saját céget vezetni.
Szci vagy nem szci? Az Euronics szci és elég jól megvannak.

(#8) concret_hp


concret_hp
addikt

eh hát érdekes és tanulságos amit írsz :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9) adalbert1


adalbert1
veterán

Szomorú történet... Gondolom nem áll messze az igazságtól, hogy a főnököd egy kapzsi p*cs?

Viszont amit a többiek is említenek, nem egy nagy hülyeség... Rengeteg olyan ember és cég van, akiknek 10 M HUF csokipénz, az ő köreikben kellene körülnézni egy jól kidolgozott üzleti tervvel, ha a volt cégednél folytatja a lejtőn lefelé, akkor gyakorlatilag az egész piacot átvehetitek idővel, főleg ha megmarad a jó kapcsolati tőkéd is a régi ügyfelekkel.

(#10) biker


biker
nagyúr

Most megpróbálkozom egy olyannal, ahol elég régóta várnak, elég jól megy a cégnek, és az ígéretek közt tulajdonrész is van.
Sajnos többet nem fejtek ki, mert ez egyelőre a régi cégnél nem publikus, és nem szeretnék idő előtt informálni senkit.

Ha nem kapom meg az ígéreteket, akkor pedig marad a saját buli.
Az ismerettség segít, mert lenne elég sok partner, aki már a napokban jelezte, nem érdekli, hogy magán, vagy nem magán, de ha megvan hogy hova megyek, keressem meg, és jön a rendelés a munkára.

Ezeket a gépeket javító embert nem találni minden sarkon, én eddig olaszban és németben tanultam pár napos célirányos tréningeken ezeket...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) biker válasza föccer (#6) üzenetére


biker
nagyúr

Azért a vállalkozói kölcsön nem megy úgy, hogy most kiváltom az igazolványt, és holnap felveszek tíz millát, meg utána a törlesztésbe halsz éhen :(

A csendestárs az jó ötlet...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Thunderzolee

Hasonlót én is átéltem, de nem ilyen nagy cégben.
Több olyan étteremben, pizzériában, diszkóban is megfordultam már (szakácsként), ami azért kezdett el zuhanni a lejtőn, mert a tulaj nem hallgatott a jó szóra. Volt idő, mikor a sz×rból várat lehetett építeni, de szvsz ezek az idők már elmúltak. És amikor elhagytam a süllyedő hajót, akkor meg én voltam a lenézett. Pedig barátságból nem lehet megélni.

Az utolsó étteremben ahol voltam is tulajdonosváltás történt, az új tulaj meg jött a kevesebb feltétet a pizzára, egyel kevesebb futár is elég lesz (hétvégén hárman is kevesen voltak a kiszállításhoz), 23-helyett 22-kor zárunk ezentúl; aztán elzárta a hidegvizet a mosdókban, heti két firssárurendelés (pl. zöldség) helyett elég lesz heti egy is, és a hirdetéseket is leállította.. Hiába mondtuk, h "Ha egy cég megy, akkor hirdetni kell; ha nem megy akkor meg muszály".
Már haldoklik az étterme, természetesen a régi csapat már régen nincs ott.

Kívánom, h sikerüljön belevágnod valami nagy dologba! :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Eastman


Eastman
őstag

Jól döntöttél!

Apám mondta anno, hogy "Fiam, minden munkát úgy csinálj, mintha magadnak csinálnád!" ...és ahogy olvasom, a Te hozzáállásod is hasonló. :R

Sok szerencsét a továbbiakban!

Üdv: Eastman

u.i.: Halkan megjegyzem: "Senki sem lehet próféta a saját hazájában."

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14) biker válasza Eastman (#13) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, "sajnos" kicsit maximalista vagyok. Magammal szemben és mással is ugyanúgy

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) g@bo


g@bo
nagyúr

dolgoztam én is ilyen gyökérnek, aki semmibe vette az emberanyagot / a csapatot / a keresztnevünk ha nem is, de a fizetésünk mindig beugorhatott neki. ez 80 ez 100 ez 90.... bárki pótolható 3 nap alatt volt a szlogen.

ne sajnáld. lelépni, és máshol építeni a karriert ahol értelme is van.

(#16) aXXon válasza föccer (#6) üzenetére


aXXon
senior tag

Sajnos ezek a dolgok nem ilyen egyszerűek. Vállalkozói kölcsönnél is akkor állnak szóba veled a bankok, ha már legalább egy éve vállalkozó vagy. Csendestársat találni meg szinte (SZINTE), lehetetlen.

biker kollégának meg remélem azért bejönnek a számításai az életben.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#17) troller válasza g@bo (#15) üzenetére


troller
senior tag

Én több helyen is tapasztaltam ezt a hozzáállást az ügyvezetés részéről. Nem jó semmi, és senki, a termelésben dolgozók bérére/igényeire sosincs pénz, de ha ő eldönti, hogy valami kell akkor arra van, és persze az ő jutalmaira, amit saját magának utalat ki. És persze rajta kívül mindenki pótolható. És nyugodtan vihet csődbe egy céget, legközelebb is ügy vezető lesz valahol...

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#18) Rossi


Rossi
addikt

Jó írás, sajnos egy dolog ugrott be rögtön mint asszociáció: Magyarisztán...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#19) tkazmer válasza adalbert1 (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

Rengeteg olyan ember és cég van, akiknek 10 M HUF csokipénz
ez enyhe túlzás, egyrészt Mo-n azért nincs olyan sok ilyen ember, másrészt aki van azt meg nehéz úgy meggyőzni, hogy sosem láttad előtte. Nem azt mondom, hogy nem lehet (voltam már fültanuja egy 50milliós ügyletnek, ami kb 5-10 perc alatt, egy reggeli narancslé és egy újságcikk olvasás között lett letudva), de ott olyan emberek voltak, akik egyrészről ismerték egymást régóta, jóban vannak, stb.
emellett el se tudod képzelni, hogy mennyire vigyáznak a pénzükre az olyan emberek, akik előkelő helyet foglalnak el a leggazdagabb magyarok top100-as listáján...

#18) Rossi
mintha máshol nem lennének rossz cégvezetők :((( ne akard már ezt is az országra fogni, nem hiszem, hogy tipikus magyar dolog lenne...

(#6) föccer
és abban mi a pláne a befektetőnek, hogy mikor elkezd végre hozni a buli, kiszáll az üzletből minimális haszonnal?

ami esetleg megoldás lehet, hogy régebben legalűábbis ha jól emlékszem az mkb nyújtott olyan hitelt, aminek fedezete cég részesedés volt. ennek esetleg érdemes lehet utánajárni

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#20) adalbert1 válasza tkazmer (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Igaz... Akkor érdemes lehet valamelyik korábbi partnert megkörnyékezni, vagy a külföldi kapcsolatokat amikről szó is volt.

(#21) m@xsys


m@xsys
senior tag

Ne sírd vissza a multat, nem éri meg, nézz előre.
Ilyen emberek miatt müködik jól egy cég mint te, de ezt mindig későn veszik észre, ha egyáltalán észreveszik.
Ilyenkor nehéz, de lesz még alkalom, ahol megbecsülnek és talán meg is fizetnek.
Ha nagyon nem tetszik valami egy cégben, akkor le kell lépni.
Ha majd jobban megy és nincs már benned keserűség, akkor küldj neki egy névjegyet és írd rá a hátára: nyasgem (szerezz egy jó pontot, biztos értékeli majd ;] )

Cégvezetők!
Sírnak, h nincs megfelelő bevétel és nem tudnak béreket emelni!!! Miért is?
Bele lehet látni egy cég pénzügyeibe és minden kiderül.
Akkor kérdem én miért kell nagyképűen nyílvánosan céges bankkártyával a fél világot felvásárolni, tankolni, legdrágább helyeken kajálni stb.
Saját pénzből meg nem képes venni szinte semmit az ilyen.
Kihasználja a lehetőségeket, és 1,5 év múlva továbbáll, mert nem tud fejlödni szakmaian és nincs kihívás. (ezt így prezentálta valaki)
Csak ugy folyik a pénz, aztán egy fogast (22ezer) sajálnak venni, mert az mekkora kiadás.
Ez csak egy kiragadott példa, de remélem sok ember magára ismer.

Sajnos nekem egy multi jutott megint, mert egyszerűen nem tudok ebből kikerülni, de legutobb meg kellett hallgassam több órán keresztűl, hogy milyen jó a globalizált világ.
Fő irányelvünk az öszinteség. Na akkor majdnem leestem a székről.
Hazug kétszinű világ...

Sok sikert

(#22) g@bo válasza m@xsys (#21) üzenetére


g@bo
nagyúr

ismerősnél megszüntette az ásványvizet a góré, mert 6 emberre sok a havi 22k kiadás /ami mellesleg kötelező egy 45 fokos raktárban...is/, nincs pénz. aztán vett magának huszoniksz milláért egy új, szlovák rendszámú verdát, ahogy kell. ;]

ez van, méd in hángöri.

(#23) biker válasza g@bo (#22) üzenetére


biker
nagyúr

mivel telepünkön a vezetékes víz nem iható, ezért ásványvizeztünk.
Meguntam, berendeltük a clearwater gépet + tartályt, fentre, alulra meg egy passzív tartót.

fél év múlva elkezdi, hogy olcsóbb lenne vizezni.

közöltem vele, hogy én 0db vizet fogok venni, mert nem fogok heti két fólia vízért bemenni a boltba, áfásra, hogy legyilkoljanak a kasszánál.

mivel ős is lusta rá, maradt a cw víz :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) KillHates


KillHates
nagyúr

Szomorúan olvastam cikked... Ha a gazdasági helyzet nem (de általában az), akkor a furcsa magyar mentalitás teszi tönkre a jól menő vállalkozást. Itthon csak úgy megy rendesen egy cég ha sz@rul megy, vagy ha nem magyarok a cégvezetők és az itthoni alkalmazottak minimábért kapnak. Egyszerűen elképesztőek a vállalkozásokra rótt terhek! Ha valaki 100%-osan hivatalosan (értsd: tisztán) dolgozik, annak vagy 25-30%-os árréssel kell kalkulálni. Persze, hogy így senki sem piacképes!
Nem hiába, hiszen 1 millió ember tart el 10 milliót ebben az országban...

Sok sikert kívánok a további életedhez! És ami a lényeg: UP! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) biker válasza m@xsys (#21) üzenetére


biker
nagyúr

e sírd vissza a multat, nem éri meg, nézz előre.

nem a múltat, mint olyat sírom vissza, hanem a belefektetett energiát

Ha nagyon nem tetszik valami egy cégben, akkor le kell lépni.

ezt vallom, ezért léptem le. sajnos korábban a szerződésem miatt nem lehetett

A többire: 320d -vel jár, de a raktárba egy 80k-s mérleg fölösleges, amivel az árut lemérhetnénk, így "átlagolunk", és még sorolhatnám.
ismerős a szitu, meg a gazdaságos, akciós laptopok esete pl., neki meg fullos hp buisness class dokkolóval, én meg vegyek magamnak BT modult, ha kell

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) m@xsys válasza biker (#23) üzenetére


m@xsys
senior tag

a CW viz egy tisztitott viz, nem ásványvíz, ráadásul szar szerviz háttérrel és szolgáltatásokkal. Én 2x is meggondolnám, h onnét rendeljek szolgáltatást. Ráadásul ha ált szerződésetek van, akkor kötelezettséget vállaltatok egy minimális havi rendelésre :K
A viz minősége is változó, de hát ezt nem is veszi mindenki észre.

[ Szerkesztve ]

(#27) m@xsys válasza biker (#25) üzenetére


m@xsys
senior tag

Nekem már olyan szinten van elegem a munkáltatókból, hogy csak na.
És bármennyire is de nem velem/velünk van baj, mint munkavállalok.
megj. Önkontról többször van :)
Sajnos be kell lássam, hogy egy fecske nem csinál nyarat és ugy szar az egész, ahogy van.
Szóval én is már tul vagyok egy pár hasonló eseten mint te.
Azt, hogy mit tettél le az asztalra és milyen ideig azt mindig elfelejtik.
Ezért olyan helyre nem is akarok menni dolgozni, ahol mobilt vagy laptopot adnak. NEM
Huszon évesen majdnem tönkrevágtam magam, 2 telefon logtt rajtam és nagyon sokat dolgoztam. Ma már hajlandó vagyok nem felelőségteljes munkát végezni.
Vagyis ha kell szart lapátolok, de azt fizessék meg.
Igéretekkel már tele a padlás.
A mult héten néztük, hogy 2 évvel ezelött mennyivel jobban kerestünk...na és most mennyi a kiadásunk.
A számlák meg csak jönnek.

A vicces, hogy megveszi a full notiját és még beállítani sem tud alapvető dolgokat, de hát ez csak részemről feltételezés :P képmutatás a köbön

(#28) Rossi válasza tkazmer (#19) üzenetére


Rossi
addikt

De nyugatabbra egy ilyen felfogású és profilú cég nem mehetne tönkre csak úgy, sokkal előbb felfigyelnének rá és jó kezekbe kerülne. :(((

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#29) Rover623 válasza biker (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Most megpróbálkozom egy olyannal, ahol elég régóta várnak, elég jól megy a cégnek, és az ígéretek közt tulajdonrész is van.
A tulajdonrész sem biztosíték semmire...pláne ilyen módon (nem fizetsz a tulajdonrészért, hanem adják).

Kilenc évet húztam le egy olyan PC-s kiskernél, aminek az alapítója és résztulajdonosa voltam (20%!). Papíron én voltam a műszaki igazgató...a gyakorlatban szervizeltem, ajánlatokat készítettem, teszteltem az új cuccokat, próbáltam optimalizálni az anyagbeszerzést, felügyeltem a szervízt, eladóskodtam a boltban, de voltam egy évig gyakorlatilag ügyvezető is, mert az ÜV. megpróbált diplomát szerezni (állítólag...igazából akkor épült be az ingatlanbizniszbe, mert nem volt elég neki a PC piacból kinyerhető zsozsó:()...besokalltam...:DDD
Jó egy éve egy más területen piacvezető cégnél mérnökösködöm, nyugisabb az életem, pénzügyileg hasonló szinten maradtam...:C

primus inter pares

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sztem nem kell ennyire beleélnie magát az embernek. Ez csak egy munka, nem a tied a cég, csak alkalmazott vagy. A lényeg hogy jöjjön mindig a pénz, ha süllyed a hajó, akkor át kell mászni egy másikra. Más cégeknél is lehet alkotni. Ha meg annyira májer az ember (és van pénze), akkor indíthat saját céget is, ott tuti nem fog senki se beszólni.

(#31) Dr. Akula válasza g@bo (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez a tipikus magyar ingyenélő, mástól 1 fillért is sajnál, de a markát azt tartja amikor profit van. Az ilyen megérdemli hogy az alkalmazottak szétlopják a céget.

(#32) Dr. Akula válasza KillHates (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért annyira nem kell sajnálni a vállalkozókat, a munkavállalókra is elviselhetetlen teher rakódik, és mégcsak le se tudják csalni az adót. Itt mindenki szív, egységesen kéne csökkenteni a teherviselést.

(#33) Dr. Akula válasza biker (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem ilyenkor ki kell várni amíg valamit nem tudsz megcsinálni a hiányzó cucc miatt. Ekkor szépen odamenni hozzá és megmondani hogy ennyi és ennyi üzlet ugrott mert nincs amivel megcsináld. Ha fontos neki, majd vesz neked, ha nem, akkor meg saját pénzből is felesleges lenne ráköltened. Néha hagyni kell összeomlani a dolgokat, mert sokan csak akkor fogják fel a jelentőségét, addig amíg csak lehetséges de nem biztos a veszély, nem.

(#34) KillHates válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem a vállalkozókat sajnálom. De jó lenne ha itthon egy millió MŰKÖDŐ vállalkozás lenne!
De ha nem számoljuk a közalkalmazottakat, akkor közel ennyi (egy millió) aktív kereső van! És ŐK tartják el az országot (és közben magukat is)
Az egyszerű alakalmazott is csak a fizetésének a felét viszi haza...
Hát igen kevesebbet kellene rabolniuk a politikusoknak és a sleppjüknek (77 MRD-os völgyhíd feleslegesen <- index.hu, meg sem épült kormányzati negyed 9.6 MRD, és sorolhanám míg a fórum be nem telik :D ) és akkor lehetne csökkenteni a terheket!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35) bambano válasza Rossi (#18) üzenetére


bambano
titán

Nálam a Magyarisztán azt jelenti, hogy valaki(k) mindig másban keresi(k) a hibát, nem magukban... Nyilván ez az egyszerűbb, ez igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) tkazmer válasza Rossi (#28) üzenetére


tkazmer
addikt

AMD?
vagy Bear Stearns? Esetleg Citibank, Merry Linch? Vagy hogy közelebb maradjunk: Northern Rock? De mit tudsz pl a Ford vagy a General Motors üzleti eredményeiről?
van elég sok rosszul teljesítő cég ott is, hidd el. Persze az ilyen viszonylag kis cégekről kevesebbet hallani (félmilliárdos árbevétel itthon jól hangzik, meg minden, de a nagy cégekéhez képest aprópénznek is kevés)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) biker válasza m@xsys (#26) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem ez itt nem vita tárgya.
mellesleg ők egyedül nem kérnek havi minimumot, a többiek igen, itt a szállításonkénti 2 palack a minimum, de ha havi2-t kérek, annyit hoz.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) Dr. Akula válasza KillHates (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

ha nem számoljuk a közalkalmazottakat
Számoljuk csak nyugodtan! A tűzoltó / tanár / rendőr talán nem dolgozik? Kicsit unalmas már a "mi adónkból tartjuk el" szöveg, ők is munkáért kapják a pénzüket Amúgy meg az útépítő cégeket is a mi adónkból fizetjük, a közbeszérzésben résztvevő vállalkozókat is, a politikust is, az egész mezőgazdaságot is (az én adómból dotálják), meg kb kit nem? A közalkalmazott is a saját munkájáért kap pénzt, nem a vállalkozó alamizsnája ez. Kiváncsi lennék hogy sírna a sok vállalkozó ha a rendőr hagyná kirabolni a telephelyét, a tűzoltó leégni, a mentős meg nem vinné be a kórházba, a tanár nem tanítana munkát a gyerekének. Szal számoljuk csak hozzá őket is!

kevesebbet kellene rabolniuk a politikusoknak és a sleppjüknek
Meg a vállalkozóknak is. Az Utolsó vacsoráért se politikus igényelte vissza az áfát... Itt mindenki lop aki tud. De mivel a parlamentben is ugyanaz a tolvaj ül, ezért nem is fog semmi se változni.

(#39) biker válasza m@xsys (#27) üzenetére


biker
nagyúr

igen, az ígéreteire csak azt tudtam mondani, megnézem, van-e hely a szekrényben még, és ha van, beteszem a többi közé :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40) biker válasza Rover623 (#29) üzenetére


biker
nagyúr

amikor piacra adod a tulajdonrészt, vagy hitel fedezetként fel tudod mutatni, akkor ér sokat, pl.
most vett telket a cég, arra épül az új központ, (igen, ők rájöttek, olcsóbb, mint bérelni :) )
ahogy gyarapodunk, több autó, nagyobb forgalom, így nő az értéke a tulajdonrésznek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41) biker válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


biker
nagyúr

az nem én vagyok, aki azt mondja, hát ezt nem lehet megcsinálni, hanem addig szenvedek, míg kész nincs.
sajnos nálam az ügyfél termelésének elindítása fontosabb, mint a bosszú

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42) biker válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


biker
nagyúr

ez nem a poltopik! pls.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) Rover623 válasza biker (#40) üzenetére


Rover623
félisten

A tulajdonrészre elővételi joga van a tulajdonostársaknak.
Vadidegennek eladni pedig majdnem esélytelen...ha nem piacvezető és/vagy k*rta nagy cég tulajdonrészéről van szó, szart se ér...;)
Ha nem fizetsz a tulajdonrészért, a büdös életben nem leszel egyenrangú partner a többi tulajdonosnak...:P

primus inter pares

(#44) tkazmer válasza Rover623 (#43) üzenetére


tkazmer
addikt

A tulajdonrészre elővételi joga van a tulajdonostársaknak.
ha úgy szól a társasági szerződés, akkor valóban lehet elővásárlási joga, de ha csak az a cél, hogy valakit odacsalogassanak egy tulajdonrész ígérettel, akkor nem feltétlenül teszik számára lehetővé az ilyesmit...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) Rover623 válasza tkazmer (#44) üzenetére


Rover623
félisten

de ha csak az a cél, hogy valakit odacsalogassanak egy tulajdonrész ígérettel, akkor nem feltétlenül teszik számára lehetővé az ilyesmit...
Ez így egy kicsit zavaros...:DD
Az elővételi jog nem lehetőség a tulajdonrészét éppen eladni kívánó tulajdonos számára hanem kényszer.
Ha pedig valakinek "térítésmentesen" kínálják fel a tulajdonrészt, akkor tutira beveszik a szerződésbe az elővételi jogot. Magukkal tolnának ki, ha nem így tennének...;]
Persze így is meglehet próbálni trükközni, álvevő bevonásával felverni az árat, de annak leggyakrabban az a vége, hogy a többi tulajdonos a végén azt mondja: "Tudod mit? Annyiért vegye meg a cimborád". Aztán jön a pofáraesés...:DDD

primus inter pares

(#46) Dr. Akula válasza biker (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor viszont ki is használnak, ahogy a történetedből kiderül. Ez minden munkahelyen így megy, mindenki a másik kárára akar helyezkedni.

(#47) KillHates válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebben tökéletesen igazad van. :R De az ő adóztatásukkal az állam az egyik zsebéből teszi a pénzt a másikba... Csak azért bruttósítják a fizetésüket, hogy versenyképes legyen az álláshírdetésekben. Sajna így is alulbérezettek, és néha (sőt inkább gyakrabban) nem is végzik rendesen a munkájukat, de ez megint a politikai morálnak köszönhető és megint a Kossuth téri kupolás cirkusz bohócainál tartunk. :D

"Az Utolsó vacsoráért se politikus igényelte vissza az áfát... "
De a politikusok tették lehetővé, hogy az adózási rendszerünkben ilyen előfordulhasson.
Nincsen rendes kontroll a közbeszerzések kifizetésénél, de szerintem ezekkel Te is tisztában vagy! Folytathatnánk a végtelenségig ezt az érvelést, szerintem ugyanazt a nótát fújjuk, csak más szemszögből. Sajnos mi egyszerű emberek is tökéletesen tisztában vagyunk ezekkel, ami elég szomorú, mert ez szinte a mindennapok témája... :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48) biker válasza Rover623 (#45) üzenetére


biker
nagyúr

igen, kötelező elővásárlási joguk van, nekem meg választásom, vagy adnak érte jó árat, és visszaadom, vagy nem adom, de akkor az osztalék továbbra is jár :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49) Dr. Akula válasza KillHates (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mindenki a fizetésének megfelelően dolgozik, a lapátra támaszkodó ember állami és magán szektorban is ugyanúgy lazsál. A közbeszerzésekért nem véletlenül ölik egymást a beszállítók, annál nagyobb hasznokulcsot talán még a drog és fegyver csempészettel se lehetne elérni.

(#50) KillHates válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A közbeszerzésekért nem véletlenül ölik egymást a beszállítók, annál nagyobb hasznokulcsot talán még a drog és fegyver csempészettel se lehetne elérni."
:D :D :D Ez nagyon jó volt! :R Röhögtem egy jót ezen, pedig sírni kellene! :U

Szerk: OFF!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.