Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Machinima

Hozzászólások

(#1) L4D1K


L4D1K
őstag

Jó kis írás, az alapok tényleg benne vannak :C
Lehet hogy írtad csak én nem figyeltem, hogy aki elkezd azért Fraps-szel dolgozni, nemárt ha van ugy 50 giga szabad helye :DD
Mellesleg nekem a kedvenc ingame filmem a World Of Rougecraft.

# ANTAL Tuning #

(#2) lapa válasza L4D1K (#1) üzenetére


lapa
veterán

esetleg vázolhatnád kicsit alaposabban, mi is ez. van valami jutube videó vagy ilyesmi a végtermékről?

megehetnéd azt is, hogy kicsit jobban tagolod az írást.

(#3) Nimrod válasza lapa (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem igazán értem a problémádat, mert van is videó link az írásban még a haladó résznél, ráadásul YouTube-os is. :F
A tagolást sem nagyon értem, bár talán egy kis félkövérítést még használhattam volna.

(#4) Nimrod válasza L4D1K (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Soha nem kellett 50 giga, 2 gigát sem értem még el soha egy filmemnél sem, pedig sokszor 1024*768-ban vagy afölött rögzítek. :U

(#5) L4D1K válasza Nimrod (#4) üzenetére


L4D1K
őstag

Lehet hogy csak én emlékszem rosszul :F Anno mikor még próbáltam CS ből jeleneteket kivágni megszerkeszteni, nekem 2giga nem volt elég. Ha jól emlékszem akkor a Fraps 30 bmp képet készít másodpercenként és ezeket fűzi össze avi-ba. Nagyobb felbontásnál 1 db kép mérete sztem már nagyobb mint 1 MB, tehát egy 10 mp es rész már 300 MB körül lehet...persze lehet hogy rosszúl emlékszem, ezesetben bocsi :DD

# ANTAL Tuning #

(#6) L4D1K válasza lapa (#2) üzenetére


L4D1K
őstag

Sztem egyszerű. Van egy játékod karakterekkel, pl SL vagy WoW, amiből ugy gondolod hogy a játék elemeit felhasználva forgatsz belőle egy filmet, vagy jelenetet. Ezt lehet egyszerűsíteni, bonyolítani. Namármost videot rögzíteni meg betenni alá vmilyen muzsikát nem nehéz, viszont ugy megoldani ezt hogy tényleg élvezhető legyen és tényleg filmes hatása legyen, az már más téma. Nimrod gondolom arra akart utalni az írásában, hogy aki pl nem szeret/tud kamerázni vagy egyszerűen nincs kedve embereket keresni videóhoz, de szeretné megvillogtatni rendezői tudását, annak ez egy remek lehetőség hogy kibontakozzon, és ezt ma, kis ráfordítással bárki meg is valósíthatja.

Sztem.

(nem mondtam hülyeséget ugye :F )

# ANTAL Tuning #

(#7) Nimrod válasza L4D1K (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem az sem mindegy, hogy melyik Fraps-ot használod, sokat javult tömörítés terén az elmúlt évek alatt.
Second Life egy jó példa filmezésre, de bármelyik játék alkalmas erre, csak nehezebb létrehozni a környezetet, amit mi akarunk. Azt hozzátenném, hogy az írás eredetileg SL-re íródott, de nincs sok eltérés bármi mást használjunk is SL helyett.

[ Szerkesztve ]

(#8) Nimrod válasza L4D1K (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Dupla poszt. :W

[ Szerkesztve ]

(#9) lapa válasza lapa (#2) üzenetére


lapa
veterán

ne haragudj, a linkről lemaradtam. legközelebb jobban figyelek, mielőtt nekiállok fikázni. :)

(#10) Nimrod válasza lapa (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Nincs harag. :)

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Machinima
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.