Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"i5-10400 vs i7-10700"

Az I7 előnye nem feltétlenül a magok számában van, a játékok esetében.
Ha egy játék csak 4-6 magot képes használni, akkor nem előny a több mag.
Viszont képes túlhajtani magát, ami egy feldolgozási szál teljesítmény limitje esetén sokat jelenthet. Játszható marad a játék.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) domos


domos
senior tag

Most i9-9980XE-t hajtok, pár hét és csere Ryzen 5950X-re. Ezekkel elfut bármilyen játék szépen :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) M4T4D0R válasza Hieronymus (#1) üzenetére


M4T4D0R
tag

Azt hiszem egyről beszélünk, csak más szavakat használunk. :)

domos:
Hát igen, abban a prociban van erő. :K

[ Szerkesztve ]

(#4) strike-force


strike-force
őstag

2017 februar ota vagyok 8/16 tulajdonos: E5-2670 => E5-2689 => R7-2700, jelenleg uton van a 3700x. A következő mar sztem 16/32 lesz. :)
Ki van hasznalva? Nem. Megerdemlem? Igen. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) PuMbA


PuMbA
titán

Jó a cikked, de kifelejtetted a magok közötti kommunikáció sebességét. Ezért van az, hogy egy 6 magos 5600X több játékban jóval gyorsabb egy 3700X-nél és minden játékban gyorsabb, még 8-nál több magot kihasználó címekben is (pl. Death Stranding, ami 12 maggal is észrevehető sebesség növekedést produkál) és ez a jövőben nagyon kicsi eséllyel fog változni.

Szintetikus tesztekben pl. Cinebench az a becsapós, hogy a magok közti kommunikáció nem számít, mert minden mag el van a saját dolgával és agyő. Itt a 3700X erősebb is, mint egy 5600X, mert több magos, de játékokban meg nagyon kikap a 3700X a gyenge kommunikáció miatt. Intenél sincs ez a chipletes dizájn, ezt beleszámítva is tud / tudott előnyben lenni az AMD-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#6) PuMbA válasza PuMbA (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Ebből pedig következik, hogy alapból a "mennyi magot használnak a játékok" kérdés nem meghatározható fogalom, hiszen egy Ryzen 7 1700X is 8 mag 16 szálas processzor, de borzasztóan szerepel játékokban a rossz architektúra miatt, mindegy, hogy hány magot képes kihasználni az adott cím. Egy játéknak egy adott sebességi szint / gyors architektúra kell inkább, a magszám kevésbé fontos, mint ahogy általában be van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#7) domos válasza PuMbA (#6) üzenetére


domos
senior tag

Sokan örülnének itthon egy borzasztó 1700X-nek :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#8) PuMbA válasza domos (#7) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, csak azt mondom, hogy a legújabb játékokban is egy 4 magos 8 szálas i7 7700k vagy egy Ryzen 3 3300X is elveri, tehát ma már biztos nem éri meg megvenni, hiába 8 magos, mert a magszám kevésbé fontos az általános sebességnél.

[ Szerkesztve ]

(#9) domos válasza PuMbA (#8) üzenetére


domos
senior tag

Ebben teljesen igazad van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#10) Terep1


Terep1
csendes tag

Játék közben a háttérben futó programokkal mi a helyzet? Discord, Steam, windows stb, szerintem azért kell a
több mag hogy ezek a háttérben futó szolgáltatások jól működjenek míg fut a játék.

(#11) PuMbA válasza Terep1 (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Egy modern procin ezek max 5%-os használatot eredményeznek. Hacsak nem streamelsz, nem probléma.

(#12) domos válasza Terep1 (#10) üzenetére


domos
senior tag

A Steam 0-1%, a Discord pedig 5% CPU használatot produkál a háttérben egy 4.5W-os Core M-5Y71 2c/4t procin. Egy asztali akármi az utóbb 5 évből ezt meg sem érzi. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) Terep1 válasza domos (#12) üzenetére


Terep1
csendes tag

i5-4690 Battlefield V multiplayer alatt 5-6 discordos játékossal érezhetően gyengébben futott, úgy hogy a játék előtt kikapcsoltam minden olyan szolgáltatást (pld torrent) ami nem volt fontos.

(#14) PuMbA válasza Terep1 (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Ez simán előfordulhat, ugyanis az i5-4690 egy nem annyira erős, sima 4 magos processzor és nincs HyperThreading benne, azaz nem 8 szálas, hanem csak 4. A Battlefield 5 multiplayer pedig elég CPU igényes, de egy mai processzornak ez nem probléma. Az i5-4690 egy 2014-es proci, azaz 7 éves. Régi.

[ Szerkesztve ]

(#15) Terep1 válasza PuMbA (#14) üzenetére


Terep1
csendes tag

Most 2700x-nél ilyen problémám nincs. :)

(#16) domos válasza Terep1 (#13) üzenetére


domos
senior tag

Ott a proci valószínűleg úgy is kevés ha abszolút semmi nem fut a háttérben.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) beyruth82


beyruth82
veterán

Én most vettem egy vadonatúj konfigot. Mikor megvásároltam akkor még úgy voltam vele nem fogok játszani vagy csak nagyon ritkán. Vaciláltam az i5-10400 és i3-10100 között de mindenki azt mondta ha nem játszom akkor bőven elég az i3-10100 es az amúgy is erősebb mint egy 3 éves i7-7700( meg teszteken azt láttam hogy kb 4-5%-os teljesítménytöbbletet produkál az i5-10400 ami laikusként nagyon kevésnek tűnik).Aztán mégis elkezdtem játszani 2-3 hete kb.
I3-10100-am van gtx 1650S videókarival.A cikkben az van írva hogy 2017-ig megjelent játékok ajánlottak 4 mag 8 szálhoz. Én 2018-2019-2020-as címekkel játszom és nem akad,szaggat vagy lassul be egyik játék sem. Olyanokkal játszom mint a Control, Resident Evil 3,Horizon Zero Dawn,Devil May Cry 5, stb és ezek mind 2017 utáni játékok.Laikus és kezdő pc-s gamer vagyok ezért nem veszek észre különbséget 55 és 80 fps között
dee azért a laggot,akadást,stb-ket látnám.Mivel a konfigom vadonatúj (3 hetes kb minden benne) ezért pénzkidobás lenne procit és/vagy videókártyát cserélni ha amúgy is megy minden játék rajta(eddig). Később viszont nyilván szükség lesz rá.Kb meddig lehet használható a procim játékra?Egy rtx 2060S szintű videókarit ki tud majd szolgálni?Vagy max 1-2 év és cserélnem kell a procit mindenképp?A videókari fontosabb sokkal mint a proci játék szempobtjából ugye?
Tök laikus vagyok de nagyon rajta vagyok a témán és eszem a pc-s hardveres dolgokat itt fórumon minden tanacsnak és segítségnek nagyon örülök. Előre is köszi. :)

(#18) M4T4D0R válasza beyruth82 (#17) üzenetére


M4T4D0R
tag

Igazából ezt csak az igényed dönti el, hogy cserélned kell-e. Ha érzed valami nem okés, megnézed a proci kihasználtságát a játékban. Ha folyamatosan 80% fölött van ott már simán lehetnek mikrolaggok.

De általánosságban elmondható ha egy játék nem processzor igényes egy i3 10100 is sok mindenre képes. Mivel a CPU nak és a GPU nak teljesen más feladata van így kijelenthető, hogy akár egy 3070-et is kiszolgál. Persze csak akkor ha eléggé feltekered a grafikát. :D Ha magas grafikán játszol elhanyagolható a CPU gyengesége mert nem FPS re érzékeny a szemed hanem a játék szépségét tartod fontosabbnak.

Így akár azt is mondhatnám, hogy 5 évig simán kiszolgálhat ha olyan játékokkal játszol. De ha például Battlefield V multizol és mondjuk 64 player-es szerveren vagy ott már kevés lesz az a proci, hisz 70-100% környékén lesz a proci kihasználtsága és droppolja majd az FPS-t folyamat. A kérdés csak az, hogy látod e a szaggatásokat.

Remélem érthető. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) beyruth82 válasza M4T4D0R (#18) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen érthető :)
Nem multizok, viszont a proci játék közben sokat van 100%-ék közelében.Akkor az nem jó?

(#20) M4T4D0R válasza beyruth82 (#19) üzenetére


M4T4D0R
tag

Hát az nem valami jó. Melyik játékban pontosan? És milyen programmal méred ezt? MSI Afterburner-t ajánlom személy szerint.

(#21) Carlytoo válasza beyruth82 (#19) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Majd cserélsz procit, ha a szemednek bántó lesz a futásteljesítmény. Addig ne foglalkozz vele.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#22) beyruth82 válasza M4T4D0R (#20) üzenetére


beyruth82
veterán

Főleg akkor tapasztaltam amikor elindítom a játékokat (bármelyik újat)aztán szokott normalizalódni a helyzet kb 20 perc játék után.Kontrollerrel játszom és azon van középen egy xbox gomb amit ha megnyomok akkor beadja ezt:

Ezen nezem de akkor az általad javasoltat fogom használni.
Még annyit hogy az userbenchmarkon az i5-10400 és i3-10100 összehasonlítását néztem és ott alig van pár százalék különbség.Az mégis ilyen sokat számít játéknál?Igazából még a 3x annyiba kerülő i7-10700 is "csak" kb 10%-al erősebb a tesztbeni számok szerint.Ez nekem még mindig karcsúnak tűnik....
(#21) Carlytoo

Én semmi problémát nem észlelek egyik új játéknál sem.Nincs szaggatás, akadás, semmi de gondolom később vagy erősebb videókari esetén majd lesznek problémáim evvel az i3-assal.

[ Szerkesztve ]

(#23) M4T4D0R válasza beyruth82 (#22) üzenetére


M4T4D0R
tag

Az userbenchmark nem sok mindenre jó. De Carlytoo jól leírta a lényeget. Ha nem bántja a szemed nincs értelme foglalkozni vele.

Ne használd azt a módszert amivel most mérted.
Afterburner sokkal jobb csak nézz utána hogy kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#24) PuMbA válasza beyruth82 (#22) üzenetére


PuMbA
titán

"Még annyit hogy az userbenchmarkon az i5-10400 és i3-10100 összehasonlítását néztem és ott alig van pár százalék különbség."

Azt az oldalt ne nézd, mert használhatatlan. Amelyik játék nagyon CPU igényes és jól profitál a 6magból ott nagy lesz a különbség (pl. Flight Simulator 2020, Shadow of the Tomb Raider), de amúgy semmi. Ha neked megfelelően futnak a játékaid, akkor nem érdemes váltani, de ugye az i5-10400 sokkal jövőállóbb, tehát attól függ, hogy 2 évente cseréled a procit vagy csak 5 évente. Ha veszel egy erős procit, akkor biztos lehetsz benne, hogy pl 5 évig nem kell cserélned, gyengébb procinál fent áll a kockázat, hogy 2 év múlva már cserélni kell, ha egy adott játékkal akarsz játszani.

[ Szerkesztve ]

(#25) beyruth82


beyruth82
veterán

Értem. :) Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#26) M4T4D0R válasza beyruth82 (#25) üzenetére


M4T4D0R
tag

;)

(#27) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

én részben "kicsit előrerohantam".
Xeon 2678v3 ... olcsó volt (~30eFt), 12mag 24szál jó dolog :D ... persze összetjesítményben kb. a R5-5600x szintjén van (azaz, utóbbi jelentősen nagyobb IPC-vel rendelkezik az órajelet is beleszámítva úgy 50%-60%-al lehet jobb az IPC, hogy teljes terheléskor kb. azonos a teljesítmény, de egy szálon terhelve kb. 150% az 5600X előnye.. de olcsó volt az enyém :D .. a komplett platform alaplap, cpu, 32GB-ram együtt nem került annyiba mint csak az 5600X CPU kerülne (ha lehetne kapni)).

játék közbeni teljesítménymérésre én mondjuk a radeon sajátját használom, tök jó, hogy a kijelzőn nem foglal helyet mert a mobiltelefonon van a teljesítményadat játék közben :D ... persze, ez nvidiával nem fog menni (ha ilyet az nem tud)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.