Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

Szia,

Jó kis Xeon ez megy szépen,bár a Linx-nél mért gyorsulás mértéke tényleg elég érdekes!Elsőre 2 gflop.aztán 11....Jó kis proci ez,lehet hajtani és van power is bőven,én is Xeon tuningban utazom (alapszinten) és s1366-on,az is igaz,de egy tuti;ezek a Xeonok igen odavernek!Nekem E5640 van és az alap 2.66Ghzen hoz CB R15-ben 416 pöttyöt,OC-val megspékelve 652-őt.

(#2) kenand válasza Mokó (#1) üzenetére


kenand
veterán

Nekünk is 771/775 és 1366-os konfigjaink vannak. Egyáltalán nem vágyunk újabbra...nincs értelme sokkal-sokkal több pénzt kiadni minimálisan gyorsabbra

(#3) Mokó válasza kenand (#2) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ez pontosan igyvan,ezzel még ha akar valaki akkor sem lehet harcbaszállni.Nálam alapórajelen kihajtja az 5640 a 7950-et csontra.És 4.2-őt megy gyári hűtővel,léggel.Ennyi erőt,komolyan megvagyok döbbenve mennyire erős ez a platform.

(#4) kenand válasza Mokó (#3) üzenetére


kenand
veterán

Ha nem csak játékra van használva és jól párhuzamosított alkalmazások is vannak, akkor meg a 1366-osba - már olcsó-6 magost is lehet venni (X5650 42 USD az Alin). Egyedül a lap drágább, de ha az ember türelmesen nézeget 25 000F körül ki lehet fogni jót..

(#5) Mokó válasza kenand (#4) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ez igyvan.

Nálam munkára többet van használva a cucc és egy főnyeremény a 4c/8t videóvágáshoz,képszerkesztéshez.

szerk;igen-igen a 6 mag :-) Tervezek bővíteni a későbbiekben,márcsak "azértis" :K

[ Szerkesztve ]

(#6) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Ár/teljesítményben a Xeon nagyon tuti és elég olcsó is,van is egy 775m,csak macera alájuk jó lapot találni.Persze teljesítményben még tuningolva se nagyon ér el egy I5-t de azok jóval drágábbak.Xeon Vs I5 2400 viszonyításom van, így valós körülmények között inkább a vga volt a keresztmetszet.Igaz én Xeonom alatt G41-es lap van de amire már használva van ott nem érdekes a tuning. (fater használja net,film,zene)egy jó kis passzív HD6450 társaságában.Nálam 6850 és 7850et hajtott.

(#7) domos


domos
senior tag

Szép-szép, de ha belegondolok hogy az i5-4210U 250 pontot tud Cinebench R15-ben, 15W-ból. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#8) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszönjük a tesztet
nekem is van egy Xeon E5450-esem, 4,3-at fut meg léggel...
Amit szeretnék kérdezni, hogy hogy sikerült ezzel a lappal iylen magas órajelet elérni? ICH\MCH-nak milyen feszültéget adtál? ééés a CPU-nak?

(#9) kenand válasza Zicokuka (#6) üzenetére


kenand
veterán

775-öshöz nem nehéz jó lapot találni, főleg DDR2-est könnyű. Bármely P35 vagy P45 chipsetes ASUS vagy Gigabyte lap jó.

(#7) domos
Az elmúlt 10 évben sajna csak ennyit kellett fejlődnie az Intelnek. Alig jobb teljesítmény kevesebb fogyasztás mellett. De számolj utána az a 40-60 watt még ha 0-24-ben is megy mennyi áramköltséggel jár....

[ Szerkesztve ]

(#10) M0ng00se válasza bacsis (#8) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv mester!

Valahogy így teszteltem. Tudom az LLC-t be kell kapcsolni, de anélkül 1,256V-ra esett vissza 1,275V-ról aida szerint, úgyhogy nem nagy érvágás. Ami fura volt hogy 1,256-ról nem is mozdult szinte se fel sem le.

V6

(#11) bacsis válasza M0ng00se (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NEkem a 4,3-hoz 1,4V kell.. rohadt jó kis procid van :Y :R

(#12) M0ng00se válasza bacsis (#11) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Köszi :)
Mennék feljebb is, de a hűtésem jelenleg ezt engedi meg.
Most 4,05 Ghz , 1,2 V-tal.
Nem primestabil de eddigi használat közben nem fagyott ki.(játék,net,film,render)

V6

(#13) domos válasza kenand (#9) üzenetére


domos
senior tag

Az i5-4210U egy 15W-os laptop proci. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) kenand válasza domos (#13) üzenetére


kenand
veterán

Lényegen nem változtat.
Egyébként az ősrégi Xeon L5408 (771) is csak 40 wattos. Igaz ha az ember húzza, többet eszik.
A 6 magos 1366-os L5638-s is csak 60 wattot kér.....
Szóval még az ősrégi szerver procik sem esznek feltétlenül rengeteget. Tény ezek általában alacsonyabb órajelen mentek és passzív hűtésű blade szerverekben futottak (TJmaxuk azért is magasabb)

(#15) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Játékokról benchmarkokat esetleg töltesz fel? :)

(#16) M0ng00se válasza PrometheusX (#15) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Gondoltam rá, az a baj hogy csak egy gtx 560ti-om van

[ Szerkesztve ]

V6

(#17) Nestor16


Nestor16
senior tag

Brutál CPU.
Én is most hoztam össze egy konfigot E5440-essel

.

A csúcs FX-ek tudnak max 90-et. :Y FX 9590-nel volt dolgom előtte és nem tudtam kihajtani belőle a stabil 90-et, a Xeon 3.9Ghz-n tudja nekem ezt az 50-et. A 8 magot pedig nem is lehet kihasználni rendesen.

Köszönöm a cikkeket! :R

Üdv, Dávid

(#18) M0ng00se válasza Nestor16 (#17) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Én köszi a kommentet :))
Igen, egyszálon legyalulják az FX-eket ezek a procik.
DDR3 ramot használtál linxnél?

V6

(#19) Nestor16 válasza M0ng00se (#18) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nem. :N Bár ez nekem még új, hogy lehet keverni a típusokat egy gépben. A DDR3 RAM viszont olcsóbb, nem tudom mennyiért jönne ki abból a típusból egy konfig, de gondolom még gyorsabb lenne a rendszer. Igazából csak VGA kérdés már a game (egy 750-est szereztem bele), meg egy SSD elférne 8 GB RAM-mal és nem kell túlspilázni a dolgot.
GEIL 2x2GB KIT-et, a másik KIT még úton van, remélem kompatibilisek lesznek.
Éppen a RAM tűnt a szűk keresztmetszetnek, mert ilyen FSB emelésnél már nem lehet 800Mhz-n tartani, 2.0-s értékre beállítva is ilyenkor már súrolja az 1000Mhz-t. Nem tudom biztosan, de 1000Mhz fölé állítva is bírta kisebb CPU órajelnél, tehát mégsem tűnik korlátozó tényezőnek, de hogy LinX alatt kipörgette-e teljesen az a kérdés.
4Ghz fölött már nem tűnt stabilnak akármit feszeltem.

Szóval maradt 1.3V biosba és 3.9Ghz, 60°C körül.

Üdv, Dávid

(#20) M0ng00se válasza Nestor16 (#19) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ramokkal én is bajban vagyok, azért is van a híres 3GB-os felállás. Egyik 667mhz másik 800mhz a harmadik meg 1066mhz-es modul, örülök hogy bírja a jelengeli 925MHz-s tempót az összes :DDD
Gondoltam rá hogy beszerzek még 2x2GB 800mhz-s ramot, nem is feltétlen tuningosat, meg valamelyik 2 darabot a maradékból mellérakom azt lenne 6gb ram, csak akkor meg az északi hidat terhelné jobban a sok ram...

V6

(#21) Nestor16 válasza M0ng00se (#20) üzenetére


Nestor16
senior tag

Az eszem megáll... most már csak 30+ gflops a tegnapi 50 helyett... és SEMMI sem változott, úgy tettem el 2 nappal ezelőtt, hogy 50-nel kapcsoltam ki, sőt még el vannak mentve a profilok a BIOS-ban. :Y
Ez ilyenkor mégis mi? :U

Üdv, Dávid

(#22) M0ng00se válasza Nestor16 (#21) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nekem is vannak droppok néha, van hogy nagyobb órajelre kevesebbet dob. De ha a cinebench ugyan annyit dob akkor nem hiszem hogy baj lenne :))

V6

(#23) Nestor16 válasza M0ng00se (#22) üzenetére


Nestor16
senior tag

Kiderült, hogy "nem látja" a tuningot, a Win alap órajellel jön be...

Üdv, Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.