Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ESP23 válasza kcsa (#48) üzenetére


ESP23
senior tag

Ezt nem tudom neked megmondani, mert ez nincs benne a dokumentumban.
Majd megpróbálok utána kérdezni a dolognak.

(#52) Vangelis válasza mukibuci (#50) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor még több fikázás lesz :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#53) B1T3 válasza ESP23 (#46) üzenetére


B1T3
addikt

Elég hihetetlennek tűnik, hogy minden Xperia Z-t 271414 Ft-ért kapnak a Sonytól. Teszem azt, megveszem a webshopból 2 év hűséggel a Like 300 csomagban, 2690 Ft-os havidíjjal 161784 Ft-ért, akkor ha egyszerűen számolunk, 271414-161784-2690×24=45070 Ft vesztesége van egy ilyen eladáson?

Azt sem értem, akkor külföldön miért tudnak gyakran olyan remek árakkal jönni a szolgáltatók. :U Mert nyilván ott is ilyen magas áron adhatja a gyártó a termékeit.

(#54) Vangelis válasza B1T3 (#53) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is hihetetlen, hogy drágán veszik.

pl a tesKÓ meg ezek a nagy multikultik is azért adják gondolom olcsón a kártyás telókat mert sokat vesznek és kapnak plusz kedvezményt. (a szolgáltatót)

Gondolom a telekom is kap nagyon nagyon szép kedvezményt pl a SONY-tól, mert megrendel pár 10 ezer darabot.

Lehet, hogy van egy listaár amit kiküldenek nekik pl 270ezer és abból kap a telekom 50% kedvezményt.
Ha rendel 100e db-ot. Ha rendel 300e db-ot akkor kap 60% kedvezményt... stb.

Ámítás számítás...

Ki tudja.....

De végül is mindegy.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#55) Reignman


Reignman
aktív tag

Szerintem annál öldöklőbb a verseny a szolgáltatók és az egyéb viszonteladói cégek között, hogy ne a legolcsóbb forrást keressék meg.

Véleményem szerint egy Xperia Z-t megvesznek a Sony-tól 130 000 körül, a többi árrés.

(#56) ESP23 válasza B1T3 (#53) üzenetére


ESP23
senior tag

Nézd, példát én is tudok felhozni.
Mondjuk ma bemegy egy személy egy T pontba, ahol Sony Xperia Z-t vásárol 2 éves hűséggel, és Mozaik XXL díjcsomaggal.
A készülék ára ebben az esetben 64.584 Ft.
24x20.890Ft(Mozaik XXL)= 501.360Ft
501.360+64.584=565.944 Ft.
Máris nyereséggel zár. :U

(#57) Cyberpunk válasza Vangelis (#54) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen. Ráadásul a gyártónak érdeke, hogy a szolgáltató listáján szerepeljen. Hiszen a legnagyobb megrendelő a szolgáltató. Épp ezért nem tudom elfogadni, hogy a független él drágábban kapják. Ez abszurd.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#58) Reignman válasza ESP23 (#56) üzenetére


Reignman
aktív tag

Te valamit nagyon félreértesz a 'kereskedői gondolkozásról'...

(#59) stellaz


stellaz
addikt

hát.... ha igaz a lista és a beszerzési osztályt sem gondoljuk gyenge elméjűnek, akkor inkább az lehet a válasz, hogy az anyacégen keresztül veszik a készülékeket, és ily módon tüntetnek el papíron jelentősebb bevételi összegeket, ami adózási szempontból.....

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#60) ESP23 válasza Reignman (#58) üzenetére


ESP23
senior tag

Értem, valószínű hogy az általam felhozott példa nem létezik.
Nyilván ezeket a készülékeket Mariska néni veszi meg 1950Ft-os havidíjú tarifacsomaggal.....
Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

(#61) virkir válasza ESP23 (#56) üzenetére


virkir
veterán

A levezetésed és az egész légbőlkapott jólértesültséged ott bukik ha megnézünk egy hivatalos márka webshop árat.
Példa: Xperia T
Sony webshop: 169.990 jmf
T webshop: 105.440 jmf 5% web kedvezménnyel.
Tehát nyilván 200k-ért adja a szolgáltatónak a Sony aki vesz tőle havi szinten ezres darabszámot akár készülékenként.
Aha...
A hét ámokfutása amit itt levágtál.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#62) Reignman válasza ESP23 (#60) üzenetére


Reignman
aktív tag

Tudod mit?

Hidd azt, hogy a T bukik 80e forintot minden eladott felsőkategóriás telefonon, csakmert Neked jót akarnak! És Ők veszik a világon a legdrágábban a készülékeket...

Mert abban még lenne logika, hogy a kártyás teló drágább, mivel a nagy előfizetés mellé az olcsóbb készülékárat valahonnan pótolni kell, dehogy a piaci ár duplájáért szerezzék be a készülékeiket?

Ez vicc kategória...

(#63) daveed


daveed
tag

Valoszinuleg a T nem olyan logisztikat/supportot ker/kap a tellokhoz, mint 1 maganszemely, igy indokolt lehet a magasabb ar.

(#64) ESP23 válasza virkir (#61) üzenetére


ESP23
senior tag

Nem 200.000Ft-ért kapja a Telekom az Xperia T készüléket, hanem 158.557Ft-ért. ;)

(#65) daveed válasza ESP23 (#64) üzenetére


daveed
tag

Lehet nem szerencses uzleti titkot sertheto adatokat megosztani ilyen konkretan...

(#66) Cilindrik válasza stellaz (#27) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ezzen a rabszolgaság/rablánc stb. dumán mindig röhögök.

Aki ilyet ír/gondolattól megkérdezném:
1. Ha minden hónapban x összeget eltelefonálsz,nem totálisan mindegy hogy havonta veszed meg a dominó/vitamax stb kártyát vagy utólag fizeted be csekken/neten?
2. tervezed e hogy a következő 2 évben fogsz telefonálni?
3. Akarsz/van e értelme szolgáltatót váltani 2 havonta (megadni mindenkinek az új számot)

Én T-s vagyok már 7 éve és csak néha néha nézem meg a másik 2 szolgáltat árait, de akkor mindig arra jövök rá hogy számottevő különbség nincs az árazásban.

(#67) atike válasza Cilindrik (#66) üzenetére


atike
nagyúr

1,2,3 stimmel :D

4. van számhordozás már egy ideje... :)

(#68) stellaz válasza Cilindrik (#66) üzenetére


stellaz
addikt

hát nézzünk két példát, ami rabláncot jelent

1, eddig 5 rugóért telefonált valaki, de a kedvező készülékért bevállalt egy nagyobb tarifát
2, eddig havi 20 rugóért telefonált, erre kötötte a szerződést, de valami oknál fogva nem kell annyit telefonálni, mert pl. munkahelyet váltott, kapott cégtelefont, net alapú telefonálást jobban ki tudja használni, stb. stb.

én is kötöttem régebben 2 éves hűséget, de soha nem a tarifára, és csak is úgy, hogy a felajánlott kedvezmény és a minimális előfizetői díj összege a hűségidőre kb. egálban voltak

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#69) Cilindrik válasza atike (#67) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

4. teljesen igaz el is felejtettem

(#70) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Régen volt talán az árlistán listaár is.

Ha van még ilyen akkor az biztos, hogy annál drágábban nem szerzik be.

egyébként max tényleg pénzkiszivattyűzás nevén. Azt meg persze elhiszem.. minden multikulti ezt csinálja.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#71) stellaz válasza Cilindrik (#66) üzenetére


stellaz
addikt

a rabláncról még annyit

mondjuk 100.000 Ft kedvezmény azonnali érvényesítéséhez mondjuk 24 hónap *20.000,- azaz 480.000,- forintnyi szolgáltatást kell kötelezően kifizetned, akkor is, ha nem használod ki, illetve akkor is ha amúgy nem használnád ki, csak ha már úgyis kifizetem alapon :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72) atike válasza Vangelis (#70) üzenetére


atike
nagyúr

Van az most is...

Telenor aktuális pld... :)

(#73) GLOCK34 válasza stellaz (#71) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Másik oldalról viszont pl : [link]
Nem vállalsz díjcsomagra hűséget,befizetel 4410 és törleszted havi 6741ft.
A legolcsóbb díjcsomagot választod,amit leforgalmazol. Kamatmentes kölcsön megvan,2k pedig biztos lebeszél mindenki.
Ha már drága telefon kell.
Persze aki csak játszik,filmet néz,wifin keresztül fészbúkol annak nem kell előfizetés sem jobb percdíjakért ergo tényleg rabszolga lesz.

[ Szerkesztve ]

(#74) Cilindrik válasza stellaz (#68) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

1. ha tudod hogy csak 5 rugóért telefonálsz havonta akkor ne legyél (már nem te hanem általánam) olyan hülye hogy beválalsz egy 8 rugós havidíjat (ami ugye 24*3000 Ft töbletet jelent) vedd meg részletre ha nagyon kell a teló
2. Egy 20 rugós hűséget vagy 100 szor meggondol és mérlegel az ember függetlenül attól hogy épp az adott hónapban menyit telefonálsz. Ok nagyobb csomagnál kedzőbb a percdíj de akkor csak idéglenesen át kell váltani és kész de nem hűséget kötni.

Azért az ember a saját maga telefonálási szokásait csak meg tudja ítélni.

Én csak arra akartam rámutatni hogy ha nem akarsz szolgáltatót váltani és ÖNSZÁNTADBÓL úgyis minden hónapban telefonálsz x összeget akkor nem le*rod hogy erre amugy szerződés kötelez.

(#75) FragMaster válasza ESP23 (#56) üzenetére


FragMaster
addikt

A szolgáltatás költségei meg ingyen vannak a szolgáltatónak gondolom. :U

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#76) ESP23 válasza FragMaster (#75) üzenetére


ESP23
senior tag

Ugye nem gondolod komolyan hogy egy ekkora szolgáltató csak a havidíjakból származó bevételekre támaszkodik?
Tisztában vagy azzal hogy a Magyar Telekom milyen szolgáltatásokkal van a piacon világszerte?
És itt nem a német anyacégre gondoltam, hanem a magyarra.
Ha minden szolgáltató a havidíjakból és a készülékekből származó bevételekre támaszkodna, akkor hamar csődbe mennének.

(#77) varsam válasza FragMaster (#75) üzenetére


varsam
őstag

nyilván... az adótornyok csak úgy kinőnek a földből, az IT rendszerek magukat üzemeltetik és supportálják, ha pedig az ügyfél bemegy a boltba akkor pedig "élő szövet fém vázon" robotokkal kommunikál...
Szeretem amikor egy 6-7ezer főt foglalkoztató multit egy 1 soros képlettel le tudnak írni, hogy mi a költség és bevétel és pont, se több se kevesebb, hab a tortán ha mindent bruttó áron számolnak.

Azok a beszer árak amiket ESP23 kolléga kapott nettó marhaságok.
Amúgy innen veszi az árakat, amik a publikus listaárak, az összes árlista pedig itt van

(#70) Vangelis is kerested.

[ Szerkesztve ]

(#78) ESP23 válasza varsam (#77) üzenetére


ESP23
senior tag

Nem innen vettem az árakat, azt sem tudtam hogy publikusak.
Nyilván ha tudom, nem írom azt hogy nem azok.
De azért köszönöm hogy belinkelted.
Így egy kicsit megingott az ismerősöm felé való bizalmam.

[ Szerkesztve ]

(#79) Reignman válasza varsam (#77) üzenetére


Reignman
aktív tag

Szóval a kollega (ESP23) szerinti árak nem a beszerzési árak, hanem a kisker árak, amennyiért a T előfizetés és díjcsomag nélkül adja el az ügyfeleknek. Jól tippeltem, hogy egy 30-35%-os haszonkulcsot rávágnak, messze magasabbak az áraik, mint bármilyen más telefon kiskereskedőé (Edigital, MediaMarkt, you name it...)

[ Módosította: mukibuci ]

(#80) ESP23 válasza Reignman (#79) üzenetére


ESP23
senior tag

én csupán a kapott információra támaszkodtam.

[ Módosította: mukibuci ]

(#81) mukibuci válasza Reignman (#79) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ezek a magas árak inkább azért vannak, hogy szerződésbontáskor ebből számolják vissza az igénybe vett kedvezményeket

aki előfizetés és díjcsomag nélkül akar telefont, megveszi dominó kártyával és beteszi a fiókba a kártyát

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#82) Reignman válasza ESP23 (#80) üzenetére


Reignman
aktív tag

Hogy én mennyi hozzá nem értő, unott és sokszor ellenségesen fellépő T ügyfélszolgálatossal találkoztam már...én már kérdezni sem járok be a T-Pontokba...

(#83) ESP23 válasza Reignman (#82) üzenetére


ESP23
senior tag

Ezt nem igazán értem. :F

(#84) Cilindrik válasza stellaz (#71) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Gondolm itt arra gondolsz aki bevállal egy xxl díjcsomagot hogy elhozzon mondjuk egy i5-öt 1 forintért, de kb 3000 ft-ot telefonál.
Nos az ilyen emberre csak azt tudom mondani mint Dr. House: "Maga egy idióta!"

(#85) Reignman válasza ESP23 (#83) üzenetére


Reignman
aktív tag

Ha kérdésedre a haverod a T kisker árakat közölte veled, akkor vagy nem ért a munkájához, vagy félreértettétek egymást.

(#86) ESP23 válasza Reignman (#85) üzenetére


ESP23
senior tag

Én inkább a nem ért hozzá változatot választanám, azon is csodálkoztam hogy egyáltalán felvették.
Azt hittem hogy megbízhatok benne, ezek után még a számláimat is máshol fizetem be.

(#87) kcsa válasza ESP23 (#86) üzenetére


kcsa
veterán

Ezek a jó haverok :DDD

(#88) ESP23 válasza kcsa (#87) üzenetére


ESP23
senior tag

Mindig minden helyzetben számíthat az ember rájuk. :((

(#89) Vangelis válasza ESP23 (#86) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vagy is akkor a lista árakat küldte át neked?

Mert én pontosan ezért kerestem a listaárat. De egyik fórumtársunk meg is mutatta.

Szerintem csak simán fel akart neked vágni vele.

A tpontokban dolgozók nem sokkal tudnak több infóhoz jutni mint te az interneten. (jó ez lehet túlzás).

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#90) ESP23 válasza Vangelis (#89) üzenetére


ESP23
senior tag

Igen azt küldte át nekem.
De azért a lelkemre kötötte hogy ne adjam ki senkinek a forrásomat, mert azzal árthatok neki.
Na ezek után a munkahelyén fogok panaszt tenni mert félrevezetett.

[ Szerkesztve ]

(#91) Vangelis válasza ESP23 (#90) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szép!!!!

Biztos fel akart vágni :)

Jól megszívatott.... ne haragudj ránk, hogy kételkedtünk.

Nem a te hibád. De örülök, hogy kiderült az igazság. :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#92) ESP23 válasza Vangelis (#91) üzenetére


ESP23
senior tag

Nincs gond, én is örülök hogy nem kell hülyét csinálnom magamból a továbbiakban.

(#93) varsam válasza ESP23 (#92) üzenetére


varsam
őstag

No offense, de te is jó barát vagy, hogy annak ellenére hogy megkért, ne add ki az infót, mégis ide írod. (bár nem nevezed meg az illetőt, sőt téged sem ismerünk, de akkor is :)

Ettől függetlenül az beszerzési árak biztos vagyok benne, hogy top secret információk, és lehet direkt ilyen árakat küldött neked.

És igen, aki nem akar semmi hűséget az megveszi domino kártyával nem pedig listaáron, aztán ha nincs rá szüksége beteszi a fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#94) Reignman válasza varsam (#93) üzenetére


Reignman
aktív tag

Miért venné meg Dominóban, ha bármelyik GSM boltban megveszi 30%-kal olcsóbban, függetlenük, ugyanolyan 2 éves garanciával...Megértem, ha valaki elhasználja a havi 20000 forintos előfizetést, és kap 1 forintért egy telefont, de a Dominos készülékvásárlás tisztán bukovári...

(#95) varsam válasza Reignman (#94) üzenetére


varsam
őstag

Ezt a listaáras vásárlásra értettem

[ Szerkesztve ]

(#96) mukibuci válasza Reignman (#94) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha tudnád hányan veszik meg utánajárás nélkül 15 ropiért dominókártyával a nokia 100ast :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#97) Ati1979


Ati1979
veterán

Ez teljesen hasracsapáson alapuló ésszerűtlen indokolatlan árképzés szvsz.

Pl. a a lumia 800-nál (ami op rendszer szempontjából egy kifutott modell) mi indokolja az áremelkedést?

v.
Ki fog galaxy s3 minit venni több mint 40 ezer forintért xl-es díjcsomogban? Eddig ingyen volt ilyen formában.

A sony telefonokkal is jól kibabráltak, ahogy látom. Ott fognak porosodni eladatlanul... :N

(#98) Vangelis válasza Ati1979 (#97) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vélhetően majd lesz akció. Az átállás után. Így többet tudnak majd engedni.

Tudják, hogy most pár napig nem sokan tudnak vagy akarnak telefont venni.

Ki tudja mi van a háttérben.

Az új csomagokhoz milyen áron lehet telefont venni?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#99) ESP23 válasza Vangelis (#98) üzenetére


ESP23
senior tag

A Next L és Next XL csomagokra gondolsz?

(#100) Vangelis válasza ESP23 (#99) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah. De ne a haverodat kérdezd meg!!!!! ;]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#101) ESP23 válasza Vangelis (#100) üzenetére


ESP23
senior tag

A Sony Xperia Z ;] Next L és Next XL díjcsomagban 166.194Ft.

(#102) Vangelis válasza ESP23 (#101) üzenetére


Vangelis
nagyúr

AJÁNDÉK!

Remélem nem a haverod mondta:?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#103) ESP23 válasza ESP23 (#101) üzenetére


ESP23
senior tag

Nem, nem a honlapon néztem meg. :D

(#104) ödönbéla


ödönbéla
csendes tag

Egyébként nem elképzelhetetlenek az extrém árak: A Samsung kiszámlázza a Galaxis összes csillagát, a mobilosok meg visszaszámlázzák a Tejutat, mert hogy ott is népszerűsítik a terméket. Ekkora cégeknél sokféleképpen folyhat a pénz.

(#105) Reignman válasza ödönbéla (#104) üzenetére


Reignman
aktív tag

Egyébként nekem az a privát véleményem, hogy a TMobile-nak kimondottan nyűg telefonokat árulni, minden egyes készüléken megvan a maga zsíros haszna, de a szervízeket fenntartani, garanciális ügyekkel bajlódni szerintem nem tetszik nekik, legszívesebben csak a szolgáltatásokat nyújtanák.

(#106) Ati1979 válasza Vangelis (#98) üzenetére


Ati1979
veterán

Tetszenek ezek.
Megelik az árakat irreálisan majd engednek belőle 2 hét múlva egy kicsit. Akció lesz! Lol! :C

Végül is nem lehet biztosan tudni mi folyik a háttérben, de valószínúleg ez.

(#101) ESP23
Az összes sony-t kinyírta a T! :)

Biztos valamin összekaptak! :D

[ Szerkesztve ]

(#107) Vangelis válasza Ati1979 (#106) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Persze megvettek több 100 darabot kifizették és most nem adják el mert köcsög a sony :D

De egyébként egy biztos! Az árazást nem az ügyfélszerzés céljából csinálják...

De nem is nagyon van már új ügyfél... minek csinálnák.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#108) ESP23 válasza Ati1979 (#106) üzenetére


ESP23
senior tag

Nem értem ezt a magas árat, egy ilyen magas havidíjú csomag mellett.
Valamit nagyon benéztek, hisz ilyen konstrukcióban már ingyen kellene adniuk.
És ami a legjobb, mostanában azt csinálják, hogy az alacsony havidíjú csomagoktól(Mozaik XS) elveszik a részletfizetési lehetőséget, régen ilyen nem volt.
Pedig én már kinéztem magamnak az S3-ast, ebben a csomagban még ilyen lehetőséggel meg lehet venni, de augusztusig még minden változhat.

[ Szerkesztve ]

(#109) Ati1979 válasza Vangelis (#107) üzenetére


Ati1979
veterán

Viccet félretéve ilyen áron kb. 0 db sony telfont fognak értékesíteni. Vagy esetleg néhány madár betéved és azokat be tudják palizni. Max. ebben reménykedhetnek.

Az ügyfélszerzés szerintem sincs a képben. Max. megtartás. További, hűségnyilatkozatok aláíratásával.

(#108) ESP23
Ez már a voda árképzését és űbereli, pedig én eddig azt hittem, hogy az teljesen lehetetlen. :)

Szerintem ha valaki megmutatná ezteket az árakat egy Ny-Európainak akkor az riadva menekülne el. Vagy legalábbis sokkot kapna. :)

Kíváncsi vagyok pl. Németországban a T miért nem próbálja be ezt az árképzést? :DD

Én ezektől nem vennék semmit. Totál hülyének nézik az ügyfeleiket...

[ Szerkesztve ]

(#110) Vangelis válasza Ati1979 (#109) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Külföldön senki nem csinál ilyet.
Nézd meg romhányiát.

Vagy bárkit!!!!

Nálunk lehet mindent. De tény, hogy amit a voda művel azt tanítani kellene!!!!

Én kezdetektől vodás voltam. Most is megvan még a számom de már csak kártyás. 9000ft volt rajta , most 7300 van. De már lassan 1 éve. (mondjuk nem tudom hová lett a 1700ft, mert nem használom, biztos térerő díj))

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#111) sdd2


sdd2
veterán

Szép kis árak :K :W

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#112) Ati1979 válasza Vangelis (#110) üzenetére


Ati1979
veterán

Totál hülyének nézik a magyar embereket.
Szerintem úgy vannak vele, ha ilyen átlagfizetések mellett lenyeli ez ország a 27%-os áfát is akkor itt a sz*rt is be lehet váltani aranyra.

Hidd el Angliában nem csinálja ezt a voda. Ott körberöhögnék 1 perc alatt. Beutalnák a vezetőket a diliházba.
Azt lelopták. Cserébe azért mert náluk vásároltál. :D
A vodás számokat érdemes meghalni hagyni, úgy a legkevesebb a kár...

[ Szerkesztve ]

(#113) Vangelis válasza Ati1979 (#112) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tudom voltam kint. Ott teljesen más Világ van.

De ott minden szolgáltató másképpen áll hozzá az emberekhez.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#114) Ati1979 válasza Vangelis (#113) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ott az a taktika, hogy egymással versengenek a vásárlók kegyeiért és kedvezményeket adnak.

Itt meg a másik végéről közelítik meg a dolgot. Annyira lehetetlen árakat és körülményeket teremt mind a 3 szolgáltató, hogy egyik választás sem jó.

Át akarsz menni valahova? Menj! Úgy sem jársz jobban. Akkor ők fognak szívatni.

(#115) ödönbéla válasza Reignman (#105) üzenetére


ödönbéla
csendes tag

A javítás gondolom, márkaszervizben történik. Az admint, a logisztikát meg elintézi a rengeteg alkalmazott. Ha áramvonalas kis szolgáltató lenne, kisebb lenne az üzleti befolyása is. Ezek a cégek viszont nagyban szeretnek utazni. És amíg akad, aki ezen az áron is vesz tőlük telefont, miért ne csinálnák?

(#116) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az iPhone hova dragul meg tovabb? Amcsiban az elso iPhone ota ugyanannyi az ar… Aki T-nel veszi, ahelyett, hogy megrendelne fuggetlenul az apple.com-rol, az meg is erdemli...

(#117) AMD Power


AMD Power
titán

Épp itt volt már az ideje annak ,hogy a 620 ne a csak a Telenor forgalmazza. Voda is bevehetné a kínálatba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#118) Cilindrik válasza r3dsnake (#116) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Miért? Egy 20-assal olcsóbb tarifahűség nélkül, mint a apple store. Ok az kártyafüggetlen.
De ha úgy is T-s az illető és az is akar maradni akkor miért ne érné meg neki a T-nél meg venni.

Ettől függetlenül ha az árakra ránéz az ember a lottóreklám jut eszébe: "Mennyi?????"

(#119) r3dsnake válasza Cilindrik (#118) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Használtan az értéke jóval több eladásnál a gyári függetlennek, mint a szolgáltatósnak.

iPhone 5 amcsiban:

"1. A készülék ára 99 dollár (22 300 forint), plusz havi 20 dollár (4500 forint). Így elvileg 580 dollárra jön ki a készülék teljes ára, de ha pontosak akarunk lenni, beleszámítjuk az ottani, egyre emelkedő inflációt is (a második év 12x20 dollárja már várhatóan 2 százalékkal kevesebbet ér majd). A régi iPhone-odat beszámítják, így akár a teljes 99 dolláros kezdőár megúszható.

2. Nincs hűségszerződés. Csak arra vállalsz kötelezettséget, hogy a telefon teljes árát kicsengeted két év alatt, semmi másra.

3. A telefont szolgáltatófüggetlen állapotban adják át. Bármikor átmehetsz vele máshoz, továbbra is csak a vételárat kell kifizetned.

4. A havidíjak állandóak. A Simple Choice Plan-t ajánlják az iPhone mellé, ami 50 dollárért (11.300 forintért) korlátlan beszélgetést és SMS-t kínál 500 megabájtos adatcsomaggal, plusz 20 dollárért, tehát összesen 70 dolláros (15.800 forintos) havi díjért pedig az adatforgalomban sincs megkötés.

Mindehhez 4G-s hálózatot kínál a fontosabb területeken, jobb minőségű HD Voice beszédhangot, tethering lehetőséget."

Forrás

(#120) Cilindrik válasza r3dsnake (#119) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Hát igen a nagy lábvizen túl van a kánaán csak hát mi nem ott vagyunk. Lehet ezekkel példálózni de nálunk ugyse fog történni semmi.

Igen a kártyafüggetlent drágábban lehet eladni
Na de hogy az előző példámból kiinduljak: mondjuk vásárlásnál nyer 20 ropit az illető és az eladásnál, (mondjuk 1 év múlva) meg bukik kb ugyanennyit mert hogy függő a készülék.

Amugy ha amcsi t-mobile oldalon megnézed pl az S3-at az szinte forintra ugyan annyi mint nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#121) icezozo


icezozo
addikt

nevetséges az egész, ami itt van a szolgálatoknál :W

http://qwankido.hu/

(#122) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én azt hittem eddig, hogy a telenornak magas készülék árai vannak, viszont jó látni, hogy nem így van. a legalapabb havi elofizeteses csomaggal is olcsóbban vehetek készülékeket mint amiket itt látok. :) ráadásul a szolgáltatással sincs probléma. csak az osregi westeleseknek éri meg t-mobileosnak lenni, akik már nagy kedvezményeket kaparnak fel... :)

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.