Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Már azon is sírtam, hogy a vodánál 8 ropi kártyával a nokia 100, de azért az itteni 15-öt enyhe tulzásnak érzem :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2) Flyme


Flyme
senior tag

Jól kezdik az új rendszer bevezetését ;]

(#3) #19158016


#19158016
törölt tag

Az árat mindig a vásárló határozza meg.... :K

(#4) kiki89


kiki89
aktív tag

Most brutálisan megemelték az árakat, 2 hét múlva meg óriási akciók lesznek....

"Amit birtokolsz, az birtokba vesz!"

(#5) mediumgecso válasza #19158016 (#3) üzenetére


mediumgecso
őstag

Én olcsón akarok telefont venni , nem drágán.... :D :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#6) kengyel


kengyel
nagyúr

A T. mindig kreál valamit :D Egyszer fent ,egyszer lent :D

kengyel

(#7) Reignman


Reignman
aktív tag

Érdemes összevetni a TMobile árait más árakkal.

Nem teljesen normális az árképzésük.

http://logout.hu/bejegyzes/reignman/tobbet_fizetsz_ha_huseges_vagy/hsz_1-50.html

(#8) Reignman válasza mukibuci (#1) üzenetére


Reignman
aktív tag

http://logout.hu/bejegyzes/reignman/tobbet_fizetsz_ha_huseges_vagy/hsz_1-50.html

(#9) gianni85


gianni85
veterán

Lumia620:
Az szép kedves T! Kemény 5330 forint kedvezménnyel honoráljátok, ha két évre elkötelezem magam hozzátok. Bár nem is értem min csodálkozom. Kb 8 évvel ezelőtt vettem utoljára telefont szolgáltatónál.

(#10) Reignman válasza gianni85 (#9) üzenetére


Reignman
aktív tag

Hát igen, azt a Nokia 100-t, amit függetlenül máshol megkapni 5000-ért, azt ők most felemelték 15000-re.

Lehet, hogy megveszik az Edigitaltól 5000ért, 10000ért függősítik, így lesz a Dominós ára 15000 huf... :C

(#11) FragMaster


FragMaster
addikt

Xperia S drágább az Xperia T-nél kártyásan? Heh.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#12) marositech


marositech
senior tag

Möhöhöhöh...R-ózsaszín...
Amikor a iPhone 3G 16GB-t vettem 1 éves hűséggel, egy nem általuk preferált díjcsomagban, 120k volt.
iPhone 4 16GB Ikon 200 2 évre 120k.
iPhone 4S 16 GB Ikon 200 2 évre 140k!
iPhone 5 16 GB Ikon 200 2 évre 170k!!!!!!!!!
Most meg 180k!
Mekkora pofája van ennek a szolgáltatónak?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#13) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Haha, hát ez nagyon komoly! Biztosan a valutaárfolyam miatt emeltek ennyit! Most komolyan, ez egy vicc! :D

(#14) gianni85 válasza Reignman (#10) üzenetére


gianni85
veterán

vicc. Azt nem is néztem, mert nem érdekel, ellenben a 620-assal. A kártyás ára nem is vészes, de a kedvezmény előfizetésben egy vicc. Még messze vagyunk a nyugati szinttől... bár legalább már elérhetőek korlátlan díjcsomagok, igaz azok se nyugati áron.... de legalább hozzuk fel a 10éves lemaradásunkat.

(#15) Zedz válasza gianni85 (#14) üzenetére


Zedz
addikt

Ha wepshopból rendeled a 620at akkor szerintem kimondottan baráti.

Szerk.: a kártyás ára.

[ Szerkesztve ]

(#16) atike


atike
nagyúr

Hehe. Azt hiszem 2-3 hét múlva jön a nagy kedvezmény a T-nél... :D :D Milyen jól el lehet majd sütni, hogy húúú milyen jól levittük az árakat.... ;] :P

Sajnos ez eléggé bevett gyakorlat a szolgáltatóinknál... :(

(#17) pit stop


pit stop
addikt

Ha jól látom legtöbb helyen 1 forintosokat emelték drasztikusan. Csak nem sok volt trükközés vagy kinntlevőség?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#18) ShadowX


ShadowX
őstag

Akárhányszor megnézem az árakat az ilyen hírek után, nekem mindig más árakat dob ki a rendszer....pl xperia t a webshopon 100k alatt van, igaz készlet az nincs.

(#19) mukibuci válasza ShadowX (#18) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

cikk:

Sony Xperia T
•egy éves előfizetéssel 109 990 Ft (-3 000 Ft)
•kártyás csomagban 110 990 Ft (-7 000 Ft)

T-mobile honlap:

T-Pontokban és partnereinknél: 110 990 Ft
Webshop ár
10% kedvezménnyel: 99 891 Ft

T-Pontokban és partnereinknél: 109 990 Ft
Webshop ár
10% kedvezménnyel: 98 991 Ft

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#20) B1T3 válasza ShadowX (#18) üzenetére


B1T3
addikt

Gondolom, Rusi az árlistát nézi, nem a weblapon szereplő számokat, ahol előfordulnak hibák.

mukibuci
Ez meg a másik. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Lotusomega válasza pit stop (#17) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Mostmár a legtöbb telónál, és szinte az összes szolgáltatónál, átlag 3 hónap "mobil előle" befizetését kérik, tehát kb kifezeted a fél telefon árát a 0 forintos telóknál is, szóval már erre sem lehet fogni hogy trükköznének szerintem. Egy nagy lehúzás az egész hazai mobilpiac. :W

(#22) ShadowX válasza mukibuci (#19) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor ott lehet a probléma, hogy a webshopon rendelt termékek ára már tartalmazza a 10% kedvezményt...én azt gondoltam, hogy az majd a folyamat végén kerül levonásra. Magyarán benéztem :D

(#23) MATEO6600


MATEO6600
őstag

A lumia 900 miért van 1 árban a 820al?

(#24) kcsa válasza MATEO6600 (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Há' a kilencá azé mégis több mint a nyócáhúsz' :DDD

(#25) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Persze tudom én, hogy dzsunka boltos árak, meg garancia, meg minden, de csak a példa kedvéért...

Xperia P a t-mobilnál kártyásan 92ezer, máshol már 63ezerért kapni (30ezer forint különbség).
Xperia S a t-mobilnál kártyásan 117ezer, máshol már 77ezerért kapni (40ezer forint). :U

Minden szavam magánvélemény!

(#26) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát érdekes árazások. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) stellaz


stellaz
addikt

és a t-nél mindig megkérdik, hogy miért nem érdekel a szaros hűségnyilatkozatos telefonjuk, én meg mindig elmondom, hogy mivel nem vagyok hülye, ezért olcsóbban megveszem rabszolgaság és korlátozás nélkül a media marktban a telefonokat

szerintem két dologra játszanak:

1, a csóringereknek kell a részletfizetés, akkor is ha ezzel sokkal drágább és előnytelenebb a szerződés
2, sokan bemennek és vesznek egy 10-20-30 ezer forintos telefont, anélkül, hogy utánanéznének mi mennyiben kerül, ez pedig még azokból az időkből való megszokásból fakad, amikor nagyjából csak szolgáltatónál lehetett telefont venni, és még tényleg olcsóbbak is voltak

(#28) Reignman válasza stellaz (#27) üzenetére


Reignman
aktív tag

Most már sok helyen kamatmentes részletre lehet vásárolni...

(#29) Pirosász válasza stellaz (#27) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Volt ismerősöm,aki kamatmentes részletre vett telefont Media-ban.Ugyanannyi a vége,mint ha kifizetné csikkzsebből,csak így 10 hónap alatt jut pénzéhez a Media.Így is jobban jár,mintha nem adná el az a bizonyos telefont.Tehát 1-es pont sem állja meg a helyét.
tothmaxy182 :Azért sufniékat nem kell hasonlítani.Ismerős vett egy HTC-t 20ezerrel olcsóbban.Gondolta,milyen okos volt.Megkapta A telefont,és ennyi.Se gyári doboz,se adatkábel,se töltő,se füles.Csak a telefont küldték egy fehér dobozban,és pont.Mondtam örüljön hogy akksi volt benne,elvégre az is tartozék.Persze Magyar menü se volt,és valami szingapúri a készülék,hivatalos frissítés kétséges.1 év forgalmazói gari,de inkább ne legyen baja a telónak.Milyen lehet egy ilyen cég garanciája?Felteszem a kérdést.Megérte azt a 20ezret megspórolni?Szerintem nem.

(#30) B1T3 válasza tothmaxy182 (#25) üzenetére


B1T3
addikt

Akkor ne a dzsunka boltos árakat nézzük! :U A telefonokat meg lehet gyártói garanciával is találni a webshopokban. Én is ezt tettem.

Xperia P:
T-Mobile-nál kártyásan: 91990 Ft.
Kártyafüggetlenül (gyártói garanciával): 76000 Ft.
(15990 Ft-ot spórolva hálózatfüggő telefon helyett kártyafüggetlent kaphatunk… Külön vicc, hogy 2 év hűséggel 88660 Ft az Xperia P, tehát kemény 3330 Ft jár érte. Nyilván jobb a helyzet, ha egy díjcsomagra is hűséget vállalunk, de – mivel ezeknél többre talán a legtöbbeknek nincs szüksége vagy nem telik – ha mondjuk a ~3000 Ft-os csomagot nézem, úgy arra 2 év hűséget vállalva még mindig 83760 Ft-ba kerül a telefon, míg ~5000-es havidíjjal 81360 Ft-ot fizethetünk ki érte, és csak a webshopos árakkal éri el azt a szintet 2 év hűséggel(!) a telefon ára, amennyibe függetlenül kerül, ha csak két percet szánunk rá, hogy utánajárjunk.)

Xperia S:
Kártyásan: 116990 Ft.
Kártyafüggetlenül (gyári garancia): 89900 Ft.
(27090 Ft a különbség.)

[ Szerkesztve ]

(#31) stellaz válasza Pirosász (#29) üzenetére


stellaz
addikt

csak az a bökkenő, hogy nem azért adnak 10 havi kamatmentes részletet, hogy aztán fennmaradó részeket mondjuk lekössed, hogy a kamatokkal csökkents a vásárlás összegét és gondolom ez elég ritka is a valóságban

hanem azért, mert ha a zsebedben van 40 rugó erre költhető összeg, de a kiszemelt telefon 100 rugó, akkor vagy megveszed kamatmentes részletre (és még meg is tudod indokolni, hogy neked ez jó), vagy veszel egy 40 rugós telefont (esetleg 20 ezreset, hogy maradjon a zsebedben is valami).

(#32) Reignman válasza stellaz (#31) üzenetére


Reignman
aktív tag

Te sem lehetsz egy nagy pénzember, ha 40000 forintot lekötsz, az most 2 hónapra 3% körül van az OTP-nél. Az 1 hónapra kamatadóval csökkentve ~70 forint kamathozam. Akkor inkább veszek egy jobb telefont... :C

(#33) stellaz válasza Reignman (#32) üzenetére


stellaz
addikt

látom nem érted, pedig egybevág azzal amit te is mondasz

nem azért veszel kamatmentes részletre valamit, mert a havi 70 forint (és havonta csökken) és ez megéri a sok szarakodást (pedig ezzel magyarázod, hogy ugye addig használod a pénzt), hanem mert nincs egyben annyi (elkölthető) pénzed, amennyibe a termék kerül

(#34) Gusztáv válasza stellaz (#33) üzenetére


Gusztáv
addikt

Persze hogy ez a lényege, több pénzt kiszedni a vásárlóból, mint amennyit eredetileg rászánt volna. Mert valószínűleg ezt az összeget az életbe nem spórolta volna össze (hamarabb vessz egy olcsóbb telefont), ha nem lenne ott havonta a kis csekk, amit be kell fizetni.

Laci

(#35) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Hát nemtom... Én 12 éve vagyok előfizető,megjelenéskor hoztam ki egy Padfone2 telefont a T-től platina,stb kedvezményekkel. 92k lett volna egyben,volt is rá guba,hogy kifizessem de minek? Ráérek kifizetni 2 év alatt is,úgyis meglesz ez az előfizum nagyon sokáig még. Függetlenül már nem vettem volna meg 230k körüli áron az biztos.

(#36) ESP23


ESP23
senior tag

Én azért nem mondanám hogy annyira el lennének szálva az árazással.
A Sony Xperia Z kártyás csomagban 189990Ft a Telekomnál.
Ők minden ilyen készüléket 271414Ft-ért kapnak a Sony-tól, tehát 81424Ft-ot buknak minden egyes Xperia Z készüléken.
És ha csak 10 telefont számolunk, akkor az már nem kevés.

(#37) Reignman válasza ESP23 (#36) üzenetére


Reignman
aktív tag

Ezeket az árakat Te honnan veszed?

A GSMLine boltocska pedig, ami egy 3 embert foglalkoztató sufnibolt, az pedig cirka 110 000 forintot bukik minden eladott, vadiúj és független Xperia Z-n, puszta úrizálásból.

http://www.gsmline.hu/mobiltelefon/35136-sony-xperia-z-c6603-akcios

Űlj le fiam, egyes!

(#38) ESP23 válasza Reignman (#37) üzenetére


ESP23
senior tag

Nem magamtól találtam ki, ha erre gondolsz.
Biztos helyről tudom hogy ennyiért kapják ezt a készüléket.

(#39) Reignman válasza ESP23 (#38) üzenetére


Reignman
aktív tag

Hát ezt vagy április 1-én mondta Neked valaki, vagy benne leszel az esti kandi kamerában... :C

Nagy taps!

(#40) ESP23 válasza Reignman (#39) üzenetére


ESP23
senior tag

Nézd, én nem akartam ebből vitát, de ezek a valós árak.
Valószínűnek tartom azt, hogy ha az emberek megtudnák hogy a készülékeket mennyiért szerzik be a szolgáltatók, akkor koppanna az álluk.
Én csupán egy példát hoztam fel azért, hogy mindenki tisztában legyen a dolgokkal.
Arra pedig nem adtam okot hogy hülyének nézzél, én sem voltam veled tiszteletlen.

(#41) Cyberpunk válasza ESP23 (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Inkább olcsóbban kéne kapnia, mivel nagy tételben vesznek készülékeket. És elég jó dolog az a gyártónak, ha felveszik a szolgáltatók a kínálataikba, mivel a legtöbben ott veszik, nem MM-ben és társaiban.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) pit stop válasza ESP23 (#36) üzenetére


pit stop
addikt

Ha valóban igaz amit írsz beszerzési osztály vezetője T-nél jó nagy hülye lenne.
Világpiaci árát tekintve, valamint hogy Telekommal közösen reklámozta Sony Z-t, kizártnak tartom. Valamit félrehallhattál :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#43) Reignman válasza ESP23 (#40) üzenetére


Reignman
aktív tag

Ne haragudj rám, de szerinted a kisebb gsm boltok és más viszonteladók, akár a nagyobbak, mint Edigital, vagy Mediamarkt honnan szerzik be a készülékeiket? És hogyan tudják még a T-nél is jóval olcsóbban adni?

Vagy Ők jó minőségű hamisítványokat árulnak, azért olcsóbb?

Tehát csak puszta paraszti logikával gondolkodva, illetve abból kiindulva, hogy a nagy szolgáltatók ezres tételekkel veszik a telefonokat, nevetséges az, amit írsz.

(#44) ESP23 válasza pit stop (#42) üzenetére


ESP23
senior tag

Nézd a BlackBerry Z10-et kártyásan 164990Ft-ért lehet tőlük megvenni.
Nekik a gyártó 235700Ft-ért ad minden egyes darabot(-70710Ft).
Nyilván ezt is kitaláltam.

(#45) atike válasza ESP23 (#44) üzenetére


atike
nagyúr

Erre van bármi forrás...? :)

(#46) ESP23 válasza atike (#45) üzenetére


ESP23
senior tag

Van.
Az egyik ismerősöm aki a Telekomnál dolgozik a beszerzési osztályon, ő küldte át nekem e-mailben.
Panaszkodtam neki hogy milyen drágák a csúcskategóriás készülékek, és azt mondta hogy küld valamit amit nézzek meg, majd aztán panaszkodjak.
Mondanom sem kell, milyen meglepetés ért.

(#47) pit stop válasza ESP23 (#44) üzenetére


pit stop
addikt

Elhiszem Neked, bár nem értem :)
Sony-ra tudok konkrét példát hozni, visszatérve arra. Ugyanis Sony Magyarországnak van hivatalos boltja, és ott Xperia Z, nekem mint Kis Jóska egy darab készülék közvetlenül a gyártótól kerül bő 200-ba, egy 15 rugós fülessel. Szolgáltató pedig vesz x ezret és több lenne így :F
Logika a Te állításodban ott lehet, hogy független árnál nekik sem éri meg drágábban adni készüléket - és mégis ezt teszik valamiért. Kell nekik bevétel, de azért egymásért vagyunk és se nem hülyék - se nem szemetek ennyire, így magyarázatot nyerne dolog. De - valószínűleg anyacégen keresztül - miért ennyiért szerzik...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48) kcsa válasza ESP23 (#46) üzenetére


kcsa
veterán

Német Telekomtól rendelik, vagy közvetlenül a gyártó számláz ennyiért?

(#49) Vangelis válasza mukibuci (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lassan utolérik készülék árakban a voda-t.

De azért még jó sokat kell emelniük! De a helyzet nem reménytelen. :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50) mukibuci válasza kcsa (#48) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

rendelhetnék az edigitaltól is, mindenki jól járna ;]

Vangelis: nálatok a lassan utolérik = kétszerannyiba kerül? Mi lesz itt, ha utol is érték :F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.