Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Egyrészt hol a 4. pont, én arra szavaznék. ;]

Az OS része a konkrét telefonon futó verzió, és a bevállalt főfrissítések ideje/száma is?

A csatlakozásnál a hype-on kívül számít a low-end is, pl. a 3,5 mm-es Jack megléte?

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Luck Dragon válasza joghurt (#1) üzenetére

Negyedik pont valamiért szégyenlős lett és elbújt, de meggyőztem. :DDD :R

Az OS része a konkrét telefonon futó verzió, és a bevállalt főfrissítések ideje/száma is?
Igen, nyugodtan ide vehetünk mindent.

A csatlakozásnál a hype-on kívül számít a low-end is, pl. a 3,5 mm-es Jack megléte?
természetesen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) aujjobba


aujjobba
addikt

Egyszeru kezeles, stabil es tamogatott OS, gondozasmentesseg (root, custom rom, takolasok kizarva).
3-4 evente megveszem az aktualis alap iphone-t aztan kesz, minden megy tovabb ahogy megszoktam.

-1, Internet kapcsolat (2G, 3G, 4G, 5G):
Nem erdekes, amig nem akadozik a YT pl.
-2,Telefon mérete és súlya:
A suly szamit valamennyit, nagyobb kepernyot preferalom, de nem a tepsit.
-3,Kijelző paraméterei:
Minoseg fontos, felbontas nem erdekel, amig nem pixeles.
-4, Adott cég márkája:
Nalam alma valt be
-5,Operációs rendszer (OS):
iOS valt be a tamogatas, kiszamithatosag, stabil mukodes miatt. Ugyanitt nem vitatom, hogy az Android is valoszinuleg hasonlo ezen a teren.
-6,Optikai Képstabilizátor (OIS) és egyéb kamera képességek:
A stabilizator mindegy milyen (optikai/elektronikus), amig jol mukodik.
Gyorsan szeretem elkapni a pillanatokat, manualis allitgatasok helyett, point-and-shoot jo legyen a kep.
-7,Teljesítmény
Semmi extra, jatek sincs, reagaljon gyorsan es ne legyen eszreveheto keslekedes, evek mulva sem.
-8,Akkukapacitás, töltés:
Amig egy huzosabb napot kibir nem kulonosebben erdekel, este toltore teszem, de ha kell napkozben is bele lehet nyomni valamennyit gyorstoltovel (ami 20W, tudom mashol vannak villam megoldasok).
-9,Hangszórók és hangzás:
Telefonalasi hangminoseg szamit, mas nem, jo legyen a mikrofon, a tuloldalon se panaszkodjanak. Mediat csak fejhallgaton hallgatok.
-10,Csatlakoztatási lehetőségek:
Mennyire fontos számodra a legújabb Wi-Fi és Bluetooth, 3.5 (jack) szabványok támogatása?
-11,Egyéb különleges speciális tulajdonságok:
Mukodo okoszisztema szamomra fontos, tobb eszkozom is van amik szepen egyuttmukodnek, ezt nem akarom semmikepp feladni, kenyelmes.
-12,Árazás és garancia:
A Pro modellek arazasa nalam atlepi a lelektani hatart, de nincs hianyerzetem az alapmodell hasznalata soran sem.

[ Szerkesztve ]

(#4) buherton válasza aujjobba (#3) üzenetére


buherton
őstag

Csatlakozok.

Használtan szoktam eggyel vagy kettővel korábban kiadott alap iPhonet venni. Igazából nekem is ilyen válaszaim vannak, szóval nem ismétlek.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

2 (súly nem, méret igen)
3 (OLED, minőség)
5 (iOS, ez egyben meghatározza a gyártót is :) )
8 (kapacitás, töltés)
12 (az ára adott, csak új jöhet szóba és az érdemi jótállás nálam kiemelt szempont)

 iPhone 15

(#6) #64102016


#64102016
törölt tag

4: Apple
5: IOS
3: jó a képük, és a 60Hz bőven ok
8: a régi ajfonokat lassítják, hogy az üzemidő meglegyen, nekem ez tetszik, mert nem 6 hónapra veszek
12: csak megbízható multitól, akcióban

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

1) telefon mérete súlya. 120 gramm fölött már lehúzza rólam a nadrágot. Legyen minél kisebb. Ne lógjon ki a kamera a hátlapból.
2) mivel a környezetemben mindenkinek ios van és nem szeretnék lemondani a helymegosztásról meg az imessage-ről, így az operációs rendszer még nagyon fontos emiatt. De egyébként tökmindegy.

Több pontot nem tudok kijelölni, az összes többi egy szinten van, nem lényeges.

(#8) szente


szente
addikt

12
11
8
5
6

(#9) 7


7
addikt

1. Internetkapcsolat (2G, 3G, 4G, 5G):
4G okés, 5G preferált.

2. Telefon mérete és súlya:
Előny a kisebb, de ha cserébe nagyon csorbul az üzemidő, akkor az üzemidő élvez prioritást.

3. Kijelző paraméterei:
A ma általánosan elfogadott középkategóriás standardek bőven jók.

4. Adott cég márkája:
Preferencia a fogyasztóbarát cégpolitika, de rugalmas vagyok.

5. Operációs rendszer (OS):
Rugalmas vagyok.

6. Optikai Képstabilizátor (OIS) és egyéb kamera képességek:
A ma általánosan elfogadott középkategóriás standardek bőven jók.

7. Teljesítmény / felhasználói szokások:
Böngészés, médiafogyasztás, emailek, IM.

8. Akkukapacitás, töltés:
Fontos a minél nagyobb üzemidő. Mindenképpen USB-C csatlakozó, a vezetékmentes töltés peidg hasznos extra.

9. Hangszórók és hangzás:
A ma általánosan elfogadott alsó- vagy középkategóriás standardek bőven jók. Ha nem tetszik a hangja, használok bluetooth fülest.

10. Csatlakoztatási lehetőségek:
WiFi & BT mindenképpen, jack nem érdekel.

11. Egyéb különleges speciális tulajdonságok:
Nincs extra igény.

12. Árazás és garancia:
Árérzékeny vagyok, cserébe nincsenek nagy felhasználói igényeim.

Prioritási sorrendben (néhányon változtattam, úgyhogy a válaszaim szerint nézve):
8, 10, 4, 1, 2

[ Szerkesztve ]

(#10) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

2. Telefon mérete és súlya: tökéletesen el tudjon bújni az ingzsebemben.

3. Kijelző paraméterei: nyomógombos telefon esetében is töltse ki a rendelkezésére álló teret.

8. Akkukapacitás, töltés: 3-7 napig ketyegjen el egy töltéssel.

9. Hangszórók és hangzás: van egy hangzásbeli szint, aminél alább nem megyek, és nagyon is észreveszem, ha olyan mobil van nálam, ami számomra rosszul szól. A telefonhívás minősége fontos szempont mindkét irányba.

11. Speciális tulajdonságok: FM rádió vezetékmentesen, zseblámpa.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Nálam az 1-es és a 2-es pont a legfontosabb jelenleg.
Ki nem állhatom a tepsiket (a mostani Redmi Note 9 Pro-t se szeretem ilyen szempontból). Egy kezes méretű modellre szeretnék váltani, max. 155x72 mm.
De még fontosabb jelenleg, hogy 5G-s modellt szeretnék, mivel zártkertben lakok, itt nincs sz@rér-hugy@rt olcsó gigabites net, a 4G pedig pont emiatt nagyon le van terhelve.
A teljesítmény fontos annyi szempontból, hogy attól, hogy kis méretű modellt szeretnék, még ne valami olcsó sz@r legyen, örülnék minimum olyan teljesítménynek, mint a mostani Redmi Note 9 Pro-é.
A következő szempont pedig szintén szorosan kapcsolódik ehhez, mi szerint azért örülnék, hogy a kis méret ellenére azért legyen értékelhető üzemideje.
És utolsó, ötödik szempontnak kettőt is választanék, egyrészt androidos legyen, nem szeretnék iphone-t, másrészt az ára se legyen elszállva.
És pont ez utóbbi a legproblémásabb manapság, mikor éppen kaphatnék kis méretű modellt jó teljesítménnyel, de persze drágán. A lehetőségek jelenleg kimerülnek a Samsung S21-22-23, iPhone 13-14-15, Zenfone 8-9-10, Pixel 6a-8, Xiaomi 12-12X-13-14 csoportban... :((

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

2,Telefon mérete és súlya: Legyen kicsi és könnyű. Azaz, amilyen telefon mostanában nincs. Ha a Lumia 950-em ma a mindennapokban még használható lenne, pont megfelelne ilyen szempontból. Az A52s-t már nem szeretem nadrágzsebben hordani, elsősorban a mérete miatt.
3,Kijelző paraméterei: Csakis oled, fhd körüli felbontással. Ha nagyobb, nem baj, bár felesleges.
8,Akkukapacitás, töltés: Nagy akksit kérek, de nem érdekel, ha nem tölt 200W-tal. Sajnos a nagy akku ugye részben üti a kis tömeget. Bírja ki az egy napot simán akkor is, ha sokat használom és akkor mindegy, hogy mekkora a kapacitása.
6,Optikai Képstabilizátor (OIS) és egyéb kamera képességek: Ritkán fényképezek telefonnal, de olyankor szeretek pixelszexualizálni, szóval legyen tuti az a kamera.
12,Árazás és garancia: mindezt 150 pénz alatt kérem, ennél többet nem vagyok hajlandó költeni, bár ez újonnan ma már talán középkategóriára is necces. Főleg ha megbízható, jól ismert helyről szeretném (csakis).

Sent from my keyBoard

(#13) domos


domos
senior tag

“Főtelefon” kiválasztásánál egy szempont van: aktuális csúcs iPhone a nagyobb méretben.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Algieba (lemaradt a címzett)

Már bocsi, h szóba hozom, de én még olyat nem láttam, h egy nő ingzsebben hordja a telefont, mivel a mell pozíciója és formája nem teszi lehetővé a kényelmes hordozhatóságot. Aki egyet ért velem az helyeselhet. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) domos válasza pusszycat (#14) üzenetére


domos
senior tag

Férfit sem láttam még ilyet. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#16) ncc1701


ncc1701
veterán

Tavaly bicaj közben kaptam egy özönvíz szerű esőt. Azóta van egy fontos szempont: IP68-as védelem.

(#17) Seirus


Seirus
tag

5,Operációs rendszer (OS):
Csak Androidot nézek, fontos hogy legyen biztonsági frissítés mert bankolok rajta
2,Telefon mérete és súlya:
1 kezes használatra alkalmas legyen.
Gyakorlatilag ezzel le is szűkítem 2-3 telefonra a listát :(
(Zenfone, Galaxy S széria ...)
7,Teljesítmény:
Felső-közép / Felsőkategóriára lövök mert sokat használom így fontos hogy gyors legyen a böngészés, navigálás, bankolás stb.
8,Akkukapacitás, töltés:
1 napot minden körülmények közt bírjon ki, afölött nem érdekes, és a töltés sebessége sem fontos
11,Egyéb különleges speciális tulajdonságok:
Ha könnyen javítható / akksi cserélhető az óriási pluszpont
(EU szabályozást a cserélhető akkuról úgy várom mint az epret)

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#18) Alg


Alg
veterán

Ha most vennék magamnak, kb. így nézne ki:

2,Telefon mérete és súlya. Ezzel kb el is érkeztünk oda hogy iphone 12/13 mini vagy SE-n kívül mind baromi nagy, szóval nem lenne nehéz választani. Illetve a többi szempont számomra lényegtelen.

Ha mégis találnék több alternatívát max. 5,5" körül, akkor 8,Akkukapacitás, töltés

A valóságban pedig:

+1. Amit a munkáltatóm ad. Legalább 5-6 éve nem hívott senki rendes telefonos számon, csak Messenger/Skype/társai. Aki meg a rendes telefonszámomat hívná, az inkább ne is hívjon. Szóval felesleges külön privát telefonért/előfizetésért pénzt kiadnom.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19) Luck Dragon

Köszönöm a visszajelzéseket :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Csak négyet tudok írni:

1, Adott cég márkája
2, Teljesítmény
3, Csatlakoztatási lehetőségek
4, Akkukapacitás, töltés

A méret is lenne, de erről kénytelen voltam lemondani.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Gave


Gave
addikt

1. Tartosság, gari, support*
2. Biztech / ideálisan lenne nemkínai
3. Ár / ^
4. Internet stabilitás, 4G bőven elég
5. 1-4++; ami segít megerősíteni mint tartós e-mail kliens, és e-pénztárca, minden másban azért ideálisan ne legyen 5-6+ évvel lemaradva a csordától.

(#22) Geri Bátyó válasza pusszycat (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Elárulok egy titkot: Nem minden nőnek van nagy melle, hogy ez zavarja.

(#15) domos: Nem minden férfinak van nagy melle, hogy ez zavarja. ;] :P

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) Luck Dragon válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére

Micsoda érv és szemlélet. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) Geri Bátyó válasza Luck Dragon (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mondd, hogy nincs igazam! :DDD

Amúgy meg tapasztalat. Egyrészt hímnemű vagyok, nincs nagy mellem és időnként szoktam ingzsebben hordani a telefont. Másrészt kifejezetten kedvelem a vékony, sportos nőket, lehetőleg kicsi, formás mellekkel és náluk is láttam már ilyet.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

- Legyen rá official Lineage OS, vagy egyéb, hosszú távon frissülő OS (felőlem alma is lehet)
- Kb. 30 ezer alatt legyen
- Akkucseréhez ne kelljen lemelegíteni a LCD-t (a hátulja elfogadható)
Ami ezeket szokta tudni, az általában mindent is, amire egy telefont használok. :DDD (Hogy ki gyártja, az hót' mindegy, kínaiak nem a gyártó miatt esnek ki.)

@domos : Én néha teszem ingzsebbe a telefont meetig esetén. Ott hordani mondjuk LOL :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Luck Dragon válasza Geri Bátyó (#24) üzenetére

Nem foglalok állást ezügyben, magam részéről nem hordom ott. .
Inkább farzseb , ha nagyon muszáj. Esetek többségében tatyóban elférnek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) Luck Dragon válasza hcl (#25) üzenetére

Külön pont nálad, szerelhetőség ( atomi szinten ) :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) hcl válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másnak is :) Főleg amikor akkucserére kerül a sor :D
Samsung S3-S5, S6, J* kb. minden verziója, A6, korabeli rakás egyéb telefon. Akármit kell csinálni, melegítsd le a kijelzőt. Ha szerviz csinálja is fájdalommentesebb, kockázatmentesebb, ha csak a hátulját kell levenni, mint az ezután következőknek (Huawei, ilyesmik is dettó). Az csak egy műanyag, olcsón kapsz még akkor is, ha eltöröd.
Üveg hátlap is :W (Nokia, Samsung A* 2016 :D )
Nagy mák, hogy mostanra ez a fősodor.
(Xiaomiból, meg 1-2 Huawei esetében, pl. Y6, az az egy tetszik, hogy pattintós a ház.)
Levehető hátlapot nem is mondom, bár a lemelegíthető nem sokkal rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) totron válasza domos (#15) üzenetére


totron
addikt

Saját ingzsebben láttam ilyet, de annyit mondhatok, hogy ha már ott van, ne próbálj meg leülni a földre tóparton, mert nem biztos, hogy nem látogatja meg a készüléked a tófeneket. Eldőlt a "legyen-e új telefonom"-dilemma.

Minőségi kijelző és anyaghasználat, jó akksi, teljesítmény nem érdekel, csak ne akadjon. Nem cizellálom jobban, mert nem létező együttállások, tulajdonságok jönnének ki, pl. elnézve a legújabb iPhone-t nincs olyan OLED, amiért szemmel látható összeget adnék. Kicsit egyébként olyan ez, mint a csárda ahova betérsz, abból érdemes rendelni ami amúgy is pörög, nagyon eltérni alternatív OS-ek vagy ma már nem létező kijelzőméretek/formák felé nagyon kompromisszumos/hálátlan cél lenne.

(#30) Luck Dragon válasza hcl (#28) üzenetére

Erről egyszer készíthetnél egy leírást Logouton , pár fényképezőgép szétszerelése közben vagy hangya vadászat mellett . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) domos válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


domos
senior tag

Akárhogy is nézem, egy iPhone 15 Pro Max nem ingzsebbe való nekem. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#32) hcl válasza domos (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem vagy elég nagydarab :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Egon


Egon
nagyúr

A sorrend nem biztos hogy ez, de számomra ezek a legfontosabb szempontok:

1, Akkumulátor kapacitás
2, Méret és súly
3, Speciális tulajdonságok: legyen vízálló, IP68 minősítés alap
4, Rendszer (optimalizált): normálisan kezelje a két SIM-et, amúgy nem érdekel hogy alma vagy droid (most éppen alma van, egy fokkal jobban bejött mint az előd S20, de alma fan nem lettem)
5, Árazás és garancia (különösebben nem játszik, évek óta céges telóm van, de ha saját lenne, számítana)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) Gábor90!


Gábor90!
csendes tag

1, Akkumulátor
Cserélhető preferált. Szerencsére pár év és kötelező lesz (újra) így gyártani a telefonokat. Kapacitásban legyen meg az 5000mAh. Több annyira nem lényeg. Ismerősök jóval nagyobb kapacitású (kínai) telefonjai sem bírják tovább, mint az enyém.

2, Kijelző
Nem vagyok nagyon érzékeny a PPI-re. Nekem még 900p is bőségesen elég egy 5-6"-os kijelzőre. Amíg a színei szépek és fényerő megvan.

3, Hangminőség
Ez még annyira sem érdekel. Ha valamit hallgatni akarok rajta, headsetet kap, telefonálásnál meg nem a telefon a szűk keresztmetszet.

4, Rendszer (optimalizált)
Legyen nyitható a bootloader és legyen támogatott alternatív ROM-ok által (LineageOS, CalyxOS). Ez szűkíti le legjobban az öt kritérium közül.

5, Súly
Lényegtelen. A méret sokkal nagyobb probléna. Nekem az ideális 4,7" lenne, de ebben a méretben gyakorlatilag már nem gyártanak értelmes telefont. Az, hogy 5.5-6.3" mellett 180 vagy 230g már teljesen mindegy,

-1, Internet kapcsolat (2G, 3G, 4G, 5G):
Mennyire fontos számodra a gyors internetkapcsolat? Melyik generációt preferálod, és miért?

4G nekem egyszerűen elég mindenre, amire egy telefont használok.

-2,Telefon mérete és súlya:
Kisebb, könnyebb készüléket keresel, vagy inkább a nagyobb méret és a súly az, ami számodra kényelmes?

Mint fentebb írtam, jó lenne, ha kapnék telefont értelmes specifikációkkal, ami elfér egy farmer zsebben. Télen nem gond a tepsi telefon, kabát belsőzsebében még egy 7-8"-os tabletnek is van hely. Nyáron viszont táska kell hozzá.

-3,Kijelző paraméterei:
Mennyire fontos neked a kijelző felbontása és minősége? Van valamilyen specifikus igényed ezen a téren (OLED & IPS)?

Szintén, mint fentebb írtam, 900p bőven több, mint elég. A 14"-os laptopomban van ilyen kijelző és ott is elég, egy 6"-os telefonnál miért ne lenne.

-4, Adott cég márkája:
Bevált márka általában olyan termékeket vagy vállalatokat jelöl, amelyekkel az emberek jó tapasztalatokat szereztek, és megbíznak bennük.
(Xiaomi,Samsung,Oppo,Apple-stb.)

Minél inkább követi egy gyártó a walled garden hozzáállást, annál inkább kizárt. Leginkább a Fairphone szimpatikus, de a Pixelek sem rosszak.

-5,Operációs rendszer (OS):
Melyik operációs rendszert részesíted előnyben, és miért? Android vagy iOS, esetleg más? Támogatási idő, hozzáállás, stb.

Mint fentebb is írtam, nyitható bootloader, támogatás alternatív ROM-ok által, ne legyen walled garden.

-6,Optikai Képstabilizátor (OIS) és egyéb kamera képességek:
Mennyire fontosak neked a kamera funkciói? Szükséged van optikai képstabilizációra vagy más speciális tulajdonságokra?

Ha tényleg szép képeket akarok csinálni, veszek egy tiszetességes fényképezőgépet. Nyilván a telefon mindig nálad van, a fényképező meg csak akkor, ha konkrétan számítasz rá, hogy fényképezni akarsz, úgyhogy hasznos, ha a telefon is tud elfogadható képet csinálni, de a fizikát nem lehet legyőzni.

-7,Teljesítmény
Milyen feladatokra használod leginkább a telefont? Mekkora teljesítményre és üzemidőre van szükséged?

Szeretem, ha két napot kibír egy töltéssel. A teljesítményigényem nem nagy.

-8,Akkukapacitás, töltés:
Milyen jelentőséggel bír a nagy akkukapacitás számodra? Fontos számításba venned a hosszú üzemidőt?

Minél hosszabb, annál jobb, de legalább két nap két töltés között.

-9,Hangszórók és hangzás:
Mennyire fontos a jó hangminőség számodra? Mit vársz el a telefonod hangszóróitól?

Közelít a nullához. Telefonáláskor a másik fél hangja legyen felismerhető, egyébként meg ott a headset.

-10,Csatlakoztatási lehetőségek:
Mennyire fontos számodra a legújabb Wi-Fi és Bluetooth, 3.5 (jack) szabványok támogatása?

A 3.5-ös jacknek örülnék, de ha kötném az ebet a karóhoz, soha többet nem lenne új telefonom. Egyébként a legnagyobb sávszélességigényem maximum egy-két GB adat mozgatásan a telefon és NAS között. De azt bármelyik tudja elfogadható sebességgel.

-11,Egyéb különleges speciális tulajdonságok:
Vannak olyan egyéb tulajdonságok, mint például vízállóság, vezeték nélküli töltés, amelyek fontosak számodra?

Gyűlölöm a bezel-less dizájnt és a kijelzőbe ékelt sziget és félsziget(?) selfie kamerákat. Megint olyasmi, amihez ha ragaszkodok, sosem lenne új telefonom, de bízom benne, hogy ez a trend egyszer véget ér. Fontos a kinézet is, de annyira lekorlátozzák magukat a gyártók, hogy ezen a téren nem nagyon tudnak újat mutatni.

"-12,Árazás és garancia:
Mennyire befolyásolja a döntésedet a készülék ára és a hozzá tartozó garanciafeltételek?"

Ha a bootloader nyitás és alternatív OS telepítése nem járna garanciavesztéssel, az nem lenne rossz. Árban a felső határ 300-350€.

Szóval az ideális telefon számomra kb. egy 5"-os Fairphone 5, de fekete-réz Nokia 7 Plus dizájnnal, féláron.

[ Szerkesztve ]

(#35) Zsolt,72 válasza Gábor90! (#34) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

bízom benne, hogy ez a trend egyszer véget ér

Előbb-utóbb így lesz. Egy ideje folyamatban van a kijelző alá költöző kamera és egyéb érzékelők fejlesztése. Mivel nem egyszerű jól megoldani, ezért még nincs piacra dobható megoldás. Szerintem pár év kell még hozzá.

 iPhone 15

(#36) Gábor90! válasza Zsolt,72 (#35) üzenetére


Gábor90!
csendes tag

Én jobban örülnék, ha visszakerülne egy felső sávba, vagy felnyitható/átfordítható lenne. Az ASUS csinált ilyeneket régen.

De egy káva szerintem akkor is kéne esztétikai és praktikus szempontból is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.