Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) BBéci válasza MaciG (#247) üzenetére


BBéci
titán

Azt kellene megérteni, hogy nem a mérhető, decibelben kifejezhető hangnyomás miatt tűnik soknak, elviselhetetlennek, hanem a torzítástól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#252) Ursache válasza BBéci (#251) üzenetére


Ursache
senior tag

Igen-igen.... mert ha 200 decibel, de kristálytiszta a hangzás, akkor simán bírod, ugye? :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#253) ricshard444 válasza BBéci (#251) üzenetére


ricshard444
veterán

Ennyi, egy durva cucc mellett kilehet bírni sokkal többet,mert élvezet hallgatni,miért diszkóba hogymész ? Ott is kibírod hiába remeg még a fal is...és ottsem hallod a hangod,mégis órákat vagy ott

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#254) MaciG válasza BBéci (#251) üzenetére


MaciG
addikt

Én ezzel tisztbán vagyok ,csak volt szó a melegedésről maximum hangerőn és én kérdeztem, hogy nem teljesen mind1, hogy melegszik-e max hangerőn, mikor úgy szerintem senki nem tudja hallgatni, pont az általad is írt torzítás miatt. Erre ricshard444 írta, hogy ő hallgatja max hangerőn huzamosabb ideig, én meg kérdeztem ,hogy jó-e a füle. Mert nem hinném, hogy lehet élvezni a torzítást maximum hangerőnél, ha meg valaki nem élvezi, mért hallgatja? Nem kötelező maxra tekerni.

BANZAII

(#255) ricshard444 válasza MaciG (#254) üzenetére


ricshard444
veterán

Úgy értettem a maxot,hogy ahol még nem torzít (sztem ez egyértelmű ) Mert hát kihallgat olyan hangfalat ami üvölt és szenved...

Vannak dolgok...

(#256) BBéci válasza ricshard444 (#253) üzenetére


BBéci
titán

Így igaz. Ezt csak azok nem értik meg, akik nem hallottak valóban jó házimozi rendszert. Bár a nagyobb mozikban is előfordul 100 dB feletti hangnyomás, mégis nagy lelkesedéssel ülünk be. Ha torz lenne, 80-90 decibeltől kirohanna mindenki a teremből.
Arcam AVR400 erősítőm 1,3 kW/h áramfogyasztásra képes, ennek bő felét, 7x100 wattot le is tud adni, mégsem bántó a hang 80%-ra tekerve sem. Mert sem az, sem a Quadral Aurumok nem torzítanak. A szoba 22,5 négyzetméteres, akusztikailag csillapított.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#257) MaciG válasza ricshard444 (#255) üzenetére


MaciG
addikt

"Mert hát kihallgat olyan hangfalat ami üvölt és szenved" -Ezért kételkedtem én is benne, de így már értem, de nálam a maximum az a vallós maximumot jelenti. :)

BANZAII

(#258) BBéci válasza MaciG (#257) üzenetére


BBéci
titán

De ahhoz, hogy kvázi mozihangerő kijöjjön a pici műanyag dobozkákból, a torzításhatárnál feljebb kellene tekerni. Ezt sokan megteszik és közben azt hiszik, hú de hangos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#259) Turbolada II válasza Ursache (#238) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nem boost, Volume+5. Így már 3-4 kocka hangerőn is szól rendesen.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#260) Ursache válasza Turbolada II (#259) üzenetére


Ursache
senior tag

de hol volume +5?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#261) Turbolada II válasza Ursache (#260) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mute gombot nyomd le és úgy tekerd a hangerőt.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#262) Ursache válasza Turbolada II (#261) üzenetére


Ursache
senior tag

ok
szerk: szerintem ugyan úgy szól... nem vagyok ennyire vájtfülű...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#263) ricshard444 válasza Turbolada II (#236) üzenetére


ricshard444
veterán

Flac-nál kegyetlenül kijön a különbség, köszi a tippért :R

Vannak dolgok...

(#264) Ursache válasza ricshard444 (#263) üzenetére


Ursache
senior tag

analógon?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#265) ricshard444 válasza Ursache (#264) üzenetére


ricshard444
veterán

Úgy használom igen,zenére jobbnak találtam sokkal,mint coaxon,mert teltebb a hangzása és szebb a mély

Vannak dolgok...

(#266) Ursache válasza ricshard444 (#265) üzenetére


Ursache
senior tag

6ch vagy stereo 2X vagy DD music? vagy más?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#267) ricshard444 válasza Ursache (#266) üzenetére


ricshard444
veterán

DD Music

Vannak dolgok...

(#268) Turbolada II válasza ricshard444 (#263) üzenetére


Turbolada II
őstag

Kicsit olyan mintha AB osztályból A-ba menne át. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#269) ricshard444 válasza Turbolada II (#268) üzenetére


ricshard444
veterán

Mondasz valamit :K

Vannak dolgok...

(#270) #72042496 válasza ricshard444 (#253) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na ezt mondjuk nem értem, hogy egy discóban hogyan lehet több órát kibírni, tényleg. Én ott már 10 perc után szenvedek mint hal a parton, az egy órát pedig hatalmas áldozatnak, ill. az emberi akaraterő fényes diadalaként élem meg.

Szörnyű, ami ezeken a helyeken megy, pedig nem vagyok audiofil, jelenleg egy belépő szintű Dali szettel tök jól elvagyok.

(#271) Turbolada II válasza ricshard444 (#269) üzenetére


Turbolada II
őstag

Én mindig 6ch direct módban használom a kezdetektől fogva. Kx driverrel egész értelmes hangzása van. (van közép)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#272) Ursache válasza Turbolada II (#271) üzenetére


Ursache
senior tag

ízlés kérdése, nekem zenére a Stereo x2 jött be.
szerk: most noisia essential mix megy, brutális! legutóbb még csak a genius 5000-rel ment ez a mix, összehasonlíthatatlan!!! végtelenül jobb, és még csak nem is nagy térben vagyok =(

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#273) BBéci válasza Ursache (#272) üzenetére


BBéci
titán

Ebben egyetértünk, kivételt képeznek a koncertfilmek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#274) Teasüti válasza Turbolada II (#268) üzenetére


Teasüti
nagyúr

még mindig a logiról van szó? :F

(#275) saril válasza Teasüti (#274) üzenetére


saril
senior tag

most ide írsz: Fórumok » Szakmai LOGOUT » [Re:] Logitech Z906 vs. Logitech Z-5500 (m)

remélem nem gond hogy arról van szó amiről kell hogy szó legyen! :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#276) Ursache válasza saril (#275) üzenetére


Ursache
senior tag

ja, ennyi :(((

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#277) saril válasza Ursache (#276) üzenetére


saril
senior tag

olyan mintha tudat módosítva lenne :C úgy elnevettem magam rajta mikor olvasom :DDD
de el is képzeltem teasütit jointal a kezében meg a szobájában a 150ezres használt házimoziszettjével :DD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#278) Ursache válasza saril (#277) üzenetére


Ursache
senior tag

xdxdxdxd na jó :D megyek forrest gumpot nézni :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#279) BBéci válasza Teasüti (#274) üzenetére


BBéci
titán

Én is ezen gondolkoztam. Szerintem aki valaha legalább pár órán át hallgatott A osztályú erősítős rendszert, az utána nem vesz Logitech szettet. Fényévekre vannak egymástól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#280) saril válasza BBéci (#279) üzenetére


saril
senior tag

igen meg fogyasztásban is A osztály folyamatos erősítése miatt igaz hogy jó a hangzása is de a fogyasztása is így ezért nem is használják ma már aki meg olyan mint te meg süti azok már rég csöves erősítővel meg fetessel tolják, mit nekik A osztály :))
ezért nem is értem miért kell egyet hajtani mikor amit írtok nem ide való!!!
teccikérteni?
KÉREM KAPCSOLJA KI!

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#281) Teasüti válasza saril (#280) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Javíts ki ha tévedek, de úgy emlékszem A osztályt csúfolják csövesnek.
AB meg a csöves előerősítés és tranyós végfok, ha minden igaz.

Akinek meg erre van igénye és megteheti, az pont leszarja mennyit fogyaszt.

A gépemnek is 185 W idle fogyasztása van. És akkor mi van?

szerk: unalom. ;)
A trollkodáson már túl vagyunk, csak egyszerűen nem tudtam hova tenni azt a hozzászólást.
És épp érdekelt. Bocsánat érte. Az én hibám.

Mi a baj a házimozimmal? :DD
Egész nyugodtan csinálhatnánk egy vaktesztet, meglepődnék, ha a logit hoznánk ki nyertesnek. Persze most csak fotelhősködök, mert ez a legkisebb gondom, h vakteszteket szervezzek, de abban biztos vagyok, h ha a logi nyerne, akkor első dolgom lenne kukázni a rendszerem és beruházni e csodába. :R

[ Szerkesztve ]

(#282) saril válasza Teasüti (#281) üzenetére


saril
senior tag

A osztályúnál én a tranzisztorosra gondoltam am

elég baj hogy a géped idle-ben annyit fogyaszt mint az enyém mikor játszok vele!!! és köze sincs az enyémhez számítási teljesítményben csak vga-k vannak egy szinten, ez a baj a világgal a felesleges fogyasztás :DDD nem vagyok zöld, de akkor is!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#283) BBéci válasza saril (#280) üzenetére


BBéci
titán

Az A osztályt nem mi hoztuk fel.
Már leírtam, most megismétlem: a Logitech szettek kiválóak, de PC-hez tervezték őket. Ha valaki
tapasztalatlanságából fakadóan a valódi házimozis rendszerekkel egyenértékűnek nevezi, azt nem hagyom szó nélkül.
Arról nem tehetek, hogy ez egyeseknek sérti az önérzetét.
Mellesleg nem kedvelem a csöves erősítők színezett, lötyögős hangzásvilágát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#284) saril válasza BBéci (#283) üzenetére


saril
senior tag

egyébként van aki tv-hez vesz ilyen szettet és meg van vele elégedve :P

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#285) BBéci válasza saril (#284) üzenetére


BBéci
titán

Nincs azzal semmi baj, lehet szeretni mindkettőt, megérik az árukat. Ugyanennyi pénzért, újonnan nehéz lenne jobbat venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#286) Teasüti válasza saril (#282) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ebben az a lényeg, h nem a fogyasztása érdekel senkit sem elsősorban.
Sokad rangú szempont, lábjegyzet.

180 wattból te ugyan nem játszol - meg ha ez sok idle-nek, akkor valószínűleg nem is tuningolsz. :) Amiből meg az következik nekem, h nem akarod a legtöbbet kihozni a pénzedből, vagy épp picit kockáztatni.
Vissza kanyarodva: mi azon vitáztunk pár oldallal feljebb, h ennyiből (megjelenéskori új ára 100 felett volt - biztos akadtak páran, akik ennyiért is megvették) már többet is ki lehet hozni hosszú távon. Ne érts félre, amennyiért te vetted, annyiért még talán nekem is kellhetne. :R
De az egyedi eset.

(#284) saril
Valljuk be, a tv-kben lévő beépített vackoknál bármi jobb. Nem is értem, miért nem terjedtek el eddig széles körben a külső hangrendszerek a tévézésben. Pl egy hangerő normalizálásért sztem ölni tudnék, ha némelyik kereskedelmi csatornára tévedek, bár mindegyiken üvölt a reklám. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#287) saril válasza Teasüti (#286) üzenetére


saril
senior tag

amúgy nem kell tuning ahoz hogy a vga-d ki legyen hajtva még neked sem, hihetetlen de igaz :C

mod: na igen tv-kbe épített szutykok nem sok mindenre valók ebben egyetértek :R

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#288) BBéci válasza saril (#287) üzenetére


BBéci
titán

Az utóbbi 5 évben legalább 40 tévét teszteltem, volt köztük néhány, ami meglepően kellemes hangot adott ki magából. Például a Sharpok (635, 830) és az abszolút kedvenceim, a Panasonic VT20 és VT30. Állítólag a VT50 még jobban szól, mint az elődei.
De a komolyabb tévékhez, tisztességes hangdoboz is tartozik. Például ehhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#289) raus válasza Sub-ZeRo (#214) üzenetére


raus
aktív tag

Miért 2004-ben vagy 2005-ben vettem a Mistrálban Baján. Emlékszem hogy jó áron volt 17k-ért.
Erről van szó nem?

Újraépítettem a tápot toroid trafóval, nagyobb Grätz-cel és összesen 30.000mF ELNA elkókkal. Kapott egy IEC tápaljzatot a szub és minőségi Emanation tápkábellel használtam. A tápot, a puffert és a mélynyomót belül 1.5mm2-es merev rézzel szereltem. 5A-es biztit tettem bele, mind a 6 csatorna kicsatoló kondijait jobb minőségű elkóra cseréltem. A szub hátlapját és a hangszóróját kellően szigetelve csavaroztam össze. Az összes szatellit váltókondijait (33mF) jó minőségű bipoláris Rauch elkóra cseréltem és kibéleltem őket.
Így sokat javult, szinte rá sem lehetett ismerni de sajna az IC-s végfok lágy dinamikátlan karaktere megmaradt. Új erősítőt is lehetne építeni hozzá akkor lenne igazán jó. De kinőttem belőle így megkapja a fiam és nála is jól szól legalább a motyó.

[ Szerkesztve ]

(#290) Sub-ZeRo válasza raus (#289) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen ez az. Én mikor az 530-at vettem, ilyennel nem találkoztam. Még a Logi honlapján sem láttam, pedig keresgéltem rendesen. :F Na mindegy, soha többé logitech hangcucc.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#291) No.01


No.01
őstag

Na most a cikken felbuzdulva megrendeltem en is a Z906-ot :K
Mivel kezdo szettem igy fogalmam sincs mivel es hogyan kellene osszekotnom?

Medialejatszo melle lesz nem PC-hez. A lejatszon a kovetkezo kimenetek vannak:

sztereo RCA
S-Video
HDMI 1.3
Kompozitvideó
Komponensvideo
Optikai
Koaxialis digitalis

Mit es hogyan ajanlanatok?

(#292) Ursache válasza No.01 (#291) üzenetére


Ursache
senior tag

Digitálisan kösd össze: koax vagy optikai :) A dekódere mindent le tud szedni a normális adatfolyamról.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#293) No.01 válasza Ursache (#292) üzenetére


No.01
őstag

Es azt hogyan? :B :U Mit kell kernem? A kabelek beszerzeset illetoes is elfogadnek v.mi iranymutatast...

(#294) Ursache válasza No.01 (#293) üzenetére


Ursache
senior tag

Toslink kábelt keresel, szabványos, ne aggódj, bárhol megkapod, ph-n is. :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#295) Kleroo válasza Turbolada II (#261) üzenetére


Kleroo
veterán

Azannya!
Gőzöm sincs,hogy ez milyen funkció.
Illetve az agytekervényeket megmozgatva arra való,hogy a hangforráshoz igazítsuk a Logitech "skáláját",hisz ilyen rendszernél a max hangerő mindig relatív.
De én is valahogy úgy érzem,hogy kicsit a hangzásba is belekutyul,a közép erősebbnek tűnik.

Valamint akkor én meg bedobom azt a tippet,hogy ki próbálta már ki,hogy egészséges mértékben kitömi a tejfelesdobozokat "hangfalanyaggal" .Én egy régi meghalt Grundigból kivettem,és berakosgattam szépen a Logi satelitjeibe. ZENÉNÉL hallani a különbséget.Érezhetően kellemesebben,teltebben szól. Sőt,már rögtön pötyögtetéssel hallani.(Megpötyögtetted az ujjad végével a membránt,és fülelsz a hangra. Majd egy már kitömöttet. Az üres püff-püff hangot ad,míg a kibélelt már puhhh-puhhh :) )

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#296) saril válasza No.01 (#291) üzenetére


saril
senior tag

örülök hogy médialejátszóhoz is ezt a rendszert választottad!
miért pont erre esett a választás? :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#297) saril válasza Kleroo (#295) üzenetére


saril
senior tag

zárt szateliteknél biztos nem számít annyit a kitömés mint egy nyitottnál btw
mod: számít értem én azért csinálnád hogy kevesebb önrezonanciája legyen de sztem ennyit nem ér meg hogy szétszedjem :R

pl ha a sub-ot kéne kitömni arra jobban vevő lennék mert nyitott ;]

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#298) Kleroo válasza saril (#297) üzenetére


Kleroo
veterán

Még jó hogy számít. Nagyon is,még zártnál is természetesen!
Egyébként a z-5500 satjain van reflex nyílás. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#299) ricshard444 válasza Kleroo (#298) üzenetére


ricshard444
veterán

Még jó,úgy fújja a levegőt ,mint egy kis ventillátor :C

Vannak dolgok...

(#300) Ursache válasza ricshard444 (#299) üzenetére


Ursache
senior tag

érdekes, nálam nem ez a helyzet

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.