Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ursache válasza Teasüti (#200) üzenetére


Ursache
senior tag

"Vidéki" vagyok. Bp-től 5km-re. Gyere fel: iMax! :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#202) Ursache válasza Teasüti (#200) üzenetére


Ursache
senior tag

de miért... fosszarhúgyrohadtéletbe... szar az egerem és csomoszór dupla post.... száradjon el, most már kidobom a szemétbe!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#203) saril válasza Ursache (#201) üzenetére


saril
senior tag

az egered gombja prelleg
ez az a jelenség mikor egy lenyomásra kettöt kattint akaratod ellenére! :C :C :C
na de én mentem alvadni jó 5.1-t mindenkinek éljen a logitech :DDD :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#204) Tomate válasza saril (#196) üzenetére


Tomate
veterán

Figyi. Tudom, hogy erősítő meg nagy hangfal a jó, nem pedig a szappantartók. Gép mellé tökéletes neki és ha 22.000Ft-ért jobbat mutatsz írhatsz olyat amin vitázhatunk. A nappaliban ott vannak a nagy álló hangfalak a Pioneer VSX 520 + a wharfedale mély. ;)

(#205) Ursache válasza saril (#203) üzenetére


Ursache
senior tag

:D majd helyre igazítom :D én is megyek aludni jóccakát!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#206) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Szappantartó, bögreszett, tejfölösdoboz. :C
Ezek közül csak az uccsót ismertem, már megérte felkelni ma. :DD

(#207) Bazsó


Bazsó
tag

Szintén egy z-5500 tulaj.
Én egy xonar ds-el hajtom,+optikai kábel.
Szintén megerősíteni tudom, hogy hibátlan a cucc, mind filmeknél zenéknél.
25m2 szobában szétszed mindent
English DTS 5.1 @ 1510 HALÁL!!!!!!!! :Y Komolyan jobb mint a moziban!
Hungarian AC3 5.1 @ 640 Így is nagyon szépen tisztán szól.

Brummogást én nem észlelem, ha sokáig megy max közeli hangerőn kicsit érezni a "szagot"
55.000Ft ért lehet venni használtan. Ennyi pénzért nincs párja!

üdv mindenkinek

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#208) Ursache válasza Bazsó (#207) üzenetére


Ursache
senior tag

Bárcsak nekem is lenne 25nm^2-em =(

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#209) Bazsó válasza Ursache (#208) üzenetére


Bazsó
tag

Ha bontani fúrni faragni kell szólj :D

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#210) BBéci válasza Bazsó (#207) üzenetére


BBéci
titán

Ha az szétszed mindent, akkor a szoba berendezésével van baj. Vagy valami mással.
Ez a JBL Synthesis Array rendszer szintén 5x5-ös helyiségben van felállítva és sok-sok órányi hallgatás, filmnézés során sem éreztem úgy, hogy szétszedné a szobát. Holnap (illetve ma) megint, immár sokadszor fogok azzal a rendszerrel tesztelni.
A cikkben említett One Array-t is hasonló méretű, talán picivel nagyobb szobában hallgattam, az arról szóló cikk nemsokára olvasható lesz az aláírásomban szereplő honlapon. Az sem szedett szét semmit. Ha a Z-5500 szépen szól, (nem vitatom) akkor mit lehet, mit kellene mondani a Synthesis rendszerekre?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#211) Turbolada II válasza LW (#190) üzenetére


Turbolada II
őstag

Nekem is van egy szint, csak nem győzöm megfizetni. "Vagy túl szépen szól vagy a füledbe mar'" Az átlagos termékek a "füledbe mar" kategóriába tartoznak. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#212) Ursache válasza BBéci (#210) üzenetére


Ursache
senior tag

Lehet még bejáratósak, nem? Vagy kényes vagy... vagy mi vagyunk igénytelenek... vaaaaagy...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#213) raus


raus
aktív tag

Gratula! Jo a cikk. Nem vagyok Logitech ellenes mert 6evig egy X-540-et nyuztam es sokat moddoltam hogy valami epkezlab zeneiseget tudjak kihozni belöle. Meg több logi periferiam is van amik nagyon jok. De ezek igazabol PC-hez vannak csak keszitve es elegge sajatos hangzasvilaggal. Igenyes zenehallgatashoz alkalmatlanok. Semmikepp sem szinezetlen a hangjuk, a közeptartomanyuk csapnivalo es magas sem jo. Valamint a felbontas a reszletek benne maradnak a dobozban. A Z5500-nak kimondottan a melyet szidtak hogy teljesen ratelepszik az egesz hangkepre. Akkor azt irtak hifista szemmel egy forumon hogy teljesen le kellett a POD-on a szub jelszintjet venni hogy hellyel-közzel linearis legyen. Gondolkoztam anno en is egy vetelen, de amikor a Mediamarkt-ban meghallottam rosszul lettem töle. Hihetetlen brunnyogos, kasas hang jött a szettböl. Viszont összehasonlitva mas kategoriatarsaival egeszen jok. Nem akartam senkit megbantani a velemenyemmel, el hiszem hogy örülni is lehet egy ilyen motyonak es teljesen jogosan szeretni is de igenyes zenehallgatashoz mashol kell keresgelni hangfalakat. A Z906 mindazonaltal biztos jobban sikerült ahogy irod.

[ Szerkesztve ]

(#214) Sub-ZeRo válasza raus (#213) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

X540-et 6 évig :F Van egy delorien-ed :F Mert az 540 az tavaly vagy előtte debütált de a gyártása gyorsan meg is szünt, mert a hangerő potija egy sz@r volt. Volt 2 példányhoz is szerencsém. Miután felhívtam a magyarországi képviselőt hogy verjék bele a ...at a hangrendszerükbe, utána (tavaly) már nem is volt fent a hivatalos honlapjukon. :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#215) lezso6 válasza Sub-ZeRo (#214) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Van egy delorien-ed :F"

A 21. századra sokak számára elérhető vált.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#216) Sub-ZeRo válasza lezso6 (#215) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én nem tudom, de én tavaly vagy azelőtt láttam jónéhány számtech bolt oldalán. Előtte X530 volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#217) Gál István


Gál István
senior tag

Sajnos a legjobb PC-s hangrendszer nem szerepelt a tesztben, ő pedig a Creative S750.

(#218) lezso6 válasza Gál István (#217) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már majdnem linkeltem a cikket, hogy van róla, aztán most nézem Te írtad. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#219) saril válasza Gál István (#217) üzenetére


saril
senior tag

azért mert réééégi :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#220) khron78


khron78
őstag

Sok a helyesírási hiba és a szóismétlés.
Kis táblázat beleférhetett volna, a jellemzőkről is ,meg pár saját kép, pl. a dekóder hátuljáról.
Egyébként meg kívánom, hogy sokáig használd a 906-ot!

(#221) MaciG válasza Sub-ZeRo (#104) üzenetére


MaciG
addikt

A fadoboz nem garancia semmire, lásd genius. (Bár annyiért amennyiért azokat árulják szerintem jó vétel, de ez nem az a topik). Én úgy értettem, hogy lehet szebben szól, de nem hinné, hogy a mély ládában van annyi kakaó ,mint a z5500-ban. Márpedig ezt én elsősorban a mély láda miatt vettem, de azért ha valaki vesz majd egy olyat, megnéznék egy rövidke tesztet róla.

BANZAII

(#222) Patice válasza BBéci (#210) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#223) LJ.


LJ.
tag

Én is az elmúlt héten vettem egy ilyen Logitech szettet, amire nekem kell, ahhoz tökéletesen elég. Bár nem a legolcsóbb, azért kapsz is valamit az áráért.
Első indítás óta nagyon sokat javult a hangminőség, sokkal szebb lett a közép, a mély is ütősebb hangokat produkál magából. Én főleg zenére használom, de sok filmet is nézek. Vitathatatlanul filmekben a legerősebb :D És higgyétek el, ez a basszus is képes berezgetni az ablakokat, pedig én szerintem 55% főlé még sose tekertem a hangerőt... Az igazi házimozirendszerekhez pedig totál fölösleges hasonlítani, nem egy kategóriában versenyeznek. Egy Suzukit sem hasonlítassz egy BMW-hez csakazért, mert van négy kereke és gurul...

(#224) _Oscar válasza saril (#198) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Nem tudok neked pontos beállításokat mondani. Egy nagyjából 3000 négyzetméter alapterületű publikus helyen volt/van demó célra kiállítva. Bárki használhatja. Esténként zárás előtt adtunk neki egy kis plusz kakaót :-)

Azt nem állítottam, hogy elromlott volna, de szaga volt rendesen. 6-7 méterről is érezni lehetett.

Szag keletkezés szempontjából lényegtelen, de a történeti hűség kedvéért leírom: optikán van meghajtva egy 27"-os iMac-ről.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#225) saril válasza _Oscar (#224) üzenetére


saril
senior tag

én meg azt hittem hogy tönkre is ment ;]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#226) _Oscar válasza saril (#225) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Nem ment tönkre. Sőt lekopogom, hogy a hibás Logitech termék ritka mint a fehér holló! (Értékesítéssel foglalkozom, ergó találkozok sok hibás cuccal, illetve emberkével akinek tönkrement a valamije.)

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#227) saril válasza _Oscar (#224) üzenetére


saril
senior tag

megvolt a teszt ezekszerint "bunkó" vagyok mert se szag nem sem túlzottan meleg sem volt a sub hátulja
a teszt win teljes hangerőn és logi teljes hangerőn ment optikáról flac-al sub 50% és minden más is 50%on és 3d hangzással hogy az összes szatelit mennyen

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#228) McNamara


McNamara
Ármester

Az a poén, hogy még én se mertem fullra feltekerni a cuccost. Hangerő maxon volt, de a satellitek és a sub csak 50% volt állítva. Így is remegett szépen a ház :) Ez egy igazi szörnyeteg! Átlagos usereknek tökéletes választás!

(#229) saril válasza McNamara (#228) üzenetére


saril
senior tag

erről beszélek hogy ha winben és konzolon is full a hanegrő akkor a csatornánkénti hangerő elég 50%on nem kell ott is feltekerni...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#230) BBéci válasza saril (#229) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítő nem a hangerő függvényében melegszik, a saját kivezérlése okozza a hőtermelést. Ha 50%-os állásban használod, az kevesebb is lehet, mint fél terhelés, mert nem mindegyik hangerőszabályzó lineáris fokozateloszású.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#231) saril válasza BBéci (#230) üzenetére


saril
senior tag

de a saját kivezérlése a hangerő függvényében nő, lol! :C :C :C :C :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#232) MaciG válasza saril (#227) üzenetére


MaciG
addikt

De most komolyan. Van olyan ember aki huzamos ideig bírja teljes hangerőn hallgatni a rendszert otthon? :U

BANZAII

(#233) Ursache válasza MaciG (#232) üzenetére


Ursache
senior tag

Film alatt mehet max a 70-75%, fölötte elvesztem a hallásom... Zene max 5 percig max 70%... mert fáj a fejem. Ja, és ez Z-5500

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#234) saril válasza MaciG (#232) üzenetére


saril
senior tag

igen szobában halláskárosodást okoz szerintem egy idő után :Y

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#235) ricshard444 válasza MaciG (#232) üzenetére


ricshard444
veterán

Én,nem annyira durva mint amennyire bevan állítva annak... :K
Relative durva,de am nem nagy cucc,ez az igazság...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#236) Turbolada II


Turbolada II
őstag

A Z5500 vol+5 beállításon sokkal dinamikusabban szól mint az alap beállításaival. (ugyanazon a hangerőn) Ezt már megfigyelte valaki?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#237) BBéci válasza saril (#231) üzenetére


BBéci
titán

Nem. :(
Ha egy erősítő magasabb szintű jelet kap, például 1 helyett 4 voltot, akkor kisebb mértékben kell azt erősítenie, ugyanakkora kimenő teljesítmény - hangerő - eléréséhez. Eközben a melegedése is kisebb.
Tudnék erről mesélni, de feleslegesnek érzem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#238) Ursache válasza Turbolada II (#236) üzenetére


Ursache
senior tag

Hogy micsoda? Boost 5-t toljam rá és akkor így hallgassa a filmeket zenéket akármi...?

szerk: ricsi, beküldenélek egy szobában ahol 100%-on hangerőt ad a cucc + boost 7-tel megküldjük... 1 órát kapsz ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#239) ricshard444 válasza Ursache (#238) üzenetére


ricshard444
veterán

Megvolt,egész délután... :U A szatelitek kis dobozok ergo hamar betorzíthatanak nagyobb hangerőn ,a mély meg annyira kileng,hogy csak a levegőt fújja és nem érzed az erőt...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#240) Ursache válasza ricshard444 (#239) üzenetére


Ursache
senior tag

Persze-persze :) és mi van, akkor ha betorzítanak? Nem finom hangokról beszélünk most, hanem üvöltésről! Torzítsanak... :) Hogy a francba ne érezném az erőt? Egyre erőteljesebben leng ki, ergo "bedörrenti" a levegőt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#241) ricshard444 válasza Ursache (#240) üzenetére


ricshard444
veterán

Szerinted ha rokonomnak koncert ládája van akkor nem bírok egy ilyen szettet?Ennyit erről
Tozítás = üvöltés/értékelhetetlen hangkép , a membrán meg ha nagyon kileng elveszik az erő, kicsitsem tapasztalat 6 logival a hátammögött :U

Vannak dolgok...

(#242) saril válasza BBéci (#237) üzenetére


saril
senior tag

egy szintig lehet igaz és nem minden osztályú erősítőre na meg hiába növeled egy szint után a bemenő jelet...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#243) Ursache válasza ricshard444 (#241) üzenetére


Ursache
senior tag

mesélj a koncert ládáról :D Azért is írtam üvöltést... De amúgy rád aggatnék egy fülest, tudod, mint az oviban, tedd fel a bal vagy a jobb kezed, ha hallod a hangot :)

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#244) ricshard444 válasza Ursache (#243) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha nem veszel komolyan minek koptassam a billt? Neked bőven elég ez a cucc az a lényeg,nekem hangerőre és hangnyomásra nem ennyi

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#245) Ursache válasza ricshard444 (#244) üzenetére


Ursache
senior tag

Privátban is jöhet a koncert láda típusa, gyártmánya, vélemény...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#246) ricshard444 válasza Ursache (#245) üzenetére


ricshard444
veterán

Nemtudom,nem a ládával voltam elfoglalva :N De az egész ház belemeremegett(nem éppen kis ház volt) és egésszen más volt ,mint egy ilyen kis szett. Így tippre a mély kb 50 centi körül lehetett

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#247) MaciG válasza ricshard444 (#235) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor vagy neked már tropára ment a hallásod, vagy a hangfaladdal van valami probléma. Ha windowsban minden fel van tekerve akkor én fél hangerőn nem tudom hallgatni, mert bántja a hallásom. Teljesen még nem próbáltam, de értelmetlen.

BANZAII

(#248) echterion


echterion
nagyúr

Gratula az új cuccodhoz, én nem lennék képes 80ezret adni egy hangrendszerért. :C

Nekem 5500-asom van, olcsón jutottam hozzá, egy családon belüli csereügylet után. A két hátsó nekem is halknak tűnik, de lehet, csak én nem tudom rendesen beállítani. Alaplapi optikaival használom most, de a régi SB Audigy2 ZS kártyámmal jobban szólt az analógra dugva (szerintem).
A hátsó hangszórókat minden gond nélkül, esztétikusan fel tudtam a falra szerelni, ezzel nem tudom, mi gondod volt.
Én elégedett vagyok a mostani cuccal, a leírásod alapján nekem nem ér meg +50ezret a váltás.

**********

(#249) ricshard444 válasza MaciG (#247) üzenetére


ricshard444
veterán

VAGY csak többre vágyom . Zárom is a vitát, semmi gond nincs a hallásommal és a hangfallal . VÉGE

Z-5500 vs Z-906 még mindig...

Vannak dolgok...

(#250) Black Dragon válasza echterion (#248) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszi szépen.:)

Igazából nincs gondom vele, de én a Z906 felszerelhetőség terén jobbnak tartom, mivel középen helyezkedik el a a hangszórónak, ellenben a másikkal, ami ugye a talpban található, de nem azt mondom, hogy rossz, csak én jobbnak tartom.

Mindenki másnak: Ha lehet, tényleg maradjunk a témánál, tisztában vagyok vele, hogy egy több száz ezres rendszer hogy szól, mennyire jó, és ez ahhoz képest mennyire szar, de ennek a kiépítése nálam felesleges, és ezt az előző hsz-emben már leírtam.:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.