Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) E.Kaufmann válasza zrubi (#14) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igazad van, sokmindenben nem véd, a userek és a böngészők hülyeségeitől pláne , és a squid se üdvözítő, de mégse felesleges egy otthoni tűzfal proxy, jókat lehet vele játszani :D .
Én például örömmel tapasztaltam, hogy a Squid képes ipv6-ipv4 "tunellingre", vagy nem is tudom mi a jó szó.
A következőt csináltam:
Squid telepít, freenet6 kliens telepít. Létrejött egy ipv6-os interfész. Egy kis squid bütykölés után a helyi hálózaton lévő ipv4-es címmel rendelkező gépek simán tudtak böngészni ipv6-os oldalakat, teszteltem a google ipv6 tesztelőjével, csak ipv6-os dns nevekkel és ipv6-os ip címekkel is. Lényegében a legegyszerübb módja az ipv6-os átállásnak. Az volt a legszebb, a tűzfallal és routinggal nem nagyon kellet bajlódni (érdemes azért kívülről tiltani, belül elég talán annyi ,hogy csak a szükséges szolgáltatások legyenek telepítve). Le lehet tiltani az ip forwardot, mert lényegében mi történik? A squid az egyik interfészen kommunikál a külvilággal, másikon a belső hálózattal. nem kell itt semmit forwardolni. A legtöbb szolgáltatás ma már működik squid-en keresztűl, és bár tapasztalatom nincs tán még a torrentezés is megoldható.
A következő amivel lehet még mókolni: proxy autokonfiguráció (dns és/vagy dhcp által), esetleg transzparens proxy, ami bonyolultabb pl https esetén se triviális.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.