Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Már azt hittem, hogy megvan a PC-201a utóda, de hogy egy nyamvadt BD-meghajtót sem lehet belerakni egy ekkora házba, el is baszta az egészet.

(#2) R9DEON válasza Chrys_ (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

Olcsó húsnak híg a leve, nem tudtad? :DDD

(#3) Raymond


Raymond
félisten

"Mindezért nem kevesebbet, mint 300 eurót kell fizetni az árlisták szerint."

:))

Gondolom olyan 10 darabtol sikerul is majd megvalniuk. 8-at szetkuldenek a szokasos "YouTube Influencer"-eknek (JayzTwoCents, BitWit, HardwareCanucks, Austin Evans, Tech-akarmi stb.) es kettot pedig eladnak a videok alltal keltett "buzz" alapjan :)

Egy kis hyperbole, nem kell 100% komolyan venni...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) Baggins86 válasza Chrys_ (#1) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Optikai meghajtó 2016-ban? :DD

(#5) Tian66


Tian66
senior tag

Mi ez az ár? Mit kell a holdon bányászni ehhez?

(#6) abridabri


abridabri
veterán

Hogyne , 100k ezert a hazert ,amikor fele annyibol vannak mas edzett uveg hazak, sokkal jobb szellozessel.
(Corsair Crystal 460X ,Anidees Crystal )

(#7) Karel2


Karel2
csendes tag

Mindig is tetszettek a Lian-li házak. De nagyon nem akarok (és tudok) ennyit kiadni, csak azért, mert tetszik.

- Karel -

(#8) tibaimp válasza Baggins86 (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Inkább a gépbe vennék egy BD olvasót+írót, mint vegyek egy asztali lejátszót a filmeknek...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) #72042496 válasza tibaimp (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha amúgy is kell akkor oké, de a Blu-ray filmek lejátszása tipikusan az, amit én NEM a gépről oldanék meg. Elképesztő, hogy mi szopás van vele (kivéve persze ha közben megoldották és megy normálisan, PowerDVD nélkül is).

[ Szerkesztve ]

(#10) XmoD


XmoD
aktív tag

Előállítása kb 70 euro, a Lian Li márkanév 200 és kb 30 euro a fejlesztés :DDD

(#11) R9DEON válasza XmoD (#10) üzenetére


R9DEON
senior tag

Kérek egyet felirat nélkül.

(#12) Caliber92


Caliber92
csendes tag

1 négyzetméternyi perforált fémlemez a hülyének is megér 300 eurót. :DD

(#13) #72042496 válasza Caliber92 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én inkább vitrinnek mondanám, úgy már azért más. (De nekem sem tetszik, és szerintem is drága.)

(#14) Dilikutya: A hangulatát elérték a kiadók, hogy az átugorhatatlan felhívásokkal és reklámokkal azonosítsam, úgyhogy felőlem azt megtarthatják maguknak a (régiózáras) lemezekkel együtt. A stream tömörített, de számomra még úgy is sokkal inkább az, mint a fizikai lemez.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dilikutya válasza Baggins86 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én még veszek filmet és zenét hordozón. A stream nem olyan. Hangulatban, minőségben sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) #72042496 válasza #72042496 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A stream tömörített [...]"

Tudom, a Blu-ray is tömörített, mindenki értse jól. Zenét amúgy én is veszek néha CD-n is - más kérdés, hogy lejátszót nem látnak a lemezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) tailor74


tailor74
őstag

Jó az ötlet, jól is van megcsinálva, de mi kerül ebben 100k-ba? :DDD :F

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"5,25" hüvelykes tárolók számára nem szorítottak helyet"
Itt baszták el. Mert amúgy elég jó lett volna. De a hotswap fiók az ma már teljesen alap. Az se kifogás hogy keskeny a ház, lehet állítva is betenni, hely az van rá. csak hát a szoksos nem gondolkodás...

(#18) abridabri válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


abridabri
veterán

"De a hotswap fiók az ma már teljesen alap"
Szerintem eppenhogy regen volt alap mikor rohangaltunk egymashoz vinyokkal atmasolgatni a filmeket /zeneket. Ma mar semmi letjogosultsaga a racknek /swapnak /dvd meghajtonak.
Egyre tobb gepben mar hdd sincs,csak ssd.

(#19) Owl válasza abridabri (#18) üzenetére


Owl
csendes tag

Nagyon nem így van. Ezer éve a gépem része egy dokkoló, amibe betolom a csupasz vinyókat. SSD-ről meg hallani se akarok.

(#20) johnywalker válasza Baggins86 (#4) üzenetére


johnywalker
őstag

Elég korlátolt hozzászólás...Akkor mit szólsz az LP lejátszókhoz, 2016-ban?

[ Szerkesztve ]

(#21) tecsu válasza Raymond (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Azután meg sírnak, hogy csökken a hardver-eladás, válságban az iparág. :C

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) tibaimp válasza #72042496 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarok veled vitázni, de pont az asztali lejátszók a "szopás". Szerintem a legjobb média lejátszó a PC+hdmi kábel. (az más kérdés, hogy tudni kell beállítani a progit :) ) A powerdvd-t meg hagyjuk...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Nekem ez nagyon bejön. De ennyit nem adok érte. :(

(#24) Dilikutya válasza Owl (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

SSD jó dolog, de nem váltja ki a HDD-t. Egész egyszerűen másra valók, legalábbis a jelenlegi technológiával. SSD pl. alkalmatlan adattárolásra, pláne, ha használod is az adatokat. Viszont ha arra telepíted a rendszert, a felhasználói programokat, játékokat, meg a tmp könyvtárakat, nagyon sokat gyorsul minden.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Indy69 válasza Baggins86 (#4) üzenetére


Indy69
aktív tag

Nem értem mi ebben a kivetni való, egy asztali vasba belefér ,amúgy a BF1 ,5 db lemezét nehezen tudnám bele tuszkolni egy usb portba :DDD
Ja látom a cuccaid Te laptopon nyomod , akkor értem skyp,messenger ,faszbuk ,meg youtube na akkor neked valóban nem kell :D

[ Szerkesztve ]

(#26) #72042496 válasza tibaimp (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát beállítani, azt be kell. Mondom, ha változott, akkor oké (nem néztem utána, mi most a helyzet), de én pontosan ezekre írtam, hogy egy szopás az egész. Az asztali nem tudom, mitől lenne az - beteszed a lemezt és megy, plusz kényelmesen távirányítható (PC-nél is megoldható, de bonyolultabb). (Egyébként nincs asztali lejátszóm, de Blu-ray-hez biztos azt vennék, és nem belső meghajtót a gépbe.)

(#24) Dilikutya: Bocs, hogy megint neked írok ide külön, de miért lenne alkalmatlan adattárolásra? Drágának drága, de adatlemeznek is baromi jó dolog. Külső meghajtónak, backupként persze én sem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#27) Dilikutya válasza #72042496 (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Adattárolásra nagyon drága, és pl. ha torrent is fut róla, az megölné idővel, jóval hamarabb, mint egy HDD-t.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) #72042496 válasza Dilikutya (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Drágának tényleg drága. Magáncélra egy-egy film vagy sorozat letöltése nem fogja tönkretenni, de "ipari" torrentezésre tényleg nem SSD való. :)

Bocsánat mindenkitől az offért.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dr. Akula válasza abridabri (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tényleg?? És a kiírandó adat az gondolatátvitellel kerül át a tároló vinyókra? Főleg hogy az usb3 egyetlen haszna hogy még a portot is levágja a rákötött vinyó?

"Egyre tobb gepben mar hdd sincs,csak ssd."
És? Ezek a mai SSD-k ilyen feneketlen zsákok, bármennyi adatot elnyelnek? Arról már nem is kell learchiválni?

(#30) -Skylake- válasza #72042496 (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

"más kérdés, hogy lejátszót nem látnak a lemezek"

Szinten zenesz. Almomba sem gondoltam volna, hogy igy 2017 derakan ilyet olvasok majd, hogy egy pc haz kiesik mert nincs rajta 525... Nekem evek ota az a problemam, hogy rengeteg haz tetszene, amin van es megtori a designt...(Bar nemreg rataltam a mostanimra, azzal minden szempontbol elegedett vagyok szerencsere.)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#31) -Skylake- válasza Owl (#19) üzenetére


-Skylake-
addikt

"SSD-ről meg hallani se akarok."

Ezt jolmegszakertetted. Legalabb tobb marad nekunk. Aki eleteben egyszer ult mar ssd elott, az a vinyorol nem akar hallani... az ilyen urbanlegend dolgokon kivul mint pl megbizhatatlan meg ilyenek, megkerdezhetem mi bajod van vele ? Ugyanis a vilag osszes (osszes) szempontjabol szarraveri a winyot meg a legocskabb leggyikabb ssd is, egyetlen egy kivetellel, az araval. Azon kivul konkretan semmi sincs ami a winyo mellett szolna.(amugy lassan mar az ar sem szol a winyo mellett, mar nemsoka ott vagyunk , hogy az ssd egy filleres alkatresz)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) Chrys_ válasza Baggins86 (#4) üzenetére


Chrys_
addikt

Mi a fasz az a cucc, amin kiadják a filmforgalmazók a filmeket? Ja BD! Jó reggelt! Az csak a PC-gyártók idióta felfogása, hogy asztali PC-be nem kell BD-player/író, az ilyenek meg, mint te, jól be is nyalják. Persze vannak felhasználók, akiknek már teljesen felesleges, de sokaknak már egy win telepítéshez is szükséges, ha nem tudnak máshol win install boot usb-t készíttetni.
És hogy egy ekkora házba nem fért bele legalább 1 ötnegyedes hely, nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#33) Dilikutya válasza -Skylake- (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

20+ ezer a 240 Gb-os SSD. Rendszernek, 1-2 játéknak elég. Mennyibe is kerül 1 Tb? 100 ezer? A HDD? 14-15. Ez még jó darabig a HDD mellett szól adattárolásra. Sőt, szoftverekre is. 70-80 Gb-os játékok korában kell a tárhely. Persze ha egyszerre csak 1-2 van telepítve, akkor elférnek. Olyan nagyon nem akar esni az ára.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Chrys_ válasza Dilikutya (#33) üzenetére


Chrys_
addikt

A HDD szerintem sem halott dolog még nagyobb volumenű adattárolásra otthoni szinten, de rendszernek már érdemes mindenképpen SSD-t használni. Én a 2 SSD mellé még beletettem egy 3TB WD RED-t is. De az anyag nagyobb része persze már PC-függetlenül NAS-n van HDD-ken tárolva.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dilikutya válasza Chrys_ (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a NAS nem egy átlagos tároló, pláne itthon, ahhoz túl drága. Meg kell a fenének még egy doboz, ott a PC ház, nekem elférnek a vinyók bőven. Meg nem is akarok ágyba tabletre meg laptopra filmet streamelni, mert az baromság.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) Chrys_ válasza Dilikutya (#35) üzenetére


Chrys_
addikt

Igaz, de nekem jól jön, mert nem kell a gépnek mennie, ha torrentezek vagy éppen mozizunk :) Hosszú távon a fogyasztáskülönbség is jelentős. Én átalakítottam a gépházat, az alsó rész nagy részét a belső vízhűtés kapta meg (2 radiátor + szivattyú), és éppen csak bele tudtam még rakni a 2 SSD-t és a HDD-t.

(#37) Owl válasza -Skylake- (#31) üzenetére


Owl
csendes tag

Semmi, csak a 10 TB vinyó kapacitásomat nem tudom kiváltani vele. A dokkoló így mindenképp kell nekem, ha házat veszek (szeretem, ha be van építve, nem kábelezek). Ez a "filléres lesz" olyan történet, ami sose valósul meg, max 30 év múlva. Attól, hogy egy terméket kivezetnek a piacról, még semmi nem lesz filléres, csak nem lehet kapni. Nincs 10.000 alatt semmilyen értékelhető HDD, pedig évtizedek óta gyártják. Tehát nem filléres lesz, hanem "nem prémium árú".

[ Szerkesztve ]

(#38) Dilikutya válasza Owl (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, aki warez nagyhatalom otthon, költheti tárhelyre, amit a bolti példányokon és licenceken megspórol. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) Owl válasza Dilikutya (#38) üzenetére


Owl
csendes tag

Dehát Magyarországon nincs is warez, ezt mindenki tudja, aki megfizeti az artisjus jogdíjat a termék árába beépítve. Pendrive, HDD, CD, DVD és még ki tudja mi, több ezressel is drágább lehet ettől a kis plusztól, amit minden becsületes állampolgár kifizet ajándekba! :-)

(#40) Dilikutya válasza Owl (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Licencre nem érvényes.
Mellesleg az Artisjuj matrica nem teszi legálissá, csupán nem lesz büntetve. Nem ugyanaz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) tibaimp válasza Dilikutya (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az csak egy újabb adó fajta, de ebbe ne menjünk bele...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.