Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

hát ha tényleg vált, akkor azt kényszerűségből teszi, pont az AMD volt az amelyik nagyon ellenezte az LGA foglalatot, mondván hogy sokkal sérülékenyebb és nagyon drágítja az alaplapokat... de ha ez az ára annak, hogy ne növekedjen a foglalat alapterülete...

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Es az miert jo, hogy nem no a foglalat alapterulete?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) Cythyel válasza GeryFlash (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

kisebb alaplapokra is fel lehet rakni az új foglalatot, pl itx vagy stx méretre, ezeknél azért eléggé korlátozott a hely

(#4) drotsztyuart válasza Cythyel (#1) üzenetére


drotsztyuart
tag

Aha dragitja. kb 10 forintal ellenben a proci nem lesz serulekeny es a procik igy is egyre dragabbak ahogy elkezdtek atmenni dinnyebe.
Amugy anno ment a csunyagonoszintelezes, hogy myilen aljasok hogy ralocsolik szegeny alaplapgyartokra ezt a koltseget is.
Az intel azert csinlja mert gonosz sit az amd meg a jodzsedi es csak kenyszerbol teszi.
Hat persze, de ezert az alufolia sisak este ne maradjon el.. :U

[ Szerkesztve ]

(#5) Chrys_


Chrys_
addikt

Nekem jobban tetszik az LGA megoldás. Könnyebb (sérülékenység kisebb) a szerelés, valamint kisebb az esélye annak, hogy paszta kerül a lábakra (true story) :)

(#6) Alogonomus válasza Cythyel (#1) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az Intel alaplapok ára az extrém módon éhes processzorok miatt eleve elszálltak, így már az AMD is feljebb engedheti az alaplapok árát, még úgy is olcsóbb marad.

(#7) Goll-r


Goll-r
tag

Marad a PCI Express 4.0?

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#8) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

> Abu "Az AMD új dizájnja ( = 1718) ezzel közel kerül
> az Intel készülő, LGA1700-as
> foglalatához, utóbbi 1700 tűvel dolgozik."

Le is hagyta!
Meg is előzte!
Legalábbis darabszámban ;]
1718 > 1700

Mottó: "A verseny jó!"

(#9) dokanin válasza drotsztyuart (#4) üzenetére


dokanin
aktív tag

Én még sosem találkoztam olyan procival ami tönkrement volna mert elgörbült egy tű. Simán kiegyenesíted és megy. Ellenben alaplappal, amin megsérültek azok a kis akármik, tele a raktár nálunk.

(#10) joghurt válasza dokanin (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Mennyibe kerül egy (akár izmosabb) alaplap, és mennyibe egy (csak közepes) proci? Melyikért nagyobb kár, ha elgörbül a láb?

A tej élet, erő, egészség.

(#11) #16820480 válasza joghurt (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Melyiket tudod kicserélni anélkül, hogy az összes hozzá kötött sw licenc sikítana?

(#12) Victorio


Victorio
aktív tag

A lyuk kiosztás marad, és kompatibilisek lesznek az AM4-re való hűtéssel?
Vagy lehet kidobni az összes régi hűtőbordát?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#13) Huntszy válasza Victorio (#12) üzenetére


Huntszy
tag

A 3th party cooler gyártók valszeg adnak ki a komolyabb coolerekhez adapter keretet ha nem lesz kompatibilis ahogy eddig is. A saját coolerem is egy sor AMD meg Intel foglalt típussal kompatibilis mert adtak egy zacskó adaptert. Ha meg nem drága/komolyabb a cooler és nem adnak ki hozzá adaptert azt jelenti, hogy valszeg amúgy is egy olcsóbb darab volt szóval ha váltasz platformot pont nem az a plusz tizes kellene odavágjon (már ha nem elég jó a gyári). Szóval még ha nem is lesz kompatbilis akkor se a világ vége sztem.

(#14) PuMbA válasza S_x96x_S (#8) üzenetére


PuMbA
titán

Kész, már eldőlt: AMD nyert, Intel vesztett :)

(#15) Thrawn


Thrawn
félisten

Remélem kitalálnak valami Threadripper-féle mechanizmust és nem lesz drop-in.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) Zotya84 válasza dokanin (#9) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezek szerint olyannal sem, amin annyira megbarmolták a lábakat, hogy semmilyen módszerrel nem lehetett kigyenesíteni, hogy visszamenjen a foglalatba, hanem egyszerűen letört...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) Bici válasza #16820480 (#11) üzenetére


Bici
félisten

Sosem használtam még olyan progit, amit alaplapcsere után ne lehetett volna újra aktiválni, így nem vágom a dolgot, de mondhatnál erre pár példát.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) Tengri válasza dokanin (#9) üzenetére


Tengri
senior tag

Attól, hogy még nem találkoztál vele, egy létező probléma. Itt a HA-n van egy fórumtárs aki a nagyon elhajlott esetleg letört lábakat javítja, cseréli nagyon profin (több száz pozitív visszajelzéssel).

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#19) Dare2Live válasza Goll-r (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

van vmi előnye desktopon a pcie 5.0nek?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) Picco válasza Zotya84 (#16) üzenetére


Picco
addikt

Javithatoak a pinek, cserelhetoek is. Alaplap pinek mar sokkal! neccesebbek.

Par hete vettem egy sempron procit gyakorolni es eddig 2/2 ryzent sikerult megjavitani vele. Egyiken 4 labat kellett potolni.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#21) kurta9999 válasza Dare2Live (#19) üzenetére


kurta9999
tag

Egyelőre szerintem még nincs, majd ha jönnek a PCI-E 5.0-s SDD-k, de arra várni kell, ahogy elnézem. Intel is csak x16 sávot ad a GPU-ra, M2-re 4.0 megy. Egyébként ez engem is meglepett, hogy nem egyből 5.0-val hozzák az AM4-et.

(#23) tserrof77


tserrof77
senior tag

Azért valljuk be, ahhoz naggyon durván kell egy tüskéslábú procival bánni, hogy kellő óvatossággal visszahajtogatva (én tűvel szoktam) ne legyen menthető. Én ezért (is) imádom az AMD cuccait. Igen, van pár fórumtárs, aki tud segíteni végszükségben, ha mégis letörik. De a socket javítás sokkal macerásabb, főleg, ha cserélni kell. Valahol megértem az AMD-t is, hogy váltani kell. De ha jól tudom, most bő 1300 lábbal jönnek. Ehhez képest, ha alapterületben maradnak de 1700 lábra, ott nagyon picik lesznek az érintkezési pontok. Oké, ezek szerint megoldják, de ott egy socket sérülés jó eséllyel viszi a kukába a lapot. JA, igen, és ezzel a lapgyártókra hárítják a nagyobb melót és költséget. Egyszerűbb és olcsóbb lábnélküli procit gyártani. Magam részéről nem örülök neki, na.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#24) Yutani válasza #32839680 (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom elképzelni azt az esetet, amikor egy LGA fogalatból a hűtő kitépi a processzort. Hogyan lehetséges a jól ismert LGA retesz mechanizmus mellett, akár csak egy LGA775 esetében?

Szerk: Van itt a HA-n LGA javító/cserélő ember, nekem is cserélt pint egy LGA1155 lapban. Igény esetén a teljes LGA foglalatot cseréli (10k+ pénzért).

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#25) Dare2Live válasza kurta9999 (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha lesz akkor is az, hogy belerakhatsz vmit ami PCIE5 még nem előny.

máshogy pldadnal maradva: Mi előnyt vársz uattol az SSDtől ha az pcie 4.0 helyett 5.0val jön?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Dragon3000 válasza #32839680 (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha lga esetében kitépi valaki a cpu-t a hűtővel, akkor ott kb minden mehet a kukába :D
Aprón találni lga és pga javítással foglalkozó embereket sok értékeléssel.

(#27) DudeHUN válasza Picco (#20) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Sajnos rendszeres, hogy LGA alaplapot vágnak tönkre. A mai napig nem jöttem rá hogyan, de sajnos sikerülni szokott. Sűrűbben, mint gondolná az ember.

Gamer for Life

(#28) Picco válasza DudeHUN (#27) üzenetére


Picco
addikt

volt kollegam a szemem elott vagott haza egy dupla xeon socketes munkaallomast ezzel. Elfelejtette lehuzni a huto kabelet es kicsuszott a kezebol....

regebben mar sikerult visszahajlitanom 5-6 enyhen elhajlott pint alaplapon, de soksok ora munkaja volt....sohasem voltam meg annyira vallasos mint azalatt a 4 ora alatt amig azon meloztam :D

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29) MasterDeeJay

Nekem a s2011/v3 bejött, a kínai féle ráhajtós hűtőkkel. (amik gyak amd féle rögzítésűek)
Persze el lehet rontani de mondjuk ha fül lenne a proci oldalán amivel meg lehet fogni akkor nem lenne nagy gond.
Csak csavarozni ne kelljen, nehogy már eszköz kelljen egy procicseréhez.
Nekem igazi horror amikor a fő gépemen cserélni kell procit. s3647 rögzítése valami elborult egy művelet, a hűtőre kell rárakni a procit amit persze a keret nem tart meg tökéletesen és attól félek hogy beleesik az egész a foglalatba amikor raknám bele.
s478nál gyakorlatilag az összesnél a proci a hűtőre ragadva jön re amikor rászárad a paszta. (mai napig nem jöttem rá hogyan kell leszedni a hűtőt normálisan)
s939/AM2/AM3 hűtő rögzítése talán a legjobb amit csak kitaláltak, kallantyút rá egyik felén majd másikon is és ráhajtani.
s775/115x meg törik már az évek miatt de új korában sem volt az igazi.
s462 na az fail ha nehéz hűtő kell rá, de azért hihetetlen mit elbírt a socket amekkora erővel raktam rá néha hűtést.
s604/771 gépházon vagy alaplapi keret ami csavarós, háát azét nem az igazi.

Na szóval valami proci keret amivel meg lehet fogni, aztán beleilleszteni majd ráhatjani lenne a legjobb szerintem, hűtőben meg maradna a gyári keretes beakasztós lehajtós cucc.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#30) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Ez szívás :((

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#31) ollie válasza GeryFlash (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az egésznek csak előnye van, mert a processzorok drágábbak szoktak lenni az alaplapoknál (feltéve, hogy nem felsőkategóriás deszkába teszed a belépőszintű processzort), így ha sérülnek a pinek, nem a drágább processzort kell cserélni.

***

(#32) tserrof77 válasza MasterDeeJay (#29) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én anno a 478-asnál megtanult módszert használom azóta is az AM széria hűtők levételénél. Rögzítés kiakaszt, és finoman oldalirányban megtekerem (a 478-nál nagyon kicsit tud csak mozdulni, de az bőven elég szokott lenni, hogy a rásült hűtőt elengedje) A nagyobb gond nem a rásült, hanem a még viszonylag friss és néha túltolt paszta okozza, mert ilyenkor a a paszta szinte ragasztóként viselkedik, és tényleg előferdült nekem is, hogy jött bizony a proci is. De vagy nekem volt mákom, vagy más miatt, de mindig kijött foglalat/lábsérülés nélkül. :B :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Van Gogh-rol tovabbra sincs publikus info? Par napja azt olvastam, hogy toroltek es jovore Dragon Crest neven ujrazik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) dokanin válasza Tengri (#18) üzenetére


dokanin
aktív tag

Nyilván létező, de az alaplap sérülése LGA tokozásnál sokkal gyakoribb szerintem.

(#36) dokanin válasza DudeHUN (#27) üzenetére


dokanin
aktív tag

Én már megfejtettem. Egyszer elkaptam egy pillanatot, amikor a kolléga egy grais lapra próbálta a műanyag kupakot visszatenni és lássuk be, elég logikusan a lefogató retesz alá rakta be és úgy próbálta meg lecsukni. Ezzel gyakorlatilag ki is végezte. Már nem kellett visszaküldeni.
Gondolom aki otthon próbálja meg ugyanezt, simán alá teszi a kupakot. Fene se gondolná, hogy az csak fölülről van rápattintva.

(#37) Novver válasza #32839680 (#22) üzenetére


Novver
senior tag

Ha nincs ráégve a paszta, akkor egy pár perc stresszteszt, esetleg óvatos hajszárítózás a hűtőre csak, és már cuppan is lefelé a a hűtő.
A leggtöbbször a probléma az a régi paszta, vagy jéghideg kiszedés volt.

Life is a game... The game is my life!

(#38) paprobert válasza Dare2Live (#19) üzenetére


paprobert
senior tag

"van vmi előnye desktopon a pcie 5.0nek?"

CPU-közelibbé válnak a csatlakoztatott hardverek. A meglévő fizikai csatoló mögött a szoftver is megváltozik, leredukálja a késleltetést.
Egyelőre úgy néz ki, hogy a főként Intel által tolt CXL lesz a befutó a néhány egymással versengő megoldás között.

Gyakorlati szempont lehet pl, hogy a latency így átköltözhet a processzor-vga összeköttetésből a GPU chipletek közötti kommunikációra, teljesítményvesztés nélkül.
Vagy például az 3DXPoint tényleg elkezdhet DRAM-ra hasonlítani működés közben, a mostani "kicsit gyorsabb és drága SSD" állapothoz képest.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#39) eldiablo válasza MasterDeeJay (#29) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

TR mellé jár "nyomatékkulcs". Elég kuktúrált, nincs gond azzal, hogy nincs meg egy-egy csatorna. Videó a beszerelésről: [link]
TR PRO/Epic ugyan ez az elv.

(#40) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/newz/amd-next-gen-am5-platform-to-feature-lga1718-socket

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) MasterDeeJay válasza eldiablo (#39) üzenetére

Ez oké, nálam a s3647-es is kulcsos de a hűtőhöz adják viszont ott nem kell nézni nyomatékot (vagyis kellene) mert nem is lehet tovább húzni. (na jó izomtibik meg tudják tépni). Ha nem csavarom be ütközésig akkor garantáltan nem is működik, szóval csak lassan lehet tekergetni. Nem egy user barát socket az biztos. 5 perc a hűtőcsere.
De már elve rég rossz hogy célszerszám kell egy procicseréhez.
2011v3-asnál tűnt el nekem csatorna de az olcsó tx3 klón hűtővel és atx dual lappal volt ami eleve nem volt valami masszív és behajlogatott amikor csavartam rá. Furcsa módon ha nincs rajta hűtő akkor is működik. Sok procit próbáltam hűtő nélkül, ez a s3647-nél nem lehet megtenni mert nem is lehet bele ejteni a procit. (szeretek kísérletezni mikrókódokkal meg ES procikkal)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#42) Z10N válasza Chrys_ (#5) üzenetére


Z10N
veterán

Amit leirtal , pont hogy az ellenkezoje igaz :DDD

"Könnyebb (sérülékenység kisebb) a szerelés"
-pont, hogy serulekenyebb, ha a foglalatba bele kerul valami LGA
-PGA-t sokkal konnyebb szerelni, vakon belerakod a foglalatba es csak lehajtod a kart
-PGA labat konnyu kiegyenesiteni (tapasztalat, mig LGA tusket eselytelen, legalabbis tobbet)

"kisebb az esélye annak, hogy paszta kerül a lábakra"
-nagy cucc alkohollal leszedni PGA-rol, ellenben az LGA foglalatbol szinten eselytelen
-mondjuk ha valaki belekeni az AM fogalalatba akkor az is sz0p@s

Maradjunk annyiban, hogy a PGA labak sokkal merevebbek, vastagabbak es hozzaferhetobbek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43) snorbi82


snorbi82
senior tag

Közben az Intel:
[Megint változtat processzorai foglalatán az Intel - de még az eddigieknél is jobban]

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#44) Z10N válasza dokanin (#9) üzenetére


Z10N
veterán

+1 igy van, kell egy rotring es annyi (joparat csinaltam mar megy igy)

Raadasul egy torott pint meg lehet forrasztani, meg maszk nelkul is vagy donorrol. Ellenben LGA labakat kiegyenesiteni, hogy utana meg kontakt is legyen szinte eselytelen, ha meg tul sokat hajlitgatod eltorik hamar. Utana mar csak foglalat cserevel lehet javitani, ami 10k+.

Az egyetlen jarhato utat az Epyc/TR4 fele leszoritasnal latom, viszont annal draga a foglalat es celszerszam jar hozza. Vagy mint az intel szerver prociknal a keret lock mechanikat.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) MasterDeeJay válasza snorbi82 (#43) üzenetére

Megteheti, hiszen nagyon jól áll....oh wait.... ;]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46) eldiablo válasza MasterDeeJay (#41) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A legtöbb hűtőhöz is kell szerszám. Illetve minden TR procihoz adnak. Már gyűlnek otthon az asztalomon a kulcsok... :DDD
Inkább csavarozok, mint hogy mégegyszer szívjak az LGA3647-tel. :N

(#47) MasterDeeJay válasza eldiablo (#46) üzenetére

Nekem minden foglalat socket lábastul, lábatlanul is. :DDD
Azaz nálam socket amibe belerakom, slot amibe beleállítom. Szívok is vele amikor nem lga-ként keresem ebay/alin.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#48) Z10N válasza MasterDeeJay (#29) üzenetére


Z10N
veterán

"(mai napig nem jöttem rá hogyan kell leszedni a hűtőt normálisan)"
Oldal iranyu nyiro mozgassal kell, aka finoman jobbra-balra csavargatni. Persze ha kokemynre szaradt akkor mar nalam is jott ki a hutovel egyutt (AM fogalaltnal is).

" s3647 rögzítése valami elborult egy művelet, a hűtőre kell rárakni a procit amit persze a keret nem tart meg tökéletesen és attól félek hogy beleesik az egész a foglalatba amikor raknám bele."
Az LGA4189-nel (LGA4189-4, LGA4189-5) mar elvileg mashogy kell.

https://www.servethehome.com/installing-a-3rd-generation-intel-xeon-scalable-lga4189-cpu-and-cooler/

"Na szóval valami proci keret amivel meg lehet fogni, aztán beleilleszteni majd ráhatjani lenne a legjobb szerintem, hűtőben meg maradna a gyári keretes beakasztós lehajtós cucc."
Szerintem az epcy/TR fele "kazettas" (sp3, sp3r2, tr4, trx4) megoldas jo lehet. Kerdes, hogy mennyie dragitja meg.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#49) GeryFlash válasza Bici (#17) üzenetére


GeryFlash
veterán

Gondolom meg soha eletedben nem hasznaltal Windows 10-et.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#50) Bici válasza GeryFlash (#49) üzenetére


Bici
félisten

Egy windows alatt nem lehet alaplapot cserélni? :Y

Munkában használtam 2.5 évvel ezelöttig, de ott nem volt lapcsere soha.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.