Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ribarszki


ribarszki
őstag

Köszönjük. Bár meglehetősen karcsú és szubjektív teszt lett. Képminőséget szemre megállapítani.. Hát nem tudom.. Azért egy fehéregyensúlyt valamint RGBCYM színskálát mérhettetek volna. Van egyáltalán szakértői beállítási lehetőség amivel normálisan lehet kalibrálni?

[ Szerkesztve ]

(#2) mad823


mad823
őstag

Meg hát ma már 1 mihályért egészen nagy TV-t kapni összemérhető, de szerintem inkább jobb kéminőséggel - izzócsere és ventillátorzaj nélkül. :D

(#3) Tigerclaw válasza mad823 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hat igen, eleg komolyan szukul a projektorok piaca. Kisebb, kozepes targyaloba sokkal jobb es olcsobb megoldas egy telepitett TV chromecast/airplay/miracast, stb megoldassal. Nagyobb tomeg eseten meg gyakran nincs szukseg meg FHD-re sem, a prezentaciokhoz. A TV nagy elonye meg, hogy fenyes nappal is lehet tolni, besotetites nelkul.

Profibb rendezvenyszervezoknek esetleg jol johet akik sajat nagyobb helyiseget adnak ki es a vetitendo dolog nem diagramokbol es tablazatokbol all.

Arra kivancsi lennek, hogy milyen vaszon szukseges ahhoz hogy a 4k felbontas ne vesszen el kozben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) menpee válasza mad823 (#2) üzenetére


menpee
aktív tag

Lézeres, nem kell az izzóval foglalkozni és egy ekkora batár már nem pörgeti a ventiket ezerrel. Ellenben ennyiért már tényleg inkább tévét, ha a képminőség is számít, kivéve ha valaki tizenvalamennyi férőhelyes amatőr mozit akar otthonra.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#5) Alchemist válasza mad823 (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

100"-tól fölfelé már nincs ilyen "jóáras" tévé.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#6) strogov válasza Alchemist (#5) üzenetére


strogov
senior tag

Az a baj 100" már a közepes tárgyalók méretén is túl van. Ahhoz már előadó terem kell az meg kevés helyen van, pláne olyan ahol igény lenne 4k-ra. Csak a vetítési távolsága 3+ méter ebben a méretben.
Másik oldalról az, hogy a tv mindig ott a falon nem feltétlenül pozitívum. Egy motoros vászon egy whiteboard fölött sok irodában jobb megoldás. Nekem lakásba sem előnyös ha mindig ott egy 80"-os tv. Csak foglalja a helyet.
Mindenesetre én örülök, hogy ennyire lement a minőségi projectorok ára.

(#7) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

Na, hál'istennek, a fürdőnkben meg lesz oldva a mennyezetre vetítés 4K-ban! :)
Panel lakásban... :D

(#8) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Soha nem értettem, hogy egyes emberek miért mossák össze a határokat.
A képen látható vászon képmérete 250cm széles és 140cm magas (113 col az átló) és egy 4k-s "belépőkategóriás" Optoma UHD51-el vetítek rá.
Gyors felgörgetve az árukeresőt, a méretben a legközelebb álló TV (100 collal) a Hisense 100L5F-B12 1,70 millió forintért. Volt 101 colos vászon itt, 1 hónap után cseréltem mert nagyon kicsinek éreztem. Én úgy gondolom, hogy a projektorozás és TV-zés 2 teljesen külön műfaj, aminek van közös metszete. Mind képminőségben mind kapott élményben más a kettő. Lehet szeretni ezt is meg azt is, imádom a 40 colos 4k, iszonyat durva natív kontrasztos (4500:1) MVA paneles monitoromat, de ha filmet nézek, inkább a projektoron teszem. Csak nevetni tudok azokon akik 65"-os tévétől várják a mozi élményt. Hiába OLED és tényleg képi minőségben össze sem hasonlítható.. de na, én akkor is 4X akkorában látom és azért ez sem nézhetetlen minőségű. :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#9) mad823 válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


mad823
őstag

Lehet 5 méteres vásznad is, ha messze ülsz tőle, de lehet 65"-os tévéd is ha közelebb. A lényeg hogy a megfelelő arányban töltse ki a látóteredet.

(#10) Hobbbyt válasza mad823 (#9) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Igen, ez tény. Viszont azt is meg kell említeni, hogy ez egy 65"-os 4K TV esetében nagyjából 1,3 méteres nézési távolságot jelent. Ami annyira kevés, hogy egy átlagos lakásban ahol a szobának a tv nézésen túl más funkciója is van, lehetetlen betartani. Ha meg nincs betartva, jelentősen kopik az élmény. Ördögi kör, amiből csak a képméret növelése jelent kiutat.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#11) makkmarce válasza mad823 (#9) üzenetére


makkmarce
őstag

65" = elötte ülsz pár centire, vagy nagyon pici
én most 120"-ra vetítek, a távolság a mozis szabvány szerint belőve, még kicsit közelebb is raktam, és sokkal jobban pihenteti a szemet a projector, mint bármely TV. 5-6 ember simán látja itthon rendesen, ha összejön a család, és nagyon pihentető(számomra) mindent nagyban nézni egy relax fotelből.

okoskodom, tehát vagyok

(#12) Tigerclaw válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Anyagi, fizikai kompromisszumrol van szo, illetve arrol kinek mennyire fontos a tevezes, mozizas, illetve mi fer be a szobaba. Ahogy OLED teveje is keves embernek van, projektora is, plane 4k nativ projektora. Keves embernek er ennyit a dolog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Tian66 válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


Tian66
senior tag

+1
A vetítés és a TV nagyon nem ugyanaz!

(#14) #72042496 válasza Hobbbyt (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg azért más az, amikor másfél méterre, vagy két-háromszor messzebbre fókuszál az ember. Kár szerintem a projektoros topikokba behozni a tévéket, illetve viszont.

(#15) D.Va válasza strogov (#6) üzenetére


D.Va
senior tag

Nekem 120" van otthon egy 4*3,5 méteres szobában :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) genlog válasza Tian66 (#13) üzenetére


genlog
junior tag

Konkrétan melyik az a fizikai paraméter, amiben jobb a projektor, mint egy OLED tévé?

(#17) Alchemist válasza genlog (#16) üzenetére


Alchemist
addikt

Kép mérete, helyfoglalási igény...
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) D.Va válasza genlog (#16) üzenetére


D.Va
senior tag

Egy projektor képe még csak sima FullHD esetén is áll leejtően gyönyörű még óriási 120-150"-on is, tényleg nagyon szép, éles, és nem pixeles. max 1-2 méterről néznve, de ilyen közelről senki sem nézi úgyse a 120"-t.
De ezt úgyse lehet így elmondás alapján elképzelni. Ezt látni kell élőben. Egész más világ mint a TV.

(#19) genlog válasza D.Va (#18) üzenetére


genlog
junior tag

Jaja, de mi az a technikai paraméter, amitől mégis jobb? Mert a kontrasztja, a felbontása a stb. mind rosszabb, mint egy OLED esetében, hiszen a panel pixeleinél csak pontatlanabbul, elmosódottabban jeleníthet meg egy vetítő.
Talán éppen ez, a minimális kis torzítások, pixelösszemosások miatt analógabb, vagyis természetesebb?

(#20) D.Va válasza genlog (#19) üzenetére


D.Va
senior tag

Nincs semmiféle pixel összemosás, vagy torzítás, vagy analóg érzet egyáltalán... tűéles a kép, közelebbről tökéletesen éles pixeleket lehet látni.
Nehéz megmondani, nekem 10 éve van projektorom, és a napokban is hiába sétálgattam és nézegettem a MM-ban az óriás milliós 4K csoda TV-k között... valahogy nem érzem a hűha faktort egy projektorhoz képest... Persze élénkebbek a színek a TV-n, nagyobb a fényerő, de valahogy nem érzek rá egy pici késztetést sem hogy lecseréljem a projektort egy akár 1 millás bármilyen TV-re... Pedig nekem egy olcsóbb EPSON Full HD házimozi projektorom van, ez a 3-400 ezer körüli kategória.

[ Szerkesztve ]

(#21) Mik76 válasza genlog (#19) üzenetére


Mik76
senior tag

Amikor a tv ele legugolsz hogy szembol nezd, es mindjart az adas fole uszik a teljes mediamarkt neonfenyeinek a tukrozodese... :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#22) Joshi válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


Joshi
titán

Nem érdemes keverni a tévét és a vetítést. Én anno vetítőt akartam valami Sim2 valamit nézegettem mert az volt a jó Full HD-ban. Sajnos le kellett róla tennem, mert 120"-os képátlóhoz 4m-es vetítési távolság társult. A panel nappali szélessége 3.5m. Így inkább tévéket vettem, ma már egy 65"-os OLED van. Viszont nem gondolom hogy egy vetítő érdemben meg tudná jeleníteni a 4K HDR képet. Mondjuk megnézed ezt a Demo videót egy projektorral, utána meg egy OLED tévén és egyszerűen elsírod magad.

[ Szerkesztve ]

(#23) Joshi válasza D.Va (#18) üzenetére


Joshi
titán

Projektorok a vetített képméretüknél fogva áll ejtősek. Képminőségben az OLED az áll ejtős. ;)

Ajánlom figyelmedbe megnézni a projektorodon ezt a videót, utána meg nézd meg ugyan ezt OLED tévén otthoni környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#24) Joshi


Joshi
titán

Ilyen képet projektor soha nem fog adni. ;]

Itt nincs photoshop. :N Samsung J530 telóval fotózva. :B

(#25) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Az utolsó oldalon az a kép az előadó fickóval meg a tapsoló csajokkal. :) Két dolog jut eszembe:
- miért szebb ez, mint egy SZKP kongresszus a '70-as évekből
- az egyenlő bánásmód hatóság miért nem tiltakozott még

25 éve profinak számított volna, most agyzsibbasztóan gáz.

(#26) Tian66 válasza genlog (#16) üzenetére


Tian66
senior tag

Méret 
Minden parametere rosszabb egy vetítenek mint egy OLED TV-nek. Viszont átlagos nappaliban átlagos nemesi távból a vetítő 4szer akkora képet ad mint az a TV amit meg egyáltalán ki lehet fizetni oledből. Ebben verhetetlen, másban nem. A méret pedig olyan élményt ad, hogy eszébe se jut s nézőnek hogy hát lehetne nagyobb s kontraszt, stb.

[ Szerkesztve ]

(#27) Tigerclaw válasza #72042496 (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azert illik ide, mert a TV-k kepatlojanak novekedesevel es aranak csokkenesevel egyre nagyobb szeletet harap ki a projektorok piacabol. Ma mar a kisebb es kozepes targyalokban TV van es csak a kifejezetten nagyokba erdemes projektort venni. Az otthoni hazimozi piac is hasonloan szukul, csak ott bejott a kepbe az extra minoseg lehetosege, nanocell, qled, oled, hdr, miniled, mikroled, 8k. A projektornal meg szinte csak a nagyobb kepatlo maradt es az is vastagon arazva.

Kicsit olyan az egesz mintha a projektoros cegek csak butan neznek ahogy kihuzzak alolluk az utolso szeket is. Most vagy nem tudnak olcsobban gyartani, vagy megszoktak az extra profitot es a csodaban remenykednek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) haky válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


haky
senior tag

+1
Ne hasonlítsuk össze a vetítést a TV-vel. A projektor 102" (az én beállításommal) vs 65"-es TV között otthon nagyon érzem a különbséget, mozi élmény terén. TV-n TV-zek, néha 1-2 film, de a sorozatokat is jobban szeretem a projektoron nézni (teljesen más a hangulat).

Aki másnak retyvetyutyu...

(#29) haky válasza Joshi (#24) üzenetére


haky
senior tag

Tökéletes fekete nincs a projektornál, de meglepődnél milyen jó "feketét" tud némelyik vetítő. Egyébként elég ritkán nézek ilyen képeket. :DDD Az alsó képen lévő virág annyira gyakori a mozifilmeknél, hogy csak na. :DD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#30) a2d2 válasza haky (#28) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem is van otthon egy 55"-os Sony csúcskategóriás LCD kb 350e Ft volt és egy Benq W1120-am (260e). Én a TV-t max csak játékra használom, de VR óta már arra sem. A család szokta nézni esténként, esetleg gyerekek napközben.
Szóval a projektor van napi szinten használatban minden este, számomra nem összehasonlítható az élmény a jóval drágább TV-vel sem.
Én nagyon hiányolom a cikkből a különböző fényerőhöz tartozó db értékeket.
A W1120-at csak ECO módban használom, úgy 27db és bőven elegendő a fényerő (teljesen sötétíthető a háló, falak sötétre festve, ...). Jó lenne még faragni a zajból, de sajnos nem derült ki milyen fényerő/db értékeket tud.
Ja az USB 2.0 pedig egy ilyen értékű kütyünél vicc!

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#31) Joshi válasza haky (#29) üzenetére


Joshi
titán

Én se Pro Kontra vitát akarok gerjeszteni a tévé és projik között, egyszerűen felvázoltam hogy melyik miben jobb a másiknál. Nekem fontosabb volt a képminőség, meg ugye kicsi a nappali így inkább a tévé fele mentem el. Azt meg butaság kijelenteni hogy egy 65"-os tévénél nincs meg a mozihatás. Eleve a mozihatás elsősorban a hangon múlik és csak aztán jön a kép. Persze ez is egyéni preferencia.

(#32) makkmarce válasza Joshi (#24) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, ilyen kis képátlót tényleg nem tudnak :DDD

okoskodom, tehát vagyok

(#33) Joshi válasza makkmarce (#32) üzenetére


Joshi
titán

Projisoknak hangrendszer se kell, amúgy is zörög a technika a fejük felett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) makkmarce válasza Joshi (#33) üzenetére


makkmarce
őstag

perszehogynem, a projector beépített hangszórója mindent visz :DDD
egyébként zavar a zaja, már elkezdtem tervezni egy soft hushboxot vagy valami zajárnyékolót. és nem is a ventilátor, hanem a color wheel zavaró.
Viszont számomra méret>színek>szuperfekete szóval az, hogy nagyon nagyon fekete legyen, számomra nem szempont, viszont az, hogy simán csak leülsz akár az xbox elé, és 3-3.5m-ben nézed a játékot/filmet, az sokkal többet dob a dolgon. Arról ne is beszéljünk, hogy mennyivel pihentetőbb, hogy nem direkt fényt kap a szemem. Konkrétan olyan dolgokat veszek észre régebbi filmeken is, amiket TV-n nem, hisz a tv elé nem ülök 60 centire, hogy nagynak lássam.
Cserébe napsütésbe pocsék a kép, még függönyöm sincs, de ha süt a nap , dolgozni kell úgy is, nem punnyadni :DDD

okoskodom, tehát vagyok

(#35) D.Va válasza makkmarce (#34) üzenetére


D.Va
senior tag

Nekem az EH-TW2900-nak szinte észrevehetetlen a venti zaja igaz ez csak 1800 lumenes, viszont a mozi-gaming PC-t átvittem a szomszédos konyhába, és falon átvezettem a HDMI-t meg az usb-ket, így tökéletes csönd van a mozi szobában, szerintem egy közepesen erős PC sokkal hangosabb mint a projektor ventije :P

(#36) D.Va


D.Va
senior tag

Egyébként mostanában nem vágom a gyártók összes modelljét fejből de van egy dolog ami miatt biztos hogy ma is valmilyen epson-t vennék. Óriási kényelmi szempont bizonyos Epsonoknál a szinte hihetetlen flexibilitású vertikális és horizontális LENCSE ELTOLÁS. Hihetetlenül könnyű vele bármilyen helyzetben elhelyezni úgy a projektort hogy nem ront semmit a képminőségen, mivel a lencsét mozgatja az ember, így nem kell digitális trapéz korrekcióval rontani a képminőséget ha az ember nem tudja tökéletesen pozícionálni a projektort a vászonhoz. 4 méteres távolságból kb 1,5 métert lehet fel le, és kb 2 métert oldalirányba mozgatni a vtített képet...
Ezt a funkciót én nagyon hiányolom más projektorokból... :U

(#37) #27070592 válasza Alchemist (#5) üzenetére


#27070592
törölt tag

Épp erre gondoltam. :)
Egy 4x2.6 méteres falfelületet szabaddá tudnék tenni vetítővászon számára. Az nagyjából 187" képátlót jelent, vagyis tévék már nem indulnak ezen a versenyen.
El is tudnám viselni ezt a vetítőt, Fhd felbontással, féláron. Köszönöm szépen. :D

(#38) makkmarce válasza #27070592 (#37) üzenetére


makkmarce
őstag

érdemes azért megnézni a mozis szabványokat, hogy kb honnan nézed.
Nekem elsőre sikerűlt akkorára beállítani, hogy forgatni kellett a fejem, mert nem láttam be a teljes vásznat 3.5-4 méterről.
úgy meg azért egy 2 órás film elég zavaró :DDD Nekem a THX-nél egy kicsit nagyobb vált be, kb 3.5 méterről, de a szoba másik végéből is élvezhető még (8m távból).

okoskodom, tehát vagyok

(#39) #27070592 válasza makkmarce (#38) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igen, ezt a 187"-et kb 5 méterről tudnám nézni egy falhoz tolt kanapéról. Talán még épp beleférne a kényelmesen nézhető kép kategóriájába.
A Corvin-mozi nagytermében lévő csatahajó méretű vászon nekem már élvezhetetlenül nagy, bárhol is ültem eddig a nézőtéren, pocsék élmény volt hogy az ember egyszerűen nem látja be a teljes képet fejforgatás nélkül.
Viszont egy otthoni projektornak megvan az az előnye, hogy a képméretet nagyon precízen be lehet állítani a saját izlésedhez.

(#40) makkmarce válasza #27070592 (#39) üzenetére


makkmarce
őstag

még arra figyelj, minél nagyobb a kép, annál kisebb a fényerő, ~190-hez már valami bika projector kell szerintem, bár ekkorát még sose próbáltam. nekem ~124-re van 3400 lumenem, így nem rossz, ha kicsit be tudok sötétíteni.

okoskodom, tehát vagyok

(#41) a2d2 válasza makkmarce (#40) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem a 90"-os (kicsi a háló) Screenline Diamond vászonra jut kb 1000 ANSI lumen a full sötét szobában, bőven elegendő.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Natív ANSI kontraszt persze kanyarba sincs közölve! :(((

(#43) Hobbbyt válasza Joshi (#24) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az oled előnye egyértelmű, ezt senki nem is vonhatja kétségbe. Bár azért én mellé mernék tenni pl. egy Sony VPL-VW760ES-t vagy kb. bármelyiket ebből a szériából.

Távol álljon tőlem a fsz méregetés... de azért én is ide teszem az enyémet :)
Lehet, hogy a tiéd valóban szép meg minden, de az enyém meg hatalmas. ;]
Galaxy S10-el fényképezve:

És alapvetően már ennek a kis Optoma UHD51-nek sincs szégyenkezni valója, főleg ha mindent a saját ársávjában kezelünk.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44) a2d2 válasza Hobbbyt (#43) üzenetére


a2d2
addikt

És még a falak is meg a mennyezet is fehér, jajj.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45) Hobbbyt válasza a2d2 (#44) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Igen, sajnos ez mégis csak egy nappali. :(
Már annak is örültem, hogy sikerült átnyomni az egyik falra a sötétbarna színt az "oldalbordámon". Kompromisszum, nem szeretem ezt a szót.. főleg mikor más mondja nekem. :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46) Mik76 válasza Hobbbyt (#43) üzenetére


Mik76
senior tag

Ezt a Costa Rica 4k demo anyagot en is sokat nezegettem mikor megjott az uj proji. Szep. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#47) genlog válasza Hobbbyt (#43) üzenetére


genlog
junior tag

Honnan vetül a kép? Hol a vetítő?

(#48) makkmarce válasza genlog (#47) üzenetére


makkmarce
őstag

Na, jövök én is emberkedni :D be kellene ülnöd neked is egy ilyen házimoziba, és szerintem villámgyorsan elfelejted, hogy minek a tökéletes fekete, meg a 8k.
Az enyém csak fullhd, ráadásul egy tesco gazdaságos(optoma HD27e), kb 160 körül vettem, szóval erősen belépő szint. A méretek kb 120" körüli képátló, a fal kb ~4.5 méter x 3m. Ami nemmegy ennek a projectornak, az a túlszaturálás, mindig lágyabb színei vannak az 1 chip-es DLP miatt.

Fotelből ülve kép, kb 3.5 méterről:

Vetítés helye, kb 4.2 méterről(balfelül a projector):

Sötét és világos szobában (felnyomtam mindent, szóval kb 7200 lumen a pipacs, a szoba hófehér


ugyanez sötétben:

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#49) Joshi válasza Hobbbyt (#43) üzenetére


Joshi
titán

Én se akarok semmit senkire ráerőltetni, csak azt mondtam hogy nekem tökéletes az OLED tévé. Nekem most 65" van, de a következő tévém egyértelműen nagyobb lesz, attól függ mi mennyibe fog kerülni.

A színek kicsit mintha fel lennének húzva, és bizony a vetítés kompromisszumos fehér falakkal (is). ;] De ahogy már írtam, nekem csak ~100"-os méretem lehetne, annyi meg nem kell vetítővel. Egyébként nem is vettem volna OLED tévét, megtartottam volna a Sony LCD-t.

(#50) a2d2 válasza makkmarce (#48) üzenetére


a2d2
addikt

Komolyan nem értelek titeket. Ez ráadásul dedikált szobának néz ki. Miért nem akartok ilyen szép antracit falakat meg plafont? Hihetetlen különbség lenne képminőségben. Nálunk is fehér fal lett átfestve, sőt kezdetben arra vetítettem.
Asszonynak meg lett mondva hogy a konyhát meg a többi helységet olyanra festi amilyenre akarja. Ennyi.
Emellé társul még redőny meg teli fenyőajtó, gyakorlatilag kriptasötétség érhető el.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.