Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #72042496 válasza a2d2 (#50) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt is akkor tudom elképzelni ha tényleg dedikált szobáról van szó, lakótérbe én soha, nagyon durva lenne. Nekem a bútorzat, kiegészítők és akusztikai kezelés hiánya tűnt még fel a korábbi képen, olyan, mintha félkész lenne a helyiség.

Illetve a sarokba tolt hangfalakkal pontosan illusztrálták lentebb azt, amit én el akartam kerülni úgy is, hogy ezzel maximum 90"-os képnek maradt hely. (A 2,5-3 méterre került kanapé is passzol ehhez.)

[ Szerkesztve ]

(#52) a2d2 válasza #72042496 (#51) üzenetére


a2d2
addikt

Nem dedikált szoba hanem háló.
Fekve szeretünk filmezni. Ülve nekem felejtős.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#53) makkmarce válasza a2d2 (#50) üzenetére


makkmarce
őstag

85nm egyben van lent, ez a nappali egy része, és jól mondta a Balika, még nincs kész, bár a szőnyegek és a kanapék sokat segítettek, még visszhangzik. Jön még az ablakok elé 3 rétegű blackout függöny, az sokat fog javítani mind a képen, mind a hangon, más akkusztikai kezelés nem lesz. A kép csak 2.8m széles, a fal 4.45m, közelebb tolhatom a hangfalakat, de akkor meg az zavaró, hogy nem jön annyira oldalról a hang.. Ha egyedűl én ülnék középen, akkor okés, de más kanapé elemekkel akár 5-en elférnek 1 sorban!
Fene tudja, majd lehet játszok fele.
Kicsit csalóka a méret, a nézőpont kb 3.8m-re van, a THX erre kb 112"-t ír, én 120 körülire raktam, így még pont nem kell tekergetni a fejem. Itt nem lesz más bútorzat, ebben a sarokban, esetleg jobb oldalon a falon valami dísz, nem szeretem a zsúfoltságot.
A nappali szoba(kb 40nm) össze van nyitva a konyha/étkezővel, ami meg egy 3 méteres üvegfallal kinyílik a terasz fele, szóval nagyon sötét sose les, csak éjszaka.
Este szerintem nem zavaró, hogy nem sötét a fal, ingyen philips ambilight :D , viszont így nincs mordor a nappali egyik felében.

okoskodom, tehát vagyok

(#54) Tian66 válasza a2d2 (#50) üzenetére


Tian66
senior tag

Nálam pont ilyen színű a fal. Sokat számít. Kép kontraszt bőven jó! Nem mondom hogy nincs sokkal nagyobb létező kontraszt, de azt igen hogy bőven elég. A méret meg hát ég és föld egy hasonló áru TV-hez képest

(#55) genlog válasza Tian66 (#54) üzenetére


genlog
junior tag

Tehát csak a méret miatt jobb egy projektor? Attól "mozis", meg attól van a hűha faktor.
Értem.

(#56) Tian66 válasza genlog (#55) üzenetére


Tian66
senior tag

Szigorúan véve igen. Attól mozis. Így elmondva nem tűnik ésszerűnek ezt belatom. Ki kell próbálni élesben. Ha jól be van állítva a rendszer, hidd el nem a kontraszttal fogsz foglalkozni. Élvezed a filmet és annyi. :)

(#57) makkmarce válasza genlog (#55) üzenetére


makkmarce
őstag

nem csak a méret miatt, hanem a vetített képnek mások a tónusai. teljesen más ránézni egy vetített képre, mint egy képernyőre. Az a baj, olyasmit kérsz, hogy magyarázzunk meg, amit nézni(és hallani) kell, és a monitorod képernyője nem fogja visszaadni :D Ez olyan, mintha a VR-t akarnánk szóban elmagyarázni, hogy jó e vagy sem.. semmi esély rá, hogy így kiderüljön neked tetszik e vagy sem.
Én is azért építettem magamnak olcsó projectorral, ha nem tetszik, max eladom, azt kész.
Azóta se nézek máson filmet, valaki meg nézi a mobilján, és mondja, hogy amoled, dejók a színek.. hát kinek mi tetszik, meg mire van igény.
Ami inkább zavar, hogy a blu-ray-ekkel is megálltak, pedig szerettem megvenni a lemezt, berakni, örülni, de sok film már meg se jelenik, lehet a netflix-ről streamelni sajnos.

okoskodom, tehát vagyok

(#58) a2d2 válasza genlog (#55) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem igen. Legalábbis ha egy 100"-os tv lógna a falon úgy érzem akkor is meglenne a "hűha faktor" :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#59) genlog válasza Tian66 (#56) üzenetére


genlog
junior tag

Elhiszem, de én még nem tudtam így összehasonlítani.

#57
Nem azt kérdeztem, hogy "jó-e, vagy sem", hanem azt, mi konkrétan, amitől jobb, milyen paraméterek? Mások a tónusai. Na, ez végre megfogható, közelebb visz az igazsághoz - remélem.

#58
Elsősorban a méret, világos.

(#60) #27070592 válasza genlog (#55) üzenetére


#27070592
törölt tag

Egy moziélményeken szocializálódott veteránnak (amilyen én is vagyok a 43 évemmel :DDD a tévé az mindig csak egy tévé marad, viszont ha projektort használ, akkor már tudat alatt is készül a moziélményre. Ez sokat hozzá tud tenni egy filmhez, különösen akkor ha dedikált szoba is van a vetítőhöz, normális hangrendszerrel. (ami egyben audioszoba is, hangszigetelt, visszhangmentes falakkal)
És itt bilibe lóg a kezem.. :D

(#61) mad823 válasza #27070592 (#60) üzenetére


mad823
őstag

Ettől függetlenül valszeg lefosnád a bokádat, ha megnéznél egy LED mozitermet... :D

(#62) #27070592 válasza mad823 (#61) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nincs kétségem, de LED mozitermem nem lesz soha, ugyanakkor egy dedikált házimozi-audiofil szoba tervben van. :)

(#63) D.Va válasza #72042496 (#51) üzenetére


D.Va
senior tag

Akkor van egy arany középút, H499 világos szürkével lefesteni az egész helységet, ez világos szürke. Nem sötét, de még mindig sokkal jobb mint a fehér. És így még projektor vásznat is megspórolja az ember, ha nem valami kókány kőműves glettelte a falat... :P

(#64) #72042496 válasza D.Va (#63) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, azt tudom, hogy ez népszerű opció amikor valaki vetít, mondjuk szerintem elég a helyiséget ilyenre festeni. ;]

(#65) D.Va válasza #72042496 (#64) üzenetére


D.Va
senior tag

:P
Nekem tapéta van a falon, ki lett vágva egy @3 méter átmérőjű rész a tapétából, körbe van szegélyezve oszt, cső, célnak megfelel, nem bemutatóteremnek készült, otthonra tökéletes, igaz 2 napig csiszolgattam tükör simára a glettelt falfelületet festés előtt :D

(#66) Taki46 válasza genlog (#59) üzenetére


Taki46
tag

Például hiába van itthon 65 col tv, a büdös életbe nem néznék rajta egy Indiana Jones filmet :D Én a mozira szavazok :C

Vagy bármi mást sem...
A mozi az mozi, a tv meg tv, ég és föld a kettő :)

(#67) a2d2 válasza Taki46 (#66) üzenetére


a2d2
addikt

Szép szoba.
Én is így vagyok vele. Sajnálom már hogy többet fizettem az új TV-ért mint a projektorért. Gyerkőcök néznek rajta mesét meg lányok főzős műsorokat. Ennyi.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#68) Taki46 válasza a2d2 (#67) üzenetére


Taki46
tag

Köszi
De nem farok méregetés gyanánt tettem ki, vannak ennél 1000x jobbak :)
Csak kicsit furcsállom, hogy egy projektor tesztnél a tv tulajok viszik a prímet :D
És szolják meg a vetítést :D

(#69) D.Va válasza Taki46 (#68) üzenetére


D.Va
senior tag

Mert a lelkük mélyén egy igazi projektoros mozi szobára vágynak ;]

(#70) Taki46 válasza D.Va (#69) üzenetére


Taki46
tag

Látod? Én balga, hogy ez eszembe sem jutott... :C

(#71) genlog válasza Taki46 (#68) üzenetére


genlog
junior tag

Kire gondolsz? Nekem se tévém, se projektorom. Afelől érdeklődtem, hogy mi van az érzelmeken túl, vagyis objektíve melyik lenne a jobb filmezni.
Az hogy "mer nagy" engem nem győzött meg, viszont elhiszem, hogy van még valami, amit nem tudtok megfogalmazni, amitől valóban jobb lehet a vetített kép, bár minden paraméter az OLED mellett szól.

(#72) D.Va válasza genlog (#71) üzenetére


D.Va
senior tag

Egy hátránya van a projektornak. Be kell a jó képhez sötétíteni. Tehát mindennapos használatra, nappaliba, stb nem ideális. Nekem van TV-m is, projektorom is, a TV-t kb 3 hónapja be sem kapcsoltam... Egyszerűen játékra, filmre sokkal jobb élmény, a nagy kép. Egész más a HATÁSA...

(#73) a2d2 válasza genlog (#71) üzenetére


a2d2
addikt

Egyébként kezdenek megérkezni a VR szemüvegek is a megfelelő tartalomfogyasztásra. Ez a Quest 2 közel szemenkénti 2k, 135e Ft, egy fél tv/projektor ára és elég jó mozis élményt ad már. Persze csak egyedül tudod nézni. Szóval kipróbálni jó lehet. Van projektorom is, közelít már az élmény.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#74) Taki46 válasza genlog (#71) üzenetére


Taki46
tag

Oled tv mellett csak a fekete, és a HDR szól semmi más :) Van olyan vetítőm is aminek a feketéje mint az ördög valaga :D Egy 120-135 FullHd-4K(van barátom aki 4méteres képet vetít,nem hiányzik neki a tv) colos vetített képen azokat a részleteket is észreveszed amit egy tv-n soha :Y És azt se felejtsd el,hogy ezek a filmek vászonra készülnek nem tv-re. Egy jó vetítővel megfelelőn kalibrálva, a megfelelő környezetben, borotva éles, kelően kontrasztos és természetes képi világot kapsz. Ezt látni kell, beszélni felesleges róla :) Megmondom őszintén,én még nem találkoztam azzal az emberrel ,aki ezek után még tv-n szeretett volna filmezni. De nem vagyunk egyformák :D Ezt is el kell fogadni.

(#75) genlog válasza Taki46 (#74) üzenetére


genlog
junior tag

Ne haragudj, de a hozzászólásod tele van érzelmekkel, viszont hiányzik belőle a szakmaiság és a tárgyilagosság.
Hogyan lehetne már részletesebb egy vetítő egy nyomtatott pixelrácsú OLED-nél? :F
A vetített kép feketéje elsősorban a szoba színeitől, meg a vászontól függ, legalábbis addig, amíg a fekete lézert fel nem találják. :) A szoba pedig sosem nulla fényerejű, hiszen a vetített képrészletek ide-oda verődve a szobában megvilágítják a sötét részeket is. Persze elhiszem, hogy az elenyésző egy jó beállításnál.
Sajnos én nem tudom összehasonlítani pláne otthoni körülmények között, ezért tettem fel az ezirányú kérdéseket.
A filmeket mozigépekhez gyártják, ami paramétereiben is erősen különbözik egy otthoni vetítőtől, viszont a megvásárolható anyagot már házimozira / leginkább tévére maszterelik.

(#76) Taki46 válasza genlog (#75) üzenetére


Taki46
tag

Egy szóval sem írtam, hogy nem jó az oled tv. Na ezért írtam, hogy ezt látni kell. Felesleges beszélni róla. Minek ide a szakmai fejtegetés ha nem is látod?
Béke neked meg az oled hívőknek :R

[ Szerkesztve ]

(#77) Mik76 válasza Taki46 (#76) üzenetére


Mik76
senior tag

+1
Meg kell nezni egyet mukodes kozben aztan kesz. Lehet donteni. Aki mozi rajongo az ertekeli ha annak a kepi vilagnak a zsugoritott verziojat haza viszi. Aki olyan parameterektol esik hanyatt mint hogy szuper fekete (ami a mozikban se letezik, csak szolok) annak ez nem valo. Ennyi.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#78) makkmarce válasza genlog (#75) üzenetére


makkmarce
őstag

"A filmeket mozigépekhez gyártják, ami paramétereiben is erősen különbözik egy otthoni vetítőtől, viszont a megvásárolható anyagot már házimozira / leginkább tévére maszterelik."

mondjuk ez se feltétlen igaz, a mozis vetitők jó része ugyanúgy DLP(tehát nem lcd), csak 3 chipes, nem 1.
Ha nagyon lelkes vagy, vehetsz olyat is otthonra, de akkor az oled még olcsónak
fog tünni :DDD Csak 4 a filmesek által elfogadott gyártó van összesen, ebből 3 DLP-t, 1 meg SXRD-t használ. A DLP előnye, hogy nincsennek subpixelek (se az 1, se a 3 chipes DLP-nél), így pont az a szín jelenik meg az emberi szem számára, amit szeretnének, nem 3 ponton 3 szín. Ha érdekel lefotózhatom a falat, hogy hogy néznek ki közelről a pixelek.

okoskodom, tehát vagyok

(#79) genlog válasza makkmarce (#78) üzenetére


genlog
junior tag

Érdekelne egy olyan fotó, köszi.

(#80) makkmarce válasza genlog (#79) üzenetére


makkmarce
őstag

sajnos nem tudom mennyire konvertálja rommá a fórummotor.
távolabról

[kép]
közelről
[kép]
crop

[kép]

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#81) genlog


genlog
junior tag

:C :K

(#82) makkmarce válasza genlog (#81) üzenetére


makkmarce
őstag

így nagyítva érdekes hibákat lehet felfedezni.
Ez egy fullHD kijelző, és látszik, hogy fut rá valami képjavító izé, ami talán emel a kontraszton, meg hát a trapézkorrekció, ami software-es.
Élesebbek lettek volna a pixelek, ha állítok fókuszt, de már nem volt kedvem előkeresni a létrát is :)
Ahonnan nézem, ott semmi pixel nem látszik, pedig 3m-nél nagyobb a képátló.
Ezt a projectort kb 150-ért vettem, szóval eléggé olcsó megoldás (mert én se tudtam, hogy tetszeni fog e). Nekem bevált, a TV-t meg bedobtam a hálószobába :D

Természetesen film közben semmi zavaró nincs a képen, de használtam egy időben monitorként programozni, öröm volt a nagy betű, de oda már kellett volna a 4k.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#83) mabs


mabs
újonc

Sziasztok!
A tesztben szereplő típus van nekem is, kb fél éve. Ezennel megosztom a tapasztalataim és egyúttal segítséget is szeretnék kérni vetítő vászon/képrnyő falfestéssel kapcsolatban. (Találtam hasonló témban már topicot, de az jó pár évvel ezelőti, így gondolom az kevésbé akutális már.)
A nappaliba 65" CX OLED TV volt és e projektor megvétele után is bizony megmaradt (cserélni akaram amúgy a TV-t a projektorra). Ahogyan többen is írtátok előttem: a TV és a projektor bizony más műfaj.
XBOX-oszáshoz és klasszik TV "háttérzajzhoz" nem való a projektor, így a projektort másik szobában használjuk mozifilm és foci/Forma 1 nézésére, mert ezen tartalmak fogyasztása amiben a projektor számomra többlet élményt nyújt az OLED-nél. XBOX-nál nincs gond a válaszidővel a projektornál. A játéknál nekem többet jelent az OLED kontrasztossága, leginkább világos szobában. Illetve elvi ok még a TV mellett: a 120 Hz@4K megy a TV-n a XBOX-esetén. Ez a gyakorlatban egyébként semmit nem jelent, de ugye a projektorral ugye csak 60Hz az eliv max képfrissítés. Játékhoz kényelmetlenül nagy már a ~150". Szóval szerintem játékra jobb a TV, de nyilván projektoron is lehet játszani.
A teszttel kapcsolatban fontos kiegészítéseim:
1. Igen WebOS-van rajta, de!!!!!!! nem ugyan az mint a TV-ken, nagyon nem ugyan az!! Sokkal-sokkal butább a projektoron lévő WebOS mint a TV-ken megszokott (kávzi a neve ugyan az). A fő gond hogy nem lehet rá alkalmazást letöltnei, tehát így nem lesz rajta PLEX, NetFlix és YouTube kliens sem. Nekem ez azért nagyon szomorú mert minden TV-nken WebOs van és nem szerettünk volna még egy felületet megszokni, de nem volt más választás, így 4K ChoromeCast-el okostítottuk fel (így már tök jó, csak ugye ezt meg kellet "tanulni" mint új felületet, meg 1,2M-ért lehetne kapásból "okos"). A gyári WebOS abban merül ki, hogy van egy beépített média lejátszó, így le tud játaszani pl. pendrive-ról filmeket, tud telefon képernyőt tükrözni (nagyon gyenge fos minőségben az LG OLED TV-khez vizsonyítva, pl. nem tölti ki a teljes képet... lol), van egy beépített webbrowser ami használhatatlanul gyenge, m4 médiaklikk stream weblapot be sem tölti, tehát webes viedónézésre nem igazán alkalmas a browser. Szóval ez nem úgy "okos" mint ahogyan TV-k esetén már megszoktuk 2021-ben. Mindenképpen kell hozzá valami hardweres média lejátszó/okosító. Chromcast-el tökéletesen együtt működik, annak távirányítója ki és bekapcsolja és azonnal a Chromcast felületetetet vetíti, tehát kvázi Google felület van WebOs helyett. Az LG ezt irodai/tárgyalótermi gépnek szánja elsősorban, de ettől még lehetne benne normális kezelőfelület (legkinkább azért mert egyéb paraméterek alapján simán jó házimozizni is). Szóval a gyári kezelő felület és szolgáltatás extra nagy csalódás. A LAN funkciót nem próbáltam, mert ugye a Chromecast miatt már nem is érdekel ezen része.
2. Az LG TV-k Magic Remote-ja zseniális, az "egérkurzor" táviránytóval történő mozgatása szerintem a legkényelmesebb használat egy okos tv-nek. Olvastam a külföldi teszteket ahol írták hogy a BU50NST projektorhoz nem a Magic Remote van hanem egy szimpla IR. Ok majd veszek hozzá 10e körül Magic Remot-ot ez még belefér, de előbb kipróbálom a már meglévő tévéjével. Ja működni működik, csak nincs egérkurzor hanem full fapad gombnyomgatás van mint az egyszerű gyári távirányítóval. Egyik külföldi teszt meg nem említette volna ez "apróságot", mivel lusták voltak kiprobálni csak a marketing anyagból átvetteék hogy támogatja a Magic Remote-ot akko' biztosan van kurzor mozgatás. Ja támogatja nmint bármelyik kína utángyártott IR-t is nyilván... ez egy újabb csalódás volt. Szóval a két dolog (kezelő felülület, rádiós Magic Remote) ami miatt az LG gyártmány választottam azt pont nem tudja.Kb. olyan mintha egy tök más gyártó terméke volna LG logózva.
3. Életem első lapos TV-je egy LG plazma volt több mint 15 éve, annak a készenléti teljesítmény felvétele (tehát ki van kapcsolva csak kvázi vájra a parancsot a táviránytóról a bekapcsolásra) 20W volt!!!! 2005-öt írtunk ugye. A mai OLED LG TV-k 1W-ot se kérnek készenléti állapotban (tudom kurva nagy kocka vagyok hogy még ezzel is foglalkozom , de nekem számít). Szóval 2020-ban (év végén vettem a projektort) már úgy éreztem hogy ott tart a világ hogy max 1-2 Watt a késznléti energiaigénye tök mind1 hogy milyen készülékről beszélünk, így nem is néztem e paramétert (amúgy nem is adják meg :) ). Az LG BU50Nst projektor készenléti energiafelvétele: 52W, írom betűvel is, hogy ÖTVENKETTŐ WATT!!!!!!! A konnektorról mérve természetesen. Szóval ez nem bébifóka barát cucc, nagyon nem. Tehát egy hónapban, ha egy percet sem használod csak be van dugva a hálózati 230V-ra akkor havi ~35 Kwh fogyasztást csinált az 35 Ft/Kwh áramdíjjal számolva ~ 1300 Ft/hónap. Ja vágom a megoldást, ki kell húzni a konnektorból (10 percig mértem nem ment lejjebb, szóval vélelmezem hogy standby-ban ez ennyit eszik és kész). Amúgy full fényerőn 380W, pontosan mint ahogyan írják is az adatlapján.

Ne csak panszkodjak:
- Mozizni iszonyat jó, és egyelőre még csak fehérre fesetett falra vetítek vele. 150" full sötét szoba (minden fal és mennyezet sajna fehér) de így is mozi élmény.
- Focimeccs felhúzott redőnyökkel vagy full felkapcsolt világítással is teljesen jól nézehtő 100"-ig, felette már azért jelentősen halványodik a vetített kép a napfényes szobában. Ennek a gépnek brutál fényereje van ez nem vitás, és ebből is adódik az hogy véleményem szerint szürke ALR vászon való hozzá (ezek viszont a nagy brandek esetén sajna többe vannak mint a projektor ).
Ha valakinek van tapasztalata vászonnal vagy szürke festékkel vagy esetleg van jó tippje hogy melyiket érdemes megvenni akkor kérem írja meg (400e HUF körül szeretném a vásznat megúszni, legalább 130-140"-t szeretnék, max 150" átmérő). A nappali fényviszonyok melletti mosott képre szerintem megoldást ad majd a szürke vászon.
- Ez DLP gép, ennek ellenére nincs szivárvány hatás. Laptopot is tettem rá, arról is küldtem 4K@60hz tartalmat, Chromcast-el is sok demót és filmet megnézve is határozottan állítom hogy nincs szivárványosodás a DLP technológia ellenére sem (senki sem tapasztalta, mert ez ugye egyén függő is).
- A beépített szetero hangszró használható, mélye semmi persze, de focinézésre teljesen jó és úgy van valami trükkel (gondolom hangszín bevatkozással) megoldva hogy olyan mintaha elölről szolna a vetített képből.
- A ventilátorok zaja nem dráma, engem cseppet sem zavart még a halk jelenetek esetén sem, szóval nem fogok hangszigetelő dobozra költeni, mert szerintem tolerálható a ventik zaja.
- Ebben az árkategóriában ez egy nagyon jó gép, annak ellenére hogy pár dologban csalódást okozott. Kicsit átverésnek érzem hiszen a leírásokban szereplő "WebOs" és "MagicRemote" hívószavak valójában nem azok amire számítottam és a készenléti 52W fogyasztás az bizony dráma, azonban a képminősége e kategóriában nagyon jó. Nem rácsos a kép, valódi 4K@60Hz, az 5000 Ansi Lumen lehet h nincs is meg valóban közel lehet hozzá . Nyilván a felsőbb (2-3M Ft-os) ársávban már motoros a lencse itt meg még full manuál és kicsit gagyi is a tekerés érzet, de ha egyszer beállítod akkor nem mászik el. A képkorrekció jó, tehát a trapéz meg egyéb torzításokat (ha nem optimális a vetítési szög akkor van csak torzítás) nagyon jól ki lehet kompenzálni. Normál nappali fény esetén 100" képméretig simán használahó prezentációra és sport nézésre. Mozira - full sötét szobában pedig 150"-ig normál fehérre fesetett falre vetítve is rendben van nagyon. Profi ALR vászonnal talán még nagyobb képet is lehet, de nekem nincs nagyobb alkalmas falfelületem. Élesség is nagyon jó, a kép széleken is rendben van (szinte észrevehtetlen a különbésg a képközép és a sarkok élessége között)

Szóval ha valakinek van eladó 130-150" ALR vászna írjon majd rám . Talán fél év távlatából is hasznos lesz az írásom, hiszen ez még jócskán kurrens termék. Nem hibátlan, de nagyon szeretjük.

(#84) mabs


mabs
újonc

Fentihez kiegészítés: EliteScreens CineGrey5d vel használom már, és ehhez az ALR vászonhoz túl nagy a fényerő. Tehát ha valaki házimozihoz szeretne és ALR vászna van teljesen felesleges (saját tapasztalt, ellenkezőjét ovastam sok helyen) 5000 Lumen, simán jó a 2500 Lumen. Ezzel 130" alr vászonnal ~4M távolságból teljesen sötét szobába max energia megtakarítás + színáhz mód (íriszt beljebb húzza ekkor) és még ebből is kis fényerő vissza menüből.... Szóval teljesen feleslgesen vettem 5000 Lumen fényerejű gépet, emiatt akit érdekel eladó fent van a hírdetéseimben. (+ 4K sem fontos szerintem házimozi esetén, ha kellő távolságból nézed, nagyon kell figyelni hogy kiszúrd a 4K előnyét. Nyilván 1,5m távolságból alap hogy látod, de 3-3,5m ről nézve nem könnyű kiszúrni a különbséget.)

(#85) mabs


mabs
újonc

További kiegészítés a vászonnal kapcsolatban, ez a személyes véleményem:
- nem sok értelme van az ALR-nek, kivéve akkor ha lámpafényes szobában szeretnéd nézni a focimeccset (nem hú de jó, de jobb mint fehér falon, élvezehetőbbé teszi a műsort az tény), azonban mozizáshoz mindenképpen be kell sötétíteni, mert hiába ALR, lámpafényben nem az igazi.
- sötétített szobában (fehér falaim vannak és a mennyezet is az) érződik hogy a fal kevéséb világos, tehát valóban polarizáltan veri vissza fénysugarakat, de ez nem drámai különbésg, de működik, de én többre számítottam
- ha valaki drága vásznon töri fejét (az enyém 800e volt, nálam ez már drága kategória) akkor kizárólag fix keretes vásznat vegyen, ugyanis hiába van jól beállítva a feszesség a feltekerés során mindig újabb gyűrődéseket kap a vászon, ez számomra zavaró (kényszeresen figyelem már sajnos :) ). Remélem a külföldi fórumokon olvasható napoztatási módszerrel sikerül majd a gyűrődéseket csökkentenem. Egyértelmű hogy a feltekerés okozza a hosszanti gyűrődéseket. A horizontális gyűrődésre azt írták a user manualba hogy az természetes és 3-4 napig kiengedve tartás után jó lesz, hát valóságban nem lett jó.
- ha nem lenne ilyen böszme nagy és nem a teraszon át kellett volna felvinni, akkor visszavittem volna, mert ennyi pénzért sokkal többet vár az ember + ne gyűrje már magát fel-le tekerés közben (lézzerrel van vízszintbe, szal nem rossz telepítés miatt van), de nincs kedvem már leszedni és foglalkozni vele
- ha újra kezdhetném a vászon témát: nem vennék vásznat hanem lecsiszolnám a falat és szürkére festeném, mert a CineGrey5d valójában azért ad jobb képet mint a fehér fal mert szürke és ezzel sötétebbre veszi a színeket, ezáltal nem tűnik mosottnak a kép. Szal a szürkesége az ami miatt jó és nem az ALR, de a szürkeséget megoldja a szürke festék is.
- az ALR másik nagy hibája hogy a betekintési szög nagyon fontos, szinte csak középen ülve jó a kép, hot spot bizony van, nem drámai de ha figyeled észreveszed (fehér falon egyáltalán nem volt hot spot)
- lehet hogy a 2-3M kategória más dimenzió, de az EliteScreen CineGrey5d-t nem venném újra még fix keretesben sem az bizonyos
- a házi mozival kapcsolatban meg az a véleményem - ha tökéleteset szeretnél - akkor bizony a fehér/világos fal és mennyezet tilos. Sötét szürke/fekete falak és bútorok kellenek (hogy a projektor saját fénye nem verődjön vissza a vászonra a falról) és maximális besöétítés.
- Összeségében: vegyél egy fasza nagy OLED-et és ha mozizni akarsz menj el a moziba :)

(#86) Turbo73


Turbo73
tag

Kedvenc idézetem a cikkből: 'A termék natív 4K felbontású, tehát ezt a kiemelkedő részletességet nem trükközéssel, például pixeleltolással éri el.' :C

Tudatosítani kellene mindenkiben, hogy ilyen áron, pláne DLP esetében nincs natív 4k panel. A benne lévő 0.47" DLP csip natív felbontása 1920x1080. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy az 1 db DLP csip miatti szivárványozás villogása még 4x-eződik a pixel eltolás miatt. Aki erre érzékeny, az megőrül tőle, aki nem látja, az szerencsés.

'Here's a more complete list of the BU50NST's key features:
3840x2160 (4K UHD) native resolution with a 0.47-inch DLP chip using XPR pixel-shifting'

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.