Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

1280*800 140000Ft-ért :) Ez valami vicc ugye ???? Minimum 1600*900 kellene!!!

(#2) kispalya


kispalya
tag

Jo leiras lett, koszi.

Nappal dolgozom, ejjel elek. nekem akar meg jo is lehet. Kerdes, hogy jatekra mennyire lehet alkalmas? :F

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#3) nismoka


nismoka
addikt

Az a 140ezer inkább 170ezer.

(#4) XuChi válasza nismoka (#3) üzenetére


XuChi
addikt

Pláne!!! :DD :DD :)) :)) :))

(#5) elefant válasza XuChi (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát ilyen kicsi méretben, ilyen ár mellett ezt nagyon nehéz összehozni.

(#6) azbest


azbest
félisten

Már éppen kezdett érdekeleni, de aztán megláttam az árát.

Múltkoriban nézegettem hasonló képességű kínai projektorokat, ha eu -ból is lehetne kapni, akkor nem sokat gondolkodnék. 1280x800, 3200 lumen ledes PH580 164 dlcsi plusz áfa, azaz 60 eft. Csak kínából kicsit neccesnek érzem egy 10 kg-os eszköz szállítását és persze visszaküldés elég drága lenne hiba esetén.

A pár lumenes kis felbontású játékprojektorok sem valók semmire. A nagyobbak pedig drágák itthon.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gabor970 válasza azbest (#6) üzenetére


Gabor970
addikt

nékem bejövős! Pláne, hogy DLP is. Na nem akarok most ennyit ilyesmire költeni, de ez pont az lesz, hogy három év múlva már senki le sem sz..ja, mert nem full HD/4K, viszont a ledes mivolta miatt még jóideig használható marad, használtan 60e-ért kelleni fog. :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#8) elefant válasza azbest (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egy hete még 140 000-ért árulták egy csomó helyen. Nem értem, hogy mi történt, hogy most így "megugrott" az ára.

(#9) synar válasza azbest (#6) üzenetére


synar
őstag

A Ph580 esetében a 3200 Lumen fényerőben erősen kételkedem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Firehani válasza azbest (#6) üzenetére


Firehani
csendes tag

A kinai 3200Lumen az valóságban 80 !!!. A szokásos váltószám 2 és (pofátlanul)sok között szokott lenni...
Ezt a PH580-t is meg lehet találni 3000, 3200, 3500 Lumennel. Mindegy mennyi a valós, az új hirdetők mindig egyre nagyobb értékkel jelenítik meg így kúszik fel az egekbe...

(#11) Firehani válasza Firehani (#10) üzenetére


Firehani
csendes tag

Bocsánat lehet hogy 220 Lumen. A 80 Lumenes az egy régebbi kivitel...

(#12) flexxx2


flexxx2
őstag

A médialejátszónál ki lehetne próbálni, hogy átviszi-e a dts hangot audio kimeneten. Ez jó lenne tv teszteknél is, mert sok tv nem viszi át, pl sony 60w605 se, csak dolby ac3-at optikain.

(#13) Peter13


Peter13
senior tag

Ez nagyon kis aranyos, és végre nem bóvli! Csak az az ár...nálunk ~450 font, ami azért elég borsos. Remélem kicsit megy ez még lejjebb is, de legalább végre van egy korrekt kis készülék (mióta szeretnék egy ilyet utazóprojektornak!). Ha 140K lenne (van annnak megfelelő font), szerintem már vinném is (az már a személyes fájdalomküszöb alatt van :) )

Ja, a kínai projektorokkal kapcsolatban: néztem én is, de aztán felhasználói teszteket és képeket nézve letettem róla. Botrány optika (az elmászkáló fúkusztól kezdve a homogenitás hiányán át a színtorzításig volt ott minden), gyatra fényerő, borzasztó selejtarány, "érdekes" specifikációk (ki tud nagyobbat mondani alapon). Persze, volt sok elégedett user is, és nem mernék arányt mondani, de nekem ez így rulett (mondjuk ha lenne itt is lenne egy olyan evolúció mint a telefonoknál, az nagyon tuti lenne...eddig sajna nem láttam)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#14) Janby


Janby
tag

Hol is 170k? Ezt most honnan veszitek? :B

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#15) nismoka válasza Janby (#14) üzenetére


nismoka
addikt

(#16) Janby válasza nismoka (#15) üzenetére


Janby
tag

:B Jogos. Benéztem .Van ennek egy G-s verziója...Az 137k, bár tuner és MHL nélkül..

I AM:D

(#17) davidsone


davidsone
addikt

"... nem szeretne külön beruházni egy tévére" 160ért olyan tévét veszek a nyaralóba, hogy megszólal :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#18) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Laikus hülyeként a kérdésem az lenne, pl. tv adásnál van utánhúzás, vagy az "csak" az lcd-k sajátja?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19) gerii válasza Janby (#16) üzenetére


gerii
addikt

Mennyivel jobb vétel ;]

(#20) Duree


Duree
veterán

Nagyon rendben van,de az ára miatt nem lesz az otthoni mozizók nagy kedvence,de azért arra kíváncsi lennék ha full hD lenne mennyivel emelné meg az amúgy sem olcsó árat.

duree54

(#21) elefant válasza Duree (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem észrevehető módon megemelné. Gondolom azért az ára menni fog majd lejjebb is nem sokára

(#22) tttzshd válasza Duree (#20) üzenetére


tttzshd
tag

ennyivel !!itt a full hd változat link

(#23) Janby válasza gerii (#19) üzenetére


Janby
tag

33 ezerrel :Y

I AM:D

(#24) Duree válasza tttzshd (#22) üzenetére


Duree
veterán

Hát jóval drágább ,igaz 1400lumenes.

duree54

(#25) Duree válasza elefant (#21) üzenetére


Duree
veterán

Remélem így lesz mert egy jó ledes vetítő amibe nem kell izzót cserélni nagy kincs lehet.

duree54

(#26) elmerfudd30


elmerfudd30
csendes tag

Ilyet használok már egy ideje, csak G verziót, nekem maximálisan megfelel, nagyon szép a képe.
:C

(#27) macilaci78 válasza davidsone (#17) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak a nyaralóba leggyakrabban olyasmit visznek, amit a ritkán látogatott ingatlan miatt nem sajnál az ember, ha elvész. Ez meg kicsi, könnyű, mobilis egy TV-hez képest.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) Janby válasza elmerfudd30 (#26) üzenetére


Janby
tag

Milyen messziről vetítesz vele, és mire? Azon filózok, hogy le kellene cserélni a jelenlegit egy ledesre...

macilaci78:+1

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#29) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Azon túl, hogy picit drágállom (bár nagykerben van 150e-ért :DD ), ennek a TV tunernek nem látom sok tetejét. Ha jól látom, nincs dekóderkártya hely.... a szabadon fogható (állami propaganda) adásokra meg nagyon vagyok vevő.. felesleges drágításnak tűnik csak nekem.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#30) e-newsee válasza Fryskitt (#29) üzenetére


e-newsee
addikt

A Digihez nem kell dekóder kártya. Behúzod a másik szobába is a drótot, oszt gyün a zadás. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#31) Fryskitt válasza e-newsee (#30) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igaz. De a Digi elég szűk réteg.... :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32) e-newsee válasza Fryskitt (#31) üzenetére


e-newsee
addikt

Azért ezt így nem mondanám. A városok tele vannak vele. Oké, a nyaraló nem városban van, de kisebb településeken meg más szolgáltató is ritkább. Pláne vezetéken. Gyakoribb egy helyi szolgáltató, aki meg szintén nem dekóder kártyás.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Normalis EU-s penztarcahoz merve nem draga es nyaralaskor vagy hasonlo esetekben estenkent 1-2 sorozatra eleg lehet.

(#34) elmerfudd30 válasza Janby (#28) üzenetére


elmerfudd30
csendes tag

Szia!

Olyan 3 méterről egy 100 collos 16:10-es vászonra.

(#35) Geller72


Geller72
veterán

"325 cm - 100"
-elég furán váltják azt az "incset"... :U

(#36) gateway1975 válasza e-newsee (#30) üzenetére


gateway1975
csendes tag

Csakhogy mintha ez nem tudna DVB-C-t így a digi alapbol kiesik.

(#37) Phülöp válasza Geller72 (#35) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem váltásról van szó.
Vetítési távolság - képméret.
Vagyis 325cm-es távolságról vetít 100" (254cm) átlójú képet.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38) Geller72 válasza Phülöp (#37) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor félreértettem. Köszi..:R.
G,-

(#39) icp1970


icp1970
senior tag

Ez a felbontás nagyon halovány ma már.

(#40) Gabor970 válasza icp1970 (#39) üzenetére


Gabor970
addikt

Én simán bevállanám.50"-es plazmám is ilyen felbontású gyakorlatilag, nem okoz semmi gondot 1,5 m-nél messzebbről. 3m-ről nézve 80" körüli képig tuti örömmel nézném. Amúgy semmi gond, létezik belőle full hd is, 240e Ft körül.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#41) e-newsee válasza gateway1975 (#36) üzenetére


e-newsee
addikt

Jogos, azt nem néztem. Gondoltam van rajta coax, meg írják, hogy DTV...
Így viszont egy kihagyott ziccer az LG-től. Gyakorlatilag lehetne egy változtatható képátlójú tévéd. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#42) Janby válasza icp1970 (#39) üzenetére


Janby
tag

Egy kicsit én is tartottam tőle, hogy kevés lesz ez a felbontás, de szerencsére kellemeset csalódtam :K Nem igazán vágyok FullHD-re. Inkább egy led-es jöhetne talán...

I AM:D

(#43) azbest válasza Firehani (#10) üzenetére


azbest
félisten

Megkövetlek benneteket, azóta átolvastam pár írást és tényleg felejtősek a kínaiak. És érdekes módon valahogy a pw800g -nél kötöttem ki, ahogy keresgéltem a tűrhetőbb árúak között. Bár kis kompromisszummal lehet inkább a pw600g felé hajlok inkább a kedvezőbb ára miatt.

(#44) azbest


azbest
félisten

No a PW600G-vel kapcsolatos első benyomásaim:
Egy olvasólámpa és két monitor fénye mellett egészen kellemes a 600 lumen is 2 méteres képpel.
Kikapcsolható az auto keystone, szóval digitális torzítás nélkül is beállítható a helyes kép.

Elsőre pendrive lejátszást néztem, exFat-ot nem szereti, de fat32 és ntfs az ok.
A képernyő beállításait bemenetenként külön tárolja.
Pendrive módra váltva tapasztaltam zavaró fény és szín változásokat, nem találtam módot, hogy ott is kikapcsoljam a dinamikus színt és kontrasztot.

Alapból rgb (vga) bemeneten állt, ki volt kapcsolva minden dinamikus kontraszt és szín mókolás. Később kiderült, hogy a hdmi módban ez alapból be volt kapcsolva. Ott kikapcsolva már az is jó.

A magyar gui fordításból itt-ott mintha hiányozna pár ékezetes betű (öndiagnosztikán belül láttam).

A hangszóró egy jobb laptopéval vetekszik.

(#45) azbest válasza azbest (#44) üzenetére


azbest
félisten

Így pár hónap távlatából még pár tapasztalat a Pw600-ról:

Működik, ahogy kell. Közben jobb fajta vászonyanyagból készítettem keretre feszített felületet. A fényerőn ez nem hozott nagy változást, de a homogén felület érezhetően jobb, mint a festett tapéta :) Ez főleg abban nyilvánult meg, hogy az openelec menüjében az apróbb szövegeket is könnyebb kiolvasni.

A beállítások kapcsán szerintem fontos, hogy a haladó fajtára vegyük a menüben, mert egyébként élkiemelés és más effektek is rontják a képet (parasztvakítás). Viszont haladó módban ki lehet ezeket kapcsolni. Azt hiszem a játékos beállítás a legkevésbé effektezett alapból.

Vannak különbségek az elérhető beállítások között attól függően, hogy mi a bemenet. De attól is függ, hogy 16:10 vagy 16:9 felbontásban használjuk. A 24p körüli képfrissítések például csak fullhd 16:9 bemenet mellett elérhető. Bár ahogy olvastama diamond minta miatt egyébként is érdemesebb lehet inkább fullhd-val etetni, hogy a 45 fokban elforgatott pixelrácsra szebben tudja skálázni.

A feketeszint és más beállítások is külön tárolódnak, azt hiszem a hdmi esetén is, attól függően hogy DMT (pécésebb) vagy CEA (tévés) felbontásban használjuk. Ezt csak abból látjuk, hogy kicsit mások a megjelenű paraméterek. A CEA esetén alapból kontrasztosabb, élénkebb a fekete. Mert a fekete szint máshogy van alapból beállítva, de állítható. Ha jól láttam van a haladó módban olyan pont, hogy minden bemenetre alkalmazza az aktuális beállítást, valsz ezt érdemes használni.

A 3d is működik, pécéről potplayerrel próbáltam. A megfelelő 3d módot kiválasztva olcsó kínai aktv szemüveggel működött. Úgy tűnt nem mindig találta el a szemüveg, hogy melyik a bal és jobb szemnek szánt tartalom és a lejátszóban igazítani kellett rajta.

A színek, látvány egészen jó. Viszont erős ditheringet is csinál, ami főleg a sötét részleteknél vehető észre. Ahogy általában, itt is igaz, hogy a fehér falú nappaliban a visszaverődő fények eléggé tudják rontani a kontrasztot (világos jelenetnél kivilágosodik a szoba és megvilágítja a vásznat, a fekete szürkül). Sötétebb színes, falú szobában mozisabb az élmény.

Openelec alól kiolvasva egy raspberry pire kötve ezeket a felbontásokat támogatja:

OpenELEC:~ # tvservice -m CEA
Group CEA has 13 modes:
mode 1: 640x480 @ 60Hz 4:3, clock:25MHz progressive
mode 2: 720x480 @ 60Hz 4:3, clock:27MHz progressive
mode 3: 720x480 @ 60Hz 16:9, clock:27MHz progressive
(native) mode 4: 1280x720 @ 60Hz 16:9, clock:74MHz progressive
mode 5: 1920x1080 @ 60Hz 16:9, clock:74MHz interlaced
mode 16: 1920x1080 @ 60Hz 16:9, clock:148MHz progressive
mode 17: 720x576 @ 50Hz 4:3, clock:27MHz progressive
mode 18: 720x576 @ 50Hz 16:9, clock:27MHz progressive
mode 19: 1280x720 @ 50Hz 16:9, clock:74MHz progressive
mode 20: 1920x1080 @ 50Hz 16:9, clock:74MHz interlaced
mode 31: 1920x1080 @ 50Hz 16:9, clock:148MHz progressive
mode 32: 1920x1080 @ 24Hz 16:9, clock:74MHz progressive
mode 34: 1920x1080 @ 30Hz 16:9, clock:74MHz progressive

OpenELEC:~ # tvservice -m DMT
Group DMT has 9 modes:
mode 4: 640x480 @ 60Hz 4:3, clock:25MHz progressive
mode 9: 800x600 @ 60Hz 4:3, clock:40MHz progressive
mode 16: 1024x768 @ 60Hz 4:3, clock:65MHz progressive
mode 20: 1024x768 @ 120Hz 4:3, clock:115MHz progressive
(prefer) mode 28: 1280x800 @ 60Hz 16:10, clock:83MHz progressive
mode 35: 1280x1024 @ 60Hz 5:4, clock:108MHz progressive
mode 39: 1360x768 @ 60Hz 16:9, clock:85MHz progressive
mode 42: 1400x1050 @ 60Hz 4:3, clock:121MHz progressive
mode 58: 1680x1050 @ 60Hz 16:10, clock:146MHz progressive

Úgy tapasztaltam, hogy rá lehet venni más felbontásra vagy képfrissítésre is, csak valószínűleg az elektronika átalakítja másra megjelenítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#46) azbest válasza azbest (#45) üzenetére


azbest
félisten

ja, igen, mégegy apróság. Érdemes használat előtt fél órával már bekapcsolni, hogy bemelegedjen. Azért, mert a fókusz elmászik hidegen. Szóval érdemes bemelegedés után bállítani és utána nem bántani. Melegítésnek meg lehet trailereket játsznai, mint a moziban :)

(#47) azbest


azbest
félisten

Nos, mennyezetről lógatva eddig tartott a hibátlan működés. A led driverek közül a középsőnél, ami pont a fényforrás fölé esik, ott megfőtt 1-2 kis ic és a fényerő nagyon alacsonyra esett.

Az öröm az ürömben, hogy sikerült megtalálni a pw800 -as (ami az én pw600-asommal majdnem azonos belülről) service manuálját [link] , annak és némi óvatos szétszedésnek köszönhetően pár dolcsiért találtam kínából csere alkatrészt. Aztán majd kiderül, hogy sikerül-e megoldani azzal.

[ Szerkesztve ]

(#48) totya1980


totya1980
tag

Szia sikerült megjavitani? Nekem pw800g van használtan vettem 70eft-ért remélem nem hal meg 1 éven belül. Használom elég sürün van amikor 4-5 órát megy egyfolytában.Bár mondjuk ennyi pénzért ha bírja 1-2 évet már megérte.

(#49) azbest válasza totya1980 (#48) üzenetére


azbest
félisten

Kicseréltem a jelzett alkatrészeket, viszont nem változott a viselkedése. Valószínűleg a mellette lévő más kisebb komponensek közt is lehet hibás.

Nemhinném, hogy maga a led lenne a gond, mivel külön van r-g-b és nincs színtorzulás, hanem a fényerő esett le. A felszínes ismereteim és a rajz alapján úgy tűnik, hogy a három szín vezérlése egymást is szabályozza, szóval a többi led is azért vehet vissza, mert ez ki steljesítménnyel van hajtva valószínűeg. Majd még megpróbálom méregetni, hogy találok -e különbséget a színenekénti alkatrészek közt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.