Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:28

LOGOUT.hu

LG G2 mini téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Két kérdésem lenne. Mi az a bootloader, illetve a "Custom recovery telepítése" alatt lehet lementeni a rendszert, ha valamit elrontanánk?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6302) KubanitoS válasza KubanitoS (#6301) üzenetére


KubanitoS
veterán

Illetve estére még egy utolsó kérdés: "Android Lollipop 5.0.2 bootloader nyitás/patch" résznél ugyanúgy meg van említve a boot.img file, ami az első hozzászólás alján van az írás szerint. Azonban ez nincs linkesítve, mint a 4.4.2-es rendszer leírásánál. Az az img fájlt kell használni 5.0.2-höz is?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6303) Shany0811


Shany0811
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy akinek van V20D-je illetve V20Q-ja, hogy, honnan tudta felfrissíteni odáig? Próbálkoztam magyar/svájci V20A-ról illetve V20C-ről, v20a-nál v20b-re ment, tovább nem, v20c-ről pedig egyáltalán nem jutottam el v20q-ra... ez lehet szolgáltató függő? Frissítésnél sem wifi sem pc suite nem dobott ki további frissítési lehetőséget...
Más... említette valaki itt korábban a CIS-t, de ahogy a firmware oldalon néztem az csak a D618-as modellhez van, D620R-re, ami nekem van arra nem...?

(#6304) Karcub


Karcub
senior tag


Ez kinek hogy van lollin? Èn ha jól emlèkszem,akkor a harmadikon volt. Lehet abból gond vagy plusz költség,ha átváltok a "TELEKOM HU NET"-re?

(#6305) glacious válasza Karcub (#6304) üzenetére


glacious
addikt

A neve mindegy, internet.telekom a hozzáférési pont.

(#6306) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Próbálom szépen lassan követni a leírtakat, most ennél a résznél tartok, itt vannak homályos dolgok...

Android Lollipop 5.0.2 bootloader nyitás/patch
(eredeti leírás itt található)

1. Kelleni fog egy terminal emulator

2. Aztán ZAAAP módosított aboot.img fájlja: (a letöltendő fájl az 1. post alján)
D618-as típushoz: aboot_D618_20b_patched.7z
D620-as típushoz: aboot_D620_20c_patched.7z
D620r típushoz: aboot_d620r_20a_patched.7z

A saját telefonom hardver adataiban LD-D620r-t látok, ez eddig gondolom egyszerű: R-es készülékem van. Tehát a fentiekből a harmadik kell majd letöltenem: aboot_d620r_20a_patched.7z. A 4.4.2-es leírásánál külön linkelt aboot.img akkor nem kell 5.0.2-es android esetén? (Ennél a posztnál nincs külön link.)

Amit a teló belső memóriájára kell másolni, nem a külső SD kártyára. Fontos, hogy mindenki a saját Android verziójának megfelelőt töltse le! Különben azonnal téglázza a készüléket! Tehát, ha pl. a D620r készülékére, a kb. elsőnek megjelent D62020c_00.kdz-t telepítette, akkor értelemszerűen a D620_20c_patched.bin fájllal fog dolgozni.

A kiemelt mondatot nem tudom értelmezni. Nem tudom mi az a kdz. A telefonom pontos szoftververziója a következő: V20d-216-30. Akkor most mit is kellene letöltenem?

Bocs a sok lámaságért, de nem igazán vagyok jártas a témában (mint az látható). :DDD

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6307) ikaros13 válasza KubanitoS (#6306) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Szia!

Inkább kérdés, mint telefonból tégla! :)

Szóval!

Ha feltetted, és úgy látom igen, a v20d droidot, akkor Neked az aboot_d620r_20a_patched.7z fáljra van szükséged. Mivel Lollipop van a telódon, a KitKat-nál linkelt aboot.img fájlnak még a közelébe se menj, mert ha azt használod, téglázódik!
Az meg alaplap csere, 2 hét macera, stb... :) Nem jó. Tapasztalatból mondom. :DDD

A külön linkes dolgot nem értem. Ott van az eredeti leírásra mutató link is, ill. az egyes patch-elt aboot fájlokra mutató link is. :) Vagy kihagytam valamit?

A KDZ egy fájl kiterjesztés, ezt a kiterjesztést képes felismerni az LG flashtool, amivel elvileg telepítetted a v20d ROM-ot.

lateralitási kvóciensem: -100

(#6308) KubanitoS válasza ikaros13 (#6307) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm a gyors válaszod!

A linkes dologra a következőt értem. A bootloaderes leírásodnál az összefoglalóban Kitkat és Lollipop leírásod is a következőképpen kezdődik.

1. Kelleni fog egy terminal emulator.

2. Aztán ZAAAP módosított aboot.img fájlja: (a letöltendő fájl az 1. post alján).

A kitkat esetében a letöltendő fájl az 1. post alján szöveg eleve linkként jelenik meg, szép pirosan. A Lollipop esetében viszont csak a fekete szöveg link nélkül.

Azonban alatta ott van a három különféle aboot.patched fájl, amire most válaszoltál, hogy melyikre is lesz szükségem. :)

Tehát Lollipopnál a 2. pont így néz ki:

2. Aztán ZAAAP módosított aboot.img fájlja: (a letöltendő fájl az 1. post alján) ---> ez nincs linkesítve, mint a Kitkat esetében

D618-as típushoz: aboot_D618_20b_patched.7z
D620-as típushoz: aboot_D620_20c_patched.7z
D620r típushoz: aboot_d620r_20a_patched.7z

Szóval a kérdésem: Lollipophoz is kell egy külön hozzá gyártott aboot.img (amihez akkor ezek szerint nincs közvetlen link a leírásban), vagy elég az aboot_d620r_20a_patched.7z, vagy esetleg a Kitkatnél linkelt aboot.img ugyanaz mindkét Android verzió esetében?

A 20d rom amúgy a gyári updéten keresztül töltődött le, én nem mókoltam eddig semmit a telefonnal. :B

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6309) ikaros13 válasza KubanitoS (#6308) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Áhhá! Értem már! :)

A Lollipopos résznél azért van úgy, mert ott ugye 3 különböző aboot fájlt lehet letölteni, és azoknak a közvetlen letöltési linkjét tettem be az XDA-ról.
Mig a kitekatnál egy ilyen van, ott meg nem szöszöltem a közvetlen linkkel, csak az oldalra mutatóval.

Tehát a lényeg: Most a v20d Lollipop bootloader nyitáshoz CSAK az aboot_d620r_20a_patched.7z fájl kell, amit ha kicsomagolsz (abban találod meg az aboot_d620r_20a_patched.bin nevű fájlt, amivel valójában dolgozni fogsz.) , akkor a telefon belső memóriájába kell másolni, ami után következhet a terminalos rész.

A KDZ-re, meg az LG FlashTool-ra visszatérve kicsit:
Akkor szoktuk/szoktam használni, ha valami miatt, egy teljesen gyári, root, nyitott bootloader, custom recovery, stb. mentes telefonra van szükség. Pl. ha szervizbe kell vinni, vagy valami hasonló.
Akkor ezzel a kedves kis LG FlashTool-lal kell/lehet feltelepíteni azt a droidot, ami eredetileg rajta volt. A fent leírtak szerint.

lateralitási kvóciensem: -100

(#6310) KubanitoS válasza ikaros13 (#6309) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezer hála, így már teljesen világos a dolog. :R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6311) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Nos úgy néz ki sikerült a telepítés, felkerült a Cyanogen mod. Nem nyírtam ki a telót, minden szép és jó. Azaz majdnem.

Megmondom őszintén, hogy kicsit furcsállom a jelenlegi helyzetet. Új rendszer lett a telefonon, android 6.0-val és feltettem a Gaps fullosat. Ennek eredményeként a telefonom ismét tele lett sok felesleges szeméttel. Oké, semmi gond -gondoltam- ez egy custom rom, root van, meg teljes konfiguráció, majd szépen letakarítok minden felesleges dolgot.

Bemegyek a feladatkezelőbe, megkeresem pl a google diákat (vagy mit), erre mit látok? Maximum le lehet tiltani, semmi más. Mintha valami gyári telefonom lenne.

Leszedtem egy rootcheckert, mit látok? A telefon még rootolva sincs. :W

Megmondom őszintén nem igazán erre számítottam, pont az lett volna a lényeg, hogy ezektől a felesleges baromságoktól meg tudjak végleg szabadulni és új programokat is oda tudjak telepíteni, ahova akarok (pl sd kártyára). Szóval most olyan, mintha semmit sem csináltam volna.

Azért nem olyan rossz a helyzet persze, TWRP fent van és két kattintással mehet fel másik rom, de azért elég vicces a helyzet...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6312) Karcub válasza KubanitoS (#6311) üzenetére


Karcub
senior tag

Hát rootold ki Kingroot-tal és kész. Vagy szedj le kissebb gapps csomagot és azt flesh-eld fel.

[ Szerkesztve ]

(#6313) rvgy75 válasza KubanitoS (#6311) üzenetére


rvgy75
aktív tag

nem a fullos gaps kellett volna felrakni :)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#6314) KubanitoS válasza Karcub (#6312) üzenetére


KubanitoS
veterán

Jaja, már én is rájöttem, csak eleve az sem tiszta, hogy miért nem alapból rootolt állapotban van. Ha kingroottal ugyanúgy rootolom, akkor a parancssoros módszerrel ugyanúgy át lehet rakni superuserre?

Most a legkisebb google csomag megy majd rá...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6315) glacious válasza KubanitoS (#6311) üzenetére


glacious
addikt

TWRP-ből super su és kész a root, de cm-ben amúgy is szokott lenni, csak engedélyezni kell.

(#6316) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Minimális google apps telepítéssel már sokkal inkább használható a készülék és a ROM. Egyetlen probléma lépett fel, ami viszont igen jelentős: a névjegyzéket nem hajlandó letölteni... A beállításokban rámegyek a google fiókra, azon belül kellene lennie a névjegyzéknek, vagy contactsnak és ott lehet frissíteni, de nekem contacs nincs is a listában, nincs mit frissíteni.

Gmail fiókomon keresztül gépen látom a kontaktjaimat, szóval nem ez a gond.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6317) ikaros13 válasza KubanitoS (#6314) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Igen, a pico gapps hasznos tud lenni. Csak a Play áruház, és a Play Services települ. Te döntöd el, hogy melyik gúgli appot teszed fel... utólag.

A root adott, csak nem aktív.
Kapcsold be a fejlesztői lehetőségeket: beállítások/a telefonról, és bökdösd addig a Build számot, amíg ki nem írja, hogy most már fejlesztő vagy.
Ez után a Beéllítások/Fejleszői beállítások menüpont alatt kapcsolhatod be a root-ot: Rendszergazdai hozzáférés/Csak alkalmazások.

Üdv,
Ikaros

lateralitási kvóciensem: -100

(#6318) Karcub válasza KubanitoS (#6316) üzenetére


Karcub
senior tag

Nekem meg ha meg akarom nyitni a gmail-t,akkor kiìrja hogy ismeretlen google play szolgáltatások hiba. Ez mièrt? :/

(#6319) KubanitoS válasza Karcub (#6318) üzenetére


KubanitoS
veterán

Arra gondolok, hogy problémás ez a legkisebb Gapps verzió és valamiféle ütközés lehet. Megpróbálom egy másik verzióval.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6320) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Nem vált be a dolog, ez így akkor elég komoly probléma, hiszen így nincs egy darab telefonszámom sem a készüléken.

Ha manuálisan akarom hozzáadni a google fiókom a névjegyzék programhoz, akkor nem engedi, mivel ugyanazzal a fiókkal már be vagyok lépve a telefonra.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6321) Meggyi001 válasza KubanitoS (#6320) üzenetére

Nekem is ez volt a gondom, nem jelentek meg a névjegyek, itt írtam róla egy két szót, [link], mobilról írok, most nem tudom kimásolni. Ha a cm13-rol van szó egyáltalán :B

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#6322) KubanitoS válasza Meggyi001 (#6321) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi a segítséged! Igen, CM13-ról van szó. Megnéztem a linked és te valami Google Címtár engedélyéhez adtad hozzá a névjegyzék szinkronizálását. Na most én konkrétan nem is találkoztam a google címtárral az alkalmazások között...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6323) Meggyi001 válasza KubanitoS (#6322) üzenetére

Már gépnél vagyok....Talán a rendszer alkalmazások között lesz....meg asszem mintha még pár helyre bementem volna, gmail, google fiók stb, és ott is engedélyeztem mindent neki, azt egyszer csak lett névjegyzék.

https://gamergep.hu/

(#6324) KubanitoS válasza Meggyi001 (#6323) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az alapvető probléma ott van, hogy valamiért nem hajlandó belépni a google fiókomba a névjegyzék program. Ha a telefon fiókbeállításain keresztül kapcsolódok a google fiókhoz, majd utána próbálok a névjegyzékbe lépni, akkor be kell jelentkezni, amit nem enged, mivel már be vagyok lépve. Ha eleve a névjegyzék programba akarok belépni a google fiókba, akkor is a telefonos beléptetőhöz visz, hogy ott lépjek be...

Azt hiszem holnap törlés lesz ennek a vége, kezdem unni a dolgot.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6325) Meggyi001 válasza KubanitoS (#6324) üzenetére

Vagy egy factory reset esetleg.

https://gamergep.hu/

(#6326) KubanitoS válasza Meggyi001 (#6325) üzenetére


KubanitoS
veterán

Feltettem a leírásban linkelt Carbon ROM-ot és egyből lett névjegyzékem. Érdekes... :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6327) Meggyi001 válasza KubanitoS (#6326) üzenetére

Ja, érdekes...

https://gamergep.hu/

(#6328) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok,
néha eléggé laggos a telefon, hogyan tudnék rajta gyorsítani? Rootolva van.

(#6329) Narxis válasza Flyme (#6328) üzenetére


Narxis
nagyúr

Frissítsd a gyárit ha lehet, ha legfrissebb van akkor mentsd le a fontos adatokat és meg lehet próbálni egy gyári visszaállítást vagy vannak főzött ROM-ok.

Thanos was right.

(#6330) Flyme válasza Narxis (#6329) üzenetére


Flyme
senior tag

Koszi!

(#6331) ikaros13 válasza KubanitoS (#6326) üzenetére


ikaros13
aktív tag

A Carbon-hoz melyik GAPPS csomagot használtad?
Bökte az oldalamat a dolog, és csináltam egy clean install-t, a szokásos (legfrissebb CM és GAPPS!) módon, és nekem se szinkronizálta a Google címtárat. Sőt, nem is volt ilyenem a rendszer alkalmazások között.

Aztán egy full wipe után megpróbáltam a DeltaDroid féle GAPPS-ot, amivel, az alkalmazás engedélyek és egy reboot után, már működik rendesen.

Btw, több helyen olvastam, hogy jártak így egy páran. A gúgli biztos módosított valamit a Play Services-en... bár csak tippelek.

Ha van hozzá ingerenciád, kipróbálnád ezzel a GAPPS-al a CM13-at?
Ha Nálad is el kezd jól működni, valószínűleg az OpenGAPPS-ban lesz a grimbusz...
Akkor le fogom cserélni a linket az összefoglalóban is.
DeltaDroid napi szinten frissíti a linket, így érdemes talán az XDA-ra menni, a közvetlen letöltési link helyett... :))

lateralitási kvóciensem: -100

(#6332) Karcub


Karcub
senior tag

Valaki tudja,hogy miket lehet tíltani a google play service-k közűl?

(#6333) ozeviktor92


ozeviktor92
tag

Üdvözletem! Érdeklődnék, hogy V20D Telekomos romnál csengőhangok között másnak is több telekom_ringtone_xxx nevű csengőhang van? Mindegyik ugyan az egyébként.

(#6334) Karcub válasza ozeviktor92 (#6333) üzenetére


Karcub
senior tag

Igen.

(#6335) ozeviktor92 válasza Karcub (#6334) üzenetére


ozeviktor92
tag

Ringtone Remover app. Root nélkül is lehet őket törölni vele, ha esetleg mást is zavarna. Most találtam. :)

(#6336) takes


takes
újonc

Nemrég vásároltam egy ilyen készüléket es kiirta hogy van szoftverfrissités a beállitásoknál ramegyek de nem csinál semmit csak kiirja hogy az ertesito sávban letoltés folyamatba van. Kell valami program a frissitéshez? Illetve kell sinálni biztonsági mentést majd gyari adatok visszaállitását?
Segitségeteket előre is köszönöm :)

(#6337) Narxis válasza takes (#6336) üzenetére


Narxis
nagyúr

Legyen feltöltve az akkumulátor és wifi-n töltsd mert nagy méretű. Ha letöltötte akkor megkérdezi, hogy újraindítsa-e a készüléket és igen-re nyomsz és utána elkezdi telepíteni. Mentést nem árt csinálni, többi feleslegfes. Van LG PC Suite nevű program windows-ra, azzal is lehet frissíteni.

Thanos was right.

(#6338) Karcub


Karcub
senior tag


Ezt hogy tudom megcsinálni? Ha felrakom a g2 tweeksbox-ot,azt írja nem kompatibilis lollival,szval else tudom indítani. :F
Valaki segítsen.:(

(#6339) ikaros13 válasza Karcub (#6338) üzenetére


ikaros13
aktív tag

az lg g2 tweaksbox és az lg g3 tweaksbox, csak kitekattal működik.

lateralitási kvóciensem: -100

(#6340) Karcub válasza ikaros13 (#6339) üzenetére


Karcub
senior tag

A g3 tweeksbox lollin is működik. Tesztelve.
Csak nem tudom,hogy ott be lehet-e állìtani,ami ott a képen van.

(#6341) takes


takes
újonc

Igen de hiaba megyek rá nem kezdi el frissiteni és nem tudom mi lehet a baj

(#6342) rvgy75 válasza Karcub (#6340) üzenetére


rvgy75
aktív tag

nem müködik.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#6343) Karcub válasza rvgy75 (#6342) üzenetére


Karcub
senior tag

Nekem működik!

(#6344) Narxis válasza takes (#6341) üzenetére


Narxis
nagyúr

Indítsd újra a készüléket.

Thanos was right.

(#6345) takes


takes
újonc

Ujrainditottam igy is változatlan a helyzet rámegyek és nem csinál semmit

(#6346) Narxis válasza takes (#6345) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor telepíted az LG PC Suite-ot és azon keresztül frissíted.

Thanos was right.

(#6347) Zerno


Zerno
csendes tag

Sziasztok mit tegyek ezzel a telefonnal hogy ne kérdezze meg mindug a kezdõlapot easyhome es társai
2 éves kb. gyári szoftver állapotban.

????

(#6348) Karcub


Karcub
senior tag

A bootloader nyitva volt,volt root,volt xposed,cm rom 5.0.2-n. Most újra húztam kdz-vel KK-ra. Tehát mindennek a nyoma eltűnt? Nyugodt szívvel adhatom szervizbe?

(#6349) frenk74 válasza Karcub (#6348) üzenetére


frenk74
tag

CSE flash-el csináltad? Ha igen, akkor nem maradt nyoma.

(#6350) Karcub válasza frenk74 (#6349) üzenetére


Karcub
senior tag

Igen,mindíg úgy csinálom. Akkor nyugodtan mehet szervizbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.