Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:28

LOGOUT.hu

LG G2 mini téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) tes7h válasza Hardver Arc (#5251) üzenetére


tes7h
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
Nem sikerül feltennem costum recovery-t, amint flash-elem Flashify-al,nyomok a reboot-ra kijön egy lila képernyő:
DBI Apps Watchdog reset!
bla
bla
bla
Ha kiveszem az akksit, akkor be tud bootolni az android,de a recoverybe képtelen vagyok belépni.
Próbáltam twrp,cwm ugyanaz az eredmény.
Telefon rootolva,bootloader nyitva.
4.4.2-őn és 5.0.2-őn is ugyan ez.

UI.: Azért szenvedek vele, életemben először, mert XDA-n megjelent a cm12.1 stable. Nem tudom tudtátok-e :) Lehet h felejtős lesz :/

(#5302) robcsekwow válasza frenk74 (#5300) üzenetére


robcsekwow
tag

Honnan töltötted le a ROMot?

(#5303) joci86 válasza robcsekwow (#5291) üzenetére


joci86
senior tag

Na, lemerült annyira, hogy érdemes legyen képernyőképet csinálni. :)
Nem sokat nyomkodtam az elmúlt pár napban, de egyfolytában mobilneten/wifin lógott szinkronizált 2 fiókot + Dropboxot, Vibert...
A kijelzőidő mindössze 2 óra 40 perc környéke volt...
Lollival

(#5304) Karcub válasza joci86 (#5303) üzenetére


Karcub
senior tag

Mennyi képernyő idő volt a max,amennyit kitudtál belőle hozni?

(#5305) robcsekwow válasza joci86 (#5303) üzenetére


robcsekwow
tag

Mindjárt meghamisítom a képet, mintha én fotóztam volna xDD Neeem, szerzői jogok védik :DDD

Akkor ezek szerint csak az aktív használattól merül intenzíven. Igen, észre vettem, hogy 0%-os fényerővel tovább bírja, viszont érdekes, hogy 30% és 100%-nál kb. ugyan annyira.
Laikus szemmel ez elég...hogy is fogalmazzak...elképesztő, hisz logikusan sokkal intenzívebben kellene merülnie 100%-os fényerő mellett.

(#5306) joci86 válasza Karcub (#5304) üzenetére


joci86
senior tag

Ha nem tölteném most éjjel, akkor a holnapi napot simán kihúzná, és hozzájönne még 1 óra kijelzőidő...
Kb. így alakul, ha nem nagyon piszkálom. Amikor -saját mércével- sokat tapizom, akkor is elmegy 2 napot 4-6 óra kijelzőidővel. A max képernyőidő 6 óra környéke (lehet, hogy csak 5:50) volt még a legelején, arról sajnos nem csináltam képet.

@ robcsekwow
Csak nyugodtan, amennyi időt és energiát beleöltem a kép elkészítésébe, nem igazán zavarna a hamisítása :D
Érdekes, amit a fényerővel kapcsolatban írtál. Vagyis inkább irreális, hiszen nagyobb fényerőnek több energia kell... :)

(#5307) sphe válasza joci86 (#5306) üzenetére


sphe
senior tag

Nekem hardcore használattal kijött néha 8 és fél óra kijelző idő (napi egyszer lemerült viszont)

(#5308) frenk74 válasza robcsekwow (#5302) üzenetére


frenk74
tag

Még IMEI alapján töltöttem le LG-től (v10g). A teló t-mob függő.

(#5309) joci86 válasza sphe (#5307) üzenetére


joci86
senior tag

Az szép! :)
Gondolom lakásban, nem túl nagy fényerővel sikerült összehozni :)

(#5310) sBc


sBc
aktív tag

Ingerülten:
B+ Android B+ LG!
Másodszorra járok úgy hogy felismerhetetlen a memóriakártyám.
3 éve egy LG p970 főzte meg a 16GB Samsung kártyám, ma meg zenehallgatás és fényképezés közben a 8GB Kingston lett felismerhetetlen G2 mini által. Se Windows se Linux nem látja a kártyát. B+!
Lollipop 5.0.2
Minden odaveszett. :(

[ Szerkesztve ]

(#5311) DQ válasza joci86 (#5303) üzenetére


DQ
tag

Ha már üzemidő...
Valamikor márciusban tértem át a BoomBeach-el tab-ra. Ez volt az egyik, amivel szenvedtem telefonon, a másik a 2048. Ez utóbbi azóta is ott csücsül és használom is.
A BB nélkül kitkat-on ilyen időket produkált a mini:


A telefont arra használtam, ami: telefonáltam vele. Wifi napi pár perc (néhány frissítés), navigáció szivargyújtóról, havonta 1-2 sms, és 2048, ha valakire várnom kell.
Aztán jött valamikor június elején a lolli v20a. Itt többen írtátok, hogy majd egyszer az akkuidő beáll a korábban megszokottra. Hát nálam nem állt be a megszokottra: 4,5 nap és ennyi.
A hétvégén rászántam az időt, s feltettem a sokak által vodásnak mondott c-t. Az imei alapján a románt szedtem le/raktam föl, ami szépen tartalmaz telekomos és t-mobilos csengőhangokat, vodásat egy darabot sem, s egyéb szemét sincs benne, a maradék szabad terület 3,8G. (a mai napig nem értek egyet azzal, hogy valaki elkeresztelte ezeket vodásnak, meg telekomosnak, de ez mindegy)
Most kíváncsian várom, hogy pár hét múlva hogyan alakul az aksi.
Nemrég jelenetek meg aztán a d-sek. Ezeket próbálta már valaki?

(#5312) DQ


DQ
tag

Ja, és kérdés: KK alatt megszoktam, hogy szépen a képernyő nagy részén ott vigyorognak a hívó/hívottak képei, lolli alatt meg kicsike körbe kerültek a képek. (Részben ezért is jött a C, hogy hátha.)
Erre van valami megoldás, vagy alternatíva? Az exdialer-re úgy emlékeztem, hogy az jó lesz, de tévedtem...

(#5313) joci86 válasza DQ (#5311) üzenetére


joci86
senior tag

Ez igen! :)
Én csak azt ismételem, amit itt olvastam az üzemidővel kapcsolatban, saját tapasztalatom nincs, csak Lollival használtam :)
Ez a 155 óra elég ütős. Huawei Y550-ről tértem át G2 minire, annak az energiagazdálkodása nagyon jó volt (Snapi 410 + hihetetlen jó rendszer), állandóan online (wifi vagy mobilnet) elketyegett 5-6 napot is, ha nem sokat nyomkodtam.
Mondjuk elégedett vagyok a minivel így is, de elgondolkodtam egy KK próbán :D

(#5314) vinpilu válasza sBc (#5310) üzenetére


vinpilu
senior tag

"Se Windows, se Linux", na és az Android nem látja, telefonban, akár másikban nem tudod formázni / elérni?

(#5315) sBc válasza vinpilu (#5314) üzenetére


sBc
aktív tag

sajnos nem :W

(#5316) Krysz74


Krysz74
tag

Sziasztok
Van itt olyan ember aki a G2 mini mellé samu Gear Fitet használ? Lenne 1-2 problémám a BT-s kapcsolodásal.

(#5317) robcsekwow válasza frenk74 (#5300) üzenetére


robcsekwow
tag

Telekomos kitkat-et honnan lehet biztonságosan letölteni?

(#5318) robcsekwow válasza DQ (#5311) üzenetére


robcsekwow
tag

Ezek szerint a "vodafonos" KK tökéletes telekomos minire? Akkor sincs gond, ha részletre vette az ember? Garancia?

(#5319) Flayer válasza robcsekwow (#5318) üzenetére


Flayer
senior tag

Jó rá csak éppen ugrik a gari!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#5320) Karcub válasza robcsekwow (#5318) üzenetére


Karcub
senior tag

A v10g a telekomos KK, a v20b meg a telekomos lollipop.

(#5321) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!

Lollipop G2 minim az utóbbi időben elkezdett elég furán viselkedni. Egyik ilyen dolog, hogy amint kikapcsolom a mobilnetet utána 1-5 percen belül magától bekapcsolja a WiFi-t. Ha nem fut semmilyen alkalmazás csak kikapcsolom a mobilnetet és lezárom akkor is mire feloldom már megy a WiFi és ez nem túl jó így. Másik érdekes jelenség, hogy véletlenszerű időközönként általában pár naponta újraindul a telefon magától de nem úgy mintha én indítanám hanem csak látom ahogy kikapcsol majd be és lezárja magát majd ha feloldom onnan megy minden ahol abbahagytam. Rendszeresen újraindítom a rendszert tehát attól se lehet hogy túl sokáig van bekapcsolva. Valakinek van ötlete, hogy mitől lehetnek ezek a jelenségek?

(#5322) robcsekwow


robcsekwow
tag

Feljebb lett említve, hogy telekomos meg telenoros telókon virul a vodás kitkat. Tudnátok linket adni, ahonnan biztonságal letölthetem?

(#5323) robcsekwow válasza Fejlesztő13 (#5321) üzenetére


robcsekwow
tag

Mióta van jelen a hiba? Én egy hete használom a lolit, eddig nem tapasztaltam ilyesmit, még hassonlót sem. :Y :F

(#5324) Karcub válasza Fejlesztő13 (#5321) üzenetére


Karcub
senior tag

Szia.
Próbálj egy gyári visszaàllítást.

(#5325) Karcub válasza robcsekwow (#5322) üzenetére


Karcub
senior tag

Az összefoglalóban találsz linket. Lg FlashTool-al fel kdz-zed a v20c-s romot, ha az a vodás,nem tudom.

(#5326) Flayer válasza Karcub (#5325) üzenetére


Flayer
senior tag

20c az a vodás loli és 10c KK

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#5327) robcsekwow


robcsekwow
tag

Van bármi értelme a telefonon előtelepített vírusirtónak? :F

(#5328) Ruzcak


Ruzcak
tag

Átpártoltam a nagytesóhoz, köszönöm az eddigi helpet. Sziasztok

(#5329) Chuck Norris válasza robcsekwow (#5327) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azt hiszem azt csak rootolva lehet levenni.

(#5330) Karcub válasza robcsekwow (#5327) üzenetére


Karcub
senior tag

Milyen előretelepített vírusírtó?

(#5331) DQ válasza Flayer (#5326) üzenetére


DQ
tag

Ez megint tényként hangzik: "20c az a vodás loli és 10c KK"
Kértem már korábban is hivatalos linket, hogy mire alapozzátok ezeket az infókat, de akkor is csak annyit kaptam, hogy az "a" a független, a "b" a nemtommelyik, és a "c" a vodás. Ez magyarázat?
Akkor is, most is linket kérnék, csupán abból az egyszerű célból, mert szeretnék tisztábban látni és nem értem, mire alapozzátok ezt!

Az enyém független, emagos, telenor kártya van benne. OTA-n az "a" verziót kaptam meg rá, tehát az éterből (a fentiek szerint) független frissítés jött. Aztán a-s kdz-t tettem rá (mivel az ota-s frissítés eltüntetett cirka egy gigát), gond nélkül működött, nem volt benne semmi nem oda való. Jelenleg pár napja v20c van rajta (hogy miért: pár hsz-szel feljebb), tehát szerinted vodás. Ennek ellenére vodás cuccot semmit nem látok benne, de telekomos csengőhangokat viszont igen. Szóval a voda telekomos csengőhangokkal adja a frissítést?
Ezt a verziót most imei alapján tettem rá. Tehát akkor a függetlenemre a vodás való?

Nem lehet az, hogy az szolgáltató függő, hogy a szolgáltató melyik verziót adja tovább az ügyfeleinek, függetlenül a betűjeltől? Illetve annak függvényében, hogy pl. a Telenor megkapja a gyártótól a javított update-et, pl. a c-t, mert amikor megkapja, akkor éppen az a legfrissebb (adott esetben belefirkálj a saját nyűgjeit), s azzal forgalmazza a telefonjait. Aztán amikor megjelenik az f, amit először a t-mobil kap meg pl., akkor ő fogja azzal árulni készülékeit, de attól egy update még nem lesz t-mobilos! (lentebb kitérek arra is, hogy ez a néhányak által vodásnak mondott v20c hogyan lehet egyszerre vodás és t-mobilos és orange és stb.)
Szóval a betűjelek az én olvasatomban az update-eket jelölik, amiket aztán a szolgáltatók adnak tovább a készülékekkel. (Az pedig, hogy függő vagy független egy telefon, az nem ettől függ!)
Az, hogy közvetlenül elérhetőek a különböző kdz fájlok, az esetünkben független az lg-től és a szolgáltatóktól is. (a lenti linken ott a faq is)

Itt a link sok-sok kdz-hez: [link]
Ha végignézed, amit mondasz, akkor a v20c-ről ezeket tudod meg innen: német t-mobil, lengyel t-mobil, lengyel orang, román org, spanyol voda, spanyol orange. Magyar voda kdz jelenleg nem szerepel e listán, magyarból csak az alap, a pannon, és a t-mobil van fönt. Akkor? A v20c a nem létező magyar voda?
(Az már nem ide tartozik, hogy a különböző országok verzióiban ott a magyar nyelv is, mivel természetesen a magyar is része az andriodnak, mint oprendszernek, nem fognak annyi különböző verziót kiadni, ahány nyelvterületre szánnak egy telefont.)
Vagy van esetleg hivatalos lg, vagy voda link, ahol pl. a magyar vodás "c" verzió elérhető?

Végül mégegyszer:
Nem vitatkozni akarok, csak nem értem mire alapozzátok azt, hogy melyik betűjel melyik szolgáltatóhoz kötött. Számomra mindegy, hogy a, b, vagy c. A és C volt az enyémen. Működik mind a kettő. És időközben megjelent a v20d is. Ez meg lesz a tecskó mobil? A három nagy szolgáltató ugye már "kiadta" az a,b,c-t... :-)
Hogy mi ezek között pontosan a különbség, azt a gyártónak (lg) illene publikálnia, hogy melyik mit javít, foltoz, bővít. De ilyet nem igen találni.
De ha van, továbbra is megköszönnék valami gyári linket, ahol azt magyarázzák el, hogy a v20c mitől vodás és ennek ellenére miért működik gond nélkül az én és sok más nem vodás telefonon is.

(#5332) Karcub válasza DQ (#5331) üzenetére


Karcub
senior tag

Az én telefonom a T-mobile-nál lett véve,és alapból v10g szoftver volt rajta. Aztán egy kis idő múlva(kb 3-4hónap) jelez a telefon hogy jött lollipop frissítès. Az pedig v20b volt. Én tehát így "ragasztottam" rá hogy ezek (v10g,v20b) T-mobile-osok.

(#5333) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Tudna nekem valaki linkelni egy stock KK-ot, előre is köszönöm.

(#5334) joci86 válasza DQ (#5331) üzenetére


joci86
senior tag

Nálam v20b-216-30 a verziószám. Telekomos, KK-ről frissítettem az LG hivatalos PC-s progijával. Az elején semmilyen T-s szemét nem volt benne, majd szépen lassan összeszedte magának a kis drága... :DDD
Van benne valami, hogy a v20b Telekomos. :)

(#5335) #84490496 válasza DQ (#5331) üzenetére


#84490496
törölt tag

Igyekszem megválaszolni a kérdésed:
Az általad linkelt oldalt,ha megnézed, akkor ott van ez is:

HUNGARY
62 VDH/VODAFONE(HUNGARY) V10e LGD620 1023.13 Mi 226 Online
63 HUN/HUNGARY V10g LGD620R 1006.93 Mi 495 Online
64 TMH/T-MOBILE(HUNGARY) V10g LGD620R 1.02 GiB 330 Online
65 HUN/HUNGARY V10k LGD620R 1 GiB 552 Online
66 HUN/HUNGARY V20a LGD620R 1.1 GiB 507 Online
67 PNN/PANNON(HUNGARY) V20a LGD620R 1.1 GiB 107 Online
68 TMH/T-MOBILE(HUNGARY) V20b LGD620R 1.12 GiB 214 Online

Ebben benne van,hogy a D620R készülékekre melyik rom melyik szolgáltatónál van.
A 20C rom viszont a a D620 ( és NINCS R betű!!) készülékeké. Amit csak a voda forgalmazott.

Hátha segít. Mellékesen: a C-s romot tegnap gyalultam le a telóról. Üzemidő a fele sem volt a végére annak,mint amit KK alatt megszoktam. Belaggolt a teló kb 1 hónapnyi folyamatos bekapcsolt állapot után,ami érthető. Viszont a laggolás megmaradt a factory reset után is! Na ez kiakasztott. Most CM12.1 van fent , épp kísérletezek az időzítésekkel, meg az ütemezőkkel, hogy mivel tudom a legtöbbet kihozni szegény, nyúzott telómból :)

#5333:Ebben találsz v10 jelzésű romokat,az mindegyik KK. Az előtted lévő kommentben linkelték és az összefoglalóban is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#5336) Flayer válasza DQ (#5331) üzenetére


Flayer
senior tag

Lehet abban is van igazság amit te mondasz de a végén van a lényeg amit írtál!
A gyártónak kéne leírni melyek verzió miben tér el egymástől!
Az engem sem érdekel milyen betű szerepel a verziószám után ha jól megy a rom!Felrakok én b,c vagy akármilyen legyen!
Nekem mind KK és Lollin is a c volt fent!
Én megvagyok vele elégedve!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#5337) igergo19


igergo19
tag

Sziasztok!

Én most egy LG G2 Minit készülök venni, de sok helyen olvasom, hogy nem jó a GPS-e. Mennyire rossz a helyzet, illetve lehet valahogy javítani rajta? A Lollipop frissítés nem oldja meg a problémát?
Wifi érzékenysége, beszélgetési hangminősége mennyire jó a készüléknek?

Előre is köszi a segítséget!

(#5338) Fejlesztő13 válasza robcsekwow (#5323) üzenetére


Fejlesztő13
tag

1-2 hete vettem észre először. Megjelenés óta használom a Lollit és elégedett vagyok vele de ezeket a dolgokat nem tudom mire vélni.

(#5324) Karcub: Az lesz ha továbbra is marad a probléma.

(#5339) joci86 válasza igergo19 (#5337) üzenetére


joci86
senior tag

A beszélgetési hangminőség nagyon rendben van, és a wifi érzékenységével sincs semmi gond (volt már érzékenyebb és kevésbé érzékeny készülékem is).
A GPS-sel eddig nem foglalkoztam...

(#5340) DonMaster válasza igergo19 (#5337) üzenetére


DonMaster
addikt

mire akarod használni a gps-t?
ez attol füg, ha néha napján elökapod hogy vigyen a bol b-be az megy, a napi szintü gps ami(PNA inkább) az is megy de ott nem 100%-osan, bár ez van akinél jo van akinél nem kb attol füg milyen készüléket fogsz ki, de napi szintü gps- használatra nem ajénlot szerintem, van családban samsung s4 és az sem birja a napi szintü gps-t de az elövezsme és vigyél abol b pontba az megy jol.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5341) Gyurka81 válasza igergo19 (#5337) üzenetére


Gyurka81
tag

Az én készülékem GPS-e jó,nem dobálja el a jelet,elvisz az ország egyik feléből és vissza is hiba nélkül.Egy gond volt vele 1-szer,autóstartóban ablakra ragasztva navi közben melegben kiírta hogy a készülék túlhevült és hogy állítsak le minden futó appot vagy x másodperc múlva kikapcsol a telcsi érdekében vagy valami ilyesmi. Ennyi :-)

[ Szerkesztve ]

(#5342) DonMaster válasza Gyurka81 (#5341) üzenetére


DonMaster
addikt

tul melegedés védelem minden mobilban benne van, ez alol nincs kivétel, és ablakba nyáron telot megsül, ahogy a laptopot és pc-t sem az ablak elé tesszük nyáron mert kiég kb :D
pna-ezért jobb az birja a meleget és nem kapcsolki ha 40-50fokos höt emgkpaja a kocsi elsö szélvédöjétöl sem, amég a telefon kikapcsol azért mert kb ha nem kapcsolan ki akkor tulhevül és alplap stb csere ami nem kevés pénz , plusz akár az akksi is bumm, nem szabad szélvödöhöz tenni mobilt navigáciora nyáron.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5343) robcsekwow válasza Karcub (#5330) üzenetére


robcsekwow
tag

Erre a vírusirtóra gondoltam:

(#5344) robcsekwow


robcsekwow
tag

Az megoldható lolin, hogy teszem azt, veszek 32 gigás kártyát és kapásból arra telepítse az appokat?

(#5345) Karcub válasza robcsekwow (#5343) üzenetére


Karcub
senior tag

Az felesleges,nyugodtan letörölheted.

(#5346) Karcub válasza robcsekwow (#5344) üzenetére


Karcub
senior tag

Max áthelyezni tudod.

(#5347) Gyurka81 válasza robcsekwow (#5343) üzenetére


Gyurka81
tag

Droidra nincs vírus,felesleges

(#5348) Winnie The P válasza Gyurka81 (#5347) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hát én nem úgy látom [link]. Azért ha valakinek válaszolsz, akkor legalább győződj meg arról, hogy amit írsz az helytálló.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5349) Gyurka81 válasza Winnie The P (#5348) üzenetére


Gyurka81
tag

Köszönöm a kioktatást.De akkor sem nagyon volt olyan akinek vírusos lett volna,inkább olyan alkalmazások vannk amik lopják az adataid.

(#5350) DonMaster válasza Winnie The P (#5348) üzenetére


DonMaster
addikt

bocs de ez nem virus, aki képes egy noname progit letölteni thirdparty-t és az feldöb egy eredetinek tünö özenetet pl: lg nél és leakar tölteni egy nem Lg programot az totál egyértelmü hogy valami kamu marhaság, aki ilyen bebele esik már mint ebbe a csapdába az meg érdemli, bár relativ, mit lopnak el adatot a telefonrol?
telefonszámokat? mert kiaz a barom aki a telefonján tárolja a bankártája adatait , más nagyon nincs , max megtudja a neved, megtudja kb a gmail cimedet , és evvel betelt az a nagy adat halmaz amit eltudot lopni, nah bumm, ez távol ál a virustol, az aki nem telepit minden szart a telefonjára , az nem jár igy plusz aki mágis telepit de nem eszi be a marhaságot amit ritam fennéb az sem, ergo virus irto fölösleges andridra továbbra is csak az aksit szivja és lasitja a telefont téynelgesen, vagyis több kártokoz mint amenyit hazsnálna.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.