Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:28

LOGOUT.hu

LG G2 mini téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) DonMaster válasza Mankó (#5400) üzenetére


DonMaster
addikt

plug&play kilet véve lolibol pedig kk-n nagyon franko volt, az esti mod is átlet alakitva jo is emg nem is, a régebbi kk-s szerintem egyszeröbb volt 22-6-ig csak rezeg bárkitol, mos tmeg 22-tol6-ig néma és csak azoktol rezeg akiket beálitok,
gps-el nincs semmi bajom kisem kpcsolom akksi idö szerintem minimálisan jobb let a memoria kezelés jobblet lolin, de ugy ennyi.
pozitivum a több hely , vissza lépés talán ez a kettö amit fenéb megemlitettem, sajnos a lolin sem megy az sd-re irás csak rootal. mármint igo nem megy sd-röl lolin sem csak ha rootolom,
feladat kezelö jobblet lolin , de ugy ennyi ezeken kivül másban nem változot a loli a kk-hoz képest,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#5402) TheSuperben


TheSuperben
csendes tag

Van valakinek tapasztalata Xiaomi Piston 3 fülessel? Működnek-e a gombok a minivel, stb.?

(#5403) Karcub


Karcub
senior tag

Az miért van,hogy mostanában elfogyik a ram a telon? Bàrmiből lépek ki,újratőldődik a menü,kb 2-3 mp-t kell várni.

(#5404) Narxis válasza Karcub (#5403) üzenetére


Narxis
nagyúr

Valamelyik app eszi a RAM-ot. Vagy maga rendszer mivel memory leak-es és csak az 5.1.1-ben lett javítva. :)

Thanos was right.

(#5405) GEPESZ66 válasza Narxis (#5404) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez a memory leak nem a Samsung telefonok esetében volt hiba az androidban?

(#5406) Narxis válasza GEPESZ66 (#5405) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem, ez android bug volt 5.1.1-ig. Persze ezen túl a Samsung még rátett egy lapáttal a Touchwiz optimalizálatlansága miatt.

Xposed-ben van rá valami megoldás azoknak akik 5.1 alatt ragadtak csak én sose használtam xposed-et, nem is tudom, hogy működik-e ezen a telón.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#5407) Karcub válasza Narxis (#5404) üzenetére


Karcub
senior tag

Valahogy kitudom deríteni,melyik app csinálja?

(#5408) Narxis válasza Karcub (#5407) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja, megnézed feladatkezelőben. Rendszerbeállítások->Alkalmazások és ott a Futó alkalmazások.

Thanos was right.

(#5409) Flayer válasza Narxis (#5406) üzenetére


Flayer
senior tag

KK alatt én használtam xposeded csak rootolt teló kell hozzá!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#5410) Norby86 válasza Flayer (#5409) üzenetére


Norby86
őstag

Én fél év után kíváncsiságból vissza tettem a KK-t, de kicsit úgy érzem elszoktam tőle. :) Gyorsaságára nincs panaszom, gyomlálás után 422 MB szabad memória van indításnál, viszont én feltettem az xposedet rá,mert nagyon hiányzott hogy zenehallgatás közben a hangerő gombokkal tudjak váltani a zene számok között. Sajnos nincs headszetes fülesem, ami meg van annyira jól szól hogy nem cserélném le. Viszont kicsit utána olvasgattam a dolgoknak és látom hogy van állítólag már Lollira is xposed? Erről tud esetleg valaki valamit hogy biztosan működik e? Itt a link: Xposed - XDA Másik hogy ahogy nézegettem CM 12.1 is létezik már egy ideje és csak egy BUG-ot írnak hogy "IRRC Port (It's not in my competence to fix it)". Mi a búbánat ez az IRRC? A távirányítóra gondolnak?

-Norbi-

(#5411) Flayer válasza Norby86 (#5410) üzenetére


Flayer
senior tag

Igen van lollira is csak bootloadert kell nyitni hozzá!
Mostanában meg nincs se időm se kedvem a telefont nyomkodni-e célból!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#5412) Norby86 válasza Flayer (#5411) üzenetére


Norby86
őstag

Én még tegnap este kipróbáltam a teljes folyamatot, tehát bootloader nyitás, majd recovery telepítés, és erre tettem rá az Xposed-et. Tapasztalatom szerint az Xposed szépen ment, viszont amire nekem kellett volna (hogy működjön vele a G2/3 tweakbox, arra nem volt jó, mivel az a program ki is írta hogy nem kompatibilis a rendszerrel. Ezután lepucoltam az Xposedet, feltettem kíváncsiságból a CM 12.1-et, és megtaláltam benne azt a lehetőséget ami miatt a G2/3 Tweakboxot feltettem volna. Viszont a hálózatot folyamatosan eldobálta, szinte percenként eldobta a térerőt, ami miatt le is töröltem a CM 12.1-et. Amúgy pöpec kis rendszer lenne, csak ahogy látom tele van hibával. Szóval most tanácstalan vagyok melyik rendszert válasszam. A régi KK jó, de azért nekem a Lolli jobban tetszik, csak ott meg gyorsabban merül az akku és a G2/3 Tweakbox is használhatatlan.

-Norbi-

(#5413) #84490496 válasza Norby86 (#5412) üzenetére


#84490496
törölt tag

Gondolom a cm12.1-et xda-rol szedted le. Ott irjak az elejen: a KK-es bootstack kell hozza,hogy ne dobalja a tererot. A telepites tehat: twrp segitsegevel eloszor mehet a wipe,majd a KK bootstack,utana cm12.1 rom,utana gapps es csak ez utan reboot. Igy nem dobalja el a tererot. Utana hidden menuben aktivalod az LTE halozatot,majd a profiloknal beallitod,hogy elsodlegesen azt hasznalja. Az IRRC valoban az infraport,nincs benne a romban.

[ Szerkesztve ]

(#5414) DQ


DQ
tag

Mint fentebb írtam, nemrég váltottam v20a-ról v20c-re. Az üzemidő kezd beállni a kk-nál nálam megszokottra: 5-6 nap (a telefonhasználati szokásom fentebb szerepel). Szóval esetemben a 3. töltés környékén a v20c már azt a szintet hozza, amit elvártam tőle, míg a v20a 2-3 hónap után is max. 4.x napot bírt.

Kérdés:
Továbbra is keresném azt az app-ot, ami a telefonkönyv képeit tudja nagyobb méretben kipakolni a kijelzőre. Kitkat-nál megszoktam, hogy széltől szélig ott a hívó/hívott képe, míg ez lolli esetén egy kis körben jelenik csak meg. Olyasmire gondolok, mint pl. a full screen caller id és társai. Amit eddig kipróbáltam, azok tudták ezt, de nem a telefonkönyvből vették a képeket, hanem azokat külön lehetett társítani a nevekhez. Használ valaki ilyesmit? Ha igen, mit?

(#5415) ORCA58 válasza DQ (#5414) üzenetére


ORCA58
addikt

Talán a RocketDial [link]

Tudja a telefonkönyvből, vagy külső jobb minőségű képekkel is. Persze ez sem 100%-os mindenben.
Én csak ez használom. Hibája, hogy telefon függő, hogy a telefon gyári telefon gombbal indítható-e vagy sem.
Avagy az ikon sarkán jelzi vagy sem a hívásokat.
A névjegy, hívás vagy kedvencek listája szerintem a legjobb amit eddig láttam. rengeteg beállítás van benne egy darabig el lehet vele szórakozni, míg saját képedre formálod. Sajna vannak benne le nem fordított angol menüpontok is. Most Huawei G6 L11-en használom, az Alcatelt azért jobban szerette.

(#5416) Meggyi001


Meggyi001
veterán

Sziasztok. Szeretnék kérni egy szívességet tőletek. Akinek van root fájlkezelője, megnézné e nekem, hogy a system/etc mappában van e fonts_lge.xml fájl? Vagy csak system_fonts.xml? CM11/12-ön azt sejtem/tudom, hogy nincs fonts_lge.xml. Stock Lollipop és Stock KK érdekelne. Köszönöm, ha valaki megnézné :R

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5417) Karcub válasza Meggyi001 (#5416) üzenetére


Karcub
senior tag

Van:

(#5418) Meggyi001 válasza Karcub (#5417) üzenetére


Meggyi001
veterán

Ez zsír! A képet külön köszönöm, xda-ra jól jön. Ez KitKat?

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5419) Karcub válasza Meggyi001 (#5418) üzenetére


Karcub
senior tag

Szívesen! Nem,Lollipop.

(#5420) Meggyi001 válasza Karcub (#5419) üzenetére


Meggyi001
veterán

Köszönöm szépen a segítségedet. :R Amúgy ehhez kell majd a kép meg az xml megléte infó, több lg telefonon is működik a dolog, de G2 minin még nem tudtam tesztelni, és jött egy negatív visszajelzés, gondolom CM-et használ a srác, azért nem találta. Pár kisebb munkám közül ez az egyik: Add one or more fonts to your system easily

És még egyszer köszi :)

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5421) DQ válasza ORCA58 (#5415) üzenetére


DQ
tag

Köszönöm szépen megnézem ezt is.
A videó alapján tetszik, a qrva sok menüpont már nem annyira, de szórakozom vele, hátha ezt keresem.

(#5422) Karcub válasza Meggyi001 (#5420) üzenetére


Karcub
senior tag

Hát szívesen,végre hozzájárultam az xda-hoz.:D

(#5423) Meggyi001 válasza Karcub (#5422) üzenetére


Meggyi001
veterán

Eddig még nem ? Akkor már ideje volt. Benne van a kép és a neved is :)

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5424) Karcub válasza Meggyi001 (#5423) üzenetére


Karcub
senior tag

Most olvastam és láttam,köszönöm.:)

(#5425) Meggyi001 válasza Karcub (#5424) üzenetére


Meggyi001
veterán

Nincs mit. A forrásaimat, vagy akik segítenek, így vagy úgy meg szoktam említeni. :)

Más. Elég nyugis most ez a topic, nincs nagy mozgás, ezek szerint a G2 mini jól muzsikál?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5426) Karcub válasza Meggyi001 (#5425) üzenetére


Karcub
senior tag

Hát ezek szerint jól. Nem rég téma volt,hogy KK vagy a lolli jobb,főleg üzemidőben.

(#5427) vinpilu válasza Meggyi001 (#5425) üzenetére


vinpilu
senior tag

Naponta vele megyek a harcba (munka) és teszi a dolgát. :K
Egy dolog hiányzik most hirtelen, céges policy miatt pin kód van, jó lenne ha eltalálom, akkor rögtön beengedne, nem kellene még OK-t nyomni. Ezt nagyon megszoktam CM+OnePlusOne párosnál.

(#5428) Meggyi001


Meggyi001
veterán

Ahha, értem....amúgy majdnem ilyen teló lett az asszonynak. G2 mini, G1, és G3s, ezek jöttek szóba. Aztán a G3s nyert. De pofás kis telefon amúgy ez is, csak hiányolom belőle a notify ledet.

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5429) ORCA58 válasza DQ (#5421) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha tudtam segíteni, annak örülök. Csak egyszer kell az igényed szerint beállítani, amihez kell némi türelem (ha tudsz angolul kevesebb).
Egy hibája, hogy a kedvenceket nem menti sem a saját sem más adatmentő program, így azt egy esetleges újra telepítésnél kézzel újra be kell állítani (A névjegyekben a csillagra bökni.)
Ugyan ez vonatkozik nagy felbontású képekre, de ez téged sem érint.

(#5430) Meggyi001


Meggyi001
veterán

Srácok, szükségem lenne egy KitKat-es screenshot-ra is , hogy benne van e a Stock KK-ban a fonts_lge.xml fájl a system/etc-ben. Ha megnézné valaki esetleg, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5431) Norby86 válasza #84490496 (#5413) üzenetére


Norby86
őstag

Végülis utólagosan megcsináltam így még a napokban, de sajnos a távnyomóra szükségem van, szóval vissza tettem a Lollit, de ez meg olyan gyorsan merül és néha be is laggol, hogy már azon töröm a fejem, vissza teszem a KK-t. Annyi újdonságot nem nyújt ez a Lolli ami miatt fent hagyjam, még memóriából sem marad sokkal több ha belakom a rendszert. Viszont elég sokat GPS trackingelek, meg navigálok, és bizony eléggé megérzem hogy valamiért gyorsabban lemerül a telefonom mint annó KK alatt. :/ Próbálok videót, tesztelek olvasni hogy ez mitől van, meg egyáltalán hogy valós e az érvem vagy az akkumulátorom kezdi magát megadni...de sajnos se összehasonlítási tesztet, se videót nem találok erről. KK-ból amúgy a V10G-t vagy a V10K-t érdemes feltenni ha esetleg KK-ra vissza megyek?

-Norbi-

(#5432) #84490496 válasza Norby86 (#5431) üzenetére


#84490496
törölt tag

Elvileg a K a frissebb. KK-nek jobb az uzemideje,de funkciokban sztem kevesbe jobb,mint a lolli. En a cm12.1-et nyustolom most,de sztem nekem is megy majd vissza a KK. CM-nel kamera lathatoan rosszabb minosegu fotokat lo,az uzemido kb lollis szint. Mondjuk a kernelbe annyi utemezot integraltak,mint allat,mire mindet vegigprobalom,beoszulok :). A multitasking iszonyatosan jo cm alatt,jobb,mint barmelyik gyari rendszeren. Gapps-bol a pico-t toltam fel,igy csak a play es a chrome van fent. Negyedannyi memot zabal a rendszer a gugli szarjai nelkul :).
Lollival,ha jo uzemidot akar valaki,akkor sztem erdemes rootolni,majd a google cuccok jo reszet fagyasztani es setcpu-val pl beloni az utemezoket es az orajelet. Sokat dob a rendszeren. Persze ez csak privat velemenyem ;).

[ Szerkesztve ]

(#5433) Norby86 válasza #84490496 (#5432) üzenetére


Norby86
őstag

A K-t néztem én is hogy frissebb kiadás, csupán még ha kicsit vissza gondolok vagy itt vagy valahol mintha valaki panaszkodott volna arra hogy a V10K-ban a gps jel folyamatosan szakad. Mondjuk Lolliban is ugyan ez a bajom, hogy van hogy kihagy a gps jel elég sűrűn, pedig már azt a kis gps hackot is megcsináltam amit itt ajánlottak, hogy a tárcsázóba a kódot beírva a rejtett menüt előhívva a gps adatokat töröltem, de jobb nem lett. :( Emlékeim szerint viszont még V10G-n nem volt ilyen GPS problémám mikor megvásároltam a készüléket. Viszont minap ugye mikor feltettem újra a Lollit a CM próbálkozás után, előtte KK-val kezdtem és a kamerát megnéztem,mert barátomnak is ugyan ez a telefonja van és nála néha elhomályosítja a videofelvételt miközben kamerázik. Olyan mint ha beragadna a zoom és nem találná neki a megfelelő erősséget, persze aztán kis idő múlva csak meg találja (van hogy 5 másodperc). Nálam ez szintén jelentkezett, igaz csak kisebb mértékben, amikor folyamatosan fókuszálni kezdett. Persze csak rövid időre próbáltam ki a kamerát mert ugye a Lolli ment most vissza. De itt problémás ugye a GPS, gyorsan is merül, pedig én kigyomláltam azért belőle sok mindent. A google alkalmazások közül is csak a gmail, a google szolgáltatások, meg a play áruház maradt meg. De ígyis gyorsan fogy bekapcsolt képernyőnél az akkumulátor. Még kikapcsolt képernyőnél is egy este alatt majdnem 10%-ot merül az akku. Ez KK-n 1-2% volt. Amúgy néztem XDA-n (igaz nyitni kell bootloadert) hogy van egy V-kernel nevezetű patchelt kernel amiben a CPU ütemezést is kis patchel kedvünkre lehet állítani. Úgyhogy talán KK-ból is többet ki lehet hozni úgy hogy az akku se merül gyorsan. :)

-Norbi-

(#5434) Ricardo823


Ricardo823
tag

Üdv mindenkinek!
Valakinek lenne ötlete hogy a messengert miért nem tudom telepíteni vagy hogy tudnám megoldani?

(#5435) petymeg2033 válasza Ricardo823 (#5434) üzenetére


petymeg2033
tag

Először írd meg, hogy miket próbáltál és azok milyen hibákat produkáltak (lehetőleg screenshotokkal), akkor talán tudunk segíteni.

Végső megoldásként segíthet a gyári beállítások visszaállítása (töröl minden adatot, úgyhogy erre figyelj)

(#5436) #84490496 válasza Ricardo823 (#5434) üzenetére


#84490496
törölt tag

Gondolom a faszbuk messengerre gondolsz es ha nagyon nem megy play-rol,akkor vagy sd-rol az apk-t,vagy fejlesztoi menuben engedelyezve a hamis helyeket es a nem alairt programokat telepiteni, vagy factory reset es ugy mennie kene...

(#5437) Ricardo823 válasza petymeg2033 (#5435) üzenetére


Ricardo823
tag

Bocs csak még reggel van.Play áruháznál ismeretlen hibakódot ír ki telepítés közben.Próbáltam apk fájlt is de azt se telepítette.Gyári beállítás is megvolt kétszer is.Nem segített.Mindent tudok telepíteni csak ezt nem.

(#5438) #84490496 válasza Ricardo823 (#5437) üzenetére


#84490496
törölt tag

Akkor szemtelen módon kérném,hogy melyik rendszeren vagy? Root van-e és azt,hogy a play milyen hibakódot ír? Hátha ezek alapján tudunk vmit segíteni..

(#5439) olbeteam


olbeteam
tag

Urak, mi lehet a hiba?

Nincs elég tárhely a rendszer szerint.

Se frissíteni, se letölteni nem tudok. Tegnap LG Tools-al kapott hibajavítást de ugyan az a hiba.

I can resist everything but temptation.

(#5440) Ricardo823 válasza #84490496 (#5438) üzenetére


Ricardo823
tag

Root nincs.
Ismeretlen hibakód -505,ezt írja ki a play.Rendszer 5.0.2.

(#5441) Meggyi001 válasza olbeteam (#5439) üzenetére


Meggyi001
veterán

Ha van root-od tudok megoldást az apk telepítésre, vagy rendszer újra rakás, más megoldást nem tudok. Délután írom, most meló.

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5442) Meggyi001


Meggyi001
veterán

Most már igazából belegabalyodtam, hogy ki nem tud telepíteni, apk-t sem.....na mindegy, írom, amit már én is végigjátszottam ezzel kapcsolatban.

Szóval, egy csomó minden szét tudja cseszni az ilyet telepítési dolgokat. Egy rosszul feltört apk, egy figyelmetlenség, vagy kémprogi, akármi. Általában user error. Nálam pl a link2sd és a balfaszságom. Áthelyeztem a külső sd-re a play-es és a googlis cuccokat, és onnantól kezdve többet se a play-ről, se telóról apkt- sem tudtam telepíteni. Hiába raktam vissza mindent, meg leszedtem a link2sd-t, nem segített. Aztán jött a szokásos keresés. Magán a play-en is van egy "play fix apk", de ugye ezt sem tudod telepíteni. Összeolvastam mindent, mindenki írt valamit, xda-n, itt, ott. Írd át ezt, töröld azt, stb. Nem lett jó sehogy sem. Pár embernek segített az alábbi képen a piros nyilakkal jelölt dolgok törlése, vagy az play alkalmazás újra telepítése. Nekem nem.

Nekem csak kettő út maradt. Az egyik, hogy root explorer-el bemásolod az adott apk-t a system/privapp-ba, majd permission rw-r--r--, majd teló restart. És újraindulás után ott figyel az alkalmazás feltelepítve. Csak hát így öröké ugye nem lehet lenni, frissíteni sem lehet az alkalmazásokat, stb. A másik út pedig sajnos a kdz flash. Előtte titanium backup-al mentés az adatokról, utána a teló tisztára gyalulása. Ez segített csak...

Esetleg egy dalvik cache ürítés, recovery-ből még...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Más...erre valaki valamit esetleg: (#5430) Meggyi001

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5444) #84490496 válasza Meggyi001 (#5442) üzenetére


#84490496
törölt tag


Mobilrol vagyok,megprobalom beilleszteni utolag a screenshotot. Valasz: a system/etc-ben nincs stock KK alatt. Legalabbis a friss k-s romomban nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#5445) Meggyi001 válasza #84490496 (#5444) üzenetére


Meggyi001
veterán

Köszönöm szépen! Ez érdekes....hm..

https://hardverapro.hu/apro/uj_mobil_olcsobban_csak_vasarnap_estig_8gb_256_gb/friss.html

(#5446) #84490496 válasza olbeteam (#5439) üzenetére


#84490496
törölt tag

Teló belső tár format lenne a megoldás szerintem. Az meg KDZ CSE Flash-t jelent .Tehát minden elveszik a telefonról. Csinálj mentést mindenről,ami kellhet és utána mehet az ujrarakás. Vagy a beállításoknál a gyári állapot visszaállítása és ott bejelölni,hogy minden adat törlődjön. Én azért az SD kártyát kivenném előtte ;)

(#5447) Norby86 válasza #84490496 (#5444) üzenetére


Norby86
őstag

Látom, ezek szerint feltetted a KK-t. :) Üzemidő érezhetően javult? Mert én még mindig gondolkodom hogy feltegyem e, vagy hagyjam a Lollit.

-Norbi-

(#5448) #84490496 válasza Norby86 (#5447) üzenetére


#84490496
törölt tag

Meg tesz alatt.. Erezhetoen nem valtozott egyenlore...

(#5449) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Figyelmesen elolvastam az összefoglalót, de ennek ellenére lenne egy kérdésem. A lányom lefrissítette a telefonját a lollipop-ra, de nincs megelégedve vele. A régi kitkat-ot vissza lehet még rakni valahogy? Amit találtam erre vonatkozó bejegyzést, "A telefon gyári rendszerének újratelepítése: (Android Kit Kat 4.4.2 és Lollipop 5.0.2)" de ez nem utal arra, hogy én melyik rendszert szeretném újratelepíteni :F Legalább is én nem talátlam erre utaló nyomokat.

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#5450) #84490496 válasza szmayer1 (#5449) üzenetére


#84490496
törölt tag

Gyakorlatilag mindegy, mert a KDZ kiterjesztésü file-t fogja a telóra felrakni. A V10 jelzésűek a KK romok, a V20 jelzésűek meg a Lollipop romok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.