Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shyciii


Shyciii
veterán

Nézőpont kérdése. Nekem például nagyon nem tetszenek ezek a fotók. Nagylátószögben torz képek, és alkalmatlannak tartom, hogy magát a nyaralás szépségét örökítsem meg, és ne mondvacsinált művészi fotókat próbáljak varázsolni belőle, úgyhogy részemről ez egy nagyon rossz irány az LG részéről.

[ Szerkesztve ]

(#2) #67656192 válasza Shyciii (#1) üzenetére


#67656192
törölt tag

+1

(#3) Bukk900


Bukk900
őstag

Ilyen képeket tud a Google kamera app is, normál tájkép, nagylátószögű. LG Nexus 5X

(#4) Ixion77


Ixion77
őstag

Első cserélhető optikás fényképező-szettemnél még nagyon fontosnak találtam a nagylátószöget, aztán alig használtam. Bár érdekesek az ilyen fotók, de nagyon hamar ráun az ember. A későbbiekben már nem is vettem / használtam 28mm alatti fókuszú obit. Csak akkor használnám gyakran, ha ingatlanügynök lennék. Ahhoz viszont a g5 széleslátószöge feltűnően torzít, plusz a kis érzékelő miatt nem is igazán alkalmas beltérre. Summa summárum az első hozzászólóval egyetértve (a cikk véleményével szemben) felesleges irány ez a G5-ben, és sajnálom hogy a V20-ba is ezt rakták (ami az egyetlen felső kategóriás telefon cserélhető akksival).

#3 Bukk900: Meg gyakorlatilag bármelyik jobb telefon. Ráadásul kevésbé is torzít. Egyetlen előnye akkor van a széles látószögű obinak, ha mozgás (sport) van fotózva, extra közelről (pl. gördeszkapálya), így nem lehet panorámázni.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem azt mondom hogy rossz, de ennél jobb képekre számítottam.

(#6) moleculez


moleculez
veterán

Kicsit csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem el lehetne indulni más irányba, a P9 megoldása nekem jobban tetszik (ezért is választottam azt), de akinek ez kell, hát vegye. Ez a nagylátószög szerintem már kicsit lerágott csont, így az instagramos világban, szerintem meg kellene tanulni az embereknek a: komponálni b: nem minden másodpercet megosztani és máris érdekes, és izgalmas lenne az egész.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Szerintem meg nagyon látványos képeket lehet csinálni a nagy látószögű lencsével, szóval szerintem nagyon jó ötlet.
Remélem az Lg beleteszi a következő G-be is és visszatalál az élmezőnybe!

Nekem pl. a P9 megoldása tűnik haszontalan ötletnek, mivel nem szeretem a fekete fehér képeket + az éjszakai képekhez ugyanúgy csak az egyik lencsét használja.

Egyébként a google app nagy látószögű szoftveres opciója(pl. halszem) nagyon jó alternatíva, magam is használom. Mozgó objektumok esetén azonban valóban tréfás képek születhetnek. :D

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Bocha. Kiváló ötlet volt az LG G5-tel fotózni az utazásaid során. Remek képek lettek, sokkal jobban visszaadják ezek a nagylátószögű képek az általad látottak igaziságát, valódi tartalmát, mint a szokásos szűk látószögű képek. Szerintem is van értelme ennek. Akármikor és akármivel is, ha valami szép tájat fényképeztem, ha visszanéztem a képeket, valahogy sosem sikerült még megközelíteni sem azt, ahogyan én láttam a tájat. Azt gondoltam akkor, hogy jobb fényképezőgép kell, esetleg egy DLSR, amivel jobban visszaadható az, ahogy én látom a képeket, de később rájöttem, hogy nem a kép minősége számít itt leginkább, hanem a nagyobb látószög.

(#9) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nagyjából csatlakozom az előttem szólókhoz, de csak részben. Én is szeretek komponált képeket csinálni, de valljuk be Bocha-nak abban igaza van, hogy ez jövő, mert az emberek legnagyobb részének nincsen extra szüksége, lehet ilyennel elvarázsolni őket. Egy példa: ahol dolgoztam sokszor jöttek japán turisták és ugye azt gondolnánk japán, nem csóró nyugdíjasok/turisták és hát ott a nikon meg a canon jó dslr-kel, csomó kiegészítőkkel és mégis legtöbb kezében a világ legegyszerűbb fix fókuszos sony kamerája volt. A huawei ötlete is tetszik, de nem kiforrott. Szóval van értelme.

Bocha
Nekem tetszenek a képek.👍

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#10) Shyciii válasza Hopkins95 (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

Úgy látom csöppet tévedésben vagy. A P9-nek és a Honor 8-nak is nem azért van második lencséje színszűrő nélkül, hogy valós fekete-fehér fotókat csináljon az ember. Ez csak egy plusz dolog. Az igazi előnye az, hogy sokkal több fényt tud beengedni, ezáltal az első lencsét ki tudja segíteni, és így szélesebb dinamikájú fotók készülhetnek, és a második tévedésed, hogy pontosan kevés fénynél, homályban, sötétben igazán hasznos ilyenkor a másik lencse, pont a fentiekben leírtak miatt, tehát akkor használja igazán mindkét lencsét!

[ Szerkesztve ]

(#11) Májkülnájt válasza moleculez (#6) üzenetére


Májkülnájt
tag

Az érdekes az h két lencse ide vagy oda, valahogy senki nem ájult el a p9 képminőségétől:/ gondoltam arra h azt vegyek de már inkább a g5 felé húz a szívem:)

(#12) SHO(KER


SHO(KER
csendes tag

Szerintem meg tök jó képek, az ultra nagylátószög egyébként is nagyon közel áll a szívemhez, bár nagyon nehéz "jól" használni. Rá kell hangolódni, rá kell érezni, de itt ezzel sincs semmi gond. Persze jócskán van geometriai torzítás, de ez utómunkában valószínűleg kiválóan kezelhető.

(#13) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Korrekt képek, jó alapanyag. :)

(#14) Hopkins95 válasza Shyciii (#10) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jogos, bocsánat, rosszul emlékeztem. :R

Visszanéztem a videót ahol ez elhangzott, ahol JerryRigEverything tesztelte a P9-et és arra jutott, hogy videózásnál használja az egyik lencsét a telefon.

De azt továbbra is tartom, hogy két lencse ide vagy oda, sötétben nem veszi fel a versenyt a többiekkel. Az én Nexus 5x-em nem cserélném el rá.
Azt aláírom, hogy nappal tényleg nagyobb dinamikájú képeket eredményez a P9. Viszont nálam pl. a HDR+ ezt kiváltja, a többi telefonnál viszont nem mindig működik úgy a HDR, ahogy annak kéne.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#15) Aryon87


Aryon87
félisten

Szuper kis cikk lett.

Akiknek nem tetszik a nagylátó szögű kamera: egy átlaguser boldgan fogja használni, még annak ellenére is, hogy kisebb a felbontása, és nem csinál kiállásra való fotókat, mert az átlaguser nem fogja belenagyítva visszanézni a nyaralásos képeit, ahogy néhányan teszik. Arra hogy a családtagoknak/haveroknak beszámolni arra tökéletes. Sokszor van olyan helyszín, ahol már nem lehet hátrébb menni, hogy a főkamerába beleférjen az adott téma, na ekkor hasznos ez a kamera.. G4 esetében nem egyszer mérgelődtem, hogy a téma nem fér bele a képbe, akárhogy fordítottam a telót, hátrébb meg nem volt már mozgástér..

Én mint G5 tulaj pl nem nagyon használom, de örülök hogy van ilyen lehetőség.. Most fogok a héten kimenni Hollandiába, itt viszont be fogom vetni.. Kíváncsi vagyok mit fogok alkotni :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#16) #02683648


#02683648
törölt tag

OFF: a leuvenes képről van pontosabb infó h hol készült? Esetleg geotag van hozzá (irfanview van most csak fönt és az nem mutatott geotaget)

2011-12-ben 1 évet dolgoztam az ottani egyetemen, és kíváncsi lennék most éppen melyik részét a városnak túrták fel (anno vmi pinceparkolót építettek, ami jó belga szokás szerint 1 helyett 2-3 éve épült és még mindig nem volt kész...) :DDD

(#17) Shyciii válasza Hopkins95 (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Én pár hete cseréltem le az 5X-emet Honor 8-asra. 5X kamerája nagyon jó, de a többi...amúgy a gyenge fényeknél jobb a Honor. A HDR+ sajnos "csal", és ezzel rontja a részletességet, és mesterkéli a színeket. Persze nem úgy, mint a samsungos amoled, de látható :) amúgy az 5X-ben a vonalélesség Volt szenzációs.

[ Szerkesztve ]

(#18) Snoop27


Snoop27
őstag

Biztos vagyok benne, hogy egyre tobb gyarto fogja bele rakni a csucs telojaba a dupla kamerat, nem kotelezo mindenkinek hasznalni, de legalabb ott van, artani nem art.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#19) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik az eredmény. Nagyon is. :)

(#20) ROBOTER válasza Ixion77 (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha ráuntál, az a te "tulajdonságod": Nem hibád, nem hátrányod, de azért, mert te nem tudtad kihozni belőle az értéket, másnak még nagyon értékes lehet. Nyilván nem kell 1000 nagyképszögű fotót készíteni egy nyaralásról és megosztani, csak megtalálni azt a 2..3 pillanatot, ahol nagyon kell.

Nekem van egy halszem (diag.) objektívem, és ha lenne halszem-zoom az én vázamra is, megvenném, mert a egyre több számomra fontos fotó születik vele.

A cikkhez: szerintem a legjobb irány, amibe elmehetne a mobilfotózás.

(#21) Vikooo


Vikooo
addikt

Eleg sok esetben jonne jol a nagy latoszog nekem is, foleg ha pl epulet elott fotozom a csaladot, nem kellene kisetalnom a szemkozti uttestre, vagy panoramakeppel szorakoznom (ahol a mozgasok miatt elegge vicces eredmeny szuletne) szoval itt szerintem hatodrangu a minoseg, emlekorokitesnek tokeletes.

En az Apple megoldasat (2x zoom) tartom kevesbe hasznosnak.

(#22) Aryon87 válasza Vikooo (#21) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalad nagyon erik a G5 vagy V20 beszerzese ugy latom :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23) SolidMetal91


SolidMetal91
csendes tag

Fotósként és a témában jártas geekként írom: 12milimeter ekvivalens kamerát baromi nehéz csinálni. Érdemes megnezni, hogy mennyibe kerülne egy hasonló obi APSC vagy FF vázon - több százezer vagy akár millió forintba. Mindezt úgy, hogy azok sem mentesek kromatikus abberáciotol, lágy sarkaktol és hordó torzítástol. Egyszóval le a kalappal az LG előtt, hogy ezt ilyen minőségben osszehozta. Más kérdés, hogy UWA-el a legnehezebb jó képeket csinálni, de ez már csak fotós kérdése.

(#24) Vikooo válasza Aryon87 (#22) üzenetére


Vikooo
addikt

V20 az nagyon bejon! Remelem kaphato lesz europaban is!

(#25) Aryon87 válasza Vikooo (#24) üzenetére


Aryon87
félisten

+ szolgáltatói kínálatban, pl Telenor :D

azt hiszem népszerűbb lenne mint a G5..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26) Hopkins95 válasza Shyciii (#17) üzenetére


Hopkins95
addikt

Csal a HDR+ van nem csal, nekem nagyon tetszik, ahogy megváltoztatja a színeket, megfesti kékre az eget, ráadásul szépen eltünteti a zajt. Nálam pl. mindig be van kapcsolva.

Egyébként az akksin kívül mi a baj az 5x-el? Szerintem remek telefon lett és nagyon szép, az anyaghasználattal sincsen gondom.

Amúgy olvastam a Honor 8 tesztet, s tetszett, amit a kamera produkált. Az 5 colos telefonok közül szerintem ez lenne az egyik, amire beneveznék. Szerintem még a P9-nél is jobban sikerült.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.