Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TTomax válasza sb (#50) üzenetére


TTomax
nagyúr

Írtam én azt valahol,hogy fél év kell a különbségek észrevételéhez?Nem,de hogy fél nap alatt nem sok tesztre futja az biztos,azért egy pár hét tapasztalat csak nem ártana egy 20-50 (hasraütve) játékkal mielőtt bárki véleményt ír róla,ez az egyik... a másik pedig az,hogy nem a vga fog igazodni a monitorodhoz hanem a monitor a vgahoz...ezt próbáld meg végiggondolni,tehát ha van képkocka akkor kiteszi,és a monitor megjeleníti..pont az ugráló fps effekt az egyik példa miért is jó ez a technológia,én biztosan nem fogok többet olyan monitort venni amiben nincs benne bármilyen sync (most a marketingtöl tekintsünk el).

Azon gondolkodj el hogy mi a jobb.. a gpu alkalmazkodik a monitorodhoz,vagy fordítva,és rögtön érteni fogod az egészet.

Ui : Egyébként érdemes megnézni a nagyobb monitortesztelő oldalak miket nyilatkoznak róla... [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#52) Pug


Pug
veterán

Aham, TN panel, kuka, köszönjük....

(#53) h1mpi válasza Pug (#52) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez megint egy tapasztalati vélemény ugye? :U 5 év Dell ips után vettem egy AOC gsync 144-es monitort és kalibrálva semmi-de-semmi difi nincs a színek is ugyanolyan jók. Egy hátránya van (nekem nincs), ha valaki nem szemből nézi, mert akkor kijön a TN panel hátránya. Viszont, aki 60 hz-re azt mondja, hogy az élvezhető és ha kipróbálja a 144 hz-es monitort FPS alatt soha többet nem akar 144 hz alatt játszani.

(#54) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Bezzeg a 3D-s TV tuneres IPS monitorjához fapados talpat adnak...ehhez a "szarhoz" meg ilyet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#55) Pityu. válasza h1mpi (#53) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem TN panelből sosem hozod ki azokat a színeket amit egy IPS ből,egyébként pl aki nem csak játszik mint egyesek,hanem pl fotókat is szerkeszt a színhűség elég lényeges dolog,és én ips en frankón tudom csinálni,de több embert is tudok aki TN paneles monitort cserélt IPS re és azt mondja sokkal jobb a fotók szerkesztésére,tehát én még mindíg azt mondom én TN panelra többet nem költenék az életbe.Annyit meg olyan komolyan nem játszom,hogy nekem 144hz kéne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56) h1mpi válasza Pityu. (#55) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gamer monitor, nem photoshop stb... GAMER, ha ezt nem érti meg valaki, akkor sajnálom. Photoshopra meg a 60K-s monitor is gyengusz, arra 200-300K-s monitor kell. Jobb helyeken (külföld) nem egy monitort használnak több célra, hisz logikus, hogy nem felelhet meg.

(#57) Tikakukac válasza h1mpi (#53) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor abban befosós TN panel lehet, vágom is ki az EIZO-t a kukába instant.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58) h1mpi válasza Tikakukac (#57) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem kell kidobnod csak azt értse meg mindenki, aki köpköd a 144 hz-es TN panelra, hogy egyáltalán nem olyanok a színei, mint régen és játék célra van kitalálva nem grafikusi munkához (arra ott van a félmillás EIZO). Aki nem csak játékra használja a gépet, annak egy átlag Dell IPS valóban jó döntés. Amúgy meg jönnek a 144 hz-es IPS monitorok, probléma megoldva. Én saját tapasztalatból írom le, hogy a FarCry 4 60 hzen és 120-140 hz-en ég és föld. Ezt nem elképzelni kell, hanem kipróbálni. Aki köpköd az még soha nem próbálta az 100% ;)

[ Szerkesztve ]

(#59) Tikakukac válasza h1mpi (#58) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha kétszer jobbak a színei mint régen akkor is baromi nagy gond van. Nekem a diffi egy szinte csúcs TN és közepes IPS között egy szemüveg. Előbbinél kell mert már könnyezek 6 óra után utóbbinál nem.

A mert "miért nincs neked, meg miért nem próbáltad x ideig" témához: ugyanez volt a szifonnal. Utána megvettem, beírtam és ugyanúgy lehülyéztek. Teljesen mindegy, ha betonvélemény van akkor a "csakazértmert" úgyis megvan utolsó lehetőségnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#60) h1mpi válasza Tikakukac (#59) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez a Te véleményed én tiszteletbe tartom, de nem értek vele egyet, ennyi... Nekem nem könnyezik a szemem és kb 20%-al szebbek az ips színei, akkor már szerintem túlzok is. De az Asus ROG az full hozza az ips színeit, de az enyém az olcsóbb panelos. Mivel TN 144 hz-es monitorok előtt mindenkinek ips volt és pl. Nekem is volt Dell 2711, nem alaptalanul alkotok véleményt. Az iphone téma meg olyan, hogy valaki csak azért veszi meg, mert azt mondják nem ér semmit. Ha ráérzel a világára iszonyat jó, ha nem, akkor meg fogalmad sincs mi a jó benne...

[ Szerkesztve ]

(#61) Tikakukac válasza h1mpi (#60) üzenetére


Tikakukac
titán

Definiáljuk a szebbet és akkor megértem a 20%-ot. Ez egy bedobott szám a semmiből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) h1mpi válasza Tikakukac (#61) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem definiálok semmit, értelmetlen vitába nem megyek bele. Használd a 60hz-es IPS monitorod sok egészséggel ;) én is ezt teszem az enyémmel :K

Te úgy alkotsz véleményt, hogy nem volt ilyen monitorod én meg úgy, hogy az elmúlt 2 évben volt 4 fajta Dell ipsem. Ez a különbség csak...

[ Szerkesztve ]

(#63) Pug válasza h1mpi (#53) üzenetére


Pug
veterán

Igen, tapasztalat. Napi szinten használok munkára mind TN, mind pedig IPS panellel ellátot kijelzőket. TN kuka az IPS-hez képest. És gaming-re se használnék soha többet TN-t, volt alkalmam TN-s gamer display-eket tesztelni, no thanks. Szóval részemről kuka a TN. Aki szereti, használja egészséggel. :K

[ Szerkesztve ]

(#64) h1mpi válasza Pug (#63) üzenetére


h1mpi
nagyúr

144 Hz-es TN-t használsz esetleg Gsyncel? Vagy sima 40e Ft-at? Mert nem mind1.

(#65) Pug válasza h1mpi (#64) üzenetére


Pug
veterán

Halkan megjegyzem, a 144hz-től még a TN panel TN marad ;)
Amúgy Asus és Acer 144hz-es display-eket volt szerencsém nyüstölni. Köszönöm, IPS-ről nincs az az Isten, hogy visszamásszak TN-re. Mint, ahogy mondottam volt, akinek megfelel a TN, használja örömmel.

(#66) h1mpi válasza Pug (#65) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké elfogadom ezt is :K amúgy ez kb. olyan meddő vita, mint a benzines vagy a dízel motor a jobb. Kinek melyik.

[ Szerkesztve ]

(#67) Tikakukac válasza h1mpi (#62) üzenetére


Tikakukac
titán

Te úgy alkotsz véleményt, hogy nem volt ilyen monitorod én meg úgy, hogy az elmúlt 2 évben volt 4 fajta Dell ipsem. Ez a különbség csak...

4 fajta volt? Remek. Nekem csak a 27"-os Ultrasharpokból volt annyi :DDD

Ha nem akarsz vitába menni de dobálj be ilyen 20%-okat és hasonlóakat. 20%-al jobb fényerő? Kontraszt? Mi az atyaég? Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68) Prof válasza Pug (#52) üzenetére


Prof
addikt

Sorold a nem TN-es jatekos monitorokat lol ;]

(#69) sb válasza h1mpi (#62) üzenetére


sb
veterán

Nem kötekedni akarok, tényleg érdekelne miért annyira gáz a 60Hz.
Látni talán még lehet különbséget minimálisan 75-85Hz-ig (vannak olyan IPS monitorok amik elbírnak 75Hz-et is), de a 60Hz sem kevés szerintem a folyamatos mozgáshoz.

Amit én éreztem (anno a CRT korszakban) 60Hz felett és nagyon jelentős különbség volt az inkább az irányítás visszacsatolás egéren. Ez viszont vsync off-al megoldható volt.
Tehát ha ebből indulok ki akkor a 144Hz előnye a vsync használat lehetősége anélkül, hogy az irányítás darabos lenne - persze kellő fps mellett, mert akkor abban is 100+ kell, hogy ne lassuljon a frissítés és vele együtt az irányítási mintavétel.

Jól gondolom?

(#70) Franklin válasza sb (#69) üzenetére


Franklin
addikt

[link]

Van még kérdés? :-)

(#71) Pityu. válasza h1mpi (#56) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ecsém a fotózás nem a munkám,hobbi de akkor is jobban be tudom lőni IPS monitoron a képeket ,és nem vagyok milliomos,hogy mindenre külön monitort tartsak,túl képzeled a dolgokat,nekem az IPS jó játékra is meg kép szerkesztésre is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#72) Pityu. válasza Franklin (#70) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jó szar gépe lehetett az illetőnek :DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#73) Franklin válasza Pityu. (#72) üzenetére


Franklin
addikt

"Recorded by Fastec Imaging FASTEC TS3 high speed camera at 500 frames per second and then slowed down."

(#74) Pityu. válasza Franklin (#73) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Jól van,nem kell mindent halál komolyan venni,lazíts :DD

Csórók ,csak 60hz vel operálnak :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#75) Chiller válasza Franklin (#73) üzenetére


Chiller
őstag

És a te szemed ilyen, hogy mindent lassítva lát? ;)

Ha a 300 fps/hz-est felveszed egy 2000-es kamerával és lelassítod, az is ugyanígy akadni fog, szóval akkor a 300es is szar?.... :U

[ Szerkesztve ]

(#76) TTomax válasza Chiller (#75) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#77) Chiller válasza TTomax (#76) üzenetére


Chiller
őstag

Na ez már reálisabb összehasonlítás.

Folyamatosabb a kép egy 120/144 Hz-es monitorral - bár ezt nem írtam eddig, de ezt nem is vitattam - (már ha van hozzá megfelelő erőgéped is, ami kiszolgálja), sajnálatos, hogy kevés ember teheti meg, hogy fél (negyed-harmad-kinek mennyi) éves jövedelmét erre költse. Többek között én sem.

[ Szerkesztve ]

(#78) Pug válasza Prof (#68) üzenetére


Pug
veterán

Csak attól jó játékra egy monitor, hogy "nyóóócáz" hertz?
Vér Pistinek lehet sokat számít a "gémer" jelölés... ;]
Én scpeciel inkább játszom 72 HZ-en ISP-vel, mint 144-en TN-nel...
Eltérő preferenciák. Nekem a képminőség fontosabb, mint a csillió fps... :B

[ Szerkesztve ]

(#79) TTomax válasza Pug (#78) üzenetére


TTomax
nagyúr

Értjük,tehát akinek nem jó a 60Hz az vérpisti...köszönjük... bár neked se jó,mert azért csak meghúzod 72Hz-re,aztán majd az elektronika vagy bírja vagy nem.A kép minösége meg ugyanolyan jó egy TN panelon is mint az "ISP"-n csak a színhűség a jobb,jellemzően az is csak nem szemből nézve,oda merném állítani az Asusomat akármelyik monitorod mellé,itt legalább nincs glow... üdv "a vérpistik"

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#80) Pug válasza TTomax (#79) üzenetére


Pug
veterán

Köszönjük a szokásos szelektív olvasást. :U
Mondtam, hogy aki a 144 Hz-es TN-t preferálja az Vér Pisti? Nem.

Csak erre a sarkításra reagáltam, szintén sarkítva (mármint, hogy csak akkor lehet egy monitor játékra alkalmas, ha frissítési frekvencia 100 Hz feletti, akkor lesz "játékos"... sicc). ;)

"Sorold a nem TN-es jatekos monitorokat lol ;]"

Teljesen megértem, akinek a képfrissítés fontosabb... nekem nem. Mint, ahogy mondottam volt, eltérő preferenciák.

Mellesleg halkan megsúgom, nem az fps vadászata miatt használom a non official drivert. You know... movies ...

Glow: minőségi IPS paneles display esetén minimális.

A kép minösége meg ugyanolyan jó egy TN panelon is mint az "ISP"-n csak a színhűség a jobb

A megjelenített kép "minőségébe" nem tartozik bele a színhűség...? Mióta? :F

[ Szerkesztve ]

(#81) cld válasza #21346560 (#47) üzenetére


cld
csendes tag

Ez igaz. Illetve tedd hozzá, hogy anno minket még trabanttal, wartburggal, ladával vittek mindenhova, gyerekülés nélkül, klima sem volt. Sőt azelőtt lovaskocsival vitték az embereket.
Hagyjuk már ezt a baromságot...
Pofon egyszerű ezt a 120-144-240hz-es kérdést letesztelni. Próbál ki egy ilyen monitort azzal a játékkal, amivel eddig is játszottal. És nem kell progamer-nek lenned. Csak szeresd és ismerd. Egy biztos... Vagy 20 stream-ert megkérdeztem ezek előnyéről, hátrányáról. Nyilván olyanokat, akiket nem szponzorál senki. A válaszok pedig 100%-ban ugyan azok voltak. Sokkal jobb ezekkel a monitorokkal játszani és számukra teljesen megérik az árukat, simán kiadnák érte most is ugyan azt a pénzt.
Mehet itt a szájkarate, de az biztosnak tűnik, hogy ezekkel a monitorokkal élvezetesebb lesz a játékmenet, főleg FPS-ekkel, olyan emberek szerint is, akik csak szimplán szeretnek játszani.

(#82) Tomace91 válasza Prof (#48) üzenetére


Tomace91
senior tag

Be tudnád nekem linkelni pontosan azt az oldalt, ahol meg lehet nézni a valós válaszidőket? Engem nagyon érdekelne! Köszönöm! :R :)

Szerintetek ez a jobb most vagy a Benq XL2411Z? Nem tudok dönteni és július 10-e körül rendelnék. :F

[ Szerkesztve ]

(#83) Prosector válasza Tomace91 (#82) üzenetére


Prosector
addikt

Itt van egy ilyen tab.

[link]

(#84) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Én most vettem egy ilyet, 85-ért. Holnap hozom haza.

Miért ezt választottam?!

Egy jó 24"-es monitor is drága. Még ha nem is gamer. 50-60 tól vannak.
Lehet vehettem volna egy Dell IPS monitort, ami csili meg ilyesmi, de a színeket leszámítva semmivel nem lennék előrébb.

Ez meg:
1.) Szerintem még visszafogottan jól néz ki.
2.) Sok Hz-es, alacsony input lag, satöbbi
3.) Annyi csatlakozóval, hogy monitoron olyat még nem láttam.
4.) LG lévén 3 napon belül mindenféle pixelhiba miatt kicserélik. (Ez szinte egyedülálló a piacon, lévén ezért nem kell pluszban fizetni XY boltnak adott termékre pluszban +3000, +5000 Ft-t, hiszen benne van az árban. És oké, hogy ez így hülyén hangzik, hogy úgy is megfizetteti az LG ezt a fogyasztóval, de ez nem teljesen így van, mert hasonló tudású, felszereltségű és ennyi képességgel rendelkező gamer monitor nincs ennyiért.

A BenQ XL2411Z drágább, egy HDMI-vel, az ACER PREDATOR GN246HL meg állványban gyenge... plusz ugye egyik sem rendelkezik natívan 3 nap pixel-garanciával, és hát az előző monitorom is LG volt, mai napig teljesen hibamentes...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#85) Prosector válasza unrealnoise (#84) üzenetére


Prosector
addikt

Jol dontottel. en tavaly nyar ota hasznalom, boven megerte az arat, nagyon meg vagyok vele elegedve.

Sztem te is meg leszel.

(#86) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gut-gut. Valszeg. egy ilyen leszen.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#87) Prosector válasza Synthwave (#86) üzenetére


Prosector
addikt

80 korul mar lehet venni, az utobbi idoben még par ezerrel kevesebbe is kerul, de eddig is ez volt a legolcsobb.

(#88) Synthwave válasza Prosector (#87) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Yepp, 80 pénz, 3 év gari + 72 órás LG pixelgarancia.

Igazság szerint eközött és az AOC G2460PF között örlődöm leginkább.

Az AOC mellett szól, hogy FreeSync-es (most nVidia-s vagyok, valószínűleg az is maradok, de ki tudja), több matt / fémhatású felület, ergo nem gyűjti úgy az ujjlenyomatot, van rajta kis speaker is (egyszer-kétszer jól jöhet) - és párezerrel olcsóbb is. Mondjuk a színei biztosan elmaradnak az LG mögött, de a legfontosabb kitétel a tartósság mellett a valós input lag és a minél jobb blur reduction / kevesebb overshoot, tekintve, hogy Quake Live-ra lesz elsősorban.

Meg aztán a BenQ XL2411Z is belépett a ringbe. Igaz, nincs rajta DP, ami fájó pont, az out-of-the-box színek is hagynak kívánnivalót maguk után (ez jelentősen javítható megfelelő kalibrációval, profillal) - viszont a quaker társadalom fele (+LAN-on is) ezt (vagy az XL2411T-t) használja és valószínűleg van rá okuk.

6-8-10 évig nem szeretnék megint monitort venni, meg aztán nem is kevés pénzről van szó. Szóval a tanácstalanság a tetőfokára hág.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#89) Prosector válasza Synthwave (#88) üzenetére


Prosector
addikt

Sajnos nincs osszehasonlitasi alapom, a masik 2-hoz nem volt meg szerencsem, de a BenQ is biztosan jo, ahogy irtad is nem veletlenul hasznaljak versenyeken is.

Egy ismerosomnek van ez a BenQ tipus, meg van vele elegedve.

(#90) csumpa93


csumpa93
tag

Most vettem egy ilyen sépséges monitort és azt csinálja, hogy ha DVI-al kötöm gépre és kilépek egy 144hz-re állított játékból akkor utána elfeketedik a kép és villog az állapot led.

(#91) Prosector válasza csumpa93 (#90) üzenetére


Prosector
addikt

Probald meg frissiteni a drivert. Nem tudom pontosan mi lehet a baj, de ez hatha megoldja.

(#92) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van arra mód, hogy a képet kikapcsoljam, de a hang továbbra is jöjjön DP-n keresztül?

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#93) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért beszúrok egy kis magánvéleményt (a teljesség igénye és a "túlzott" technikai kielemzés nélkül), hátha valaki még azon töri a fejét, hogy vegyen-e ilyet vagy sem.

Kezdjük az elején; saját használatra 1995-től egészen mostanáig kizárólag CRT-t nyúztam. '96 óta Kvékerkedem, az utóbbi 10 évben már kicsit komolyabban és nem akaródzott váltani katódsugárcsövesről. Persze érthető; top-notch színek, effektív zéró input lag, magas frekik - ebben a játékban pedig a vajsima akció kb. mindennél fontosabb. Mivel low res-en játszom (640 x 480), még magasabb frekiket ki lehetett súvasztani a moncsikból - egy ideig 160, ill. 200 Hz-en is próbálkoztam.

Persze volt alkalmam tesztelni különféle LCD-ket, olcsóbbakat, drágábbakat, TN-t, IPS-t, VA-t, de a 144Hz-esek kivételével mind olyan volt, hogy a játékban az első fix 90°-os fordulás után legszívesebben a falon keresztül tessékeltem volna őket az udvarra, paneltípustól függetlenül. Némelyiknél már desktopon is húztam a számat, miközben a szememmel az egér pointer mozgását követtem.
Túlzásnak hangzik, pedig nem az - játékban ANNYIRA szembeötlő a különbség, hogy egyszerűen nem is értem azokat, akik ezt nem látják, nem érzik.

A drágább, nem-144Hz-es IPS-ek ehhez egyszerűen lassúak, hiába vannak szép színeik, az olcsó (és 60 Hz-es) TN-ek meg mindenhogy a kukába valóak, ha nem böngészés, iroda, körökre osztott játék vagy lightos filmezés van terítéken. 144-es IPS-t még nem próbáltam, de válaszidőben egy kicsit még azok is le lesznek maradva - és az ár is teljesen más tartományban van.

A 144-es TN-ek zöme böszme színekkel rendelkezik vagy valamilyen egyéb hiányossága van (gyenge kontraszt, túl sok fényerő, kevés csatlakoztatási lehetőség, vacak állvány, amit csak akarsz), bár nem-ergonómiai szempontból általában a színeket vagy a mozgási elmosódás kiküszöbölését érheti komolyabb kritika. A valós input lag ezeknél is variálódik, és bár esetenként kompromisszumokat kell kötni, azért túlnyomórészt használhatóak.

Ennek már a dobozból kivéve is meglepően korrekt színei vannak, annak ellenére, hogy TN-panelról beszélünk. Nincs az a washed-out színkép, mint ami pl. a BenQ XL2411-es szériára notóriusan jellemző.
Több oldalról hallottam, hogy ez a kis LG egy rendes kalibrációval akár még belépőszintű (hobbi) fotós monitornak is megteszi (bár csak ahhoz drága).
Persze egy ilyet nem a PS-mágusok fognak vásárolni - viszont, ha a játék és filmezés mellett néha okosba elindul egy-egy képszerkesztő program, nem fog cserben hagyni.
A szubjektív véleményem, hogy ilyen színekhez TN monitoron még nem volt szerencsém - mindez kalibrálás nélkül, csak egy kis OSD-ben való turkálást követően. Ez különösen kellemesen érintett, hiszen ez a kijelző nem erre való.

A másik, hogy a különféle képjavító / képmódosító / blur reduction / whatever technológiák mellett (Black Equalizer, DAS, Motion 240, Super Resolution+) a valós input lagja 10 ms alatt van.
PWM-mentes, szóval nincs villódzás, sok órás használat után sem égeti ki a retinám. Kicsit meg is lepett, hiszen eddig nekem fordítva működött ez a dolog, az emberek nagy többségétől eltérően; pont, hogy a korrekt CRT moncsiktól nem folyt ki a szemem, míg az LCD-k - paneltípustól és ártól függetlenül - 98%-ban kaparták az üvegtestem tövét. Mivel naponta legalább 8-10 órát gép előtt ülök (változó fényviszonyok mellett), számomra ez meglehetősen fontos tényező.
Ez eleddig jelesre vizsgázott.

Ideje rátérni a medvére; Quake Live @ 640 x 480 | 4:3, 144 Hz, DAS on, Motion 240 off és az egér ISZONYAT harapós. Angol oldalakon ezt úgy írnák, hogy "snappy", "perfect connected feel". És itt jön ki, hogy miért kerül annyiba, amennyibe. A monitoron fix 250 fps-sel pörgő akció vajsima, semmi érezhető késés (ez tőlem nagy dícséret, hiszen baromira háklis vagyok a mindenféle lagokra, késésekre, dropokra), nulla screen tearing vagy szellemkép. Az ember elfelejti, hogy nem CRT-t néz. Érzésre talán még jobb is, hiszen a 144Hz teljesen natív, nem kell semmivel babrálni, abszolút természetesen hat. Nem hittem volna, hogy valaha ilyet mondok. Persze a CRT-love megmarad, de ez a cucc éri a pénzt. Minden forintot. Már ha fast-paced játékot akarsz játszani és LCD-t szeretnél. Mindenesnek (értsd, ahol a játék nem egy kifejezetten fontos szempont) is jó, bár ahhoz kissé drága - ott valószínűleg jobban jársz egy 60 Hz-es Dell IPS-sel, 15-20 ezerrel olcsóbban. Viszont ha fő profil az FPS / RTS, és szoktál is időt szánni rá, akkor nem kérdés, hogy LG.

A másik, ami nagyon szimpatikus benne, az a rengeteg csatlakoztatási lehetőség; DP, DVI-D, D-Sub, 2 x HDMI, audio jack és 2 x USB 3.0. Nagyon kényelmes és sokoldalú. Ennek köszönhetően a PS3-at sikerült az asztalra költöztetnem a TV elől és mivel a hangkártya helyett a monitorba tuszkoltam a hangfalak dugaszát, egy egyszerű bemenetváltással megoldható, hogy ne csak a PC, de a konzol is a fadobozosokról szóljon.

Az állványa segítségével a panel pozíciója is kellőképpen testreszabható, masszívnak hat, a pivot pedig barátságos adalék, ha valamikor hosszú dokumentumokat támad kedvünk írni / olvasni.

Az OSD-je egyszerű, de nagyszerű. Sok beállítási lehetőség és teljesen intuitív vezérlés; a multifunkciós mini-joystick használata nagyon adja magát, nincs vergődés, hogy mit-hogy-miért-merre nyomjak. Külön piros pont, hogy az állapotjelző LED-et is ki lehet kapcsolni.

A doboza meg van pakolva minden jóval (kábelek). Kicsi üröm az örömben, hogy ha ki akarjuk használni a monitoron lévő jack aljzatot ÉS a 144Hz-et, a DVI-D nem fogja vinni a hangot, ezért a DP-kábelt külön kell megvásárolni - de ennél nagyobb problémánk ne legyen soha.

Egy apróság; örülnék, ha megoldható lenne, hogy a képet offoljam, de DP-n keresztül a hang továbbra is szóljon. Lehetséges ez?

tl; dr: Eddig kifejezetten elégedett vagyok. Remélem, hogy még nagyon sokáig ezt fogom használni.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#94) Prosector válasza Synthwave (#93) üzenetére


Prosector
addikt

Latom nem csak nekem tetszik.

En a bf4-et tolom, 720ba, fix 145 fpssel es szintugy mint nalad, semmi keses, semmi screen tearing, real-time latok mindent.

Ja es kb a legolcsobb 144-es a piacon.

Sztem best buy.

(#95) AxBattler válasza Prosector (#94) üzenetére


AxBattler
félisten

720p? Oké, értem hogy nem minden konfig tud magából stabil 144Hz-et kipréselni 1080p-n, de akkor ez azt is jelenti, hogy a monitor jól interpolálja a kisebb felbontásokat?
Nem homályosodik, mosódik el zavaróan a kép?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#96) Prosector válasza AxBattler (#95) üzenetére


Prosector
addikt

1080ban joval elesebb azert...ha hazaertem lovok kepeket osszehasonlitaskent.

(#97) AxBattler válasza Prosector (#96) üzenetére


AxBattler
félisten

Izé... szóval milyen? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#98) Prosector válasza AxBattler (#97) üzenetére


Prosector
addikt

Oh, bakker...elnezest kerek a keslekedesert...hamarosan megcsinalom es sry meg 1x.

(#99) AxBattler válasza Prosector (#98) üzenetére


AxBattler
félisten

Semmi gond, én is 3. hete húzok már egy kis tesztet... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100) Prosector válasza AxBattler (#99) üzenetére


Prosector
addikt

A bealliasok mindket esetben full low, kiveve a mesh quality, az ultran van.

720p:

1080p:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.