Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ELSŐŐŐ!!444!!négy!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Hogy néz ki egy ilyen szemüveg?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

A címből azt hittem, hogy ez valami újkeletű szoftveres defekt politikailag korrekt neve. Hát, ma is tanultam valamit. Érdemben sajnos nem tudok hozzászólni.

(#4) lezso6 válasza futo001 (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugyanúgy, mint bármelyik másik, csak a prizma vastagít lencsén, mondjuk nekem az átlaghoz képest sok van rajta, na meg dioptria is van, -4.5 és -3.75. A prizma a két szem között megoszlik, tehát 6-6 van a lencséken, ez ~7mm-es vastagságot eredményez (csak a külső szélein), ennyi ami látszik, de amúgy egyáltalán nem feltűnő. Nem szódásszifon. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Drótszamár válasza lezso6 (#4) üzenetére


Drótszamár
őstag

;]

Nekem csak cilinderes, de ez is aberrált + görbül a tér, de már kész rá a korrekció. Párezer neuron kell csak hozzá.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#6) lezso6 válasza Drótszamár (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Cilinder nekem is van. De az a prizmához képest kb semmi. A 20 percnyi hazagyaloglás alatt eléggé elfáradtam, pedig most csak +2 prizma volt. Az első 6 prizmám meg még sokkal durvább volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) anorche1


anorche1
őstag

Én is ilyenben "szenvedek", de nekem a szemész azt mondta, h ezzel nem lehet mit kezdeni, még gyerekkorban kellett volna a leragasztani az egyik szemem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#8) lezso6 válasza anorche1 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Öhm, ez nem igaz. Ha rejtett kancsal vagy, akkor prizmás szemüveg kell, ennyi. Esetleg műtét, ha nagyon muszáj.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is hasonlókat mondott az optikus, de alapból is kancsal vagyok.
Viszont nekem is fenn áll annak a veszélye hogy a végén teljesen megvakulok a jobb szememre.

A bal fokozatosan javul, a jobb meg romlik. :(

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Így kezdődik, aztán konvegens vagy divergens strabizmussá vállik. Nekem a bal szemem kezelték kiskoromban időben, de hiába. Az agyam elhagyja már teljesen. Térlátás vesztés egy szemmel sincs, csak a korrekció hiánya és a durván megnőtt reakció idő mutatkozik. Ezért szerették tesiórán azt a "jó mókát", hogy engem milyen faszán pofánver a labda, mire elkapnám...

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem keressetek meg több vagy egy normálisabb optikust, mert nehezen hiszem el, hogy nem lehet csinálni semmit. :( Egyik ismerősömnek szintén az a problémája, hogy az egyik szemére már kb vak, de kapott szemüveget, ami elvileg segít. Szóval nem kéne hamar feladni, a látás nem játék. :N

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) zarayg


zarayg
aktív tag

félvak vagyok már kb 10 éve. Most mentem vissza szemészetre mivel árpás lett a szemem, majd megdöbbenve szólt rám a dokiné, hogy milyen rég nem voltam, majd megvizsgált. 20%-os látásom volt 2002-2004 között (papíron) és ez nekem leromlott. Hordtam szemüveget, tapasztották a szemem mint a gyerekeknek, de nem javított. Most ott vagyok, hogy mehetek a kh-ba, mert beutalt a fődokiné, hogy kivizsgáltasson.

Most, hogy elolvastam, hogy mi ez a "heterofória", azon gondolkozok, hogy lehet, hogy nekem is hasonló tünetem van... nekem is "kikapcsolt" a bal szemem, ahogy írtad..

Tudom, nem vagy orvos, de szerinted ez előfordul? :DDD

btw: 24/F :D

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#13) Eastman


Eastman
őstag

Jogsid lehet?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14) Speeedfire válasza lezso6 (#11) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én próbálkoztam már 2 igen jó látszerésznél is 3-4 évvel ezelőtt, de nem igazán javított a szemüveg. Nekem is prizmás volt, meg cilinderes.
A jobb szememre egyre gyengébben látok már, 3D filmeket se tudok velük nézni. :O

Ami furcsa, hogy nekem gyerek koromban tényleg le volt takarva az egyik szemem. Kb 10-12 éves koromig hordtam is, de utána valami miatt már nem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) Keeperv85 válasza Speeedfire (#14) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem is le volt, de semmi értelme. Ahigy megszűnt a kényszer, rögtön újra hanyagolni kezdte az agyam a bal szemem. Nem akar vele látni... :U

(#16) Drótszamár válasza Keeperv85 (#15) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ha becsukod a domináns szemedet, akkor a másikkal nem is látsz, vagy egy darabig látsz, de utána az agyad "rákeveri" a becsukott szemed képét is?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17) Keeperv85 válasza Drótszamár (#16) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Látok vele, de lényegesen rosszabban, mint a másikkal, illetve lényegesen nehezebben tudom irányítani. Ha valamit el kell olvasni, inkább a papírt forgatom addig még nem "optimális" a látószög, a szemem nem szívesen. Ugyan így inkább arrébb húzom, ha kiértem a sorokon...

(#18) anorche1 válasza lezso6 (#11) üzenetére


anorche1
őstag

Valami kötelező 14-éves vizsgálaton vették ezt észre először (vasgyári korház), az orvos le is bszta anyát, hogy ezt miért nem lett még kiskorban észre véve, ezzel már nem tudnak mit kezdeni. Születésem óta oda jártam, ugyanahhoz a szemészhez.
Most meg egy fél éve (19 vagyok) voltam máshol (Máv rendelő), hogy legyen erről friss papíro ma suliba, is itt is azt mondták, hogy ezzel már nem lehet mit kezdeni.
Ennyire szarok lennének a miskolci orvosok?
A homályos látással nem igazán van bajom, térlátásom van, reakció időm jó (taekwondozok), nem szeretném ha ezek a "képességek" gyors ütemben romlanának.

Szerk.: Most jut eszembe, a máv rendelőben ilyennel nem is találkoztak, ott csodálkozott mindenki, hogy van térlátásom.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#19) lezso6 válasza Eastman (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, simán, pár hónapja van, rá is kérdeztem még az alkalmasságin, hogy ez para-e, s nem az. Amúgy térlátásommal nem volt baj prizma nélkül sem, nem mentem neki soha falnak, nem vagyok diszlexiás, stb. Anno először 3D filmet még prizma nélkül néztem, s láttam a 3D-t, nem voltak vele bajaim. Annyi, hogy bizonyos véralkohol szint mellett kettőt láttam, prizmával viszont nem tudom hol a határ. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) lezso6 válasza Speeedfire (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szemüveghez hozzá kell szokni, meg direkt olyat kell adniuk, ami kényszeríti a rossz szemed, hogy azzal nézz. Ez egy elég hosszú folyamat, de ha rágyúrsz a szemmozgató izmokra meg agyra, elvileg visszafordítható a romlás, csak hát valószínűleg kínkeserves dolog. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) lezso6 válasza zarayg (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, nem vagyok orvos. :D

Még ami "érdekes" lehet, az a glaukóma (zöldhályog), ami a szemben lévő túlnyomástól van. Könnyen kezelhető, csak időben észre kell venni, s sajnos nehezen észrevehető, mert nem egyértelműek a tünetei. Az ember azt hinné, hogy csak a 80 éveseknek van ilyen, de nem feltétlenül. Egy hete, amikor voltam vizsgálaton, egyik barátomat (26 éves) is elrángattam magammal, s kiderült, hogy neki ez a baja, továbbküldték szemorvoshoz. A fő tünetei fényérzékenység meg migrén volt, de utóbbi csak az utóbbi pár hónapban / évben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) lezso6 válasza anorche1 (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A "nem lehet mit kezdeni vele" választ nem szabad elfogadni, meg kell kérdezni mást. A prizmát egyébként sokan ellenzik is, valószínűleg mert új dolog, régen a cilinder volt ilyen. Annyi biztos, hogy türelmesnek kell lenni, prizmával az elején durván romlani szoktak a tünetek, de hosszú távon jó.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) ledgeri válasza lezso6 (#21) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A szemüvegedről pl úgy hogy a háttérben van egy újság, vagy könyvön van, kérhetnék egy képet? csak hogy lássam milyen egy ilyen lencse torzítása/korrekciója...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) lezso6 válasza ledgeri (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb így néz ki, mint ez, csak nem ilyen batár vastag. :DDD Kb a fele, mert az enyém nem 20 (omg), hanem "csak" 12 prizmás.

A dolgok tisztázása végett: a rejtett kancsal ezért kap prizmás szemüveget, hogy a szeme egyenesen nézzen, mert a szemében rosszul törik a fény, prizma nélkül kancsalítania kell. Ez azért gond, mivel az agy a szemmozgató izmokat egyenesen akarja tartani (úgy viszont nem látsz), ez pedig extra terhelés neki. A prizmás szemüveg ezt úgy oldja meg, hogy kikorrigálja a szemeden belüli rossz fénytörést, így egyenesen néznek a szemeid a szemüveg mögött. Tehát szemüvegen keresztül kancsal vagy (így törik jól a fény), mögötte viszont nem (így jó az agynak). Persze ezt meg is kell szokni, mert az agyad rá van állva a folyamatos korrekcióra, ezért az elején alig látsz.

Mondjuk nekem amikor a második fázisnál (6 => 10 prizma) nagyon durva élményem volt: túl jól láttam, a nagyon felgyorsult az "autófókuszom". :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) ledgeri válasza lezso6 (#24) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

Ez Szemlencse-baj, vagy csarnokvíz-probléma?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#26) lezso6 válasza ledgeri (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valószínűleg a szem alakjával van probléma, mivel műtétnél a szemmozgató izmokat vágják meg, bár az nem mindig segít. Az a lényeg, hogy a fókuszpont nem előre vagy hátra csúszik (amit a dioptria korrigál), hanem oldalra.

A csarnokvíz a glaukóma / zöldhályog esetén nem túl elfolyni, ezért nagy a szemnyomás, ami nyomja az idegeket, ezért nekiállnak a szokásosnál jobban pusztulni, meg mindenféle fura tünet lesz. A megoldás szemcsepp vagy duguláselhárítás műtéti úton, de utóbbi nem permanens.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Speeedfire válasza lezso6 (#20) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elég sokáig próbálkoztam vele, közben volt egy lencse csere is. De a végén egy napra elment a látásom a bal szememre, majd visszajött. Utána meg rosszabb volt szemüveggel. Illetve inkább csak olvasásra volt jó, a távoli dolgok elég homályosak voltak már vele. Kb monitorig f*sza volt, de távolabb már nem. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28) KISDUCK


KISDUCK
addikt

A kancsalok szemüveg nélkül tudják élvezni a 3d-t? (erre már régóta kiváncsi vagyok) Amúgy ez a szembetegség elég rosszul hangzik, eddig még nem is hallottam róla.

(#29) zarayg válasza KISDUCK (#28) üzenetére


zarayg
aktív tag

én így, hogy nem látok bal szemmel, nem érzem a 3D-t :) IMAX és társai ki vannak lőve

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#30) anorche1 válasza KISDUCK (#28) üzenetére


anorche1
őstag

Én homályosan, de látok vele, ezert igen

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31) Keeperv85 válasza KISDUCK (#28) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Sztereó vak vagyok. Nekem ez a fajta 3D (IMAX) élmény kimarad. A játékokban látom a mélységet. VR szemüvegben is egész kellemes volt az élmény, de nyilván nem 100%-os.

(#32) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Én úgy tudom nekem van, és nálam ki is alakult a tompa látás. Nem tudom megmondani milyen fokú. Egyébként látok mind a kettővel, csak ha letakarom az egyiket azért érzem, hogy a rosszabbik szemem nem annyira lát mint a bal. Olvastam róla hogy BRIT tudósok megtalálták a megoldást, de azóta se látom hogy elterjedt volna. A dolog lényege az volt, hogy a szemed elé két képet vetítenek, az orrodnál elválasztva, hogy az egyik szem se lásson át a másikra. A két kép abban különbözött, ha minden igaz, hogy mondjuk az egyiken ott az autóút, a másikon meg csak az autó, ami megy, és ha a két képet egymásra rakod, akkor egy autó megy az úton. Na ez a tréning elméletileg az agyban feléleszti a kancsal szemet is.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#33) bambano válasza lezso6 (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amennyiben a zöldhályog tényleg túlnyomástól van, akkor azt nem észre kell venni, hanem szűrni kell. rendes szemész minden vizsgálaton mér nyomást.

egyébként nem tudom, hogy milyen az a szembetegség, amitől nem látod a rendszerórát :P

(#32) mraco "Olvastam róla hogy BRIT tudósok megtalálták a megoldást, de azóta se látom hogy elterjedt volna.": ja, brit tudósok, meg nem terjedt el... francokat. 1975-ben ilyen kezelést kaptam Miskolcon, a szentpéter kapui kórházban.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) lezso6 válasza bambano (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szemorvoshoz nem megy az ember túl gyakran. Optikus meg általában nem szokott mérni ilyet eszköz hiányában. Meg hát eléggé ritka (fiatalon meg pláne), így nem figyelnek rá annyira.

Ha a szerveridő pontossága rajtam múlna, már rég jó lenne, de sajnos nem. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) bambano válasza lezso6 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Szemorvoshoz nem megy az ember túl gyakran": érdekes felfogás, ha valakinek ilyen komoly problémája van, miért nem orvoshoz megy, miért csak optikushoz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) lezso6 válasza bambano (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De az ember nem hogy azt nem tudja, hogy zöldhályogja van, hanem még azt sem, hogy az mi. Ha fényérzékeny a szeme, akkor felvesz egy napszemüveget, s elkönyveli annak, hogy picit más a többi embernél. Neki egész életében ez volt a normális, miért menne vele orvoshoz?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) caprine válasza Keeperv85 (#10) üzenetére


caprine
aktív tag

Szia!

Csak egy ötlet. A youtube-on fent van egy orosz prof, 2 szakterülete van, az alkohol és a látásjavítás. Állítólag a kancsalságot is elég nagy mértékben tudják javítani, talán érdemes lenne vele foglalkozni, mit veszíthetsz?[zsdanov]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#38) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szóval én is prizmás szemüveget kaptam. Minimális prizmám van, de a szemüveg hordásának első hete feledhetetlen volt. Állandóan azt láttam, hogy gödörben sétálok, és mindig kiakartam jönni belőle, de egyszerűen lehetetlen volt. Mintha meggörbítettem volna magam körül a teret. A házak összességében szélesebbek, teltebbek voltak, mint szemüveg nélkül. Természetesen szédülés és hányinger követte ezeket. Sokszor a lélegzetvétel is nehéz volt, de csak akkor ha a gödröt láttam. Amikor levettem a szemüveget a gödörből domb lett. Bizonyos feliratok szinte kiugrottak a helyükről (bár ez így 1 év után is megvan). A gödör szépen "felszívódott" kb 1,5 - 2 hét után.
Most egy évre rá úgy érzem, hogy ha leveszem vagy felveszem a szemüveget, nincs különbség. :) Ami megmaradt: Ha több, mint 2 napig hordom, majd leveszem vagy 2 napig nem hordom, majd felveszem, akkor rám tör a hányinger és szédülés. :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.