Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) bkercso válasza BoB (#2) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miután mondtam neki hogy egyetértek vele csak röhögött hogy én akkor egy majom leszármazottja vagyok-e.
Mondd neki, hogy igen, sőt, dinoszauruszt ebédeltél (azaz csirkét)! :DDD

Kellemetlen amúgy az egész evolúciótagadósdi, ami a fundamentalista keresztények körében is megy. Meggyőződésem, hogy azzal, hogy a fajon belüli alakulást elfogadjuk (mert ezt látjuk is), míg a fajok köztit nem, Istent a tudásunk fehér foltjaiba toljuk. (Azaz, ami nem nyilvánvaló, az biztos csoda, mint anno a villámlást is annak gondolták.) Ez nem méltó szerep Istennek, a hívők is felismerhetnék végre!

Szerintem a Bibliában Isten számunkra felfoghatatlan dolgokról beszél mindenki számára érthető módon. Ezt élesen el kellene választani a tudománytól, noha megvan a maga helye!

-------------------

A másik aspektus pedig a tudományban hivés. "Már minden lényeges kérdést megválaszolt a tudomány. Istent is. Meg mindent." Igen, megválaszolta, csakhogy tudósonként és pár évenként is változik ez a válasz. Mert bizonyos kérdések egyszerűen kívül esnek a hatáskörén. Ami meg nem, az azzal kapcsolatos tudás is mindig részleges, formálódó, néha ellenkezőjére vált (mégis soványak voltak a dínók; mégis tollasak voltak a dínók; mégsincs sötét anyag). Ezt is jó lenne megtanítani a fiataloknak az iskolában. Nekem pl. általánosban olyan érzésem volt, hogy már mindent tudunk, csak kisebb fehér foltok vannak. Most kb. ellentétes a benyomásom: foltokat látunk.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.